چگونه تبلیغ اسپانسری اینستاگرام بسازیم؟ آپدیت 2023

چگونه تبلیغ اسپانسری اینستاگرام بسازیم؟

در این مقاله قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانیم تبلیغ اسپانسر اینستاگرام (پروموشن اینستاگرام) بسازیم. تمام مراحل ساخت تبلیغ اسپانسر اینستاگرام را به صورت گام به گام و کاملا تصویری به شما آموزش می‌دهیم تا دیگر نیاز به هیچ آموزشی نداشته باشید. با ما همراه باشید.

✔ تبلیغ اسپانسر اینستاگرام

تبلیغ اسپانسر اینستاگرام به عنوان فرصتی تبلیغاتی به کسب‌وکارها کمک می‌کند پیام‌های درست را به افراد مناسب در لحظه‌ی مناسب برسانند. تبلیغات در اینستاگرام بخشی از یک استراتژی بازاریابی یکپارچه است و شیوه‌ای برای رسیدن به مخاطبان عام یا بسیار خاص در سراسر اینستاگرام است. اگر اخیراً علاقه‌مند شده‌اید که از امکانات پروموشن اینستاگرام یا همان اسپانسر اینستاگرام استفاده کنید. ما در این مطلب به شما مراحل ساخت تبلیغ اسپانسر اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

حتما بخوانید: چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

✔ مرحلۀ اول: حساب کاربری اینستاگرام خود را به صفحۀ فیس‌بوک خود پیوند دهید

اولین گام برای ایجاد تبلیغ اسپانسر اینستاگرام این است که حساب کاربری اینستاگرام خود را به صفحۀ فیس‌بوک خود وصل کنید. به قسمت تنظیمات صفحۀ فیس‌بوک رفته (شما باید مدیر صفحه باشید) و روی Instagram Ads کلیک کنید.

سپس برای اضافه‌شدن حساب کاربری اینستاگرام خود رویAdd  کلیک کنید و بخش ورود به سیستم اینستاگرام خود را پر کنید. پس از اتمام، روی گزینۀ تأیید (confirm) کلیک کنید.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 1

✔ مرحلۀ دوم: یک کمپین ایجاد کنید

سپس به مدیریت تبلیغات فیسبوک (Facebook Ads Manager) بروید و روی «+ ایجاد کمپین (+Create Campaign)» در نزدیکی گوشۀ بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 2

این قسمت جایی است که هدف کمپین خود را انتخاب می‌کنید.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 3

به خاطر داشته باشید اگر هدف شما افزایش تعداد conversionsها باشد، باید یک پیکسل (conversion pixel ) در وب‌سایت خود نصب کنید.

شما می‌توانید این کار را با انتخاب «ایجاد پیکسل (Create a Pixel)» در صفحۀ ایجاد تبلیغات جدید انجام دهید.

حتما بخوانید: هزینه‌ی‌ تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ راهنمایی برای تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 4

✔ مرحلۀ سوم: آگهی خود را ایجاد کنید

هنگامی که یک هدف را انتخاب کردید، وقت آن است که مجموعۀ آگهی خود را ایجاد کنید. اینجا جایی است که شما تعریف می‌کنید که می‌خواهید چه کسی آگهی‌های شما را ببیند و قصد دارید چه مقدار پول صرف کنید.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 5

اگر در حال حاضر مخاطب سنتی ایجاد کرده‌اید، می‌توانید در این بخش آن‌ها را برای هدف‌قراردادن تبلیغات خود انتخاب کنید.

دو گزینه برای بودجۀ شما وجود دارد: بودجۀ روزانه و بودجۀ کلی.

 • بودجۀ روزانه: بودجۀ روزانۀ آگهی شما تنظیم می‌کند که تبلیغ شما در طول روز، به‌طور مداوم چند بار اجرا شود. به این معنی که این الگوریتم به‌طور خودکار هزینه‌های شما را در هر روز محاسبه می‌کند.
 • بودجۀ کلی: مشخص می‌کند که آگهی شما برای چه مدت‌زمانی اجرا شود. به این معنی که الگوریتم تبلیغاتی هزینه‌های شما را در طول تمام دورۀ زمانی تبلیغات حساب می‌کند.

در این قسمت میتوانید زمان بندی هم در نمایش ایجاپ کنید. به عنوان مثال در ساعات ۱۱ تا ۳ بعد از ظهر نمایش داشته باشید.

اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، بهتر است با کمترین هزینه تبلیغات خود را شروع کنید. اگر تبلیغات شما به‌خوبی انجام شود، می‌توانید بعداً بلافاصله بودجۀ خود را افزایش دهید.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 6

هنگامی که انتخاب کردید چه کسانی را هدف قرار دهید و چقدر هزینه کنید، روی دکمۀ ادامه در پایین صفحه کلیک کنید.

در صفحۀ بعدی، گزینه‌ای برای اینکه آیا می‌خواهید از یک تصویر یا ویدئو در تبلیغات خود استفاده کنید یا از چندین عکس برای آگهی خود استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد. هنگامی که تصمیم گرفتید، تصاویر و ویدئوهای خود را آپلود کنید.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 7

پس از اینکه تصاویر خود را آپلود کردید، برای اضافه‌کردن متن به آگهی خود، به پایین صفحه بروید. در اینجا شما می‌توانید عنوان و متن خود را انتخاب کنید.

اگر به‌عنوان هدف انتخابی خود، ترافیک یا conversions را انتخاب کردید، می‌توانید در دکمۀ لینک خود، CTA  را انتخاب کنید. گزینه‌های مختلفی برای دکمۀ شما وجود دارد و این دکمه‌ها براساس صفحه‌ای که بازدیدکنندگان خود را می‌فرستید، متفاوت هستند.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 8

دکمۀ CTA تأثیر زیادی روی میزان کلیک و نرخ conversions برنامۀ شما می‌گذارد؛ بنابراین مطمئن شوید چیزی را انتخاب می‌کنید که مربوط به پیشنهاد شما و مخاطبان مدنظر شماست.

همچنین می‌توانید برای گزینه‌های خلاقانه‌تر، روی نمایش گزینه‌های پیشرفته‌تر (Show Advanced Options) کلیک کنید. بااین‌حال، در نظر داشته باشید که گزینه‌های خلاقانه ممکن است براساس هدف مدنظر شما متفاوت باشند.

درنهایت، در سمت راست ویرایشگر متن، شما قادر خواهید بود پیش‌نمایش تبلیغات خود در اینستاگرام را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید ببینید که آگهی شما در فرمت‌های دیگر چگونه به نظر می‌رسد.

حتما بخوانید: تبلیغات در رویداد و استوریز اینستاگرام (Instagram Stories)

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 9

شما می‌توانید تبلیغ خود را در فیس‌بوک و اینستاگرام اجرا کنید؛ اما اگر می‌خواهید آن را فقط در اینستاگرام اجرا کنید، مطمئن شوید گزینه‌های اجرا در جاهای دیگر حذف شده‌اند.

وقتی همه‌چیز خوب به نظر می‌رسد، روی تأیید کلیک کنید.

✔ تعامل و Conversion های خود را در تبلیغ اسپانسر اینستاگرام پیگیری کنید

به استثنای اینکه شما خوش‌شانس باشید و از روز اول یک کمپین موفقیت‌آمیز داشته باشید، راه‌اندازی تبلیغ اسپانسر اینستاگرام و امید به بهترین‌ها، نتیجۀ خوبی نخواهد داشت.

شما در هنگام اجرای تبلیغات خود، به ویرایش و بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی‌تان نیاز دارید.

هنگام انتخاب ابزار برای پیگیری کمپین تبلیغاتی خود، می‌بایست هر دو اندازۀ شرکت و تعداد تبلیغاتی را که قصد دارید اجرا کنید، در نظر بگیرید:

 • اگر تعداد زیادی از کمپین‌ها را مدیریت می‌کنید یا به‌دنبال کنترل دقیق کمپین‌های خود هستید، ممکن است بخواهید از Power Editor استفاده کنید.
 • اگر بخشی از یک تیم بزرگ هستید، احتمالاً مدیریت کسب‌و‌کار فیس‌بوک (Facebook’s Business Manager) بهترین گزینه است.

اگر فقط از تبلیغات اینستاگرام شروع می‌کنید، مدیر تبلیغات سنتی فیس‌بوک (Facebook’s traditional Ads Manager) باید مناسب نیازهای شما باشد.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 10

معیارهای عملکرد برای تبلیغ در اینستاگرام در مدت کوتاهی پس از ایجاد سفارش شما در مدیریت تبلیغات (Ads Manager) در دسترس خواهد بود. شما قادر خواهید بود معیارهای کمپین، مجموعۀ تبلیغات و سطوح تبلیغاتی را بررسی کنید.

به‌علاوه قادر به برنامه‌ریزی گزارش‌ها، ذخیرۀ گزارش‌ها و تنظیم‌کردن ستون‌ها در مدیریت تبلیغ خواهید بود؛ بنابراین فقط اطلاعاتی را که مورد توجه شماست، مشاهده خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر، در زیر راهنمایی دربارۀ چگونگی استفاده از فیلترها برای تنظیم‌کردن اطلاعاتی که در مدیریت تبلیغات مشاهده می‌کنید، وجود دارد.

برای مشاهدۀ معیارهای تبلیغ خود، به مدیریت تبلیغات (Ads Manager) بروید و روی نام کمپین تبلیغاتی خود کلیک کنید. از اینجا باید یک بخش در سمت راست بالای صفحه را مشاهده کنید که شامل اطلاعات Performance، Audience و Placement است.

ساخت تبلیغ در اسپانسر اینستاگارم 11

بسته به هدف مدنظرتان، نتایج مختلفی خواهید دید. به‌عنوان مثال، اگر یک تبلیغ برای تعامل ایجاد کردید، خواهید دید که تعداد بازدیدهای پست‌های تبلیغی شما چگونه بوده است. همچنین می‌توانید میزان هزینۀ مصرفی و هزینه برای هر نتیجه را ببینید تا نحوۀ اختصاص بودجۀ خود را درک کنید.

به‌عنوان قاعده‌ای کلی، اگر تبلیغی دارید که عملکرد خوبی دارد، باید هر سه روز هزینۀ تبلیغ را بیشتر کنید. از سوی دیگر، اگر آگهی شما نتیجۀ خوبی نداشت، بی‌تردید آن را لغو کنید.

✔ خلاصه و نکات مهم در ساخت تبلیغ اسپانسر اینستاگرام

 • قبل از اینکه شروع به ایجاد تبلیغ اینستاگرام کنید، مهم است که تحقیقات رقابتی انجام دهید. بهترین راه برای انجام این کار آن است که از طریق برنامۀ اینستاگرام از وب‌سایت رقبای خود بازدید کنید تا با پیکسل فیس‌بوک تگ شوید.
 • هدف کمپین تبلیغاتی به این معنی است که شما دوست داریدمردم بعد از دیدن تبلیغاتتان، چه کاری انجام دهند. هدفی که انتخاب می‌کنید نقش مهمی در نحوۀ بهینه‌سازی تبلیغات، نحوۀ پرداخت هزینه برای آن‌ها و نحوۀ پیگیری آن‌ها دارد.
 • اگر یک کمپین با یک هدفconversion یا یک کمپین بازاریابی مجدد برای کاربرانی که وب‌سایت شما را می‌بینند، اجرا می‌کنید، ابتدا باید یک پیکسل فیس‌بوک ایجاد و نصب کنید.
 • هدف‌قراردادن مخاطب تبلیغات به‌معنی تلاش برای پیدا‌کردن افرادی است که به احتمال زیاد کاری را انجام می‌دهند که در هدف کمپین تبلیغاتی شما مشخص شده است.

حتما بخوانید: جمعیت شناسی و لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام

 • تبلیغات درهمان اهداف تبلیغاتی فیس‌بوک را ارائه می‌دهند. بهترین رویکرد برای هدف‌گیری، ایجاد مخاطبان سنتی و مخاطبان Lookalike و همچنین استفاده از Audience Insights وGoogle Analytics است تا بتوان به بهترین طرح کلی رسید.
 • هنگام ایجاد خلاقانۀ آگهی تبلیغاتی خود، باید هدف خود، اینکه می‌خواهید چه کسانی را هدف قرار دهید، و چه نوع پیام و لحنی فالوورهای شما را برای تعامل با آگهی شما تحریک می‌کند، در نظر بگیرید.
 • تا زمانی که کمپین تبلیغاتی شما دایر است، باید به‌طور مداوم آن را ویرایش و بهینه سازی کنید. اگر مبتدی هستید، بهترین ابزار برای این کار، مدیریت آگهی فیس‌بوک است.
 • همیشه با هزینۀ کم شروع کنید. اگر آگهی شما عملکرد خوبی داشت، هر سه روز هزینۀ خود را افزایش دهید. اگر این‌طور نیست، بی‌تردید آن را لغو کنید.

✔ وی دیجیتال مارکتینگ مجری تبلیغات اینستاگرام و گوگل در ایران

تمام شد! با این اطلاعات، اکنون آماده هستید یک کمپین تبلیغاتی موفق در اینستاگرام اجرا کنید! در ضمن می‌توانید از نظرات و راهنمایی‌های همکاران vdigimarketing برای مدیریت تبلیغات در اینستاگرام خود استفاده کنید!. با ما تماس بگیرید.

آموزش‌های ویدئویی زیر را از دست ندهید:

 1. چگونه هزینه تبلیغات در اینستاگرام محاسبه می‌شود؟
 2. چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم ؟ (آموزش تبلیغ اینستاگرام)
 3. راز ساخت تبلیغ اینستاگرام در ایران با وجود تحریمها چیست؟

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 26

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

6 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید، با تشکر از آموزش فوق العاده تون
  چطور میشه هزینه رو پرداخت کرد؟ یا به عبارتی پیمنت متود چیا هست و چطور از ایران بپردازیم؟

  1. بزرگترین مشکلی که باعث شده جز تعداد محدودی شرکت در ایران نتونن این تبلیغات رو انجام بدن مشکل پرداخت هست. فیس بوک سخت گیری به مراتب بیشتر نسبت به گوگل برای پرداختهای کارتهای اعتباری داره. تجربه ما نشون داده پرداخت تبلیغات اسپانسری اینستاگرام فقط با کارت دائمی معتبر و با ای پی کشور صادر کننده اون کارت باید صورت بگیره. هرگونه اغییر در ای پی ست کننده تبلیغ با ای پی بانک عملیات مشکوک توسط فیس بوک حساب میشه و حساب تبلیغ ساسپند میشه

 2. سلام
  من چندین بار گیفت های 20 دلاری گرفتم ولی حساب پی پال یا مسترکارت ندارم که بتونم از اون گیفت ها استفاده کنم
  چیکار باید کنم که بتونم استفاده کنم ازشون

  1. باید با شرکتهایی که حساب پی پال یا مستر کارت میفروشند تماس بگیرید. میتونید عضو گروه دیجیتال مارکتینگ ما بشید و این سوال رو توی گروه تلگرام ما مطرح کنید. 1400 دیجیتال مارکتر دیگه مثل شما توی گروه هستند که میتونند کمکتون بکنند :
   https://t.me/joinchat/CAFzAELD-tl0u1frqtzsUA

 3. با سلام
  هزینه تبلغات و ایجاد کمپین برای ما در اینستاگرام چقدر می شود
  ما یک پیج بیزینسی داریم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. طریقه محاسبه هزینهای تبلیغات در اینستاگرام رو میتونید در ویدیو زیر مشاهده کنید :

   https://vdigimarketing.com/how-is-advertising-cost-calculated-on-instagram/

   و این مقاله کامل که راهنمایی میکنه کلا هزینهای اینستاگرام چجوری محاسبه میشود :

   https://vdigimarketing.com/%d8%aa%d8%b9%db%8c%db%8c%d9%86-%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%ba%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.