مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

کمپین تبلیغات در فیسبوک بیشتر شبیه تبلیغات بنری هست تا تبلیغات سرچ گوگل. از تبلیغات فیسبوک باید برای ایجاد علاقه و کنجکاوی استفاده کرد بجای برطرف کردن نیاز حال حاضر. مردم داخل فیسبوک برای وصل شدن به دوستان و آشنایان وقت می گذارند نه پیدا کردم محصول و خرید.
کسب و کارهای در تبلیغ فیسبوک موفق هستند که از درخواست جمع آوری اطلاعات را در فرم خود داشته باشند نه اینکه سعی کنند محصولی بفروشند. برای موفقیت در تبلیغات فیسبوک باید اهداف با مقاومت کم انتخاب شود. مثلا پر کردن فرم برای اطلاع رسانی تخفیفات بجای تمرکز روی فروش محصول.
بازدید کننده وب سیات شما از راه تبلیغ فیسبوک دنبال خرید محصول نیست بلکه فقط بخاطر یک تصمیم آنی یا کنجکاوی درونی روی تبلیغ شما کلیک کرده هست پس اگر روی این حساب میکنید که هزینه تبلیغ فیسبوک شما بلافاصله با فروش کالا یا خدماتی برگردد اشتباه میکنید. افرادی که از طریق فیسبوک به صفحه شما آمده اند درصورتیکه درخواست پر ریسکی مثل خرید از آنها شود سریع از صفحه فرود شما خارج میشوند پس فقط از آنها بخواهید نام و ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند.

شروع تبلیغات در فیسبوک

یکی از روش های تبلیغات اسپانسری تبلیغ از طریق پنل فیسبوک و اتصال آن به کارت بانکی است. بعضی پیج ها میتوانند تبلیغات خود را بر عهده آژانس های تبلیغاتی بگذارند. اما برخی بیزینس های که میخواهند از صفر تا 100 تبلیغات را روی پیج خود با کارت بانکی غیر ایرانی خود انجام دهند نیز میتوانند از مسیر زیر استفاده کرده و از راهنمایی کارشناس مربوط کمک گرفته تا بهترین تبلیغات را انجام دهند.

این روش برای افرادی که خارج از ایران زندگی میکنند و اطلاعات کافی برای ساخت کمپین تبلیغاتی ندارند مورد استفاده قرار میگیرد.

برای این که تبلیغات فیسبوک خود را روی پنل شخصی خود اجرا و پروموت کنید باید در اولین گام کارت بانکی با صاحب حقیقی در دست داشته باشید.

برای افزودن یا حذف روش پرداخت از حساب فیسبوک خود:
روی منو در بالا سمت چپ فیسبوک مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک ضربه بزنید.
به پایین بروید و روی تنظیمات و حریم خصوصی ضربه بزنید ، سپس روی تنظیمات ضربه بزنید.
روی Payments و سپس روی Payment Settings ضربه بزنید.
برای افزودن روش پرداخت به حساب خود روی New Credit یا Debit Card ضربه بزنید. برای حذف روش پرداخت ، روی روش پرداخت موجود ضربه بزنید و سپس روی حذف کارت ضربه بزنید.
اگر کارت اعتباری شما اصلی ترین روش پرداخت برای حساب Facebook Ads شما است ، نمی توانید آن را حذف کنید مگر اینکه روش پرداخت جدیدی را از مدیر تبلیغات خود اضافه کنید. همچنین می توانید حساب تبلیغات فیس بوک خود را ببندید تا همه تبلیغات متوقف شود و همه کارت ها از حساب شما حذف شوند.
اگر س additionalالات دیگری دارید یا همچنان با مشکل اضافه کردن یا حذف روش پرداخت مواجه هستید ، لطفاً به ما اطلاع دهید.

منبع
توجه: فیسبوک از RuPay یا شبکه کارت Maestro پشتیبانی نمی کند!

بعد از اتصال کار بانکی خود به فیسبوک باید به ادمین تبلیغات دسترسی ارسال کنید تا بتواند کمپین تبلیغاتی شما را ساخته و منتشر کند.

در قدم اول باید کارت بانکی خود را به حساب بیزینسی فیسبوک متصل کرده و بعد از آن کمپین تبلیغاتی خود را فعال کنید.

ارسال دسترسی به Ad Account

در اولین قدم باید وارد business.facebook.com شوید. در این قسمت روی گزینه نشان داده شده کلیک کنید تا وارد صفحه Ad Account شوید.

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

 

بعد از ورود به صفحه  مسیر زیر را قدم به قدم طبق شماره طی کنید و بعد از کایک روی گزینه ی Ad Account صفحه ای برای شما پاپ آپ

می شود.

شماره ای که ادمین برای شما مشخص شده را در باکس بالا وارد کرده و گزینه ی Conferm  کلیک کنید تا دسترسی ادمین به اد اکانت شما ارسال شود.

ادمین پس از اسال این دسترسی میتواند کمپین فیسبوک شما را ساخته و اجرا کند.

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

 

:Follow these steps to request access to an ad account
Contact the owner of the ad account
Ask them to go to the Ad Account tab in their Business Manager and click Assign Partner
To give you access, they’ll need to enter the number below and choose a role

برای درخواست دسترسی به حساب تبلیغاتی ، این مراحل را دنبال کنید:
1. با صاحب حساب تبلیغاتی تماس بگیرید.
2. از آنها بخواهید به برگه Ad Account (مدیر حساب) در Business Business خود مراجعه کرده و روی Assign Partner کلیک کنید.
3. برای دسترسی به شما ، آنها باید شماره زیر را وارد کرده و نقش را انتخاب کنند.

 

ساخت کمپین تبلیغاتی فیسبوک و زیر ‌لایه های آن

در تبلیغات دیجیتال ما لایه های مختلف و ثابتی داریم که در آن ها تنظیمات مختلفی وجود دارد. این لایه ها در سطح های مختلف تنظیمات مختلفی نیز دارد که هر کدام از آن ها نیز حساسیت خاص خود را دارند.

اگر شما تبلیغات در گوگل را تجربه کرده باشید قطعا با این لایه های تبلیغاتی آشنا هستید.

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

 

 

در تصویر بالا شاهد داشبورد پنل بیزنسی فیسبوک برای تبلیغات اسپانسری هستیم. در این تصویر شما شاهد قسمت های مختلفی هستید برای مثال لایه اول Overview اکانت هستیم. این قسمت نسبت به لایه های بعدی اطلاعات خاصی را نمایش نمیدهد.

زیر لایه Campaign

در قسمت دوم کمپین های محتلف را مشاهده میکنیم که در این لایه میتوان کمپین های مختلفی داشته و هم زمان آنها را مدیریت کرد . در این لایه کمپین ها میتوانند هیچ ربطی به هم نداشته باشند. در این قسمت تنطیمات اولیه مربوط کمپین را ایجاد و انتخاب میکنیم.

در تنظیمات کمپین ما استراتژی های محتلف آن را مشخص میکنیم. استراتژی کمپین ها با توجه به نوع بیزینس متغییر است.

در جدول زیر میتوانید استراتژی های مختلف را برسی کنید.

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

 

 

زیر لایه Ad Sets

در لایه سوم Ad Sets  را میبینیم در این قسمت ما تنطیمات مربوط به جامعه هدف یعنی سن، جنسیت، محل زندگی ، علاقه مندی و دیگر تنظیمات مربوط به این بخش را داراست.

در این بخش میتوانی به عنوان مثال مشخص کنید که بانوانی که در بازه سنی 18 تا 25 سال، ساکن شهر ملبورن در استرالیا هستند و علاقه به مطالعات اجتماعی دارند این آگهی شما را دیده و با توجه با استراتژی مشخص شده در بخش قبل واکنش نشان میدهند.

باید در نظر در داشت تبلیغات اسپانسری هدف ما جذب فالوور نیست!

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

 

 

 

زیر لایه آخر و مهم ترین بخش تبلیغات

در بحث تبلیغات مهم ترین رکن، طراحی محتوای تبلیغاتی به شمار می رود. محتوای تبلیغاتی دقیقا همان اطلاعات از فعالیت شما در شاخه فعالیت شماست که به زبان ساده و جذاب به مخاطب هدف نمایش داده می شود.

فرض کنید محتوایی که برای تبلیغات ارائه میدهید محتوای ساده و بدون هیچ نقطه عطفی باشد. مخاطب با دیدن آن مجاب به تماس یا ارتباط با شما نمی شود. پس بهتر است با مشاور تبلیغاتی صحبت کرده تا با توجه به بیزینس شما بهترین راندمان تبلیغاتی را داشته باشید. مشورت با یک فرد متخصص، نقاط قوت بیزینس شما را با کمک متن و عکس در قالب یک پست جذاب پیاده سازی میکند.

به بجث قبلی خود  بازگردیم: در این بخش شما باید محل نمایش محتوای تبلیغاتی خود را مشخص کنید. اینستاگرام بستریست که همه ما به خوبی با آن آشنا هستیم و تمام نقاط آن را به خوبی میشناسیم. در تبلیغات اسپانسری ما Feed یا همان صفحه خانه ، استوری و اکسپلور را برای تبلیغات پروموشن در اختیار داریم.

مدیریت کمپین تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام

اما در فیسبوک دست ما برای انتشار در فضا های مختلف باز هست و جایگاه های متفاوتی نسبت به اینستاگرام داریم. در تصویر بالا محل قرارگیری محتوای تبلیغاتی را برسی کردید. این قسمت ها با توجه به نوع تبلیغات و بیزینس همچنین با استراتژی های مختلف تغییر میکند .

در بخش آگهی شما میتوانید متن های مختلفی مثل کپشن پست، توضیحات و همچنین هد لاین مربوط به کسب و کار خود را برای تبلیغات در فیسبوک ایجاد و تبلیغات خود را شروع کنید. هر بیزینس نسبت به بیزینس دیگر متفاوت است یعنی شما نمیتوانید یک دستور را برای همه اجرا کنید.

محتوای عکس مناسب برای تبلیغات کدامند؟

اکثر افراد با توجه به شرایط نمیتوانند ویدئو جذابی تهیه و پروموت کنند به همین خاطر سعی به تولید و تهیه عکس مناسب (بنر تبلیغاتی) دارند. این محتوا باید جزئیات مهمی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را در تبلیغات به دست بیاورید.

اولی نکته ای که در کمپین تبلیغات در فیسبوک حائز اهمیت است عدم نمایش وسایل مربوط به عمل های جراحی در کمپین های پزشکی، عکس های قبل و بعد از عمل، استفاده از محتوای جنسی برای جذب مشتری، استفاده از موسیقی دارای کپی رایت و همچنین مواردی که در پالیسی فیسبوک به آن اشاره شده را میتوانید در مقاله ی با سیاست‌ها و قوانین تبلیغاتی فیسبوک آشنا شویم مطالعه کنید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

2 Responses

    1. خوشحالیم که تونستیم کمک تون کنیم. بله شدنی هست باید با شماره دفتر تهران تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی تون کنن
      ۰۲۱۸۸۵۱۳۹۸۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *