گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

 

در این مقاله گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید تولید واکسن Opal Bio Pharma را به همراه چالش های آن ارائه میدهیم. این کمپین در لینکدین اجرا شده که جزئیات را باهم بررسی میکنیم

کمپین اسپانسر لینکدین دقیقا چه تفاوتی با دیگر تبلیغات دیجیتال دارد؟

تبلیغات در لینکدین تفاوت های بسیاری با دیگر پلتفرم های تبلیغاتی مثل گوگل ادز دارد. فرق اصلی این مدل تبلیغات در مخاطب هایی است که مورد هدف کمپین قرار می گیرند. به عنوان مثال Opal Bio Pharma شرکت تولید واکسن مرتبط با سلامتی است. طبیعتا مخاطب های شرکت افراد عادی که از داروخانه واکسن های مختلف آنفولانزا تهیه میکنند نیستند. مخاطبین این تبلیغ شرکت های تولیدی واکسن، افرادی که در این زمینه به مطالعه میپردازند و یا محققانی هستند که نیاز به ارتقاء سطح علمی خود هستند یا نیاز انبوه به واکسینه با سرعت بالایی هستند و توانایی یا زمان توسعه و تولید واکسن ندارند.
در تبلیغات گوگل، اینستاگرام و فیسبوک شما خدمات یا محصولاتی را ارائه میدهید که مستقیما با مصرف کننده در ارتباط است. در مارکتینگ به اصطلاح میگوییم تبلیغ اسپانسر لینکدین B2B و دیگر پلتفرم ها مثل تبلیغ در گوگل B2C است. به زبان ساده تر ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی مستقیما با مصرف کننده آن در ارتباط است اما شرکت تولید واکسن با شرکت دیگری در همین زمینه!

چالشی که در تبلیغات لینکدین با آن مواجه هستیم دقیقا چیست؟

تبلیغات لینکدین مثل دیگر پلتفرم های تبلیغاتی دارای چالش های خاص مربوط به خود است. برای مثال میتوانیم به مخاطبین محدود اشاره کنیم. معمولا افراد حرفه ای و کسانی به دنبال فرصت های شغلی هستند در لینکدین فعالیت میکنند.بنابراین مخاطبان محدودیت بیشتری نسبت به تبلیغات در گوگل و فیسبوک دارند.

رقابت بالا یکی دیگر از چالش های این نوع تبلیغات است که بسیاری از شرکت ها و متخصصین برای ارتباط با دیگران و تبلیغات خود از لینکدین برای جذب مخاطب فعالیت های تخصصی انجام میدهند. به همین دلیل نمیتوان از هزینه بالای تبلیغات چشم پوشی کرد. یکی از علت های گران بودن این تبلیغات نیز میتواند رقابت بالا درنظر گرفت.
یکی دیگر از چالش های مهم را میتوان به محتوای مناسب اختصاص داد. با درنظر گرفتن مخاطبین که بالاتر توضیح دادیم محتوای تولید شده در لینکدین باید از کیفیتی بالایی برخوردار باشد.

برای شروع تبلیغات لینکدین به چه مواردی نیاز داریم؟

برای شروع تبلیغات در LinkedIn، به موارد زیر نیاز داریم:

حساب LinkedIn

ابتدا باید حساب کاربری LinkedIn داشته باشید. اگر هنوز حساب کاربری ندارید، باید یک حساب ایجاد کنید و آن را به حالت کسب‌وکار تبدیل کنید. به این ترتیب می‌توانید به ابزارهای تبلیغاتی LinkedIn دسترسی پیدا کنید.

صفحه شرکت (Company Page)

اگر شما یک شرکت یا سازمان هستید، باید یک پیج یا صفحه شرکتی در لینکدین داشته باشید. این پیج به عنوان محل اصلی تبلیغات شما در لینکدین عمل می‌کند و بهتر است آن را به روز نگه دارید.

بودجه تبلیغاتی

برای تبلیغات لینکدین باید بودجه تبلیغاتی خود را تعیین کنید. برای مثال بودجه کمپین به این صورت مشخص میشود:‌ برای کمپین برندینگ (awareness) روزانه ۴۰ دلار به مدت ۱۰ روز. لینکدین از مدل هزینه‌پرداخت-به-کلیک (CPC) و هزینه‌پرداخت-به-هزار-نمایش (CPM) برای تبلیغات استفاده می‌کند.

هدف تبلیغاتی

قبل از شروع تبلیغات، باید هدف‌های اصلی خود را تعریف کنید. آیا می‌خواهید برند خود را تعریف کنید، ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید یا لیدهای کیفی به دست آورید؟

تصاویر و محتوا

برای تبلیغات در لینکدین، باید از محتوای تبلیغاتی مناسب استفاده کنید. منظور از محتوای مناسب چیست؟ توجه داشته باشید که افرادی که تارگت کرده‌اید چه کسانی هستند و در چه دسته ای قرار میگیرند و متناسب با آنها تولید محتوا کنید.

تعیین مخاطب

مهمترین بخش تبلیغات در لینکدین تعیین مخاطب های صحیح است. لیستی که از مخاطبین انتخاب میکنید همان افرادی هستند که در آینده با آنها فعالیت کاری خود را آغاز میکنید. پس در انتخاب مخاطبین خود ریزبین و دقیق باشید.

لینکدین به شما اجازه می‌دهد تا به دقت مخاطبان مورد نظر خود را تعیین کنید. می‌توانید بر اساس ویژگی‌های مختلف مانند شغل، مهارت‌ها، مکان جغرافیایی، صنعت و سایر عوامل فیلتر کنید.

باید توجه داشته باشید که همه موارد که ذکر شده مثل زنجیر بهم متصل هستند و همگی نقش مهمی در نتیجه تبلیغ شما دارند

گزارش کمپین شرکت Opal Bio Pharma در عمان

شرکت Opal Bio Pharma، تولید کننده واکسن، برنامه ای برای یک رویداد مهم در کشور عمان، آگاهی مخاطبان خاصی در مناطق حوزه خلیج فارس ایجاد کند داشت. این امر به وسیله همکاری با تیم تبلیغاتی شرکت وی‌دیجیتال مارکتینگ انجام شد تا محتوای تبلیغاتی خود را از طریق LinkedIn با مخاطبان به اشتراک بگذارد. در اینجا، نگاهی به گزارش کمپین این همکاری خواهیم داشت.

محتوای تبلیغاتیOpal Bio Pharma

شرکت Opal Bio Pharma برای تبلیغ رویداد خود یک ویدیو معرفی شرکت و رویداد در اختیار تیم ما قرار داد تا طبق audience خاص خود پروموت شود. این ویدیو و audience را با هم بررسی کنیم:

ویدیو تبلیغاتی

لیست مخاطبین

Location Targeting

Specific countries within GCC: Bahrain, Kuwait, Oman, Qatar, Saudi Arabia, and the United Arab Emirates

Audience Attributes

Note: The more specific you get, the narrower your audience becomes. Make sure not to over-segment so you can reach a broad but relevant audience

A. Company

Industry: Pharmaceuticals, Biotechnology, Hospital & Health Care
Company Size: You can choose all sizes, but depending on your vaccination’s intended audience, you might want to target specific company sizes like medium to large businesses
B. Job Experience

Job Titles: Hospital Administrator, Pharmacist, Medical Director, Healthcare Consultant, Biotechnologist, etc
Job Functions: Healthcare services, Pharmaceutical, Research, Procurement
Job Seniorities: Senior, Manager, Director, VP, C-level, and Owner
C. Education

Fields of Study: Pharmacy, Biotechnology, Medicine, Healthcare Administration, etc
Degrees: Bachelor’s, Master’s, Doctorate (specifically in the fields mentioned)
D. Interests

Biotechnology, Pharmaceuticals, Healthcare Innovation, Medical Research, Vaccination, Medical Conferences, etc

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma
اسکرین شات از پنل تبلیغاتی لینکدین بخش مخاطبین

این لیست که مطالعه کردید مخاطبینی بودند که هدف تبلیغات ما قرار گرفتند. اگر در تصویر بالا توجه داشته باشید متوجه خواهید شد تمامی موارد با OR از یک دیگر انتخاب شدند.

در تبلیغات لینکدین، OR و AND دو عامل مهم برای تنظیم مخاطبین تبلیغاتی هستند. این دو مفهوم به ما کمک می‌کند تا مشخص کنیم چگونه مخاطبان تبلیغاتی خود را تعیین کنیم.

1. OR (یا):
– وقتی از عملگر OR استفاده می‌شود، به این معنی است که حداقل یکی از شرایط تعیین شده باید برای مخاطب صدق کند. به عبارت دیگر، می‌توانید چندین شرط را در یک گروه با OR ترکیب کنید، و اگر مخاطب حداقل یکی از این شرایط را برآورده کند، تبلیغ شما به او نمایش داده می‌شود.

2. AND (و):
– عملگر AND به معنی این است که همه شرایط تعیین شده برای مخاطب باید صدق کنند تا تبلیغ شما به او نمایش داده شود. به عبارت دیگر، تمامی شرایط مشخص شده باید توسط مخاطب اجتناب ناپذیر انجام شود. انتخاب AND میتواند هزینه بیشتری برای شما داشته باشد چون فیلتر بیشتری روی تبلیغات میگذارید.

استفاده مناسب از این عملگرها به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبان تبلیغاتی‌تان را به دقت تعیین کنید و به تنظیمات دقیقتری دست یابید.

بودجه تبلیغات و نتیجه کمپین

با توجه به بودجه ۲۱۲ دلاری این کمپین اگاهی یا awareness نتیجه زیر حاصل شد:

نتیجه نهایی کمپین
نتیجه نهایی کمپین
نتیجه نهایی کمپین
نتیجه نهایی کمپین

آمار کمپین در یک نگاه

در این بخش آمار کلی این کمپین را در یک نگاه بررسی میکنیم. توجه داشتید باشید گزارش کمپین تبلیغاتی لینکدین به صورت Awareness بوده است

  • Impression یا میزان بازدید:‌۴۰.۰۸۰
  • Reach یا میزان بازدید هر سیزن: ۲۶.۲۵۸
  • Click یا کلیک: ۱۱۰
  • Avarage CPR یا میانگین هر نمایش: ۰.۲۷٪
  • بودجه: ۲۱۲ دلار
  • Cost Per Result (CPC) یا هزینه هر کلیک: ۸.۰۹ دلار

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *