نحوه انتخاب انواع کلید واژه‌های همخوان تبلیغات گوگل ادورز

کلید واژه‌های همخوان

در این مطلب در مورد فهمیدن انوع کلید واژه‌های همخوان با محصولات سازندگان در تبلیغات گوگل ادوردز صحبت خواهیم نمود. هرچند که مستندات ادوردز برای خرده فروشان نیز درباره چگونگی کارکرد این سیستم تهیه شده است، شاید بسیاری از سازندگان صنعتی از استفاده به بهترین شیوه ممکن از این پلت فرم سردرگم شوند. این راهنما برای این افراد تهیه شده است.

نحوه انتخاب صحیح انواع کلید واژه‌های همخوان در تبلیغات گوگل ادورز

در نوشته‌ی قبلی، بعضی از چالش‌های پیش روی سازندگان صنعتی، آنهایی که به جای محصولات انباری، قابلیت‌ها را به فروش می‌رسانند، با تبلیغات جستجوی پرداختی را مشخص کردیم.

حتما بخوانید: دستیابی به بهترین کلمات کلیدی با ابزار Keyword Planner

چالش دیگر زمینه کلید واژه‌های همخوان خود فایل‌های جست و جوی تبلیغات گوگل ادوردز است. به عنوان یک پلت فرم تبلیغاتی، تبلیغات در گوگل ادوردز بیشتر خرده فروشان را هدف قرار داده است. زمانی که یک پلت فرم از محصولات متداول خرد برای برجسته کردن استراتژی‌های کلیدی استفاده می‌کند، دیدن اینکه چگونه نتایج با کلید واژه‌ها برای صنایع پیچیده همخوانی دارند سخت خواهد بود.

برای مثال، در صفحه نکات ساده‌ای برای ایجاد یک لیست از کلمات کلیدی، ادوردز از مثالهایی از صنعت کفش مردان استفاده می‌کند.

اگر شما سازنده هستید و محصولات یا قابلیت‌های ساخته شده‌ای را با مشخصات مهندسی برای استفاده در کاربردهایی منحصربفرد ارائه می‌کنید، بسیار سخت است که با دسته‌ها و گروههای مناسبی برای صنعت خود روبرو شوید و نمی‌توان همچون صنعت لباس و پوشاک با آن برخورد کرد. شاید با خود بگویید که بهتر است بخش «قطعات دقیق ماشینی» یا «قطعات استیل ضد زنگ الکتروپولیش شده» را انتخاب کنید. چون بخش دیگری نزدیک به صنعت خود را پیدا نمی‌کنید.

این سردرگمی به انتخاب نوع و دسته و کلید واژه‌ نیز کشیده می‌شود. برای مثال، در یکی از فایل‌های کمکی نوشته شده است که اگر کلاه فروشی دارید، اضافه کردن «+کلاه زنانه» تضمین خواهد کرد که تبلیغات شما نمایش داده شود.

اما سپس با خود فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید محصولات خود را با این صنایع مرتبط کنید و از آنها کمک بگیرید؟

انواع کلید واژه‌های مناسب – نسخه راحت‌ الحلقوم

زمانی که کلید واژه‌های خود را به تبلیغات در گوگل ادوردز اضافه می‌کنید، باید نوع متناسب با کلید واژه‌ها را نیز مشخص کنید: جامع، جامع ویرایش شده، عبارت یا دقیق.

نوع متناسب با کلید واژه ها به شما در کنترل جستجوی گوگل و نمایش دادن تبلیغات شما کمک خواهد کرد. اگر شما گزینه جامع را انتخاب کنید،‌ شاید تبلیغات شما برای جست و جوهای غیر مرتبط نیز به نمایش در بیاید، که می‌تواند منجر به کلیک‌های نامشخص هزینه بر شود.

اگر بخواهید این نوع را بسیار دقیق انتخاب کنید، ممکن است تبلیغات شما با هیچ نوع کلید واژه‌ای به نمایش در نیاید و پیغام «حجم پایین جست و جوده» را مشاهده کنید.

برای ساده سازی فهم match type ها برای سازندگانی که به تازگی شروع به استفاده از AdWords کرده‌اند، من از آنالوژی تبلیغات رسانه‌ای پرینت در مثالهای زیر استفاده کرده‌ام. (طرفداران PPC می‌دانند که با استفاده از این آنالوژی من دست و بال خودم را باز گذاشته‌ام. اما هرچند که این مورد بی عیب و نقص نیست، اما همان ایده اصلی را بیان می‌کند).

تمام مثال‌های استفاده شده صرفا برای بهترین فهمیدن ایده استفاده شده‌اند. آژانس تبلیغاتی من هیچ ارتباطی با هیچ شرکتی که در این تصاویر استفاده شده است ندارد.

  • Broad match

Broad Match نوع پیش فرض پلت فرم است و با این گزینه شما به بیشترین مخاطب دسترسی خواهید داشت. با Broad match، تبلیغ شما ممکن است زمانی نمایش داده شود که مدخل جست و جو شده شامل هر کدام از کلمات استفاده شده در عبارت شما باشد. شما می‌توانید این مورد را در شکل یک برای عبارت جست و جو شده‌ی «metal stamping» ببینید.
توجه کنید تبلیغ دوم چگونه خوانده می‌شود «جواهرات و فلزات خود را خودتان استامپ کنید». در حالی که تبلیغ سوم درباره کیت‌های استامپ فروخته شده از آمازون است.
با استفاده از آنالوژی رسانه‌ای پرینت، Broad match معادل قرار دادن یک تبلیغ در صفحه اول یک روزنامه محلی معتبر است، روزنامه‌ای شبیه به بوستون گلوب. شما با تلاشی ناچیز به خوانندگان بیشماری دسترسی خواهید داشت.

  • Broad match اصلاح شده

فرض کنید شرکت شما قطعه‌های فلزی می‌فروشد. برای دسته بندی کردن مخاطبانتان از نظر نوع کاربرد محصولات، می‌توانید با قراردادن نشان + در ابتدای واژه فلزات، broad match را اصلاح کنید. برای مثال: +metal stamping

این علامت + به گوگل می‌گوید که تبلیغات شما را برای مدخل‌های broad match ی که واژه metal stamping را در خود دارند نشان دهد.

Broad match اصلاح شده شما را قادر می‌سازد که مخاطبانتان را با حفظ تاثیرگذاری بالا، دسته بندی کنید (اگر قصد ارتقا جایگاه شرکت و توانایی‌هایش را دارید این امر بسیار مهم است).

در رسانه‌های کاغذی، معادل این نوع از شاخص می‌تواند همچون قرار دادن یک تبلیغ در بخش اقتصادی روزنامه بوستون گلوب یا در یک نشریه تجارت که مخاطبان عام دارد باشد. شما با وجود اینکه به مخاطبان بسیاری دسترسی دارید، اما تا حدی مخاطبانتان را محدود کرده‌اید.

  • نوع عبارت استفاده شده

نوع عبارت به شما سطح بالاتری از کنترل را می‌دهد. زمانی که اطراف واژه علامت “” را اضافه می‌کنید، به گوگل می‌گویید که تبلیغات شما را برای عبارت مشخصی نمایش دهد؛ مدخل‌هایی که این عبارت را در خود دارند.

برای مثال، شرکتی که قصد دارد قطعات ماشینی برای کاربردهای هوافضا بفروشد می‌تواند از عبارت Mashining aerospace استفاده کند. اگر کسی به دنبال عبارت «مغازه‌های فروش قطعات هوا فضا» جستجو کند ممکن است نتایج آمده در شکل ۳ را ببیند.

آنالوژی رسانه‌های کاغذی در اینجا می‌تواند شبیه به قرار دادن تبلیغ در بخش تخصصی تکنولوژی یک نشریه اقتصادی باشد. شما مخاطبان خود را محدود اما هدفمند آنها را انتخاب کرده‌اید.

  • واژه دقیق مورد استفاده

برای اوکی کردن کلید واژه‌های همخوان ، واژه دقیق می‌تواند محدود کننده‌ترین نوع انتخابی باشد. همانطور که از خود عنوان مشخص است، تبلیغ شما تنها زمانی نمایش داده خواهد شد که مدخل جستجو شده توسط کاربر حاوی عبارات دقیقی کلیدی باشد یا اینکه متغیری بسیار نزدیک به آن را داشته باشد.

در صورتی که در صنعت شناخته شده‌ای فعالیت نمی‌کنید، استراتژی واژه دقیق ممکن است برای سازندگان صنعتی ناکارآمد باشد زیرا بسیار محدود کننده است و اینکه حجم جستجو برای بسیاری از کلید واژه‌ها بسیار پایین است.

آنالوژی واژه دقیق می‌تواند همچون قرار دادن تبلیغ خود در یک نشریه تخصص باشد که مخاطبان را بسیار دقیق انتخاب کرده باشد؛ همچون نشریات تجاری.

  • پایان بندی

برای فهم درست از انوع دسته‌ها و انوع کلیدواژه‌ها در ادوردز و اینکه چگونه می‌توان با آنها کار کرد، به سه نکته دست خواهید یافت.

یک، در مصرف پول صرفه جویی زیادی خواهید کرد؛ زیرا اگر این مطلب را با دقت خوانده باشید، خواهید دانست که Broad match می‌تواند به سرعت بودجه شما را تمام کند؛ درست شبیه به اینکه تبلیغ خود را در روزنامه کشوری تبلیغ کرده باشید.

دو، زمانی که فایل‌های کمکی گوگل را می‌خوانید، فهم بهتری از مفاهیم ارتباطی مابین انواع کلیدواژه‌ها و دسته‌ها خواهید داشت. به جای انتخاب نوع لباس، به صنعت یا نوع کاربرد فکر کنید. با ادوردز، شما می‌خواهید سهم تاثیر را همتراز کنید (و کلیک‌ها را نیز به همین شکل بالا ببرید) و به مخاطبان هدف خود از طریق نوع دسته‌ای که با دقت انتخاب کرده‌اید و همچنین گزینه‌های broad match، دسترسی پیدا کنید.

و سه، مادامی‌که بیشتر و بیشتر از این موارد مانند کلید واژه‌های همخوان فهم پیدا می‌کنید، اعتماد بنفس بیشتری برای آزمایش این موارد به جهت دیدن اینکه آیا برای شما کاربردی خواهند بود یا نه خواهید داشت.

حتما بخوانید: نقش کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *