26 سوال متداول در مورد تبلیغات در اینستاگرام

26 سوال متداول در مورد تبلیغات در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم تا 26 سوال متداول در مورد تبلیغات در اینستاگرام را پاسخ دهیم. ما در شرکت وی دیجیتال مارکتینگ تصمیم گرفتیم با توجه به پرسش های متداولی که در زمینه ی تبلیغات در اینستاگرام ، برای مشتریان و صاحبان مشاغل ایجاد شده، اقدام به جمع آوری و پاسخ به تعدادی از سوالات در زمینه کمپین اسپانسرینگ کردیم. قبل از اینکه به پرسش های این مقاله بپردازیم توصیه میکنیم حتما مقاله  زیر را مطالعه بفرمایید:

حتما بخوانید: میزان اثربخشی تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چگونه است

 

سوالات متداول تبلیغات در اینستاگرام

 

پرسش 1: دقیقا یک کمپین اسپانسر اینستاگرام چه کاری انجام میدهد؟

پاسخ: کمپین اسپانسر اینستاگرام در واقع مجوزی است که از سوی فیس بوک به صفحه ی کسب و کار شما میدهد تا بتوانید محتوای تبلیغاتی خود را برای جامعه ی هدف دلخواه و با تارگت دقیق، تنظیم و مدیریت کنید. بدین معنی که آن دسته از مخاطبان که تا به حال شما را ندیده اند، تبلیغ شما را در صفحه ی home و یا در  میان استوری های دیگر ببینند. در این تبلیغات شما میتوانید لینک دلخواه خود را در تبلیغ قرار دهید. بنابراین شما میتوانید بازدید از سایت، خرید محصولات، دانلود اپلیکیشن، ثبت نام، مراجعه به کانال تلگرام و غیره را برای خود فراهم کنید.

حتما بخوانید: “چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم”

پرسش2: چرا اینگونه تبلیغات برای ما نمایش داده نمیشه وکجا باید دید؟

پاسخ: در واقع نمایش تبلیغات در اینستاگرام برای همان جامعه ی هدف که تنظیم شده، نمایش داده میشود. و اگر برای شما تا به حال نمایش داده نشده به دلیل این است که شما تا به حال جزء جامعه ی هدف هیچ کمپینی نبوده اید و یا جزء دیتابیس شماره تلفن های وی دیجیتال مارکتینگ نبوده اید.

حتما بخوانید: پروموشن اینستاگرام چیست و چگونه نمایش داده میشود؟

instagram

پرسش 3 :آیا میتوان قبل از شروع تبلیغ از میزان هزینه ی هر کلیک دقیقا اطلاع داشت؟

پاسخ: خیر. هیچ کس حتی خود فیس بوک از میزان دقیق هزینه ها اطلاع ندارد. که البته در انتها گزارش نهایی و بعد از چک کردن بازخورد تبلیغ، میزان و نحوه ی  هزینه ی بودجه شما بابت تبلیغات در اینستاگرام رو اعلام میکند. با مطالعه ی مقاله زیر کاملا با جزییات این پاسخ آشنا خواهید شد:

حتما بخوانید: میزان هزینه تبلیغات در اینستاگرام

پرسش 4 : دقت در نمایش به جامعه ی هدف دقیقا چند درصد است؟

پاسخ: در واقع بستگی به نوع انتخاب جامعه هدف دارد. اگر جامعه هدف در ایران باشد، با توجه به تحریم ها دقت جغرافیایی پایین تر خواهد شد ولی در کشورهای دیگر با دقت بالایی صورت می گیرد. مثلا در مورد جنسیت و سن افراد و یا کد شهرستانها میتوان گفت دقت بالای 90 درصد خواهد بود.  ولی در مورد مثلا شماره مناطق تهران ممکن است با توجه به نقل مکان افراد این دقت از درصد کمتری برای نمایش تبلیغات در اینستاگرام بهره مند باشد.

پرسش 5 : آیا تبلیغ محصولات و خدمات به لایک و افزایش فالوور ارتباطی دارد؟

پاسخ: خیر، در واقع هدف از تبلیغ در اینستاگرام افزایش فالوور و لایک نیست. اما گاهی اوقات مشاهده شده با توجه به کیفیت بالای تبلیغ و جذابیت محتوای آن افراد جامعه ی هدف اقدام به دنبال کردن و پسندیدن صفحه ی مربوطه میکنند.

پرسش 6 : آیا به واسطه ی تبلیغات در اینستاگرام میتوان افزاش فالوور ایجاد کرد؟

پاسخ: خیر، از آنجائیکه تبلیغات در اینستاگرام در واقع یک تبلیغ موازی در جهت نمایش کسب و کار و خدمات شما می باشد بنابراین تضمینی برای افزایش فالوور صفحه ی اینستاگرام شما نمیدهد. اما در مواردی هم به دلیل جذابیت محتوای کمپین،  این اتفاق تا حدودی افتاد.

حتما بخوانید: کمپین تبلیغات در اینستاگرام و فیس بوک وی دیجیتال مارکتینگ

پرسش 7 : امتیاز کمپین آیا به کیفیت عکس و نوع فونت و کپشن مربوطه ی تبلیغ ارتباطی دارد؟

پاسخ: بله، در اصل کیفیت عکس محتوای کمپین تبلیغات در اینستاگرام و همچنین نوع متن و کپشن باعث امتیاز گرفتن از طرف فیس بوک میشود. را که هر یک از این موارد کمک می کند تا تبلیغ برای کاربران هدف جذابیت بیشتری داشته باشد و اصطلاحا دچار بازخورد منفی نشوند و به راحتی از تبلیغ شما عبور نکنند. به همین دلایل ممکن است کاربران تبلیغ شما را دیده و مثلا بر روی آن کلیک کنند که اصطلاحا بازخورد مثبت عنوان میشود.

پرسش 8 : جامعه ی هدف در کشورهای دیگر مثل عراق از طریق تعیین لوکیشن هست یا خیر؟

پاسخ: برای پاسخ به این پرسش باید عنوان کرد که با توجه به محدودیت هایی که از طرف فیس بوک برای کشور ایران در حال حاضر ایجاد شده، در واقع تعیین دقیق مکان جغرافیایی در کشورهای دیگر علی الخصوص کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس کاملا دقیق تر و موثر تر از کشور ایران است. در واقع رعایت جمعیت شناسی و لوکیشین در تبلیغات اینستاگرام بسیار موثر می باشد.

حتما بخوانید: جمعیت شناسی و لوکیشین در تبلیغات اینستاگرام

البته باید به این نکته توجه داشت که ما در شرکت وی دیجیتال مارکتینگ با توجه به اطلاعات و دیتابیسی که در اختیار داریم و تهیه کرده ایم تا حدودی این مشکل را برای کشور ایران پوشش داده ایم.

پرسش 9 : تبلیغات در اینستاگرام برای چه نوع کسب و کاری مناسب است؟

پاسخ: باید به اطلاع برسانیم تبلیغ اسپانسرینگ اینستاگرام برای تمام مشاغل و کسب وکارها و همه ی افرادی که قصد فروش محصولات یا خدمات خود را دارند و همچنین برای برندینگ و نیز دیده شدن خدماتشان کاربردی و موثر خواهد بود.

26 سوال متداول در مورد تبلیغات در اینستاگرام

پرسش 10: نقطه ی شروع و ایجاد کمپین تبلیغات در اینستاگرام از طریق شرکت وی دیجیتال مارکتینگ از کجاست؟

پاسخ: در واقع برای ایجاد کمپین بعد از مشاوره با کارشناسان ما در وی دیجیتال مارکتینگ مرحله ی تولید محتوا از طریق خود و یا با کمک شرکت می باشد. سپس با توجه به نوع کسب و کار و نیز هدف از تبلیغ در واقع جامعه ی هدف و تارگتینگ تبلیغ در اینستاگرام مشخص خواهد شد. البته توصیه میشود قبلا از مقالات و گزارش های ما در بخش نمونه تبلیغات در اینستاگرام بازدید نمایید.

پرسش 11: برای شروع یک کمپین تبلیغات باید چه کار کرد؟

پاسخ: 1-تعیین بودجه 2- آماده کردن نمونه ی متنی و تصویری با توجه به قوانین محتوایی اینستاگرام 3-تعیین دقیق بازار هدف و مشورت با تیم کارشناسان وی دیجیتال مارکتینگ 4-انتخاب لندینگ پیج. که در واقع یک صفحه فرود مناسب، پل ارتباطی بین کاربران مورد هدف و کسب و کار شما می باشد.

حتما بخوانید: قوانین محتوایی اینستاگرام

پرسش 12: هزینه های تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟

پاسخ: توصیه می شود برای یافتن جواب این سوال مقاله “هزینه تبلیغات در اینستاگرام چگونه محاسبه میشود” را مطالعه بفرمایید.

حتما بخوانید: هزینه تبلیغات در اینستاگرام چگونه محاسبه میشود

 

پرسش 13: آیا برای تبلیغات در اینستاگرام باید حتما نام کاربری و رمز صفحه اینستاگرام و فیس بوک را به شرکت تحویل داد؟

پاسخ: بله، در واقع بدون داشتن نام کاربری ورمز عبور امکان تنظیم کردن و ایجاد تبلیغ در اینستاگرام امکان پذیر نمی باشد. در واقع رمز عبور به عنوان امانت جهت تبلیغات در اینستاگرام کارفرما نزد شرکت وی دیجیتال مارکتینگ محفوظ می باشد.

پرسش 14: میتوان برای یک کمپین تبلیغاتی چند عکس با کپشن های متفاوت ایجاد کرد؟

پاسخ: بله، دقیقا مانند یک پست معمولی میتوان چند عکس به صورت تورق ایجاد کرد و برای هر عکس کپشن جداگانه و یا مطلب واحد گذاشت.

پرسش15: در صورت انتخاب چند عکس با کپشنهای مختلف هزینه ی هر کلیک از سوی اینستاگرام چطور محاسبه میشود و آیا تعداد عکسها در قیمت گذاری متفاوت است؟

پاسخ: در واقع تعداد عکس و کپشن هیچ تاثیری در قیمت هر کلیک از سوی اینستاگرام ندارد. و اگر با توجه به نوع تجارت مورد تبلیغ، نیاز به تعداد بیشتری عکس و کپشن بود هزینه به همان صورت محاسبه خواهد شد.

پرسش 16: کیفیت و سایز یک ویدیوی تبلیغاتی در کمپین اسپانسرینگ چقدر باید باشد؟

پاسخ: ویدیوها باید حداکثر در مدت زمان یک دقیقه و با کیفیت حداقل 500*262 پیکسل باشد. همچنین نسبت ابعاد یک فیلم ویدیویی برای یک کمپین اسپانسرینگ اینستاگرام باید بین 1.91:1 و 0.8:1 باشد.

به عنوان نمونه سایز ویدیوی 15 ثانیه ای برای استوری باید مثل زیر باشد:

Length: 15 seconds max.
Aspect ratio: Vertical (4:5)
View all aspect ratios by placement
Sound: enabled with captions included
File size: up to 4 GB
File type: .mp4, .mov or .gif
Resolution: 600 pixels minimum width
For slideshows, use 3-10 high-resolution images (.jpg or .png).

پرسش 17: در صورت فراموشی رمز فیسبوک چه اتفاقی برای کمپین تبلیغاتی خواهد افتاد؟

پاسخ: معمولا برای راه‌اندازی کمپین نیاز است که یوزرنیم و پسوورد مربوط به اینستاگرام و فیسبوک به طور صحیح در اختیار ما قرار بگیرد. در غیر اینصورت بهتر است با استفاده از روشهای مختلف رمز فیسبوک بازگردانی شود. در غیر این صورت نمایش تبلیغ فوق برای شما امکان پذیر نمی باشد. تنها میتوان با ساخت یک فیسبوک موقت از نمایش پست تبلیغاتی اطلاع داشت.

پرسش 18: مدت زمان نمایش یک کمپین تبلیغاتی چقدر باید باشد؟

پاسخ: در واقع مدت زمان یک کمپین تبلیغات در اینستاگرام از سوی خود شما تعیین میشود. با توجه به نوع کسب و کار و هدفگذاری کمپین، می‌توان برای مثال مدت کمپین را برای دو روز و یا دو هفته تنظیم کرد.

پرسش 19: آیا میتوان در مدت زمان راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، محتوای تصویری و کپشن را تغییر داد؟

پاسخ: بله، در طول فعالیت و نمایش کمپین میتوان در صورت لزوم محتوای آن را در هر زمانی تغییر داد. که البته به دلیل رعایت اصول دیجیتال مارکتینگ و ثبات تبلیغ، این کار توصیه نمیشود.

پرسش 20: آیا تضمینی برای موفقیت یک کمپین تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد؟

پاسخ: برای پاسخ به این سوال باید مواردی را عنوان کرد. در واقع با تنظیم دقیق جامعه هدف و استفاده صحیح از ابزارهای تبلیغاتی موجود در داشبورد فیس بوک تبلیغات شما به صورت هدفمند و کاربردی نمایش داده میشود. دلیل این امر هم گزارش نهایی کمپین تبلیغات در اینستاگرام است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما باید یادآور شد که بهتر است برای نتیجه گیری بهتر تمام پیش بینی های مورد نظر صورت گیرد. پشتیبانی قدرتمند محصولات و خدمات، ساخت لندینگ پیج مناسب، طراحی اصول محتوای کمپین و … . که البته تمام این امور توسط کارشناسان ما در شرکت وی دیجیتال مارکتینگ انجام میپذیرد.

پرسش 21: آیا هزینه تبلیغات در استوری با هزینه تبلیغات در پست معمولی تفاوت دارد؟

خیر، در واقع هزینه تبلیغات در پست و استوری به یک میزان و طبق لیست قیمت‌های موجود می باشد. لازم بذکر است که تمامی قیمتهای موجود در سایت کاملا حدودی بوده و در نهایت به رتبه کیفی و جذابیت تبلیغات شما بستگی دارد.

حتما بخوانید: تعرفه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

instaپرسش 22: در صورتان نیاز می‌توان تبلیغ را برای نمایش به دیتابیس پیشنهادی خودمان نمایش داد؟

پاسخ: بله، در صورت لزوم اگر کارفرما به صورت پیش فرض تعداد قابل توجهی از شماره تماس‌های مشتریان و یا همکاران خود را دارد، آن را در اختیار ما گذاشته تا در داشبورد فیسبوک علاوه بر تنظیمات معمول؛ همان دیتابیس را برای کمپین تبلیغاتی ایشان بارگذاری کنیم.

نکته: دیتابیس مورد نظر باید حداقل دارایا 100 هزار شماره تلفن باشد زیرا کمتر از این قابل تنظیم نمی باشد.

پرسش 23: آیا میتوان مخاطبین پیج های رقیبان و همکاران خود را تارگت تبلیغات در اینستاگرام خود قرار داد؟

پاسخ: خیر، تنها در صورتی میتوان مخاطبین پیج های رقبا و همکاران را مورد هدف قرار داد که دسترسی کامل به آن پیج ها برای شما میسر باشد که علی الظاهر این امر امکان پذیر نمی‌باشد.

پرسش 25: آیا برای تبلیغات در اینستاگرام، داشتن وب سایت الزامیست و اینکه دارا بودن وبسایت چه تاثیری دارد؟

پاسخ: خیر، داشتن وبسایت جزو ملزومات یک کمپین اسپانسرینگ نیست. اما باید به این نکته اشاره کرد که داشتن وبسایت و مخصوصا صفحه فرود مناسب موجب هدایت صحیح کاربران و مشتریان از طریق قیف فروش خواهد شد.

حتما بخوانید: چه نوع صفحه‌ فرود یا landing page باعث جذب مخاطبان می‌شود؟

پرسش 26: آیا شرکت‌هایی که خدمات تبلیغات در اینستاگرام را در کشور ایران انجام میدهند باید نمایندگی از اینستاگرام داشته باشند؟

پاسخ: خیر، برای این کار نیازی به دریافت نمایندگی نیست. در واقع هیچ شرکتی در ایران نمیتواند نماینده رسمی اینستاگرام در کشور باشد کما اینکه بعضا مشاهده شده که شرکتها خود را نماینده رسمی از طرف اینستاگرام معرفی میکنند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.