تعیین محصول و مشتریان برای تبلیغات در گوگل

در این مطلب در مورد تعیین محصول و مشتریان برای تبلیغات در گوگل صحبت خواهیم نمود. تبلیغات در گوگل ادوردز معمولا برای فروش یک محصول یا خدمات ایجاد می شود. آن محصول ممکن است یک کالای فیزیکی مانند فروش گوشی موبایل باشد یا یک سرویس و اشتراک ویژه سایت یا یک کتاب الکترونیکی. بهترین تبلیغات در گوگل آنهایی هستند که تعریفی دقیق از محصول و خدمت را به مشتری ارایه دهند. برای مثال برای تبلیغات یک مرکز زیبایی باید یک لیست کامل از محصولات آن تهیه کنیم.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

همه محصولاتی که میتواند ارایه بدهد چیست؟ یا خدماتی مانند عمل بینی و گونه و لب می باشد و یا فروش وسایل زیبایی و یا مطالعه مطالب ویژه در مورد زیبایی پوست در سایت. بنابراین دراینجا باید یک فهرست از محصولات قابل فروش آماده کنیم که قصد داریم برای آنها تبلیغ در گوگل انجام دهیم.

بنابراین برای مرکز زیبایی عمل بینی، عمل گونه، زیبایی دندان، لیزر موهای زاید، نکات بعد از لیزر مو و … را میتوان لیست کرد. این لیست را میتوانیم ریزتر و دقیق تر هم کنیم تا روی یک محصول یا خدمت متمرکز شود.

تبلیغ نباید بصورت کلی همه محصولات را دربر بگیرد بلکه باید محصولات ویژه خود را هدف قرار بگیرید اینکار باعث می شود که متن تبلیغاتی درستی برای هر کدام از مشتریان خاص شما نمایش داده شود و بازدهی تبلیغات شما را بالا ببرد.

هر محصول به کمپین، هدف و صفحه فرود منحصر بفرد خود برای نمایش به مشتری نیاز دارد. زمانی بیشتری برای تعیین این لیست وقت بگذارید تا اثربخشی تبلیغات شما بیشتر شود.

ایجاد لیست مشتریان

بعد از تهیه لیست محصولات، نکته دیگری که باید رعایت کنید مشخص کردن لیست مشتریان شماست تا بتوانید برای هر مشتری تبلیغ خاصی را بنمایش بگذارید. اگر چند سال است که در حوزه خود مشغول به فعالیت هستید می توانید از سابقه فروش خود لیست مشتریان خود را بدست بیاورید و آنها را در چند گروه بخش بندی کنید.

اگر در صنف خود تازه کار هستید اینکار را باید ذهنی انجام بدهید. فکر کنید ببینید مخاطب محصولات و خدمات شما چه کسانی هستند و چه ویژگی های خاصی دارند. سطح تحصیلات مشتریان شما چگونه است؟ شغل آنها چیست و چند سال سن دارند؟ با چه ابزارهایی به اینترنت وصل می شوند؟ معمولا چه علایق و سرگرمی هایی دارند؟ نحوه ارتباط آنها با شما چگونه است؟

گروه بندی مشتریان هم باعث می شود تبلیغات در گوگل شما موثرتر شود و با توجه به هر مشتری و سلیقه آنها، تبلیغ منحصر بفردی را به آنها نمایش دهید. با اینکار بازگشت سرمایه شما هم بهتر خواهد شد.

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ