4 راه‌حل هوشمندانه برای تبلیغات فروش ملک در ترکیه

4 راه‌حل هوشمندانه برای تبلیغات فروش ملک در ترکیه

تبلیغات فروش ملک در ترکیه به دلایلی همچون دریافت شهروندی کشوری دیگر و سرمایه‌گذاری مطمئن، چندسالیست که در ایران رواج زیادی گرفته است. گرچه در چندماه اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته‌شدن پروازها، بازار فروش ملک در ترکیه کمتر شده اما فرصت مناسبی است که با بازنگری در روش‌های تبلیغات فروش املاک، برنامه دقیق‌تری برای تبلیغات داشته باشید. ما در وی‌دیجیتال مارکتینگ قصد داریم که در سری مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ویژه آژانس‌های املاک ترکیه، مهمترین روش‌ها و ابزارهای تبلیغات آنلاین مناسب کسب و کار شما را آموزش دهیم. بعنوان مثال گروه ترکیه پورتال در این زمینه اقدام به راه اندازی کمپین های تبلیغات در گوگل و تبلیغات در یوتیوب نموده است.  شما می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی با کارشناسان راهکارهای دیجیتال مارکتینگ املاک ما به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

 

1.چطور بدون سئو سایت در نتایج جستجوی گوگل اول باشیم؟

این بخش اختصاصاً برای کسانی است که در حال حاضر سایت اختصاصی برای خود دارند اما اگر شما هنوز تردید دارید که سایت داشته باشید یا خیر به شما پیشنهاد می‌کنم که ویدیوی زیر را به دقت ببینید.

 

اما پاسخ : سئو سایت بسیار مهم و ضروری است و طبیعتاً شما برای برندسازی و رقابت با رقبای قدر این بازار نیاز به بهینه سازی سایت و محتوای خود دارید. سئو سایت املاک ترکیه کار آسانی نیست و هر کسی از عهده آن بر نمیاد پس بهتر است با یک کارشناس سئو توانمند مشورت کنید.

مفاله مرتبط: تبلیغ در فیس بوک برای یک محله کوچک یا حتی یک ساختمان خاص

پیشنهاد منطقی و به صرفه استفاده از سرویس تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز است. در این حالت شما کمپین‌های تبلیغات گوگلی راه‌اندازی می‌کنید و کاربران با جستجوی کلمات هدف فروش ملک در ترکیه، سایت شما را در نتایج صفحه اول گوگل می‌بینند و با شما تماس می‌گیرند. در این سیستم تبلیغاتی، شما تنها به ازای کلیک هر کاربر هزینه پرداخت می‌کنید.

میزان نمایش و تعداد کلمات کاملاً نامحدود است. اما تبلیغات گوگل برای فروش ملک در ترکیه ریزه‌کاری‌های دارد که بهتر است شما به عنوان یک کارفرمای آنرا بخوبی بدانید.

2.بهترین استراتژی تبلیغات در گوگل برای مشاوران املاک ترکیه چیست؟

4 راه‌حل هوشمندانه برای تبلیغات فروش ملک در ترکیه

 

 

همین اول کاری باید به شما بگویم که تبلیغات در گوگل جهت بیزینس‌های اقامت ترکیه از طریق خرید ملک وآپارتمان در مقایسه با تبلیغات در اینستاگرام، یک مقدار متفاوت هست.

در اینستاگرام شما از طریق راه اندازی کمپین‌های اسپانسر اینستاگرام یا اینفلوئنسر مارکتینگ سعی دارید تا محتوای بصری خودتان را در معرض دید مخاطب قرار دهید. تکرار می‌کنیم: شما محتوای تبلیغاتی خودتان را با روش‌های تبلیغاتی درمقابل چشمان کاربرانی می‌گذارید که هنوز ممکن است تصمیمی برای اقامت به ترکیه نداشته باشند.

حال اینکه در تبلیغات از طریق گوگل ادوردز، این مشتریان هستند که در گوگل کلمه و عبارت مورد نظر خود را درباره خرید ملک در ترکیه جستجو کرده و شما را پیدا می‌کنند.

در این روش تبلیغاتی، با وجود اینکه جذابیت‌های دیداری و بصری کمتری نسبت به اینستاگرام دارد، اما همین که کاربران عباراتی نظیر”اقامت ترکیه از طریق خرید ملک” را جستجو کرده‌اند یعنی از نظر فکری و مادی تا حد زیادی تصمیم خود را گرفته‌اند. در این حالت کمپین تبلیغاتی شما تقریباً50 درصد از مسیر را به آسانی طی کرده است.

حال شما باید ادامه مسیر را از طریق تکنیک‌های ادوردز و اخذ مشاوره حرفه‌ای طی کنید. بدین معنی که شما باید با بودجه بندی مناسب، کمپین تبلیغات در گوگل و موارد محتلفی نظیر تنظیم صحیح تبلیغات، بهترین و بهینه ترین مشتریان را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید.

ما در شرکت وی دیجیتال مارکتینگ، براساس تجربیات عملی در تبلیغات فروش ملک در ترکیه، نکات کاربردی برای بهینه‌‌سازی کمپین و کاربران هدف و هدایت آنها به وبسایت شما را در زیر آورده‌ایم.

2-1تا می توانید صفحه اصلی و لندینگ پیج سایت خود را با هدلاین‌های مرتبط و تصاویر ترجیحاً واقعی جذاب کنید.

حتما ببینید: ویدیوی آموزش ساخت بهترین لندینگ پیج برای تبلیغات گوگل

 

2-2آگهی‌های شما اولین قسمت از کمپین تبلیغاتی شماست که در مقابل چشم مشتری‌ها قرار می‌گیرد. سعی کنید بهترین و جذاب‌ترین جملات را در هدلاین و توضیحات آگهی خود به کار ببرید. اگر تخفیف یا جشنواره‌ای دارید باید حتماً در توضیحات آگهی از آن استفاده کنید.

2-3سرعت باز شدن صفحات سایت شما یکی از مهمترین الزامات در هدایت صحیح و سریع کاربران به سایت شما است. بدین معنی که کاربری که چند سایت را در برگه‌های جدید باز می‌کند، همیشه سراغ سایتی می‌رود که سریع‌تر از بقیه باز می‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم پس از خواندن این مطلب به این آدرس بروید و با قراردادن آدرس سایت خود، از میزان سرعت و بهینه بودن صفحات سایت خود مطلع شوید.

2-4 انتخاب کیوورد و عبارت صحیح یکی از موارد بسیار مهم در گوگل ادوردز است. اگر شما تنها در زمینه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک فعالیت دارید، بهتر است همین عبارت را به عنوان کیوورد خود در کمپین انتخاب کنید.

از آنجائیکه رقابت در این بیزینس بالاست و مشتریان آن تمکن مالی نسبی دارند، باید حتما عبارت کلیدی را در حالت اگزکت و رتبه‌های اول گوگل قرار دهید.

نکته مهم : چنانچه قصد هدایت مشتریان به قسمت فرم یا برنامه چت سایت خود دارید، بهتر است از استراتژی‌های بهتری در کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید یا این کار را به یک پارتنر رسمی گوگل واگذار کنید.

چطور بهترین کیووردها را برای تبلیغات فروش ملک در ترکیه انتخاب کنیم؟

همیشه پیدا کردن کیووردهای بیزینس مورد نظر از دغدغه های اصلی برای صاحبان سایتهایی از این دست بوده است. البته امروزه خود صاحبان کسب وکار کیووردهای پیشنهادی را ارائه می‌دهند. اما بهترین راه تعیین قیمت از طریق کیوورد پلنر در پنل گوگل ادوردز هست.

حتماٌ ببینید: ویدیوی آموزش استفاده از کیوورد پلنر

در کیووردپلنر شما می‌توانید میزان سرچ کیووردها را در یکماه آینده و از آن مهم‌تر تاریخچه سرچ کلمات مورد نظر را در یک سال میلادی گذشته به آسانی داشته باشید.

یکی دیگر از روش‌های اصولی و بهینه برای پیداکردن کیووردهای بیزینس اقامت ترکیه، استفاده از گزینه search term در پنل گوگل ادوردز است. البته برای استفاده از این روش باید بین 2 تا 7 روز از شروع کمپین خود گذشته باشد.

در اینجا ما براساس آمارهای کیوورد پلنر و search terms مشتریان وی دیجیتال مارکتینگ و تجربه کارشناسان گوگل ادوردز، چند نمونه از بهترین و بهینه‌ترین عبارات را به همراه قیمت حدودی کیووردها آورده‌ایم:

 • اقامت ترکیه از طریق خرید ملک = 30 سنت صفحه اول گوگل
 • خرید آپارتمان در استانبول = 32 سنت صفحه اول گوگل
 • خرید خانه در استانبول = 38 سنت صفحه اول گوگل
 • خرید خانه در ترکیه = 30 سنت صفحه اول گوگل
 • قیمت آپارتمان در استنبول = 34 سنت صفحه اول گوگل

نکته: همانطور که می‌بینید اخیراً استفاده از کیووردهای کلی مانند اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه و …. چندان مورد کاربرد نیست. بنابراین استفاده از عبارات هدفمند بالا می‌تواند به شکل باورنکردنی به بهینه سازی تبلیغات در گوگل کمک کند.

نکته مهم : می‌دانیم که مشاوران املاک اساساً افراد صبور و باهوشی هستند، لطفاً همین صبر را در تبلیغات گوگلی و فعالیت‌های آنلاین خود نیز داشته باشید. کاربران برای خرید ملک در ترکیه و دریافت شهروندی اهل جستجوی زیاد هستند و باید میزان هزینه و ریسک خود را در نظر بگیرند.

قطعاً هر کلیکی منجر به عقد قرارداد نمی‌شود اما استفاده از تکنیک‌های صحیح تبلیغات در گوگل و تولید محتوا شانس آنرا بسیار بالاتر می‌برد.

3-چطور در اینستاگرام از سایر رقبای فروش ملک در ترکیه سبقت بگیریم؟

با آنکه اینستاگرام یکی از پرقدرت‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی و معرفی کسب وکار است و بسیاری از افراد به‌راحتی می‌توانند از آن درآمد کسب کنند اما ماجرای راه‌اندازی یک صفحه برای تبلیغات املاک، معرفی پروژه‌ها و ایجاد ارتباط و اعتمادسازی چندان آسان نیست اما اگر با برنامه دقیقی پیش بروید، صفحه اینستاگرام ویترینی جذاب و محلی برای گفتگوی بیشتر با علاقه‌مندان می‌شود.

اگر می‌خواهید همین ابتدای کار تمرکز اصلی خود را فقط در اینستاگرام بگذارید به شما شدیداً توصیه می‌کنیم که بعد از خواندن این محتوا، فیلم راهنمای گام به گام حضور مشاوران املاک در وب را ببینید.

 

چه استراتژی برای تبلیغات املاک در اینستاگرام جواب می‌دهد؟

برای شروع ضرورری است که برنامه و استراتژی مشخصی برای حضور در اینستاگرام تدوین کنید. برای تدوین این برنامه شما باید سوالات زیر را از خود پرسیده و جواب هر یک را بنویسید.

حتماً ببینید: راز ساخت تبلیغ اینستاگرام در ایران با وجود تحریم ها چیست؟

برای شناخت بهتر مخاطب هدف باید سوال‌های دیگری هم از خود بپرسید، مثلاً …

الف) چه کسانی از خدمات من استفاده می‌کنند؟

ب)چه کسانی در آینده می‌توانند جامعه هدف من باشند؟

ج) در چه رده سنی قرار دارند و جنسیت آنها بیشتر کدام است؟

د) به چه چیزهایی علاقه دارند؟

ه ) به چه اطلاعاتی بیشتر نیاز دارند؟

ی ) از چه محتوایی بیشتر خوششان می‌آید؟

برای پاسخ به این سوالات می‌توانید به صفحات سایر رقبای خود مخصوصاً شرکت‌های موفق فروش ملک در ترکیه نگاه کنید. کامنت کاربران، میزان لایک و ویو واقعی پست‌های آنها را نگاه کنید.

لطفاً به تجربیات و مشتریان قبلی خود با دقت فکر کنید و بهترین پاسخ‌ها را به سوالات بالا بدهید. اگر بتوانید این سوالات را بخوبی جواب دهید شما به پرسونای مشتریان خود رسیده‌اید.

کار شما از این مرحله آسان‌تر می‌شود چرا که پیش از آنکه با مخاطب ارتباط برقرار کنید او را می‌شناسید پس برایش محتوایی می‌سازید که او می‌خواهد.

2- رقبای من چه کسانی هستند؟

بدون آنکه کسی را دستکم بگیرید یا وضعیت آنها را رویایی تصور کنید، بهتر است سایر مشاوران املاک ترکیه که خدمات فروش ملک برای ایرانیان را انجام می‌دهند، بشناسید.

ما می‌دانیم که صنف مشاوران املاک هوش بسیار بالایی در تحلیل رقبای خود دارند، بنابراین فقط به صفحه جذاب رقبای خود نگاه نکنید.

برخی از این صفحات توسط تیم‌های ترک زبان در یک مجموعه ترک زبان مدیریت می‌شود بنابراین ضعف‌های ارتباطی با مخاطب ایرانی در آنها دیده می‌شود، پس با علم به این موضوع به سوالات زیر پاسخ بدهید :

الف ) نرخ تعامل (اینگیجمنت) آنان چقدر است؟

ب) آیا آنان به کامنت‌ها پاسخ می‌دهند؟

ج) معمولا فالوئرهای آن‌ها چه سوالاتی می‌پرسند؟

د) از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند؟

ه)عمدتا چه نوع محتواهایی منتشر می‌کنند؟

ی) از چه CTA – دعوت به انجام کار، استفاده می‌کنند؟

ر) در چه صفحاتی از اینستاگرام بیشتر تبلیغ می‌کنند؟

ز ) چه صفحاتی آنها را تگ کرده‌اند ؟

صفحات رقبای خود را با اکانت دیگران فالوو کنید و حدوداً یک ماه با روند کار آنها آشنا شوید. حتی می‌توانید در دایرکت از آنها سوالاتی بپرسید و با نحوه پاسخگویی آنها آشنا شوید.

با استفاده از سایت‌‌هایی مانند socialblade.com نحوه رشد صفحه، امتیاز صفحه و نقاط قوت و ضعف رقبای خود را می‌توانید به خوبی درک کنید.

حتی به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای تسلط بر بازار فروش ملک در ترکیه هشتگ‌های پر تکرار مانند«#فروش_ملک_ترکیه»، «#مهاجرت_ترکیه»، «#شهروندی_ترکیه» و سایر هشتگ‌ها را فالوو کنید. در این حالت بدون آنکه رقیب خود را به صورت رسمی فالوو کنید، از کم و کیف محتواهایی که در این زمینه تولید می‌شود، در لحظه خبردار می‌شوید.

3- هدف من از حضور در اینستاگرام چیست؟

لطفاً از کنار این سوال ساده رد نشوید. این اشتباهی است که بسیاری از مشاوران املاک فروش ملک در ترکیه انجام می‌دهند. بدیهی است که همه آژانس‌های املاک به دنبال دریافت سرنخ‌های فروش هستند اما برای حضور موفق در اینستاگرام شما باید به سوالات زیر درباره خودتان پاسخ دهید.

الف ) چطور می‌خواهم صفحه اینستاگرام را مدیریت کنم؟ ( تیم خودم یا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ)

ب ) چه مقدار بودجه و انرژی برای تولید محتوا، تبلیغات و مدیریت صفحه اختصاص می‌دهم؟

ج ) نحوه پاسخگویی و ارتباط با کاربران چطور خواهد بود؟

د ) در سه ماه اول به دنبال چه اهداف و شاخص‌هایی هستم؟

ه ) چه پلتفرم‌های دیگری دارم که می‌خواهم در راستای اینستاگرام رشد کنند؟

پاسخ این سوالات به شما در نوشتن یک برنامه گام به گام کمک می‌کند. زمان، هزینه و انرژی مشخص می‌شود و بازاریابی املاک در اینستاگرام برایتان کمی آسان‌تر می‌شود.

البته می‌دانیم که تدوین استراتژی و جمع‌آوری اطلاعات دقیق‌تر به یک تیم حرفه‌ای تحقیقات بازار احتیاج دارد اما این راهنما برای درک بهتر مراحل حضور شما در اینستاگرام است. با این حال شما می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

4-بهترین محتوا و تبلیغات در اینستاگرم برای بازاریابی املاک چیست؟

هیچ راهی بهتر از تولید محتوا در اینستاگرام نیست. محتوای خوب، مشتریان را به سمت پیج شما می‌کشاند و چنانچه این روند را ادامه دهید، فالوئرهای وفاداری خواهید داشت.

خوشبختانه مشاوران املاک به‌خصوص در بحث فروش ملک در ترکیه، محتواهای خوبی برای معرفی پروژه‌ها در اختیار دارند. همانطور که می‌دانید برای بسیاری از پروژه‌های فروش ملک در ترکیه، شرکت‌های مادر، ویدیو، عکس و موشن‌های جذابی می‌سازند و در اختیار آژانس‌ها و مشاوران املاک قرار می‌دهند. اما شکل ارائه و انتشار آن بسیار مهم است.

اینجاست که انتخاب روش در معرفی یک پروژه یکسان توسط دو مشاور املاک، می‌تواند نتایج متفاوتی را رقم بزند. رقابت در فروش املاک همیشه وجود داشته و حالا نبرد در اینستاگرام شکل دیگری به خود گرفته است. اگر حاضرید که برنده این میدان باشید، ادامه این مطلب را بادقت‌تر بخوانید.

1- برند خود را به لابلای ویدیوها و تصاویر آماده ببرید.

هویت بصری، شنیداری، آرم و شعارهای مخصوص به خود را در ویدیوها و تصاویری که شرکت‌های مادر به شما داده‌اند، اعمال کنید. برای اینکار لازم است که از تدوینگران حرفه‌ای و کسانی که با ویدیوهای مناسب برای اینستاگرام آشنا هستند، همکاری کنید.

نکته کاربردی : وقتی صحبت از ویرایش ویدیو می‌شود، بسیاری از افراد فقط قراردادن لوگویی در ویدیو را تصور می‌کنند. در حالیکه شما می‌توانید با انتخاب یک گوینده مناسب، توضیحات و متون تبلیغاتی مربوط به هر پروژه را به آسانی ساخته و روی ویدیوها تدوین کنید.

اگر تدوین ویدیو زمان‌گیر است، از ساخت تیزرهای مبتنی بر عکس استفاده کنید. گرچه پست‌های ورق زدنی نیز جذابیت خاص خود را دارد اما در محتوای تبلیغات املاک بهتر است از الگوی زیر برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید.

1-1: به ویدیو بیشتر از همه اهمیت بدهید، ویدیوهای بهترین نوع محتوا در اینستاگرام هستند. از قراردادن فیلم در IGTV غافل نشوید.

2-1: تصاویر را به صورت آلبوم‌های ویدیویی بسازید و با افزودن موسیقی و صدا آنرا برای کاربر جذاب کنید.

3-1: پست‌های ورق زدنی را به نحوی مرتب کنید که کاربر برای دیدن ادامه تصویر کنجکاو شود. محتواهای آموزشی، دیدن نمای 180 درجه از یک ملک ایده‌های خوبی برای پست‌های ورق زدنی است.

4-1: استوری‌هایی حاوی تصاویر هر پروژه منتشر کنید و سپس برای هر پروژه هایلایت بسازید. بسیاری از کاربران حوصله گشتن در میان پست‌ها ندارند اما با زدن روی هر هایلایت، می‌توانند تمام ویژگی‌های هر پروژه، ویلا یا آپارتمان را ببینند.

حتماً می‌دانید که فقط عکس برای این دست از پروژه‌ها کافی نیست، ویدیوها و متن‌ها را به آنها اضافه کنید. در ادامه یک سناریوی ساخت ویدیو را آموزش داده‎ایم.

2- خودتان را کاملاً شفاف و دقیق معرفی کنید.

اولین شرط خرید ملک در ترکیه، جلب اعتماد کاربر است بنابراین اولین کار این است که خودتان را کامل و دقیق معرفی کنید. برای معرفی دقیق باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

2-1 فضای کار خود را برای یک ویدیوی کامل آماده کنید.

کاربران دوست دارند با تمام اعضای تیم شما و دفتر شما آشنا بشوند اینکه شما در کدام شهر، خیابان و ساختمان در ترکیه هستید. این سناریو فقط برای یک ویدیوی معرفی نیست بلکه باید پیوسته از زوایای مختلف و برای محتواهای دیگر استفاده شود.

2-2 گواهینامه‌ها، تقدیرنامه‌ها و هر نوع مدرک معتبر و رسمی که فعالیت شما را قانونی نشان می‌دهد، در اختیار کاربران قرار دهید.

اگر عضو اتحادیه خاصی در ترکیه هستید، هیچ ابایی از انتشار آن نداشته باشید. بگذارید مثال ساده‌ای درباره کار خودمان بزنیم. شرکت ما پارتنر رسمی گوگل است و این عنوان بدین معنی است که ما حساب رسمی و معتبر برای راه‌اندازی کمیپن‌های تبلیغات در گوگل داریم. توانسته‌ایم درمدت کوتاهی مشتریان راضی و موفق زیادی داشته باشیم، همچنین توانسته‌ایم دوره‌های تبلیغات در گوگل را با موفقیت بگذرانیم. از سویی دیگر شرکت ما در کشور نیوزیلند ثبت رسمی شده است.

متاسفانه برخی از همکاران ما نیز از کلمه پارتنر رسمی گوگل در معرفی خود استفاده می‌کنند درحالیکه واقعاً هیچ نشانی از آن شرکت در رده‌بندی شرکت گوگل نیست. ما برای اثبات خود نماد گوگل پارتنر لینک دار را در فوتر سایت خود قرار داده‎ایم، کاربران با کلیک روی آن دقیقا گواهینامه و اعتبار ما را بررسی می‌کنند.

شاید ساده به‌نظر بیاید اما شفافیت به کاربر ما و شما کمک می‌کند تا در بازار آشفته فروش و ارائه خدمات، بهترین گزینه را انتخاب کند، چرا آن گزینه شما نباشید؟!

2-3 تخصص، خدمات اصلی و مزایای انتخاب خود را به‌خوبی به کاربران معرفی کنید

 همانطور که می‌دانید بازار فروش ملک در ترکیه به ایرانیان بسیار گرم است و متاسفانه برخی از افراد، خدمات فروش ملک را به صورت ناکامل به مشتریان ارائه می‌کنند. همین امر باعث شده است که نقاط ابهام و ترس برای سرمایه‌گذاران ایجاد شود. اما چاره چیست؟

خدمات خود را به صورت کامل معرفی کنید مثلاً یکی از مشتریان ما به نام شرکت PGT Group یکی از معدود آژانس‌های فروش ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه است که مرجع بسیاری از مشاوران املاک در ترکیه است. این گروه تمام خدمات مربوط به سرمایه‌گذاری، دریافت شهروندی و انواع اقامت در ترکیه و افرهای ویژه تجهیز خانه را به مشتریان خود ارائه می‌کند پس در هایلایت‌ معرفی خود، این اطلاعات را به‌خوبی به کاربران اعلام کرده است.

3.از مشتریان قبلی خود بخواهید که درباره شما بگویند

این مثال رایج مشتری، مشتری می‌آورد در بحث بازاریابی املاک در اینستاگرام نیز صدق می‌کند مخصوصاً اگر محتوایی حرفه‌ای و صمیمانه از نتیجه تلاش‌های شما برای هر یک از مشتریانتان باشد. در ساخت ویدیوهای نظرات مشتریان بهتر است به این موارد توجه کنید.

3-1 تاریخچه از شروع ارتباط با مشتری، پروسه معرفی پروژه‌ها و اقدامات و نتیجه جمع‌آوری کنید. بهتر است اسنادی مانند تصاویر جلسات اسکایپی، برگه‌های که بین شما رد و بدل شده است و نهایتاً نتیجه را گردآوری کنید.

این موارد به شما کمک می‌کند که حتی اگر مشتری شما به دلیل بعد مسافت یا هر مورد دیگر امکان یا تمایل حضور روبروی دوربین نداشته باشد، بتوانید داستان مشتری خود را بازگو کنید.

3-2 بهتر است در لوکیشن مناسبی از دفتر کار خود با تجهیزات مناسب فیلم‌برداری، صدا و نورپردازی یک ویدیوی با کیفیت با حضور مشتری خود بسازید.

از قبل سوالات خود را با مشتری هماهنگ کنید، هدف در این ویدیوها بیان صادقانه نتایج است بنابراین از او بخواهید که حس و تجربه خود را در برابر دوربین بگوید. چند سوال کاربردی بپرسید مثلا :

 • چرا تصمیم به سرمایه‌گذاری در ترکیه گرفتید؟
 • چطور با مجموعه ما آشنا شدید؟
 • آیا از پروسه کاری ما، اعضای تیم و ارتباطات راضی بودید؟
 • چند وقته پاسپورت ترکیه را دریافت کردید؟

اگر مثلاً برای یک خانواده 3 نفره اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه کردید، خوب است که همه اعضای خانواده در جلسه حضور داشته باشند.

کاربر اینستاگرام با دیدن یک خانواده، خود را بهتر در آن موقعیت می‌بیند و از سویی دیگر به مجموعه شما بیشتر از سایرین اعتماد می‌کند. مخصوصاً اگر حس و تجربه هر یک از اعضای خانواده را بپرسید و آنها درباره آرزوها و برنامه‌های خود در کشور جدید بگویند.

3-3 از مشتریان خود بخواهید که تجربه خودشان را با دوستان خود در اکانت شخصی خود به اشتراک بگذارند. مطمئن باشید که این اقدام به ظاهر کوچک، سرنخ‌های تجاری زیادی برای شما ایجاد می‌کند.

دوستان مشتریان شما عمدتاً در موقعیت مالی و خواسته‌های شبیه به مشتری قبلی شما هستند. از طرفی دیگر آنها به واسطه اعتمادی که به دوست خود دارند، به شما بیشتر توجه می‌کنند.

همین جا بد نیست که بگوییم اینفلوئنسر مارکتینگ چنانچه با دقت و هوشمندی بالا انجام شود، یکی از بهترین روشهای تبلیغات در اینستاگرام برای بنگاه‌های املاک فروش ملک در ترکیه است.

4.ویدیوهای با کیفیت بسازید.

به ویدیوهای موجود اکتفا نکنید و برنامه دقیقی برای ساخت ویدیو تنظیم کنید. حتماً یکی از اعضای تیم در ویدیوها به عنوان مجری – کارشناس حضور پیدا کند و درباره موضوع صحبت کند. قبل از ساخت ویدیو به موارد زیر فکر کنید.

 • دغدغه‌های خریداران ملک در ترکیه چیست؟
 • چه موارد مهمی وجود دارد که مشاوران املاک در اینستاگرام خود مطرح نمی‌کنند؟
 • کدام پروژه‌ها برای کاربران جذاب‌تر است؟ ( اولویت بندی ساخت ویدیو)

به شما پیشنهاد می‌کنیم که با یک مشاور هنری یا کارگردان مشورت کنید. اگر بودجه مناسبی دارید، ساخت ویدیو را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

برای درک بهتر این موارد سری به اینستاگرام زدیم و تحلیل کوتاهی درباره دو پیچ پرطرفدار فروش ملک در ترکیه کرده‌ایم.

صفحه Yeni Group و تولید محتوا برای اینستاگرام

حدود 90 درصد از ویدیوهای منتشر شده در صفحه Yeni Group توسط این مجموعه ساخته شده است. در تمام ویدیوها خانم راهنما به پروژه‌ها می‌رود و ویدیوها در فضای آنجا فیلمبرداری می‌شود.

Yeni Group به صورت زیرکانه‌ای، تصویر اتومبیل با آرم Yeni Group را در ابتدای ویدیوها می‌اورد، خانم راهنما از ماشین پیاده می‌شود و به سراغ پروژه جدید می‌رود.

استفاده از تکنیک‌های روز تصویربرداری و تدوین در کنار محتوای گفتاری بسیار کاربردی و نمایش بخشی از شهر استانبول در میان ویدیوها سبب شده است که کاربرانی که حتی علاقه‌مند به ترکیه و املاک و پروژه‌های ساختمانی هستند، این صفحه را فالوو کنند.

نکته مهم : براساس آخرین آمار به دست آمده از نتایج تبلیغات فروش املاک و مستغلات، خانم‌ها تصمیم‌سازان این حوزه هستند و آنها بیشتر تبلیغات را پیگیری می‌کنند. بنابراین حضور یک کارشناس خانم در ویدیوها، یا صدای گوینده خانم توجه و اعتماد بیشتری را جلب می‌کند.

صفحه homev و  تولید محتوای مفید

این صفحه بیشتر به سراغ تولید محتواهای کاربردی در زمینه مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور رفته است. البته بخشی از ویدیوها را به معرفی آپارتمان‌ها و پروژه‌ها اختصاص داده‌اند.

از موارد کاربردی دیگر در این صفحه، انتشار اخبار یا رویدادهای مهم در ترکیه است. اما چرا؟ واقعیت این است که بسیاری از افرادی که به نوعی به دنبال مهاجرت به کشوری دیگر هستند یا قصد سرمایه‌گذاری در آنجا را دارند، دوست دارند که بیشتر در حال و هوای آنجا باشند.  انتشار اخبار یا رویدادها به آنها کمک می‌کند تا این اتفاق به مرور و به سادگی صورت گیرد.

بهترین روش تبلیغات در اینستاگرام برای فروش ملک چیست؟

تبلیغات هدفمند در اینستاگرام برای آژانس‌های فروش ملک در ترکیه بسیار حیاتی است. شما کاربرانی را می‌خواهید که دقیقاً به پرسونای خریداران ملک در ترکیه نزدیک باشند، هیچ روشی به‌جزء تبلیغات اسپانسر اینستاگرام نمی‌تواند به شما امکان انتخاب دقیق جامعه هدف ( رده سنی، جنسیت، وضعیت مالی، منطقه جغرافیایی، علاقه‌مند، تاریخچه سفر به ترکیه و..) را بدهد.

از طرفی دیگر داشبورد تبلیغات اسپانسری امکانات مهیج دیگری را فراهم آورده است. ما می‌دانیم که دغدغه بسیاری از آژانس‌های املاک، معرفی املاک به ساکنان یک منطقه خاص است. این امکان با قابلیت انتخاب یک خیابان، منطقه و حتی همسایگان یک ملک هم امکان پذیر است.

سیستم تبلیغات فیسبوک نگرانی همیشگی کسب‌وکارهای محلی را رفع کرده است و شما می‌توانید ویدیو تبلیغاتی خود را با استفاده از تبلیغ جغرافیایی به مخاطبان هدف نشان دهید.

ما در مطلبی جداگانه فوت و فن‌های این روش تبلیغاتی را برایتان توضیح داده‌ایم. لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:

حتماً بخوانید: «تبلیغ در فیس بوک برای یک محله کوچک یا حتی یک ساختمان خاص»

این نوشته اولین مطلب از سری آموزش‌های راهکارهای دیجیتال مارکتینگ برای آژانس‌های املاک است، چنانچه دوست دارید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید، همین حالا می‌توانید با ما تماس بگیرید.

این مطلب را دوست داشتید؟ پیشنهاد می‌کنیم راه‌حل‌های تبلیغاتی سایر کسب‌وکارها را هم بخوانید.

»» آموزش پربازده‌ترین روش‌های تبلیغات نظافت منزل در اینترنت

»» تبلیغات لوله بازکنی و ۴ شاه کلید برای موفقیت

»» تبلیغات مهاجرتی و انواع روش‌های موفقیت در آن

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

7 پاسخ

 1. ممنون مطلب خیلی خوبی بود، چطور فالوئر برای اینستاگرام بگیریم؟ کدوم روش بهتر نتیجه میده برای تبلیغات

  1. کامران جان بهترین روش برای گرفتن فالوور در اینستاگرام تولید محتوی منحصر بفرد با کیفیت بالا فکر شده و مداوم هست. هیچ راه میانبری برای بالارفتن فالوور وجود نداره و کلا عدد فاللور مهم نیست. یعنی شما 100 فاللور مربوط داشته باشید که ممکنه یکروزی بخواهند خرید ملک در ترکیه بکنند بهتر از اینکه 10000 فالوور رده سنی پایین یا با درآمد پایین برای این صفحه بخصوص داشته باشید

 2. راستی این قسمت لینک واسه کلیک نداره
  «به شما توصیه می‌کنیم پس از خواندن این مطلب به این آدرس بروید و با قراردادن آدرس سایت خود، از میزان سرعت و بهینه بودن صفحات سایت خود مطلع شوید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *