تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده

تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده

اگر می‌خواهید تیک آبی اینستاگرام و تاییدیه را بگیرید،‌ مطالعه این مطلب بعد از تبلیغات در اینستاگرام می تواند برای شما حتما مفید و موثر خواهد بود. در این راهنما به شما آموزش داده می‌شود که چگونه برای دریافت نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام درخواست بدهید. آموزش‌ها در دو بخش آسان و دشوار طبقه بندی می‌شوند. با توجه به این آموزش‌ها می‌توانید تاییدیه را از آن خود کنید و لذت ببرید.

تاییدیه‌ی اینستاگرام به چه معناست؟

تیک آبی اینستاگرام و تاییدیه در اینستاگرام که در گوشه‌ی نام افراد در برخی پروفایل‌ها مشاهده می‌شود به این معناست که آن حساب کاربری، مربوط به یک چهره‌ی اجتماعی یا فردی مشهور و یا یک برند معروف است. زمانی که این حساب کاربری، تاییدیه‌ی هویت را از اینستاگرام دریافت کند، یک مهر آبی رنگ که درون آن یک تیک سفید است در کنار نام خود دریافت می‌کند. این نماد، منجر می‌شود که سایر افراد بازدید کننده به سادگی تشخیص دهند که آیا این حساب کاربری جعلی است یا هویتی واقعی دارد.

برای مثال، شما به راحتی و با یک نگاه اجمالی می‌توانید تشخیص دهید که یک حساب کاربری مربوط به فرد مشهور مورد نظر است و یا صرفا یک صفحه‌ی هواداری است که توسط هواداران او اداره می‌شود. همچنین در مواردی که مربوط به صفحات برندهای معروف تجاری می‌شود، مشاهده‌ی نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام، کمک می‌کند که در خریدهای اینترنتی، احتمال کلاه برداری‌ها کاهش یابد.

فرای این مسائل، داشتن یک نشان تایید، موجب می‌شود، آن حساب کاربری به سادگی مورد توجه دیگران قرار گیرد و آمار دنبال کننده‌های خود را در کمترین زمان افزایش دهد.

تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده

چه کسانی صلاحیت دریافت نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام را دارند؟

مطمئنا اگر دستیابی به این نشان، آسان باشد دیگر داشتن آن برای عده‌ای آرزو نخواهد شد. نشان آبی‌رنگ تاییدیه به حساب‌هایی اختصاص می‌یابد که از لحاظ اجتماعی مورد توجه قرار گرفته باشند. به طور خاص، شما باید یک چهره‌ی عمومی یا مشهور و یا یک برند جهانی باشید. همچنین شما باید به شرایط خدمات شبکه و دستور العمل‌های اینستاگرام پایبند باشید. موارد دیگری که باید لحاظ شود به شرح زیر است:

معتبر بودن

بدیهی است که حساب کاربری که ثبت شده است باید دقیقا مشخصات فرد یا برند مذکور را داشته باشد. این بدان معناست که درخواست‌دهنده باید یک شخص حقیقی و یا یک شرکت تجاری ثبت‌شده‌ی معتبر باشد.

منحصر به فرد بودن

به ازاء هر شخص یا برند، اینستاگرام فقط یک حساب کاربری را (به استثناء حساب‌های خاص)، مورد تایید قرار می‌دهد. همچنین اینستاگرام به هیچ‌وجه به صفحات عمومی پر مخاطب،‌ نشان تاییدیه یا تیک آبی اینستاگرام نمی‌دهد. صفحات طرفداری نیز تاییدیه نمی‌گیرند.

عمومی بودن

معمولا کسانی که به دنبال تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید هستند،‌ صفحه‌ی خود را در معرض عموم قرار داده‌اند. اما برندهایی نیز وجود دارند که می‌خواهند خصوصی بمانند و این نشان را نیز دریافت کنند. ظاهرا اینستاگرام به این دسته از صفحات، نشان تایید نمی‌دهد.

کامل بودن صفحه‌ برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

برای دریافت تاییدیه،‌ شما نیاز دارید که یک شرح حال کامل،‌ عکس پروفایل و حداقل یک پست منتشر کرده باشید.

مهم و قابل توجه بودن

اینستاگرام تاکید دارد که برای گرفتن تاییدیه، حساب کاربری باید یا نماینده‌ی یک شخص مشهور باشد که در اینستاگرام بسیار جستجو شده و یا برند و نهادی مشخص باشد.

اگر شما در حال حاضر، یک نشان تاییدیه فیس‌بوک داشته باشید،‌ این بدان معنا نیست که واجد شرایط دریافت این نشان در اینستاگرام نیز هستید. دریافت این نشان در فیس‌بوک به مراتب راحت‌تر است. در حالی که فیس‌بوک، مشاغل و سازمان‌های کوچک را نیز تایید می‌کند، اینستاگرام صرفا نشان را به مشاغل حائز اهمیت و قابل توجه می‌دهد.

تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده

چگونه تیک آبی یا نشان تایید اینستاگرام دریافت کنیم؟

در ادامه چندین نکته در این زمینه ارائه شده است. درخواست دریافت این نشان در اینستاگرام نهایتا چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت.

قدم اول

وارد حساب کاربری خود شوید. اگر بیش از یک حساب کاربری دارید، مطمئن شوید که وارد آن حسابی شد‌ه‌اید که می‌خواهید به واسطه‌ی آن،‌ نشان یا تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید.

قدم دوم

درخواست تاییدیه بدهید. بر روی آیکون منو که در گوشه‌ی بالا و سمت راست پروفایل قرار دارد کلیک کنید. سپس وارد آیکون تنظیمات که در پائین صفحه‌ی نمایش است شوید. در بخش حساب کاربری، بر روی دکمه‌ی “درخواست تاییدیه” کلیک کنید.

قدم سوم

مشخصات خود را وارد کنید

1- در این بخش لازم است فرم مربوطه را پر کنید:

نام

نام کامل و قانونی خود را که در کارت‌های شناسایی رسمی شما درج شده است وارد کنید.

شهرت

شهرت خود یا برند شرکتی که می‌خواهید برای آن تاییدیه بگیرید را وارد کنید. شهرت، در واقع همان نامی است که عموم مردم شما یا شرکت‌تان را با آن نام می‌شناسند.

دسته‌بندی

شما می‌توانید از میان گروه‌های خبری، مدیا، ورزشی، سیاسی، موسیقی، فشن، سرگرمی، وبلاگ‌نویسی، تجاری و یا گزینه‌ی “دیگر”، یک گزینه را انتخاب کنید. گزینه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین نزدیکی را نسبت به شما یا برند شما دارد.

2- یک کپی از کارت شناسایی خود که تصویر شما بر روی آن درج شده است یا مدارک تجاری رسمی برند خود را در این مرحله آپلود کنید. برای افراد شخصی،‌ امکان آپلود کپی گواهینامه‌ی رانندگی، گذرنامه و یا هر نوع کارت رسمی که توسط نهادهای دولتی صادر شده است وجود دارد.

برای حساب‌های کاربری تجاری نیز آپلود مدارک مالیاتی، صورت‌حساب تجهیزات که نام شرکت شما بر روی آن درج شده است و یا الحاقیه‌ها کفایت می‌کند. مطمئن شوید که نام‌های درج شده بر روی مدارک با نامی که برای صفحه‌ی کاربری در نظر گرفته‌اید یکسان باشد.

3- بر روی گزینه‌ی “ارسال” کلیک کنید

به محض آن‌که بر روی گزینه‌ی ارسال کلیک کنید، اینستاگرام، مدارک شما را جهت مراحل تاییدیه مورد بررسی قرار می‌دهد. بررسی مدارک شامل مواردی است که پیش از این به عنوان پیش‌نیازها توضیح داده شد. بعد از بررسی‌های مربوطه، اینستاگرام به شما در مورد نتیجه‌ی تایید یا رد درخواست شما، اطلاع می‌دهد. شما در بخش “پیام‌ها” می‌توانید، نتیجه‌ی درخواست خود را مشاهده کنید. البته لازم است بدانید که بررسی درخواست شما زمان‌بر بوده و معمولا ضرب‌الاجلی برای آن تعیین نشده است. اما این بررسی حداقل چند روزی طول خواهد کشید.

نکات مهم برای دریافت نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام

بایدها و نبایدها

نکته‌ی حائز اهمیت آن است که همه‌ی افراد و شرکت‌ها می‌توانند درخواست دریافت نشان تایید بدهند. اما اینستاگرام به وضوح اعلام کرده است که هیچ تضمینی برای دریافت تاییدیه برای درخواست‌ها وجود ندارد. در ادامه، بایدها و نبایدهایی که می‌تواند منجر به دریافت این تاییدیه شود را مشاهده می‌کنید:

تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده

یک بیوگرافی عالی بنویسید

داشتن یک پروفایل کامل نقش اساسی در دریافت نشان تایید دارد. مطمئن شوید که تمامی کادرهای مربوط به بخش بیوگرافی خود یا شرکت‌تان را به صورت کامل پر کنید.

صادق باشید

بهتر است کاملا صادقانه و دقیق مراحل مربوط به پروسه‌ی دریافت نشان تایید را تکمیل کنید. حتما نام واقعی خود را وارد کنید و دسته‌بندی مناسب با شخصیت خود را به عنوان گزینه‌ی مناسب معرفی کنید. احتمالا این مسئله خیلی واضح است اما اگر احیانا قصد دارید که سیستم را دور بزنید، بهتر است این نکته را بدانید که اینستاگرام در این زمینه هشدار داده که به محض مشخص شدن اطلاعات غلط،‌ ابتدا نشان شما باز پس گرفته می‌شود و سپس به احتمال زیاد، صفحه‌ی کاربری شما از اینستاگرام حذف می‌شود.

برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام خبرساز باشید

اینستاگرام هر درخواست را به صورت موردی بررسی می‌کند. یکی از مواردی که اینستاگرام حتما آن را لحاظ می‌کند آن است که آیا این حساب کاربری در منابع خبری متعدد خبرساز بوده است یا خیر. اگر صحبت مهمی دارید، حتما آن را به صورت یک بیانیه‌ی خبری در خبرگزاری‌ها نشر دهید. شاید در مورد یک محل به خصوصی شما خبر تازه‌ای داشته باشید. بهتر است آن ‌را نیز در اختیار خبرگزاری‌های محلی مربوطه قرار دهید. این مسئله کمک می‌کند که امتیاز این بخش را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که محتواهایی که بابت آن به خبرگزاری‌ها پولی پرداخت کرده‌اید و یا خبرهای تبلیغاتی در این زمینه کمکی به شما نمی‌کند.

در خارج از اینستاگرام نیز فعال باشید

حتی اگر در اینستاگرام دنبال‌کننده‌های زیادی داشته باشید، نمی‌توانید چندان چهره‌ی خبرسازی به حساب آیید، اگر که در خارج از محیط اینستاگرام فعالیت نداشته باشید. این موضوع را در نظر بگیرید که کارمندان اینستاگرام به احتمال زیاد اسم شما را در گوگل وارد می‌کنند. اگر مورد جالب توجه‌ای پیدا نکنند به احتمال زیاد شما گزینه‌ی مناسبی برای دریافت نشان تایید نخواهید بود. حتما از گزینه‌های سئو در وب سایت یا وبلاگ خود بهره ببرید. در این حالت، احتمالا با اولین سرچ، نام شما در صفحات اولیه گوگل مشاهده شده و فعالیت‌های آنلاین شما نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به صورت مرتب مطالب جدید ارسال کنید

دستورالعمل‌ها می‌گوید که شما باید حداقل یک پست برای بررسی تاییدیه‌ی خود داشته باشید. اما قطعا برای تحت تاثیر قرار دادن کارمندان اینستاگرام، لازم است که تعداد پست‌های شما بیش از این باشد. یک حساب کاربری غیر‌فعال گزینه‌ی خوبی برای تایید توسط اینستاگرام نیست. برای افزایش شانس دریافت نشان یا تیک آبی اینستاگرام، حتما به طور مرتب مطالب جدید ارسال کنید.

دنبال کننده‌های خود را به حساب آورید

در حال حاضر برای دریافت نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام، نیاز به تعداد دنبال‌کننده‌ها نیست. اما به خاطر داشته باشید که یکی از الزامات تاییدیه، مهم و قابل‌ توجه بودن حساب کاربری شما است. هرچه تعداد دنبال‌کننده‌ها بیشتر باشد، این گزینه نیز بیشتر به تاییدیه نزدیک است. همچنین، هرچه تعداد دنبال‌کننده‌های شما بیشتر باشد، احتمال ایجاد حساب‌های کاربری جعلی مشابه با حساب شما بیشتر خواهد شد. به همین جهت، اینستاگرام ترجیح می‌دهد که برای حساب‌های کاربری با تعداد دنبال‌کننده‌ی زیاد، پیش از ایجاد حساب‌های جعلی، نشان تایید صادر کند.

در بخش بیوگرافی، خود را به کانال‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر ارجاع ندهید

به طور کلی سعی کنید از حساب‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر در پروفایل خود به خصوص در بخش بیوگرافی استفاده نکنید. اینستاگرام به هیچ‌عنوان نمایه‌هایی که حاوی لینک‌های شبکه‌های اجتماعی دیگری است را تایید نمی‌کند.

از یک سرویس شخص ثالث برای درخواست استفاده نکنید

بهتر است صرفا از رویه‌ی ذکر شده در بالا به منظور اعمال درخواست خود به اینستاگرام استفاده کنید. تعداد زیادی کلاه‌بردار، بیرون از فضای اینستاگرام وجود دارند که سعی می‌کنند نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام  را به شما بفروشند. در این زمینه مراقب باشید و فریب نخورید.

پس از اولین تلاش تسلیم نشوید

اگر در ابتدا درخواست شما توسط اینستاگرام تایید نشد، وقت خود را برای بهبود نمایه و رشد مخاطبان خود اختصاص دهید. هنگامی که تغییرات لازم را ایجاد کرده و پیش‌نیازها را فراهم کردید، مجددا درخواست دهید. شما می‌توانید 30 روز پس از رد اولین درخواست، درخواست بعدی خود را ارسال کنید. در نهایت، تایید اینستاگرام منوط به دنبال کردن یک استراتژی درست است. صبر داشته باشید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. این اتفاق می‌تواند به زودی برای شما رخ دهد.

تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید خود را از دست ندهید

پس از دریافت نشان تایید خود، مراقب باشید که آن ‌را از دست ندهید. این بدان معناست که شما همچنان باید پیرو دستورالعمل‌های این شبکه‌ی اجتماعی باشید. اگر احیانا شما نشان تایید را فروخته باشید و یا از آن استفاده‌ای نادرست کرده باشید، اینستاگرام می‌تواند به سرعت نشان را از شما پس گرفته و حتی حساب کاربری شما را حذف کند. قطعا شما این نشان را با تلاش بسیار به دست آورده‌اید. پس به راحتی آن ‌را از دست ندهید.

تیک آبی اینستاگرام یا دریافت نشان تایید در سه مرحله‌ی ساده

چگونه بدون نشان تایید اینستاگرام خود را فردی معتبر معرفی کنید

دریافت نشان، تنها راه اثبات اصالت شما در اینستاگرام نیست. در این‌جا چند پیشنهاد مستقیم از اینستاگرام ارائه شده است. اگرچه راهبردها الزاما شانس تایید شما را افزایش نمی‌دهند، اما قطعا به افزایش اعتبار شما منجر خواهد شد.

به منابع رسمی دیگر لینک شوید

اینستاگرام پیشنهاد می‌کند که از طریق منابع رسمی دیگر،‌ مانند وب‌سایت‌های رسمی،‌ صفحه‌ی فیس‌بوک، یا حساب‌های یوتیوب و توئیتر به حساب اینستاگرام خود لینک شوید. این امر به شما کمک می‌کند که اگر در منابع دیگر نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام دریافت کرده‌اید، در اینستاگرام بدون دریافت تاییدیه نیز معتبرتر به شمار آیید. اما مجددا این نکته را در نظر داشته باشید که در بخش بیوگرافی اینستاگرام به آن کانال‌ها ارجاع ندهید.

از بیوگرافی خود به صورت موثر بهره ببرید

همان‌طور که پیش از این ذکر شد، در این بخش هرچه کامل‌تر خود را معرفی کنید، دنبال‌کننده‌ها بیشتر شما را می‌شناسند. در این بخش می‌توانید در مورد اعتبار خود توضیح دهید.

از گزینه‌ی استوری، درست استفاده کنید

اینستاگرام این فرصت خوب را به شما می‌دهد که اتفاقات روزمره خود را در لحظه، به دنبال کننده‌ها نشان دهید و یا به آن‌ها نشان دهید که در حال حاضر در شرکت شما چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.  اینستاگرام به طور خاص پیشنهاد می‌کند که با استفاده از استوری‌های اینستاگرام،‌ اعتبار خوبی را در کسب‌و‌کار خود فراهم کنید.

دنبال کننده‌ها را در فعالیت‌های خود سهیم کنید

سهیم کردن افراد در فعالیت‌ها همیشه نشانه خوبی از اصالت در محیط اجتماعی است. برای برجسته‌سازی بیشتر صحت و اعتبار خود، اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌کند که دنبال‌کننده‌های حساب کاربری خود را تشویق کنید که در پست‌هایشان، صفحه‌ی کاربری شما را تگ کنند. بنابراین افرادی که شما را دنبال نکرده‌اند نیز با فعالیت‌های شما و یا محصولاتی که ارائه می‌دهید آشنا می‌شوند.

 

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *