با سیاست‌ها و قوانین تبلیغاتی فیسبوک آشنا شویم

با سیاست‌ها و قوانین تبلیغاتی فیسبوک آشنا شویم

قوانین تبلیغاتی فیسبوک ، راهنمایی‌های مفیدی در مورد اینکه چه تبلیغاتی مجاز هستند ارائه می‌کند. زمانی که تبلیغ کنندگان یک سفارش تبلیغات در فیسبوک را ثبت می‌کنند، هر تبلیغ طبق این سیاست‌ها بررسی می‌شود. اگر فکر می‌کنید که تبلیغ شما اشتباهاً مورد تایید قرار نگرفته و رد شده است لطفا به فیسبوک اطلاع دهید.

نکات گنگ و معمول قوانین تبلیغاتی فیسبوک

برای اینکه به شما کمک کنیم تا یک تجربه تبلیغاتی مورد قبول و کاربرپسند داشته باشید، برخی از نکات مبهم و رایج در مورد قوانین تبلیغاتی فیسبوک را گردآوری کرده‌ایم. برای اینکه در مورد هر کدام یک از سیاست‌ها بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

فرآیند بازبینی تبلیغ

پیش از اینکه تبلیغ در فیسبوک یا اینستاگرام نمایش داده شود، مورد بازبینی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که طبق سیاست‌های تبلیغاتی فیسبوک است یا خیر . معمولا اکثر تبلیغات در طول 24 ساعت مورد بازبینی قرار می‌گیرند، اگرچه حتی در برخی از موارد ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

حتما ببینید: تبلیغ فیسبوک و اینستاگرام برای تمام فارسی زبانهای دنیا

در حین فرآیند بازبینی تبلیغ، فیس بوک تصاویر، متن، هدف و موقعیت و همچنین محتوای تبلیغ مورد نظر و صفحه‌ای که قرار است تبلیغ در آن قرار بگیرد را بررسی می‌کند. اگر محتوای صفحه‌ی فرود تبلیغ، کاربردی نباشد و یا با محصول یا خدمتی که در تبلیغ خود از آن استفاده کرده‌اید با این صفحه همخوانی نداشته باشد و یا با سیاست‌های فیس بوک همخوانی نداشته باشد، ممکن است تبلیغ شما تایید نشود.

پس از بازبینی تبلیغ چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از اینکه تبلیغ شما مورد بازبینی قرار گرفت، شما یک اعلان دریافت خواهید کرد که به شما خبر می‌دهد که تبلیغتان تایید شده است یا خیر. اگر تبلیغ شما تایید شده باشد، فیس بوک تبلیغ شما را راه‌اندازی می کند و قادر خواهید بود تا نتایج را در Adverts Manager مشاهده کنید.

گام‌های لازم در صورت عدم تایید تبلیغ

تبلیغ خود را ویرایش کنید

اگر تبلیغ شما به دنبال اینکه کاملا مطابق با سیاست‌های فیسبوک نبوده است، تایید نشده است می‌توانید آن را ویرایش کنید و بار دیگر برای بازبینی ارسال کنید. برای ویرایش تبلیغ خود:

  • آدرس ایمیلی را که مربوط به حساب تبلیغاتی شماست بررسی کنید. اگر تبلیغ شما تایید نشده است فیس بوک برای شما ایمیلی ارسال خواهد کرد و در آن جزئیات به شما گفته خواهد شد که چرا تبلیغ مورد تایید قرار نگرفته است.
  • با استفاده از اطلاعات موجود در ایمیل عدم تایید، می‌توانید تبلیغ خود را ویرایش کنید و یک تبلیغ قابل قبول بسازید. برای گام‌های ویرایشی این لینک را بررسی کنید.
  • تغییرات ویرایشی خود را ذخیره کنید. زمانی که تغییرات خود را ذخیره کردید، تبلیغ شما بار دیگر برای بازبینی ارسال خواهد شد.

Facebook Advertising Rules

درخواست داوری

اگر نمی‌توانید تبلیغ خود را ویرایش کنید و یا احساس می‌کنید که تبلیغ شما به اشتباه مردود شده است، می‌توانید در بخش Account Quality درخواست داوری و بازبینی بدهید.

محتوای ممنوعه طبق قوانین تبلیغاتی فیسبوک

1- استانداردهای جمعی

تبلیغات نباید برخلاف استانداردهای جمعی فیسبوک باشند. تبلیغات موجود در اینستاگرام نباید بر خلاف راهنمای جمعی اینستاگرام باشند. این خلاف قوانین تبلیغاتی فیسبوک می باشد.

2- محصولات یا خدمات غیرقانونی

تبلیغات نباید شامل محصولات، خدمات و فعالیت‌های غیرقانونی باشند و یا به تسهیل و ارتقای آن‌ها بپردازند. تبلیغاتی که هدف آن‌ها کودکان هستند نباید در مورد محصولات، خدمات یا محتویاتی باشند که نامناسب، غیرقانونی و ناایمن است و یا اینکه تبلیغات نباید سبب سو استفاده، گمراهی یا اعمال فشار نامناسب بر روی گروه سنی هدف شود.

3- رویکردهای تبعیض‌آمیز

طبق قوانین تبلیغاتی فیسبوک تبلیغات نباید دارای رویکردهای تبعیض‌آمیز باشند و یا این رویکردها را بر اساس ویژگی‌های شخصی همچون نژاد، قومیت، رنگ، ملیت، دین، سن، جنسیت، جهت‌گیری جنسی، هویت جنسی، موقعیت خانوادگی، معلولیت، مشکل پزشکی یا ژنتیکی تحریک کنند.

4- دخانیات و محصولات مربوطه

تبلیغات نباید سبب ترویج فروش یا استفاده از دخانیات و یا لوازم مربوط به این محصولات باشند. تبلیغات نباید شامل سیگارهای برقی، قلیان و یا هر محصول دیگری که دود تولید می‌کند باشند.

5- دارو و یا محصولات مرتبط با دارو

تبلیغات نباید فروش و یا استفاده از داروهای غیرقانونی، نسخه‌دار و یا مخدر را ترویج دهند.

6- محصولات غیرایمن

تبلیغات نباید خرید یا استفاده از محصولات غیرایمن را که به صورت واضح از جانب فیسبوک اعلام شده است، ترویج دهند.

7- سلاح، مهمات و مواد منفجره

تبلیغات نباید خرید یا استفاده از سلاح، مهمات و مواد منفجره را ترویج دهند. این مورد شامل تبلیغات مربوط به ابزار اصلاح سلاح نیز است.

8- خدمات و یا محصولات بزرگسالان

طبق قوانین تبلیغاتی فیسبوک تبلیغات نباید خرید یا استفاده از خدمات یا محصولات بزرگسالان را ترویج دهند؛ مگر اینکه سبب ارتقای تنظیم خانواده و بارداری شوند. تبلیغات مربوط به موارد جلوگیری از بارداری باید بر روی جنبه‌های ضدبارداری محصول متمرکز باشند، نه بر روی لذت و شهوت جنسی و همچنین باید افراد بالای 18 سال را مورد هدف قرار دهند.

حتما بخوانید: قوانین تبلیغات در اینستاگرام با تاکید بر محتوای غیرقابل قبول

9- محتوای مربوط به بزرگسالان

تبلیغات نباید شامل محتوای مربوط به بزرگسالان همچون عریانی، ترسیم اندام بدن انسان به صورت واضح و یا در موقعیتی خاص و یا فعالیت‌هایی که بیش از حد تحریک‌کننده و شهوانی هستند باشند.

تبلیغاتی که در آن‌ها از انسان استفاده می‌شود و محتوای تبلیغ به گونه‌ای است که یک فرد باید در آن حضور داشته باشد، نباید به صورتی باشد که باعث تحریک جنسی شود و یا به قصد سو استفاده جنسی از فرد موجود در تبلیغ طراحی شده باشد.

10- تجاوز به شخص ثالث

تبلیغات نباید شامل محتوایی باشند که حقوق شخص ثالثی را مورد تجاوز قرار دهند. برای مثال قوانین مربوط به امور حق کپی، علائم تجاری، خصوصی، عمومی و سایر حقوق شخصی و ملکی از این دسته هستند. برای گزارش در مورد تبلیغاتی که احساس می‌کنید در آن‌ها تجاوزی به حقوق دیگران صورت گرفته است به intellectual propert help centre سربزنید.

11- محتوای احساسی

تبلیغات نباید دارای محتوای شوکه‌کننده، احساسی، بی‌ادبانه و یا بیش از حد خشن باشند.

12- ویژگی‌های شخصی

تبلیغات نباید شامل محتوایی باشد که ویژگی‌های شخصی را مورد هدف قرار دهد. این موارد شامل اظهار نظر مستقیم یا غیرمستقیم در مورد نژاد یک فرد، ملیت، دین، عقیده، سن، جهت‌گیری یا باور جنسی، هویت جنسی، معلولیت، مشکل پزشکی (شامل سلامت جسم یا ذهن)، موقعیت مالی، عضویت در اتحادیه صنفی، سو سابقه و یا نام خاصی باشد.

13- اطلاعات غلظ

فیسبوک از تبلیغاتی که شامل اطلاعات نادرست از جانب شخصی ثالث است و ادعا می‌کند که این اطلاعات از زبان فردی متخصص است، ممانعت به عمل می‌آورد. تبلیغ کنندگانی که به صورت مکرر اطلاعات نادرست را ارسال کنند، ممکن است از انجام تبلیغات در فیسبوک منع شوند. بررسی صحت محتویات در فیسبوک مراحل خاصی نیاز است.

14- محتوای جدال‌آمیز

تبلیغات نباید شامل محتوایی باشند که به جهت اهداف تجاری، به بهره‌برداری از مشکلات سیاسی یا اجتماعی جدال‌آمیز بپردازند. این خلاف قوانین تبلیغاتی فیسبوک می باشد.

15- صفحه فرود غیرکاربردی

تبلیغات نباید سبب هدایت مردم به صفحات فرود غیرکاربردی شوند. این شامل محتویات صفحات فرودی که باعث می‌شوند فرد به اجبار وارد یک صفحه فرود بشود نیز است.

16- رویکردهای خیانت‌آمیز و فریبکارانه

تبلیغات نباید سبب ترویج خدمات یا محصولاتی شوند که به منظور مشارکت کاربر در رویکردهای خیانت‌آمیز و فریبکارانه طراحی شده است.

17- دستور زبان و ناسزا

تبلیغات نباید شامل ناسزا و یا دستور زبان و علائم نگارشی نادرست باشد. علامت‌ها، اعداد و حروف باید به درستی نوشته شوند و به صورت تعمدی برای دستکاری فرآیند بازبینی فیس بوک و یا سایر سیستم‌های اجرایی به صورت نادرست استفاده نشوند.

18- کاربردهای تقلبی

تبلیغات نباید شامل عکس‌های تقلبی و ناکارآمد باشند. این موضوع شامل دکمه‌های اجرای تقلبی، اعلان‌ها و چک‌باکس‌های تقلبی و همچنین تبلیغاتی است که دارای بخش‌های ناکارامد هستند. مثل تبلیغاتی که دارای بخش‌های چند گزینه‌ای هستند اما هیچکدام از این بخش‌ها به درستی کار نمی‌کنند.

19- سلامت شخصی

تبلیغات نباید شامل تصاویر قبل و بعدی باشند که نمایانگر نتایج غیرقابل انتظار یا بعید است. تبلیغات نباید به منظور ترویج محصولات رژیمی، کاهش وزن و یا سایر محصولات سعی در ایجاد حس منفی نسبت به بدن داشته باشند.

20- وام‌های روزپرداخت، کسر از حقوق و ضمانتنامه

تبلیغات نباید به ترویج وام‌های روزپرداخت، کسر از حقوق ، ضمانتنامه یا هرگونه وام باشد. در تبلیغات نباید هیچگونه وام کوتاه مدتی که شامل دوره‌ی قسط‌بندی شده است ترویج داده شود. وام کوتاه‌مدت، وامی است که برای 90 روز یا کمتر اعطا می‌شود.

21- بازاریابی چندجانبه

تبلیغاتی که به ترویج فرصت‌های مالی می‌پردازند، باید به طور کامل مدل تجاری یا محصول مورد نظر را شرح دهند. همچنین این تبلیغات نباید سرمایه گذاری‌های کوچک همچون فرصت‌های بازاریابی چندجانبه، که سودی سریع به دنبال دارند را ترویج دهند.

22- پیش‌پرداخت

تبلیغات نباید شامل هیچ‌گونه پیش پرداختی باشند.

23- ادعای گمراه‌کننده

تبلیغات نباید شامل ادعاهای فریبکارانه، غلط یا گمراه‌کننده‌ای باشد. برای مثال محصولات یا خدماتی که مربوط به سلامتی، استخدام یا کاهش وزن هستند و ادعای نتایج غیرقابل انتظار یا غیرعقلانی دارند از این دسته‌اند.

24- محتوای بی‌کیفیت و مخرب

تبلیغات نباید شامل محتویاتی باشند که فرد را به صفحات فرودی هدایت می‌کند که در آن‌ها مفاهیم غیرقابل انتظار یا مخرب وجود دارد. این مورد شامل عناوین و یا فعالیت‌های فوق احساسی است که سبب می‌شود تا کاربران به صورت غیرارادی به سمت تبلیغ جذب شوند و به صفحات ورودی هدایت شوند که کمتری ارتباط را با تبلیغ داشته است و دارای محتوایی بسیار نامرتبط و بی‌کیفیت است. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه فیس بوک چه چیز را بی‌کیفیت می‌داند به Ads help centre مراجعه کنید.

25- جاسوس‌افزار یا بدافزار

تبلیغات نباید شامل جاسوس‌افزار، بدافزار یا هر نرم‌افزاری باشد که سبب ایجاد موقعیتی غیرقابل انتظار و فریبکارانه شود. این شامل لینک‌ سایت‌هایی که شامل چنین محصولاتی هستند نیز است.

26- انیمیشن خودکار

تبلیغات نباید شامل صوت یا انیمیشنی باشند که بدون دخالت کاربر اجرا شوند و یا با کلیک فرد بر روی آن‌ها در فسبوک منتشر شوند.

27- رویکردهای غیرقابل قبول کسب و کار

تبلیغات نباید سبب ترویج محصولات، خدمات، پیشنهادات یا برنامه‌هایی باشند که از رویکردهای فریبکارانه یا گمراه‌کننده بهره می‌برند. این موارد شامل تبلیغاتی هستند که برای کلاه‌برداری مالی و یا کسب اطلاعات طراحی شده‌اند.

28- سیستم‌های طراحی شده به منظور دور زدن قوانین

تبلیغات نباید شامل تاکتیکی باشند که به منظور دور زدن فرآیند بازبینی تبلیغاتی فیس بوک یا هر سیستم اجرایی دیگری طراحی شده باشد. این شامل تکنیک‌هایی است که محتوای تبلیغاتی و یا صفحه مقصد به نحوی در قالبی نمادین به نمایش درمی‌آیند.

29- خدمات و محصولات مالی ممنوعه

تبلیغات نباید خدمات و محصولات مالی را که به صورت مکرر در پی گسترش رویکردهای فریباکارانه و گمراه‌کننده بوده‌اند را ترویج دهند.

30- فروش اجزای بدن

طبق قوانین تبلیغاتی فیسبوک تبلیغات نباید شامل ترویج فروش اجزا یا مایعات بدن انسان باشد.

31- الکل

تبلیغاتی که الکل را ترویج داده یا به آن اشاره می‌کنند باید با قوانین محلی کاربردی، کدهای صنعتی مورد نیاز و مکتوب، راهنما، گواهی‌ها و تاییدیه‌ها شامل سن و معیارهای کشور مقصد که در قوانین محلی کاربردی و راهنمای فیسبوک آمده است مطابقت داشته باشند. توجه کنید تبلیغاتی که شامل ترویج یا اشاره به الکل باشند در برخی از کشورها از جمله کشورهای زیر ممنوع هستند اما این لیست تنها به موارد زیر محدود نمی‌شود:

افغانستان، ایران، برونئو، بنگلادش، مصر، گامبیا، کویت، لیبی، لیتوانی، نروژ، پاکستان، روسیه، عربستان سعودی، ترکیه، امارات متحده عربی و یمن.

32- قرار عاشقانه

تبلیغات موجود برای خدمات قرارهای آنلاین عاشقانه تنها در صورت مجوز مکتوب از پیش تعیین شده قابل پخش هستند. این تبلیغات باید به نیازهای قرار عاشقانه و راهنمای کیفیت اینگونه قرارها که مربوط به فیسبوک است، متعهد بمانند. برای اینکه بتوانید به یک شریک معتبر برای قرار عاشقانه تبدیل شوید لطفا فرمی را پر کنید تا فرآیند ثبت‌نام شما آغاز شود.

33- قمار پول به صورت حقیقی

تبلیغاتی که قمار پول به صورت آنلاین و حقیقی، بازی‌هایی که در آن‌ها پول حقیقی رد و بدل می‌شود و قرعه‌کشی‌های واقعی پول را ترویج می‌کنند بدون مجوز مکتوب که از پیش ارائه شده باشد قابل نشر نیستند. این تبلیغات شامل کازینوهای حقیقی آنلاین پول، قمارهای ورزشی بر سر پول، بینگو یا پوکر هستند. قمارها، بازی‌های مهارتی و قرعه‌کشی‌های دارای مجوز باید تنها باید افراد بالای 18 سال که به سن قانونی رسیده‌اند را مورد هدف قرار دهند.‌

34- قرعه‌کشی‌های منطقه‌ای

قرعه‌کشی‌هایی که به دست عناصر دولتی در فسیبوک تبلیغ می‌شوند بر اساس حوزه قضایی منطقه مورد نظر بررسی شده‌اند و تنها افراد موجود در آن حوزه می‌توانند در قرعه‌کشی موجود شرکت نمایند.

35- داروخانه‌های آنلاین

تبلیغات نباید به ترویج داروهای دارای نسخه بپردازند. تبلیغات مربوط به داروخانه‌های آنلاین و آفلاین تنها با مجوز مکتوب از پیش تعیین شده به نمایش درمی‌آیند.

36- ترویج داروهای بدون نسخه

تبلیغاتی که به ترویج داروهای بدون نسخه می‌پردازند باید با تمام قوانین محلی کاربردی، کدهای صنعتی مورد نیاز و مکتوب، راهنما، گواهی‌ها و تاییدیه‌ها شامل سن و معیارهای کشور مقصد که در قوانین محلی کاربردی و راهنمای فیسبوک آمده است مطابقت داشته باشند.

37- خدمات اشتراک

تبلیغات مربوط به خدمات اشتراک و یا تبلیغاتی که به ترویج خدمات یا محصولاتی که شامل گزینه‌های منفی، تجدید خودکار، محصولات دارای هزینه‌ی متغیر و یا بازاریابی موبایلی همگی در نیازمندی‌های خدمات اشتراک فیسبوک مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

38- خدمات و محصولات مالی و بیمه

تبلیغاتی که به ترویج دستگاه‌های کارت اعتباری یا خدمات مالی مربوط به موسسه‌های اعتباری می‌پردازند، باید به صورت واضح مسائل را شفاف سازی کنند. این مسائل شامل هزینه‌های مورد نیاز، درصد APR، هزینه تراکنش، نرخ سود و آدرس فیزیکی مرکزی است که در تبلیغ به آن اشاره شده و تبلیغ به صفحه ورود آن اشاره دارد. تبلیغاتی که به ترویج کارت‌های اعتباری، وام یا خدمات بیمه می پردازند باید افراد 18 ساله یا بالای این سن را هدف قرار دهند. اینگونه تبلیغات نباید به صورت مستقیم برای دریافت اطلاعات مالی شخص همچون اطلاعات کارت اعتباری درخواست دهند.

39- محتوای دارای برند

تبلیغاتی که به ترویج محتوای دارای برند می‌پردازند باید با استفاده از ابزار محتوای دارای برند به تگ کردن شریک کاری، برند یا محصول مورد نظر بپردازند. محتوای دارای برند موجود در تبلیغ به عنوان خالق یا نشردهنده محتوا در نظر گرفته می‌شود ذینفع خواهد بود و یا برای کسب ارزش مبادلاتی تحت تاثیر شریک تجاری موجود قرار می‌گیرد. در زمان تبلیغات اینگونه از محتویات، تبلیغ کنندگان باید از ابزار محتوای دارای برند استفاده کنند (در مورد چگونگی تگ کردن محصول شخص ثالث، برند یا شریک تجاری لازم است تحقیق کنید و بیشتر بدانید).

40- تبلیغات مربوط به مشکلات اجتماعی، انتخابات و سیاست

تبلیغ کنندگان می‌توانند در مورد مشکلات اجتماعی، انتخبات و سیاست تبلیغ کنند اما به شرطی که تبلیغ‌کننده تمام قوانین کاربردی و فرآیند مربوط به مجوز رسمی که توسط فیس بوک ارائه شده است را رعایت کند. فیسبوک در صورت نیاز می‌تواند از تبلیغات مربوط به مشکلات، انتخابات و سیاست ممانعت به عمل آورد.

41- خدمات و محصولات ارز دیجیتال

تبلیغات بدون داشتن مجوز مکتوب نمی‌توانند تجارت ارز دیجیتال و یا خدمات و محصولات مرتبط را ترویج دهند. جزئیات مورد نیاز برای دریافت مجوز نیز قابل دسترس است.

42- درمان اعتیاد به الکل و مواد مخدر

فیسبوک نیازمند تبلیغ‌کنندگانی است که تبلیغات درمان اعتیاد را تحت لیسانس LegitScript در ایالات متحده ارائه دهند و برای دریافت مجوز تبلیغ به فیسبوک مراجعه کنند.

تبلیغات مربوط به درمان اعتیاد شامل این موارد هستند اما تنها به این لیست محدود نمی شوند: خدمات درمان اعتیاد در کلینیک، وبسایت‌هایی که به ارائه اطلاعات در مورد درمان حضوری اعتیاد می‌پردازند، گروه‌های حمایتی آنلاین یا حضوری از طریق خطوط ویژه تلفن برای افرادی که در دوره نقاهت هستند و یا به دنبال اطلاعاتی در مورد درمان اعتیاد می‌گردند.

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از اینجا برای دریافت تاییدیه از LegitScript اقدام کنند.

قوانین تبلیغاتی فیسبوک برای تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی و سایر انواع تبلیغات متحرک باید با تمام قوانین لیست شده در سیاست‌ها و قوانین تبلیغاتی فیسبوک ، استاندارهای جمعی و همچنین سیاست‌های زیر همخوانی داشته باشند:

1- محتوای مخرب

ویدئوها و سایر تبلیغات مشابه نباید از تاکتیک‌هایی که بیش از حد مخرب هستند همچون نور زیاد در صفحه نمایشگر استفاده کنند.

2- محدودیت‌های مربوط به سرگرمی

تبلیغات مربوط به تریلر فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، تریلر بازی‌های ویدئویی و سایر محتویات مشابه که برای مخاطبین بالغ در نظر گرفته شده‌اند تنها با داشتن مجوز مکتوب قبلی از فیسبوک قابل نمایش است و باید تنها افراد 18 ساله یا بالاتر را مورد هدف قرار دهند. نمایش بیش از حد محتویات زیر در چنین تبلیغاتی مجاز نیست:

  1. مصرف الکل یا مواد مخدر
  2. محتویان مربوط به بزرگسالان
  3. ناسزا
  4. خشونت و جراحت
  5. هدف قرار دادن

شما نباید برای اینکه کاربران را مورد تبعیض و تمسخر قرار دهید و یا آن‌ها را تحریک کنید، آن‌ها مورد هدف قرار دهید. شما نباید به منظور اینکه کاربران را در تبلیغات گروهی خاص و جنگی شریک کنید مورد هدف قرار دهید.

اگر می‌خواهید تبلیغات شما برای گروه خاصی از مخاطبین به نمایش درآید، باید در زمان ایجاد مخاطبان با شرایط  کاربردی موافق کنید.

حتما بخوانید: جامع ترین راهنمای طراحی تبلیغات بنری و ویدیویی در فیسبوک

وضعیت تبلیغاتی

1- ارتباط

تمام اجزای موجود در تبلیغ از جمله متن، تصویر و یا سایر موارد باید با خدمات یا محصولی که در تبلیغ آمده است و همچنین مخاطبان ارتباط داشته باشد.

2- صحت

تبلیغ‌کنندگان باید به صورت واضح کمپانی مورد نظر، محصول، خدمات و یا برندی که در تبلیغ موجود است را نمایش دهند.

3- صفحات فرود مرتبط

خدمات و محصولاتی که در متن تبلیغ آمده‌اند باید با صفحات فرود تبلیغ شده همخوانی داشته باشند و سایت مقصد نباید به هیچگونه خدمات و محصول قدغنی ارجاع داده و یا این موارد را پیشنهاد کند.

در مورد بهترین روش‌های کیفیت تبلیغ که می‌تواند به ارتقای عملکرد تبلیغ بپردازد لازم است تحقیق کنید و بیشتر بدانید.

قوانین متن موجود در تبلیغات تصویری

متن بیش از حد در تبلیغات تصویری ممکن است سبب این شود که تبلیغ شما مخاطبان کمتری را جذب کند و یا اصلا جواب ندهد. سعی کنید تا جای ممکن از تصاویر متنی کمی استفاده کنید و یا اصلا چنین تصاویری را به کار نبرید. برای اینکه در مورد راهنمای موجود در مورد این موضوع و موارد استثنا در راهنما بیشتر بدانید به advertiser help centre مراجعه کنید.

تبلیغات اطلاعاتی

تبلیغ‌کنندگان نباید بدون داشتن مجوز مکتوب قبلی از فیسبوک از طریق سوالاتی درخواست اطلاعات زیر را داشته باشند:

1- شماره حساب

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک، درخواست شماره‌هایی از جمله شماره حساب، شماره کارت عضویت و شماره کابل یا تلفن را داشته باشند.

2- سو سابقه

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست دریافت اطلاعات مربوط به سو پیشینه و سو سابقه را داشته باشند.

3- اطلاعات مالی

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک، درخواست اطلاعات مالی از جمله شماره حساب بانکی، bank routing numbers  (شماره 9 رقمی مربوط به بانک‌های آمریکایی (م.))، شماره کارت اعتباری، امتیاز بانکی، درآمد، ارزش خالص، میزان بدهی داشته باشند.

4- مشخصات دولتی

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست شماره بیمه ملی، شماره پاسپورت و یا شماره گواهی‌نامه را داشته باشند.

5- اطلاعات سلامت

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست اطلاعات سلامت از جمله اطلاعات مربوط به سلامت جسم، سلامت روان، درمان های پزشکی، مشکلات پزشکی و معلولیت داشته باشند.

6- اطلاعات بیمه

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست اطلاعات بیمه از جمله شماره فعلی بیمه را داشته باشند.

7- وابستگی سیاسی

تبلیغات نباید در مورد اطلاعات مربوط به وابستگی‌های سیاسی سوال کنند.

8- نژاد یا قومیت

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست اطلاعات نژادی یا قوی داشته باشند.

9- دین

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست اطلاعات مربوط به اعتقادات مذهبی یا فلسفی داشته باشند.

10- جهت‌گیری جنسی

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک درخواست اطلاعات مربوط به جهت‌گیری جنسی یا اطلاعاتی در مورد زندگی جنسی فرد همچون اینکه فرد مایل به برقراری ارتباط با چه جنسی است، داشته باشند.

11- سوالات الگویی

تبلیغات نباید اطلاعاتی را که می‌توان به صورت الگویی به آن‌ها پاسخ داد را به صورت مکرر و بدون چارچوب و الگو مطرح کنند.

12- عضویت اتحادیه صنفی

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک اطلاعاتی در مورد عضویت در اتحادیه صنفی کسب کنند.

13- نام کاربری و رمز عبور

تبلیغات نباید بدون داشتن مجوز قبلی از فیسبوک نباید اطلاعات مربوط به نام کاربری و یا رمز عبور همچون نام کاربری و رمز عبور حساب فعلی فیسبوک فرد را بخواهند. اگر می‌خواهید از مردم بخواهید که درسایت شما و یا بهره بردن از خدمات شما ثبت نام کنند، باید در هنگام راه اندازی تبلیغ خود از گزینه‌های روی سایت کلیک کنید یا انتقال به وبسایت استفاده کنید.

حتماً بخوانید: 5 اشتباه رایج دیجیتال مارکترها در مورد تبلیغات در فیسبوک

14- استفاده از امتیاز فیس بوک

برای تبلیغاتی که در آن‌ها نام برندهای فیسبوک یا اینستاگرام به چشم می‌خورد، لطفا به facebook brand resource centre یا instagram brand resource centre مراجعه کنید تا بتوانید به بررسی راهنمای برند بپردازید و امتیازات تایید شده را دانلود کنید.

تایید برند

تبلیغات نباید دارای تاییدیه اینستاگرام و فیسبوک و هیچگونه مشارکتی از جانب این دو برند یا کمپانی فیسبوک دیگری باشند.

استفاده از برند در تبلیغات

تبلیغات مرتبط با محتوای دارای برند اینستاگرام یا فیسبوک (همچون صفحات، گروه‌ها، رخدادها و یا سایت‌هایی که از لاگین فیسبوک بهره می‌برند)، ممکن است برای شفاف‌سازی هدف تبلیغاتی نیاز باشد تا به صورت متنی به facebook یا instagram ارجاع دهند.

تبلیغات نباید به صورتی از برند فیسبوک استفاده کنند که نام برند جلب توجه کند و جنبه‌ی تبلیغی پیدا کند.

امتیاز برند فیسبوک نباید به هیچ طریقی مورد دستکاری قرار گیرد. رنگ و طراحی برند نباید تغییر کند و یا نباید بر روی آن افکت‌های حرکتی یا خاصی اعمال شود.

حق کپی و علائم تجاری

هیچکدام از تبلیغات و صفحات فرود نباید از حق کپی، علائم تجاری و یا هر علامت دیگری که بسیار شبیه به علامت فیس بوک باشد استفاده کنند؛ مگر تبلیغاتی که از سوی facebook brand resources centre  و instagram brand resources centre دارای مجوز باشند یا دارای مجوز قبلی و مکتوب فیس بوک باشند.

اسکرین‌شات‌های رابط کاربری

زمانی که در یک تبلیغ از رابط کاربری اینستاگرام، پیام‌رسان و یا فیسبوک استفاده می‌شود باید به صورت شفاف توضیح داده شود که این رابط کاربری در محصول مورد نظر به چه صورت عمل می‌کند. اگر فعالیت یا کاربرد مورد نظر در محصول یا رابط کاربر فعلی به درستی عمل نکند نمی‌تواند در تبلیغ نیز نمایش داده شود.

نمایش رابط کاربری در تبلیغات باید در بافت دستگاه های مرتبط (مثل موبایل یا کامپیوتر) قرار گیرد و مجوز آ‌ن‌ها از جانب راهنمای برند فیسبوک یا اینستاگرام صادر شده باشد. رابط کاربری به هیچ وجه نباید دستکاری شود. از جمله این موارد می‌توان به افزودن جلوه های ویژه و افزودن تغییر یا انیمیشن اشاره کرد. علامت یا عناصر رابط کاربری نمی‌توانند به صورت تک یا منفرد مورد استفاده قرار بگیرند.

محدودیت‌های مصرف داده

اطمینان حاصل کنید که داده‌های حاصل، دریافت شده و مشتق شده از تبلیغ فیسبوک یا اینستاگرام شما (داده‌های تبلیغاتی فیسبوک) تنها با فردی که مورد اطمینان شما است، همچون سرویس دهنده شما در میان گذاشته می‌شود. شما مسئول هستید که اطمینان یابید سرویس‌دهنده شما تمام اطلاعات تبلیغاتی فیسبوک یا اطلاعاتی که از جانب فیس بوک به دست می‌آید را حفظ می‌کند. شما مسئول این هستید که دسترسی به این اطلاعات را محدود کنید و اطلاعات را به صورت محرمانه و ایمن حفظ کنید.

از داده‌های تبلیغاتی فیسبوک برای هیچ هدفی (از جمله تغییر، انتقال داده میان کمپین‌های تبلیغاتی مختلف و یا استفاده از داده‌ها در سیستم عاملی دیگر یا ایجاد تگ انتقالی) استفاده نکنید. از این اطلاعات فقط به صورت جمعی و بدون‌ نام (مگر با داشتن مجوز از سوی فیسبوک) و فقط برای هدف بررسی میزان عملکرد و تاثیر تبلیغ خود در کمپین‌های تبلیغاتی فیسبوک استفاده کنید.

از داده‌های تبلیغاتی فیسبوک همچون معیارهای تبلیغاتی خود برای ساخت، الصاق، ویرایش و تاثیرگذاری پروفایل کاربری استفاده نکنید. این مورد می‌تواند شامل شناسه پروفایل‌های موجود در موبایل یا سایر شناسه‌های خاصی که به ردیابی یک کاربر، مرورگر، کامپیوتر یا دستگاه می‌پردازد باشد.

هیچکدام از داده‌های تبلیغی فیسبوک را (شامل داده‌های بی‌نام، داده‌های پیوسته و یا داده‌های مشتق) به هیچ یک از شبکه‌های تبلیغاتی، مبادلاتی، واسطه‌های اطلاعاتی و سایر خدمات مربوط به تبلیغات یا خدمات مالی منتقل نکنید.

نکاتی که در مورد سیاستها و قوانین تبلیغاتی فیسبوک باید بدانید

سیاست‌های تبلیغاتی بر تبلیغات و محتوای تجاری که در فیسبوک منتشر شده و یا از طریق فیسبوک به فروش می‌رسد و خدمات خارج از فیسبوک از جمله خرید تبلیغاتی تحت شرایط و ضوابط استاندارهای AAAA/IAB، اعمال می‌شود. همچنین این سیاست‌ها در داخل اپلیکیشن‌های فیسبوکی و تبلیغ‌های موجود در اینستاگرام اعمال می‌شوند. استفاده شما از محصولات تبلیغاتی فیسبوک طبق بیانیه‌ی مسئولیت‌ها و حقوق فیسبوک (SRR)، بخشی از این شبکه به حساب می‌آید. اگر از خدمات یا محصولات تبلیغاتی مربوط به فیسبوک یا اینستاگرام استفاده کنید، ممکن است مجبور به تبعیت از ضوابط و راهبردهای اضافی باشید.

تبلیغ‌کنندگان مسئول درک و تبعیت از تمامی قوانین کاربردی و مقررات هستند. تخلف از این موارد می‌تواند منجر به عواقب متعددی از جمله لغو تبلیغات موجود شما و ابطال حساب کاربریتان شود.

فیس بوک برای تبلیغات از داده‌های حساس شخصی استفاده نمی‌کند. عناوینی که برای تبلیغ خود انتخاب می‌کنید نباید منعکس‌کننده‌ی عقاید شخصی، ویژگی‌ها و یا ارزش‌های افرادی باشد که از فیسبوک یا اینستاگرام استفاده می‌کنند.

زمانی که تبلیغات منتشر می‌شوند، به اطلاعات عمومی تبدیل خواهند شد. این تبلیغات ممکن است دوباره به اشتراک گذاشته شوند و در میان مخاطبینی که در خارج از حوزه‌ی مورد نظر همچون صفحه فیسبوک یا محصولات فیسبوک بوده‌اند پخش شوند. اگر کاربران به تبلیغ شما ارتباط برقرار کنند، تبلیغ همچنان به عنوان یک محصول فیسبوکی باقی خواهد ماند (برای مثال، تبلیغ تا زمانی که کاربر مورد نظر آن را حذف نکند قابل اشتراک‌گذاری است و یا از طریق ابزار حساب کاربری می‌توانند تبلیغ را مشاهده کنند). اگر تبلیغ شما سیاسی است در داخل آرشیو تبلیغاتی فیس بوک نمایش داده خواهد شد. این بدین معناست که فیسبوک می‌تواند (بدون دریافت هزینه) تا هفت سال پس از تکمیل سفارش، تبلیغ را منتشر کند و امکان دسترسی به محتوا و سازنده تبلیغ و همچنین اطلاعات کمپین تبلیغاتی (همچون داده‌های مربوط به کل هزینه و انتشار) را فراهم کند. فیسبوک ممکن است، در صورت اعتقاد به اینکه فاش سازی اطلاعات شما به بازرسی قانونی کمک خواهد کرد می‌تواند محتوای تبلیغاتی شما و تمام اطلاعات مربوط به تبلیغات شما را در اختیار نهاد یا پیکره‌ی دولتی قرار دهد.

اگر از جانب تبلیغ کنندگانی دیگر به مدیریت تبلیغ‌ها می‌پردازید، هر تبلیغ‌کننده یا کارفرما باید از طریق حساب‌های تبلیغاتی مجزا مدیریت شود. شما نباید با یک حساب کاربری از پیش ساخته شده به تغییر تبلیغ کننده یا کارفرما بپردازید، بلکه باید یک حساب جدید ایجاد کنید. شما مسئول این هستید که اطمینان یابید هر تبلیغ‌کننده این سیاست‌های تبلیغاتی را رعایت کرده است.

فیس بوک حق این را دارد که بنابر صلاحدید خود هر تبلیغی را بنا به هر دلیلی بزداید، تایید و یا رد کند. این شامل تبلیغاتی که سبب تاثیر منفی بر ارتباط فیس بوک با کاربرانش شود و یا تبلیغاتی که بر ترویج محتوا و فعالیت‌ها و خدماتی که بر خلاف موقعیت رقابتی فیس بوک و علاقمند‌ی‌ها و فلسفه‌های تبلیغاتی باشد، خواهد بود.

فیسبوک یا کمپانی فیسبوک، برای سیاست‌هایی که به مجوز مکتوب قبلی نیازمند هستند، این مجوزها را صادر خواهد کرد.

این سیاست‌ها می‌‌توانند در هر لحظه بدون هیچگونه اطلاع قبلی دستخوش تغییر شوند.

چنانچه در مورد این مقاله سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.