گزارش تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای شرکت سن‌ایچ

تبلیغات در اینستاگرام - تبلیغات اینستاگرام - اسپانسر اینستاگرام - تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

در این مطلب گزارش کمپین تبلیغات اینستاگرام برای شرکت سن‌ایچ را ارائه می‌دهیم. شرکت سن‌ایچ به‌منظور افزایش کیفیت آب‌میوه‌های خود و ترکیب‌کردن مزه‌های مختلف از یک متخصص طعم‌شناسی استفاده کرده بود و باید این خبر را به مشتریان خود می‌رسانید تا از این تبلیغ به‌طور کامل استفاده کند. برای این کار از تبلیغات در اینستاگرام و شرکت ما کمک گرفت. اینکه سن‌ایچ تصمیم گرفت برای تبلیغات از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام استفاده کند به این دلیل بود که بهترین روش تبلیغ برای این‌گونه محصولات خوردنی و آشامیدنی، راه دیداری است؛ چراکه از راه تصویری بهتر می‌توان حس خوشمزگی و دلپذیربودن را به بیننده القا کرد و به‌علاوه در اسپانسر اینستاگرام محیطی کاملاً بصری برای چنین اهدافی فراهم شده است.

حتماً بخوانید: مراحل گام‌به‌گام برای سفارش کمپین تبلیغات در اینستاگرام

تارگتینگ تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای کمپانی سن‌ایچ

این پروژه یکی از اولین پروژه‌هایی بود که ما در تبلیغات اسپانسر اینستاگرام انجام دادیم و در آن موقع، مهارت و تجربه کافی برای استفاده درست از داشبورد کمپین فیس‌بوک را نداشتیم. با‌این‌حال می‌دانستیم که برای یک یا چند فیلم تبلیغاتی باید از تارگتینگ ویدئو ویو (video viwe) استفاده کرد تا با‌توجه‌به بودجه بتوان بیشترین بازدهی را از این تبلیغ گرفت. در ضمن در آن زمان هنوز تارگتینگ ویدئو ویو برای ۱۰ ثانیه بازدید در دسترس نبود و ما فقط می‌توانستیم از تارگتینگ ۳ ثانیه نمایش فیلم برای پروژه سن‌ایچ استفاده کنیم.

حتماً بخوانید: چگونه هزینه تبلیغات در اینستاگرام محاسبه می‌شود؟

جامعه هدف تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای پروژه سن‌ایچ

همان‌طور‌که گفته شد، این اولین کار ما در تبلیغات اسپانسر اینستاگرام بود و ما هنوز مهارت کافی را در این راه کسب نکرده بودیم. در این پروژه جامعه هدف را افرادی قرار دادیم که زبان سیستم دستگاه خود را روی زبان فارسی قرار داده بودند و درنتیجه جامعه هدف بزرگی را در بر می‌گرفت. اما موضوع اصلی اینجا بود که افراد بسیاری در خارج از کشور بودند که تنظیمات زبان گوشی یا تبلت خود را روی زبان فارسی تنظیم کرده بودند و این تبلیغات به آن‌ها نیز نمایش داده می‌شد که باعث پایین‌آمدن بازدهی تبلیغات می‌گردید.

حتماً بخوانید: جمعیت‌شناسی و لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام

در آخر تصمیم گرفتیم تبلیغات را روی افرادی که به نوشیدنی و مطالب مرتبط با آن در اینستاگرام علاقه نشان داده‌اند محدود کنیم. این کار بازدهی تبلیغاتی ما را افزایش می‌داد، ولی در آخر بعد از ایجاد این تبلیغات جدید در کمپین اسپانسر اینستاگرام سن‌ایچ، انتشار این تبلیغات توسط فیس‌بوک منع شد؛ چراکه یکی از نوشیدنی‌هایی که با طعم موهیتو در تبلیغ استفاده شده بود، به‌اشتباه به‌عنوان نوشیدنی الکلی شناخته شد و تبلیغات مشروبات الکلی و… در اینستاگرام ممنوع است. پس این پروژه به‌عنوان اولین پروژه ما با شکست مواجه شد.

محتوای تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای سن‌ایچ

در این پروژه برای تبلیغات در اینستاگرام از شرکت سن‌ایچ یک فیلم دریافت کردیم تا آن را روی صفحه پست‌های مخاطبان هدفمان قرار دهیم. فیلم حاوی نحوه درست‌کردن طعم خاصی از نوشیدنی و توضیح آن توسط یک کارشناس ایتالیایی بود. در این تبلیغات یک لینک قرار دادیم که مخاطبان را به کانال شرکت سن‌ایچ در آپارات متصل می‌کرد.

نتایج تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای شرکت سن‌ایچ

results (3 seconds)                    ۱۵,۱۷۳

reach (peaple)                            ۷۷,۷۲۷

impressions (view)                      ۸۹,۲۶۷

link click                                       ۳۱۰

cost per result                              $۰٫۰۱

budget                                         $۱۰۰

video percentage watched           ۸٫۸۰%

video average watch time            ۰:۰۴

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *