تبلیغ در فیس بوک برای یک محله کوچک یا حتی یک ساختمان خاص

تبلیغ در فیس بوک برای یک محله کوچک یا حتی یک ساختمان خاص

آیا من می‌توانم مخاطبان هدف خود را شناسایی کنم؟ آیا من می‌توانم از طریق تبلیغ در فیس ‌بوک محصولات خود را به نمایش بگذارم؟ بله، شما حتما می‌توانید تمامی این کار را انجام دهید.

آیا تا به حال سعی کرده‌اید با تبلیغ در فیس ‌بوک محصولات خود را در سمینارهای بزرگ و مشهور معرفی کنید و به نمایش بگذارید؟

راهنمایی کامل و جامع و قدم به قدم برای تبلیغ در فیس ‌بوک

آیا تا به حال مشاوران یا کارشناسان به شما گفته‌اند که تبلیغ در فیس ‌بوک کاری غیرممکن است؟ این موضوع اصلا درست نیست و من بارها این کار را برای خود انجام داده‌ام. اگر شما نحوه انجام درست این کار را بلد باشید بسیار آسان و موثر است. شما با انجام این کار بدون شک در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت.

لطفا به این نکات توجه داشته باشید.

نکاتی که ما برای تبلیغ در فیس ‌بوک بیان کردیم برای افراد با سطح متوسط است. برای افراد مبتدی درک این مطالب ممکن است کمی سخت و دشوار باشد. با این حال حتی مبتدیان نیز می‌توانند از استرتژی‌ها و تکنیک‌های گفته شده در این مطلب استفاده کنند. تمام روش‌های بهبود کسب‌وکار برای افرادی که به دنبال آن هستند در این مطلب گفته شده است.

تبلیغات هدفمند جغرافیایی در فیس ‌بوک

ممکن است این موضوع کمی  پیچیده  به نظر برسد. طبیعتاً انجام این کار هزینه بالایی برای شما خواهد داشت و شما به یک نفر جهت توسعه سیستم خود احتیاج خواهید داشت. علاوه بر این باید ماهانه هزینه‌های متفاوتی را برای در اختیار داشتن نسخه پریمیوم نرم افزارهای مورد نیاز نیز پرداخت کنید.

اگر در گوگل به دنبال چگونگی انجام این کار بگردید چیزی  پیدا نخواهید کرد. 95% از افراد به اصطلاح کارشناس ممکن است به شما بگویند که این کار غیرممکن است. من به شما می‌گویم که آن‌ها اشتباه می‌کنند. من به شما و تمام مخاطبان عزیزم آموزش می‌دهم که چگونه این کار را انجام دهید و از طریق آن درآمد کسب نمایید.

این گونه تبلیغات بسیار موثر است

یکی از مواردی که بین شما و دیگران تمایز ایجاد می‌کند هدف‌گذاری است. ولی این تنها عامل نیست. هدف‌گذاری به شما امکان می‌دهد که پیام‌های بسیار ویژه‌ای به مخاطبان خود بدهید.

این شرایط را تصور کنید:

رقیب شما یک ملک خاص را در یک حراجی بزرگ عرضه کرده است. اکثر مشتریان بالفعل و جدی به این حراجی رفته‌اند و خرید کرده‌اند. شما از طریق تبلیغ در فیس ‌بوک می‌توانید برنده واقعی باشید. تصور کنید که شما نیز یک ملک مشابه رقیبتان برای فروش دارید. از طریق تبلیغ در فیس ‌بوک شما می‌توانید با هدف‌گذاری مناسب و شناسایی مشتریان مورد نظر آنها را به خود جذب کنید.

آیا شما به دنبال افرادی هستید که اولین بار است می‌خواهند خانه بخرند؟ پس باید هدف‌گذاری خود را روی این گونه افراد قرار دهید.

شما می توانید از طریق تبلیغات جغرافیایی ویدیو، تبلیغ خود را فقط به افرادی که از نظر فیزیکی به شما نزدیک هستند نمایش دهید.

تبلیغ در فیس بوکشما می‌توانید ویدیوهای تبلیغاتی خود در رسانه‌های اجتماعی مختلف به نمایش بگذارید و از این طریق مخاطبان مورد نظر خود را جذب نمایید. تصور کنید که انجام این کار در اینستاگرام چقدر می‌تواند موثر باشد.

من این کار را بارها انجام داده‌ام.

من مشتریانی دارم که از من می‌خواهند افراد خاصی را در لیست مخاطبان هدف آن‌ها قرار دهم و یا تبلیغاتشان در فیس‌بوک فقط برای افراد ساکن یک منطقه نمایش داده شود. همه مشاغل می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند. در اینجا فقط خواست و نظر شما است که مهم است.

این روش پتانسیل بسیار باورنکردنی دارد.

مردم به بهترین وجه به مطالبی که مرتبط به آنها است پاسخ می‌دهند. معمولا افراد جذب محتوایی می‌شوند که به نوعی مربوط به زندگیشان باشد.

گاهی ممکن است افراد بدون ارائه هیچ تخفیف یا مزایای خاصی ملک خود را بفروشند.

این موضوع ممکن است باعث تعجب شما شود و حتی منجر شود شما واکنشی از خود نشان دهید. ولی آیا می‌دانید که شما نیز باید چگونه این کار را انجام دهید؟

اگر شما نمی‌دانید که تبلیغات جغرافیایی چگونه عمل می‌کنند، سعی کنید آن را امتحان کنید تا تاثیر بی‌نظیرش را در کارتان مشاهده نمایید. نکته مهم این است که معمولا افراد جذب تبلیغاتی می‌شوند که یک نقطه مشترک با آن‌ها داشته باشد.

این نوع از بازارهای شخصی و هدفمند برای کسب‌وکار شما بسیار مفید خواهد بود چرا که شما فقط یک طیف خاصی از افراد را مورد نظر خود قرار می‌دهید.

تبلیغ در فیس بوک

بیایید با هم شروع کنیم

همان طور که در ابتدای این مقاله بیان کردم من سطح متوسط افراد را برای تبلیغ در فیس ‌بوک در نظر گرفته‌ام. بنابراین دیگر توضیحی درباره نحوه ایجاد آگهی بیان نمی‌کنم و به اتلاف وقت نمی‌پردازم. ممکن است در این زمینه هزاران آموزش رایگان وجود داشته باشد. اما نکاتی که من می‌خواهم در این مطلب بگویم بسیار خاص و منحصر به فرد هستند.

تنها چیزی که می‌خواهم به آن بپردازم این است که چگونه مخاطبان خود را از نظر جغرافیایی تفکیک و افراد مورد نظر را جذب کنیم. البته باید توجه داشته باشید که این تفکیک نسبی و تقریبی است و من از طریق  جی پی اس و وای فای یک مرزبندی تقریبی را انجام داده‌ام.

شما می‌توانید یک ملک را در نظر بگیرید و خیابان‌های اطراف آن را تحت پوشش قرار دهید. به این ترتیب شما تمام کسانی را که در آن محدوده قرار دارند را هدف قرار داده‌اید.

هدف اصلی شما این است که تا شعاع یک کیلومتری آن منطقه تمامی افراد تبلیغات شما را مشاهده کنند.

مفهوم بسیار ساده است.

ما قصد داریم عناصر اساسی جغرافیایی را بیشتر از همه مورد استفاده قرار دهیم. مدیران با سابقه فیس ‌بوک از مزایا و تاثیر بی‌سابقه و شگفت‌انگیز این روش خبر دارند.

بیایید با ایجاد لیستی از مخاطبان کار خود را شروع کنیم.

با کلیک روی منو در سمت چپ بالا به قسمت مخاطبان خود بروید و مدیریت تبلیغات را انتخاب کنید. روی “ایجاد مخاطبان” کلیک کنید و “مخاطب ذخیره شده” را انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید لیستی از مخاطبان مورد نظر خود داشته باشید.

حتما این مقاله را مطالعه کنید: 4 راه‌حل هوشمندانه برای تبلیغات فروش ملک در ترکیه

شما گزینه‌های مختلفی برای شروع خواهید داشت

اگر آدرس مکان مورد نظر خود را می‌دانید، می‌توانید آن را به عنوان هدف خود وارد نمایید. اما اگر شما با یک محدوده بزرگ سروکار دارید، اینکه بخواهید فقط آدرس یک مکان خاص را تحت نظر قرار دهید، خیلی ایده‌آل نیست.

در این حالت می‌توانید به‌صورت دستی یک محدوده را روی نقشه مشخص کنید. این همان کاری است که من به ‌طورکلی در اکثر مواقع انجام می‌دهم. شما می‌توانید شعاع یک کیلومتری مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حالا می‌خواهیم کمی متفاوت عمل کنیم.

فاصله تقریبی محدوده خود را در نظر بگیرید سپس همان محدوده را بر روی نقشه مشخص کنید.

اگر نمی‌توانید این کار را دقیق انجام دهید می‌توانید از خط ‌کش کمک بگیرید. اگر اشتباهی رخ داد اصلا نگران نباشید شما می‌توانید بعدا آن را ویرایش کنید.

شما باید حداقل 4 نقطه اصلی را در محدوده خود انتخاب کنید.

در نهایت برای هر کدام از این 4 نقطه به شعاع یک کیلومتری یک محدوده را در نظر بگیرید به طوری که هیچ کدام از آن‌ها با یکدیگر همپوشانی نداشته باشند.

در مرحله بعد شما باید یکی از این نقاط را انتخاب کنید.

در این مرحله شما یک فلش مشاهده خواهید کرد. هنگامی که کلیک نمایید می‌توانید محدوده مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما برای هر کدام از نقاط می‌توانید این کار را تکرار نمایید. این کار را برای همه نقاط به جز مکان اصلی ملک انجام دهید.

هنگامی که این مرحله را انجام دادید، مختصاتی مانند زیر باید به دست آورده باشید.

تبلیغ در فیس بوک

اکنون چه کاری باید انجام دهید؟

یکی از ویژگی‌های تبلیغات در فیس‌بوک این است که مناطق محروم خیلی زیاد نیستند. البته این مورد به هدف‌گذاری شما نیز بستگی دارد.

گاهی ممکن است در هنگام انتخاب منطقه جغرافیایی و مشخص کردن نقاط اصلی روی نقشه برخی مناطق با یکدیگر همپوشانی داشته باشند. به این ترتیب گاهی شما مجبور به حذف برخی ایالت‌ها و مکان‌ها خواهید شد.

برای جلوگیری از همپوشانی و به حداقل رساندن مناطق محروم ما از نمودار پیچیده ون استفاده می کنیم که در نهایت فقط یک ساختمان واحد را مورد نظر قرار می‌دهد.

در ابتدا ممکن است این کار کمی طول بکشد و زمان‌گیر باشد. اما من با اطمینان به شما می‌گویم که این کار ارزش وقت صرف کردن دارد و در نهایت نتیجه بسیار مطلوبی برای شما به دنبال خواهد داشت.

آیا این اندازه‌گیری‌ها واقعا دقیق است؟

در این مورد اعتماد کامل داشته باشید چراکه جی پی اس و وای فای و مکانیابی فیس ‌بوک بسیار دقیق است.

ضریب اشتباه این اندازه‌گیری‌ها ممکن است حداکثر به 1.10 کیلومتر برسد. فقط یک دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد تا فیس ‌بوک موقعیت مکانی شما را به روز کند. پس اگر احساس کردید که موقعیت مکانیتان کمی جا به ‌جا شده ‌است به ‌راحتی و به ‌سرعت می‌توانید آن را به‌روز کنید و هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

این مورد ممکن است برای برخی افراد کمی نگران‌ کننده باشد ولی جای هیچ نگرانی نیست و اندازه‌گیری‌های فیس ‌بوک کاملا دقیق است.

حالا شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که افرادی که قبلا در مکان مورد نظر بوده‌اند را به شما نمایش دهند.

مثلا کارمندانی که ممکن است محل کارشان در منطقه مورد نظر شما است. آن افراد در ساعاتی خاص در مکان مورد نظر شما هستند. پس چرا آن‌ها را مورد هدف قرار نمی‌دهید؟

آیا می خواهید در منطقه فروش بیشتری داشته باشید؟ تمامی این اصول و نکات را رعایت کنید تا میزان فروشتان نیز افزایش یابد.

تبلیغ در فیس بوک

این کار اصلا پیچیده نیست.

ما درحال استفاده از چندین ویژگی بسیار ساده از تبلیغ در فیس بوک هستیم و ترکیب آن‌ها با روش‌های غیرمعمول نتایج شگفت‌انگیزی در پی خواهد داشت. من در ابتدا فکر نمی‌کردم که بتوانم این کار را انجام دهم. اما بعد از مدتی که از انجام دادن آن گذشت متوجه شدم که چقدر کار آسانی است.

اگر فکر می‌کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

آیا شما فرآیند کار را متوجه شده‌اید ولی نمی‌دانید چگونه آن را اجرا نمایید؟

از طریق راه‌های ارتباطی درج شده با من در تماس باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست آورید.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

2 Responses

  1. سلام با توجه به فیلتر بودن فیس بوک و استفاده کمتر این شبکه تبلیغ چه اندازه می تونه در فروش یک محصول یا خدمت تاثیر گذار باش؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *