6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

Google Ads اگر به درستی اجرا شود، می‌ تواند باعث موفقیت بیشتر یک شرکت شود. دنیای بازاریابی در سال ‌های اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده است و Google Ads یکی از سیستم عامل‌ های این تحول است. در واقع، گوگل ادز یکی از موثرترین روش‌ های تبلیغات آنلاین با هزینه است. بهره بردن از Google Ads به مشاغل این امکان را می‌ دهد تا هر کسی که از گوگل برای جستجوی آنلاین اطلاعات، محصولات و خدمات استفاده می‌ کند، به راحتی به فروشنده کالاها و یا عرضه کننده خدمات دسترسی پیدا کنند. وقتی Google Ads به درستی استفاده شود، این امکان ایجاد می‌ شود که تعداد زیادی از افرادی که دقیقاً همان چیزی را که شما ارائه می ‌دهید، پیدا کنند و بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

اگر در حال حاضر حساب تبلیغات Google Ads برای کسب و کار خود ندارید یا از حساب تبلیغات Google Ads خود در حد بالقوه خود استفاده نمی‌کنید، باید به طور جدی برای استفاده کامل از این پلتفرم تجدید نظر نمایید.

  6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

Google Ads چیست؟

تقریباً هر بار که آگهی مربوط به صفحه تبلیغات یک شرکت را به عنوان اولین (یا دوم یا سوم) نتیجه جستجو در جستجوی گوگل مشاهده می ‌کنید، باید بدانید که این فقط نتیجه سئو خوب نیست. این شرکت احتمالاً از Google Ads استفاده می ‌کند.

از طریق Google Ads (قبلاً با نام Google AdWords شناخته می ‌شد)، شما هزینه‌ ای را پرداخت می ‌کنید تا تبلیغات برند شما به مشتریانی که عبارات مربوط را در جستجو Google و Maps جستجو می‌ کنند، نمایش داده شود.

  Google Ads ابزاری کلیدی برای بازاریابی دیجیتال برای هر شغلی است که به دنبال ارائه تبلیغاتی معنی‌ دار در مقابل مخاطبان هدف خود است.

از طریق Google Ads، شما فقط برای نتایج واقعی و قابل اندازه گیری، مانند کلیک در وب‌ سایت و تماس‌های تجاری ، هزینه پرداخت می‌کنید. این ساختار به عنوان کمپین پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) شناخته می‌ شود. شما می‌ توانید به صورت ماهانه تبلیغات خود را تمدید کنید و یا مخاطبان هدف خود را به صورت محلی یا جهانی مشخص نمایید.

Google Ads چگونه کار می ‌کند؟

اکنون که دانستید Google Ads چیست، شاید از خود بپرسید که این نوع تبلیغات چگونه کار می‌ کند. هنگامی که هزینه تبلیغات گوگل را پرداخت کردید، ابتدا باید به Google بگویید کدام یک از این سه هدف زیر را دنبال می‌ کنید:

 • می خواهید ارتباط خود با مشتریان را افزایش دهید.
 • می خواهید بازدید کنندگان بیشتری را به فروشگاه خود هدایت کنید.
 • می خواهید افراد را به صفحه اصلی وب سایت یا شرکت خود راهنمایی کنید.

سپس، تعیین خواهید کرد که آیا نسخه تبلیغات شما به مخاطبان جهانی یا محلی نمایش داده شود. در مرحله بعد، شما از تصاویر یا سه جمله کوتاه استفاده خواهید کرد تا به گوگل بگویید چه چیزی باعث برجسته شدن نام برند تجاری شما می ‌شود و گوگل از این داده ‌ها برای ایجاد نسخه تبلیغ شما استفاده می‌ کند.

 سرانجام، بودجه خود را تعیین می‌ کنید، گوگل از آن برای پیش بینی موفقیت در تبلیغات Google Ads استفاده می‌ کند و در نهایت تبلیغ شما را اجرا خواهد کرد.

 مخاطبان شما رتبه تبلیغات شما را در سطح بالایی مشاهده می ‌کنند و برند شما به عنوان یک نتیجه برتر جستجو ظاهر می‌ شود و هرچه تعداد بیشتری از افراد روی Google Ads شما کلیک ‌کنند، کسب و کار شما به تحقق بودجه از پیش تعیین شده نزدیک می‌ شود.

  6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

 

بیشتر بخوانید: تبلیغات در گوگل

پنج مدل مختلف Google Ads

مراحل فوق الذکر در تمام کمپین‌ های Google Ads صدق می ‌کند. همه کمپین‌ ها دقیقاً شبیه هم نیستند. در واقع، پنج نوع مختلف از Google Ads وجود دارد.

کمپین جستجوی شبکه

 از طریق یک کمپین جستجوی شبکه، Google Ads شما نه تنها در جستجوی Google و Maps بلکه در صدها موتور جستجوی دیگر از جمله YouTube و Google Shopping، نمایش داده می‌ شود. در هر یک از این سایت ‌ها، وقتی کاربران عبارات مربوط به یک کلمه کلیدی را برای کمپین شما جستجو می‌ کنند، تبلیغ شما را مشاهده می‌ نمایند.

 از طریق یک کمپین Display Network می ‌توانید در مقابل افرادی که از محصولات موجود در Google Display Network از جمله Gmail و YouTube استفاده می‌ کنند، تبلیغات بصری دریافت کنید.

کمپین خرید

 از طریق یک کمپین خرید، گوگل به جای کلمه کلیدی کاربر، از اطلاعات محصول فروشگاه وب شما استفاده می‌ کند تا تعیین کند که چگونه و در کجای Google Shopping تبلیغات Google Ads شما نشان داده شود.

کمپین ویدیویی

 از طریق یک کمپین ویدئویی، شرکت شما از طریق یک آگهی ویدیویی نمایش داده شده در YouTube و سایر قسمت ‌های گوگل، تبلیغات Google Ads شما نمایش داده می‌ شود.

بیشتر بخوانید: تبلیغ در یوتیوب

کمپین نرم افزار

 از طریق یک کمپین نرم افزاری و اپلیکشن‌ های موبایل، تبلیغات Google Ads شما در جستجوی Google ، YouTube، Google Play ، AdMob ، شبکه نمایش Google Discover و غیره که تبلیغات برنامه را نمایش می‌ دهند، نمایش داده می‌ شود.

مهم نیست که کدام نوع کمپین را انتخاب کنید، برند تجاری شما احتمالاً شامل بیش از یک گروه تبلیغاتی خواهد بود. هر گروه تبلیغاتی ممکن است تبلیغ متفاوتی را که می‌ خواهید برای مخاطبان یکسانی به بازار عرضه کنید، نشان دهد و هر گروه تبلیغاتی مجموعه کلمات کلیدی منحصر به فردی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اپلیکیشن

  6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

تفاوت Google Ads و Google AdSense چیست؟

Google Ads به مشاغل اجازه می دهد تا به راحتی در گوگل تبلیغ کنند. در مقابل، Google AdSense به افراد صاحب سیستم عامل، وبلاگ ‌ها، وب‌سایت ‌ها و انجمن‌ ها، اجازه می‌ دهد تا از طریق تبلیغات برای مشاغل دیگر از این روش درآمد کسب کنند. گوگل برای تعیین اینکه کدام تبلیغات از طریق AdSense نمایش داده شود، از ویژگی Google Ads Auction خود استفاده می‌ کند و ممکن است کاربران Google Ads برای تبلیغات بهتر نیاز به تنظیم تبلیغات خود داشته باشند.

هزینه Google Ads چقدر است؟

یک دلیل عمده برای استفاده از تبلیغات گوگل این است که شما کنترل کاملی بر هزینه خواهید داشت. اگر بودجه تعیین کنید، تبلیغات Google Ads هرگز از آن بیشتر نخواهد شد و برنامه بر اساس بودجه ‌ای که تعیین کرده ‌اید، نتایج شما را پیش بینی می‌کند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات گوگل ادز با تبلیغات گوگل ادز اکسپرس چه فرقی دارد ؟

چرا باید از Google Ads استفاده کنید؟

در اینجا برخی از مزایای استفاده از تبلیغات Google Ads در استراتژی بازاریابی دیجیتال آورده شده است.

1- افزایش مشتری

Google Ads یکی از بهترین ابزارها برای افزایش مشتری است. اگر کمپین‌ های تبلیغاتی شما به درستی تنظیم شده باشد، امکان ارسال آگهی ‌های بسیار هدفمند به وب‌ سایت وجود دارد.

Google Ads به شما امکان تبلیغات و تمرکز روی افرادی را می‌ دهد که در جستجوی کسب و کار شما و خدماتی که ارائه می‌ دهید هستند. این بدان معنی است که شما می توانید به طور مداوم جستجوهای خود را اصلاح کنید تا فقط افرادی که می‌خواهند محصولات یا خدمات شما را بخرند از طریق این بستر به وب‌سایت ‌های شما منتقل شوند.

2- این روش یک بستر بازاریابی انعطاف ‌پذیر است.

کسی که به طور منظم از Google Ads استفاده می ‌کند به شما می ‌گوید که این یک بستر بازاریابی بسیار انعطاف ‌پذیر است. این روش برای انواع و اقسام سازمان ‌ها مناسب است. با استفاده از این سیستم می‌ توانید به معنای واقعی کلمه ترافیک اینترنت را کنترل کنید. همچنین با طیف وسیعی از سیستم عامل‌ های بازاریابی و سیستم ‌های نرم افزاری سازگار است.

شما می ‌توانید به راحتی کمپین‌ ها را برای تمرکز بر روی انواع خاصی از کاربران آنلاین سفارشی کنید. به عنوان مثال، شما می‌ توانید افراد را بر اساس مکان، نوع دستگاهی که از آن ها برای جستجو کردن استفاده می‌ کنند و وب سایت متعلق به گوگل که به آن دسترسی پیدا می ‌کنند (مثلاً جستجوی Google ، Google Maps ، YouTube) مورد هدف قرار دهید.

همچنین می ‌توانید بودجه اختصاصی خود را برای قسمت ‌های خاص یک کمپین تعیین کنید. به عنوان مثال، شما می ‌توانید بودجه روزانه و محدودیت در مبلغی را که می ‌خواهید برای کلیک برای کلمات کلیدی خاص هزینه کنید، تعیین نمایید.

3- شما سود بالایی از سرمایه گذاری دریافت می‌کنید.

برخلاف سایر استراتژی‌ های بازاریابی، Google Ads باعث می‌ شود شما فقط برای تبلیغاتی که افراد روی آن کلیک می‌ کنند، هزینه پرداخت کنید. وقتی کمپین های تبلیغات گوگل را بهینه کردید، می ‌توانید بازده بالایی از سرمایه گذاری خود، که ممکن است با سایر استراتژی‌ های بازاریابی امکان‌ پذیر نباشد، داشته باشید.

با این حال، این فرآیند زمان می ‌برد و شما باید دریابید که کدام روش برای شما و تجارت شما مناسب است. برای به دست آوردن تصویر واضح‌ تر از آنچه بهترین نتیجه را به شما می‌ دهد، باید به طور مداوم کمپین ‌های خود را آزمایش و پیگیری کنید. Google Ads برای این کار بسیار مناسب است زیرا بسیار شفاف است و اطلاعات مورد نیاز شما را به راحتی در دسترس قرار می‌ دهد.

وقتی قسمت‌ های سود ده را پیدا کردید، باید تلاش و بودجه خود را معطوف آن حوزه‌ ها کنید. اگر یک کمپین یا قسمت‌ هایی از یک کمپین برای شما هزینه زیادی دارد، آن ها را کنار بگذارید.

4- نتایج سریع و شفاف را مشاهده می‌کنید.

Google Ads به ارائه نتایج سریع و گزارشات مربوط به کمپین های شما مشهور است. تجزیه و تحلیل پیشرفت کمپین‌ های شما آسان است زیرا داشبورد تمام اطلاعات مربوط به هر کمپین را از جمله تبلیغات کلیک شده، کلمات کلیدی که بازدید کنندگان وب سایت جستجو کرده و هزینه هر کلیک را به شما می‌ دهد.

  6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

 

این ویژگی ‌ها تبلیغات Google Ads را به سیستمی کاملاً شفاف و بصری تبدیل می‌ کند.

5- به منابع ترافیکی عظیم و با کیفیت بالا دسترسی پیدا می ‌کنید.

به دلیل تسلط بر بازار گوگل و تعداد زیادی مشتری،  این غول جستجو در صورتی که بودجه لازم برای آن مشاغل در نظر گرفته شود، می ‌تواند هر روز حجم عظیمی از بازدید را برای مشاغل ارسال کند.

گوگل به نمایش محتوای مرتبط و تبلیغات خود افتخار می‌ کند و این شرکت همچنان به تولید و بهبود الگوریتم‌ های موتور جستجوی خود برای تولید مرتبط ‌ترین نتایج جستجو و تبلیغات ادامه می ‌دهد. این برای کسب و کار هایی که از طریق تبلیغات گوگل تبلیغ می‌ کنند تأثیر مثبتی دارد، زیرا این تبلیغات منجر به بازگرداندن کیفیت بالا و بازدیدکنندگان به وب سایت و فروشگاه تجارت الکترونیکی شما می‌ شود. مشتریانی که گوگل برای شما می‌ فرستد بیشتر از مشتریانی  که از منابع دیگر می ‌آیند مورد اعتماد است.

6- در مورد بازار خود اطلاعات بیشتری به دست می‌ آورید.

ورود به ذهن مشتریان ایده آل خود بسیار مهم است. درک مخاطبان، کار با مشتری و یافتن خواسته‌های وی را بسیار آسان می‌کند.

با این حال، انجام این کار بسیار دشوار است. روش‌های سنتی، مانند پرسشنامه و مصاحبه ، نتایج محدودی دارند.

از طرف دیگر، Google Ads اطلاعاتی در مورد عادات و نیازهای مشتریان ارائه می ‌دهد که قبل از آن صاحبان مشاغل به هیچ عنوان نمی ‌توانستند به آن دسترسی داشته باشند. برخی از داده‌های ارزشمند Google Ads به شما این امکان را می ‌دهد تا درباره مشتریان اطلاعات مفیدی مانند کلمات کلیدی مورد استفاده آن ها برای یافتن وب سایت شما، موقعیت مکانی آن ها، دستگاه‌ هایی که از آن برای جستجو کردن استفاده می‌ کنند و زمان‌ ها و روزهایی که جستجو می ‌کنند را به دست آورید.

شما می ‌توانید از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات خود و همچنین اصلاح تلاش ‌های بازاریابی خود استفاده کنید تا در تبلیغات مشتریان واقعی را جذب کنید و سرمایه‌گذاری شما هدر نرود.

Google Ads یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی است که تاکنون ایجاد شده است. هر روز با میلیون ها جستجو توسط کاربران اینترنت سروکار دارد و سپس به صاحبان مشاغل فرصتی منحصر به فرد می دهد تا بسیاری از این افراد را به مشتریان واقعی تبدیل کنند.

بسیاری از مشاغل با هزینه در Google Ads ضرر می‌کنند، به خصوص اگر با نحوه کار این پلت فرم آشنا نباشند. با این حال، اگر در مورد استراتژی تبلیغات آنلاین خود هوشمند باشید، مزایای بسیاری را از این طریق به دست خواهید آورد.

  6 دلیلی که شما باید از Google Ads در بیزینس خود استفاده کنید

 

بیشتر بخوانید: نحوه نصب اپلیکیشن های کاربردی با استفاده از گوگل ادز

نحوه راه اندازی یک کمپین Google Ads

 1. وارد حساب Google Ads خود شوید.
 2. روی قسمت کمپین‌ها در سمت چپ کلیک کنید.
 3. روی دکمه به علاوه کلیک کنید.
 4. “کمپین جدید” را انتخاب کنید.
 5. هدف کمپین خود را انتخاب کنید، یا یک کمپین بدون هدف ایجاد نمایید.
 6. نوع کمپین را انتخاب کنید.
 7. بر روی Continue کلیک کنید.
 8. تنظیمات کمپین خود را تعیین کنید.
 9. روش گزینه ذخیره را کلیک کنید و ادامه دهید.

برای ایجاد یک کمپین ایده آل Google Ads از توصیه‌ های بیان شده در این مطلب استفاده کنید تا بیشتر از قبل طعم شیرین موفقیت در کسب و کار خود را بچشید.

منبع:  business

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *