5 روش برای ارتقای امنیت تبلیغات گوگل

5 روش برای ارتقای امنیت تبلیغات گوگل

ارتقای امنیت حساب های تبلیغاتی کوچک در گوگل ادوردز برای آژانس‌های تبلیغاتی درجه اهمیت بالایی دارد. بسیاری از خطرات امنیتی که این حساب‌ها را تهدید می‌کند، توانایی اجرای کمپین‌های تبلیغاتی را به شدت محدود می‌کند. در دستور کار قرار دادن برخی نکات می‌تواند موجب جلوگیری از هدر رفتن هزینه‌هایی شود که برای تبلیغات در گوگل پرداخت می‌شود. به طور کلی اگر این نکات امنیتی که در ادامه مطرح می‌شود، توسط آژانس‌ها اعمال شود، می‌توان اطمینان حاصل کرد که تا حد بسیار زیادی قادر خواهند بود اعتماد مشتریان خود را جلب کنند. در ادامه به بررسی 5 روش برای ارتقای امنیت تبلیغات گوگل می‌پردازیم.

5 روش ارتقای امنیت تبلیغات گوگل

در این قسمت به بررسی مفصل پنج نکته مهم می‌پردازیم که رعایت آن‌ها موجب ارتقای امنیت تبلیغات گوگل می‌شود.

یک کمپین تبلیغاتی زنده حتماً باید 10 نکته را رعایت کند

لیستی شامل 10 مورد از مهم‌ترین نکات وجود دارد که حتماً باید برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی مورد نظر قرار بگیرد. عمده مشکلاتی که برای کمپین‌ها به وجود می‌آید در این لیست قابل رهگیری است. همچنین ترتیب موارد ذکر شده نیز اهمیت دارد و موارد ابتدایی لیست اهمیت بالاتری دارند.

 1.  مسئله درگاه‌های پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی را به‌دقت بررسی کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.
 2.  میزان بودجه‌ای که برای کمپین اختصاص می‌دهید را بررسی کنید تا به‌اندازه کافی بالا باشد.
 3.  پیشنهادها تبلیغاتی که در گوگل ادوردز مطرح می‌کنید را بررسی کنید تا در مقایسه با رقبا بالاتر باشد.
 4.  حتماً بررسی کنید که تبلیغات وجود دارند و تأیید شده‌اند یا خیر.
 5.  کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید بررسی کنید که تأیید شوند.
 6.  هدف‌گذاری که توسط مشتری تعیین می‌شود را ارزیابی کنید.
 7.  اهداف جغرافیایی که برای کمپین در نظر گرفته می‌شود را به‌درستی تعیین کنید.
 8.  برنامه زمان‌بندی تبلیغات را به‌دقت چک کنید.
 9.  اصلاح‌کننده‌های پیشنهادی (Bid) دستگاه را بررسی کنید.
 10.  اصلاح‌کننده‌های پیشنهادی (Bid) جمعیتی را نیز به‌دقت رصد کنید.

لینک‌دهی تبلیغات سایت را به صفحات با ارور 404 ندهید

این مسئله بسیار اهمیت دارد که در نظر داشته باشید، در فرآیند لینک‌دهی تبلیغات، به صفحاتی که دارای محتوای مرده هستند، لینک داده نشود. این مسئله حتی بدتر از آن است که به هیچ وجه تبلیغی نشان داده نشود. چراکه علاوه بر آن که عایدی از منظر بازاریابی برای مشتری ندارد، موجب می‌شود که به اعتبار برند آن از نظر سایر کاربران آسیب جدی وارد می‌شود. همچنین هزینه‌ای که برای تبلیغات گوگل ادوردز در نظر گرفته شده است، هدر می‌رود. برای ارتقای امنیت تبلیغات گوگل حتماً از صحت و سقم لینک‌های صفحات سایت اطمینان حاصل کنید.

استفاده از کلمات کلیدی یا تبلیغات تأیید نشده، اشتباه است

در بسیاری از مواقع ممکن است این مشکل به وجود بیاید که تبلیغات یا کلمات کلیدی که برای کمپین تبلیغاتی گوگل در نظر می‌گیرید، توسط گوگل تأیید نشود. گاهی اوقات این مسئله به دلیل تعارض میان موارد مطلوب شما و خطی مشی قوانین گوگل به‌روز می‌کند. در این گونه موارد هیچ راهی به جز تغییر کلمات کلیدی مورد استفاده وجود ندارد.

اما گاهی اوقات پیش می‌آید که کمپین دیگری از یک سری کلمات کلیدی استفاده می‌کند و توسط گوگل تأیید می‌شود؛ اما همان کلمات برای کمپین تبلیغاتی شما رد می‌شوند. برای حل این مشکل چند راه‌حل پیش روی شما قرار دارد:

 1. دقیقاً همین تبلیغات و کلمات کلیدی را در یک کمپین جستجوی هوشمند (Smart Search campaign) اجرا کنید.
 2. سعی کنید با استفاده از رابط کاربری Google Ads با کلمات کلیدی که انتخاب کرده‌اید، بازی کنید. به این ترتیب قطعاً قادر خواهید بود با ایجاد تغییراتی جزئی در کلمات کلیدی به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید.
 3. سخت‌ترین و شاید بدترین سناریو نیز تماس با شرکت گوگل و درخواست راهنمایی از خود این شرکت است.

از قابلیت ردیابی نرخ تبدیل تبلیغات گوگل برای جلوگیری از اتلاف منابع در ارتقای امنیت حساب های تبلیغاتی استفاده کنید

بسیاری از حساب‌های تبلیغاتی کوچک با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند. برای ارتقای امنیت تبلیغات گوگل لازم است از به طور کامل از امکانات گوگل برای رصد اتفاقات جاری استفاده شود. بررسی نرخ تبدیل تبلیغات گوگل ادز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای این منظور این امکان در گوگل ادز وجود دارد که اهداف تعریف شده در گوگل آنالیتیکس را به طور مستقیم در پنل کاربری گوگل ادز وارد کنید. در نتیجه به‌راحتی نتایج حاصل از نرخ تبدیل را می‌توان مشاهده نمود.

این اقدام به شما کمک می‌کند تا به‌خوبی وضعیت کمپین تبلیغاتی خود را پایش کنید. به این ترتیب در صورت مشاهده نواقص قادر هستید تا برای اصلاح وضعیت به وجود آمده تصمیمات مقتضی و مناسب را اتخاذ کنید.

گاهی اوقات حساب کاربری، کمپین تبلیغاتی را متوقف می‌کند

نکته دیگری که باید برای ارتقای امنیت تبلیغات گوگل حتماً مورد توجه قرار گیرد، این است که برخی مواقع به طور کامل ارائه تبلیغات از سوی حساب کاربری متوقف می‌شود. دو دلیل عمده برای این مشکل وجود دارد:

1- به وجود آمدن اختلال در کارت اعتباری

2- توقف فعالیت به‌منظور بررسی هویت حساب کاربری

با برطرف کردن این دو مشکل، معمولاً روال فعالیت کمپین تبلیغاتی به حالت اولیه برمی‌گردد.

کلام پایانی

گوگل نسبت به مسئله امنیت تبلیغات گوگل ادز اهمیت بسیار زیادی قائل است. به همین دلیل آژانس‌های تبلیغاتی تمرکز زیادی روی مسئله راه‌های ارتقای امنیت تبلیغات گوگل دارند. به طور کلی حرکت به سمت اداره کمپین‌های تبلیغاتی در چارچوب اتوماسیون، می‌تواند بهترین راه برای جلوگیری از به‌روز هرگونه مشکلی در تبلیغات گوگل ادوردز همچنین بهینه‌سازی فرآیندها به‌ویژه برای کسب‌وکارهای کوچک اهمیت دارد. وی دیجتال مارکتینگ با برخورداری از کادری مجرب و متخصص آماده است تا به وسیله تبلیغات گوگل شما را به تمامی اهداف کاری‌تان برساند.

منبع

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *