کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی فیسبوک و اینستاگرام

کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی فیسبوک و اینستاگرام

در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه می‌توانیم با کاربرد متن در تصاویر ، تبلیغاتی تأثیرگذارتر ایجاد کنیم. باید بدانیم که متن ها را چه میزان و در کجا و به چه نحو بکار ببریم که کاربر احساس خوشایندی داشته باشد.

با بررسی تبلیغات پی بردیم که تصاویری که کمتر از 20 درصد متن استفاده کردند، عملکرد بهتری داشتند.

برای ایجاد یک تجربه و دید بهتر برای مخاطبان و تبلیغ کنندگان، بهتر است تبلیغاتی که در فیسبوک، اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شوند را مورد بررسی قرار دهیم که چه میزان متن روی تصویر در تبلیغات بکار گرفته می‌شود. بر اساس این بررسی می‌توان پی برد که تبلیغاتی که متن روی تصویر آنها زیاد است به خوبی نشان داده نمی‌شوند. بخاطر بسپارید که برخی از تصاویر تبلیغاتی ممکن است تحت شرایطی استثناء واقع شوند. برای مثال، جلد کتاب ها، کاورهای آلبوم و تصاویر محصول معمولا واجد شرایط برای این استثناء هستند.

حتما بخوانید: نکاتی ارزشمند برای تبلیغات ویدئویی فیسبوک و یوتیوب

 

متن تصویر شامل هر متنی است که در تصاویر تبلیغاتی و حتی ایده تبلیغاتی شما موجود است. این متن شامل نوشته‌های بیرون از تصویر شما نمی‌شود، از جمله متن بدنه تبلیغ شما.

در ادامه نمونه‌هایی از متنهای روی تصویر را برایتان به تصویر می‌کشیم.

  1. متن بدنه تبلیغات
  2. تصویر تبلیغ
  3. متن تصویر

در تصویر زیر این سه گزینه را نشان می‌دهیم:

24233862_526681581042384_7804589166112538624_n

با متن روی تصویر درک بهتری از خود تصویر تبلیغاتی بدست می آوریم

بهتر است بدانید که به کار بردن غیرمجاز و نادرست متن در تصویر می‌تواند باعث شود تا تبلیغ شما توسط افراد کمتری دیده شود. ابزارهایی در بستر اینترنت هستند که شما با استفاده از آنها می‌توانید میزان و مکان متن را در تصاویر تبلیغاتی خود بررسی کنید.

Image Text Check ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصویر تبلیغاتی خود را بررسی کنید.

هنگامی که تصویر خود را روی این ابزار آپلود می‌کنید اگر تبلیغ شما مشکل داشته باشد یک اعلان دریافت خواهید کرد.

اگر در هنگام ایجاد تبلیغ خود این ابزار تشخیص دهد که تصویر تبلیاتی شما حاوی متن بیش از حد مجاز است، ممکن است پیامی نشان داده شود که به صورت یک فلگ و پرچم به نمایش در می‌آید و گزینه درخواست بررسی بصورت دستی برای شما فعال خواهد شد. اگر گمان می‌کنید که این اعلان به صورت اشتباه برای شما ظاهر شده یا فکر می‌کنید تبلیغ شما یک استثناء است، توصیه می‌‌شود گزینه Request Manual Review را انتخاب کنید.

چگونه فرمتهای تبلیغاتی مختلف را بررسی کنیم؟

تبلیغات بنری یا تصویری: در اینگونه تبلیغات تنها تصویر مورد استفاده در تبلیغ مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ببینیم که آیا با دستورالعمل های متن تصویر ما تطبق دارد.

تبلیغات کاتالوگی: هر تصویر در تبلیغ بررسی می‌شود تا مشخصشود که تمامی دستورالعمل های کاربرد متن تصویر در تک تک تصاویر رعایت شده است. بهتر است بدانید که حتی اگر تنها یک تصویر در تبلیغات کاتالوگی خارج از حد مجاز این ابزار از متن در تصویر تبلیغ خود استفاده کرده باشد، کل آگهی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تبلیغات ویدیویی: در این نوع تبلیغات تصویر بند انگشتی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که متناسب با دستورالعمل های متن ابزار مورد استفاده است.

نکاتی برای اجتناب از کاربرد بیش از حد متن در تصاویر تبلیغاتی

برای بررسی تصاویر تبلیغاتی خود قبل از اینکه آنها را اجرا کنید، بهتر است با استفاده از ابزار Image Text Check ابتدا آن را بررسی کنید.

اگر به کاربرد متن در تصویر نیاز دارید، بهتر است از تعداد کلمات کمتری استفاده کنید یا سایز فونتی که استفاده می‌کنید را کاهش دهید. بهتر این نکته هم مدنظر بگیرید که اگر سایز فونتتان بیش از حد کوچک شود ممکن است خواندن آن هم دشوار تر شود.

اطمینان حاصل کنید که متنی که در بدنه تبلیغ قرار می‌دهید را برای تأثیرگذاری بیشتر روی تصویر تبلیغ خود بکار ببرید.

از فراگیری کل تصویر با متن خودداری کنید.

نمونه‌هایی از کاربرد متن در تصویر تبلیغاتی

تبلیغات در فیسبوک که حاوی کلمات کمتر یا بدون کاربرد متن روی تصویر هستند، به بودجه کمتری نیاز دارند و این نوع تبلیغ در مقایسه با تبلیغاتی که دارای متن هستند بیشتر توسط افراد دیده می‌شوند.

مثالهای زیر نشان می‌دهد که چگونه کاربرد متن در تصویر باعث می‌شود تا تبلیغات شما توسط کاربران دیده شود:

image1

متن تصویر در حد مجاز است.

تصویر تبلیغ مورد نظر حاوی متن کوتاه و بعبارتی بدون متن است. این سبک از تصویر بسیار مناسب است.

image2

متن تصویر کم است.

با این وجود میزان دستیابی کاربران به تبلیغ شما از حالت قبل ممکن است کمی پایین تر باشد.

شما ممکن است به کاربران کمتری دست پیدا کنید چون متن زیادی در تصویر تبلیغاتی شما گنجانده شده است. معمولا تصاویر تبلیغاتی با نوشته‌های کم یا بدون متن ترجیح داده می‌شوند. تصویری با متن کمتر یا سایز فونت کوچکتر یا بدون لوگوهای مبتنی بر متن را امتحان کنید.

کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی فیسبوک و اینستاگرام

متن تصویر در حد متوسط است.

میزان دستیابی افراد به تبلیغ شما ممکن است خیلی پایین باشد.

شما در این حالت ممکن است به بازدید کنندگان کمتری دست پیدا کنید، زیرا در تصویر تبلیغات شما متن زیادی بکار رفته است. تصاویر تبلیغاتی با متن کم و یا بدون متن ترجیح دادمه می‌شوند. در این حالت تصاویر با متن کمتر، سایز فونت کوچکتر یا بدون آرمهای مبتنی بر متن را امتحان کنید.

image5

متن بکار رفته در تصویر بسیار زیاد است.

تبلیغ شما ممکن است اصلا اجرا نشود.

در این حالت شما ممکن است به مخاطبان خود دسترسی پیدا نکنید، زیرا در تصویر تبلیغات شما بیش از حد متن وجود دارد. تصاویر تبلیغاتی باید حاوی متنهای کم یا بدون تکست باشند. مگر اینکه یک استثناء وجود داشته باشد، بهتر است تصاویر با متن کمتر، سایز فونت کوچک تر ویا بدون آرم های مبتنی بر متن را امتحان کنید.

مثال های بیشتر:

تصویر با متن کم یا بدون متن:

image6

تصویر با متن کوتاه:

image7

تصویر با متن متوسط:

image 8

تصویر با متن زیاد:

کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی فیسبوک و اینستاگرام

استثنائات در کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی:

ما می‌ دانیم که گاهی اوقات باید از ازیک تصویر با متن های ضروری برای تبلیغ خود استفاده کنیم. به همین دلیل تصویر شما گاهی با وجود متن زیاد می‌تواند واجد شرایط باشد.

کاورهای استفاه شده برای کتاب و آلبوم:

 

image 10

تصویر محصول:

image 11

نکته: در چنین تصاویری اجازه بزرگنمایی یا از نزدیک نشان دادن لوگو را ندارید. بلکه باید تصویر شامل کل محصول شما باشد.

بازی‌ها:

image 12

پوسترهای رویدادهای مهم:

کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی فیسبوک و اینستاگرام

علاوه بر این نمونه‌ها، چارتها و نمودارها، جلد مجلات و روزنامه و پوسترهای فیلم و نمایش های تلویزیونی ممکن است جزو این استثنائات باشند.

نمونه هایی از کابرد متن در تصویر که ممکن است مورد تأیید قرار نگیرند:

آرمهای مبتنی بر متن: هر لوگو و آرمی که مبتنی بر متن است براساس متن و هم ترازی آن با قوانین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

واترمارک کردن یا علامت گذاری تصاویر: واترمارک ها هم جزو متن محسوب می‌شوند، حتی اگر کاربرد آن ها اجباری یا براساس قوانین برند تجاری شما باشند.

کاربرد اعداد: تمامی اعداد متن درنظر گرفته می‌شوند.

بهتر است تمامی عیب هایی که ممکن است تبلیغات شما را در مسیر اشتباه پیش ببرند را بیاموزید و در راستای رفع آنها قدم بردارید. چنان چه در این زمینه سوال بیشتری داشتید و یا خواستید در زمینه تبلیغات در فیسبوک و تبلیغات در اینستاگرام فعالیت کنید به بخش تماس با ما در وی دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *