مزایا و معایب کسب و کار در یوتیوب با استفاده از تبلیغات گوگل

مزایا و معایب کسب و کار در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل

مزیت حضور کسب و کار در یوتیوب با استفاده از تبلیغات گوگل

شگفت آور است که امروزه بسیاری از تبلیغ کنندگان، YouTube را به عنوان ابزار ساخت و ساز برند، رد می‌کنند. واقعیت این است که تبلیغات گوگل در یوتیوب اغلب هزینه بالایی دارد. تبلیغات YouTube قطعا به ترکیب بازاریابی شما بستگی دارد.

حتما بخوانید: چگونه می‌توان در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل کسب درآمد کرد؟

فیلمهایی را که میخواهید کسب درآمد کنند را انتخاب کنید:

شما می‌توانید تبلیغات گوگل را برای فیلم‌های فردی هر زمانی که آنها را بارگذاری می‌کنید یا بعد از آنها آپلود کرده‌اید، فعال کنید. شما همچنین می‌توانید تبلیغات را برای چند فیلم یک بار فعال کنید.

قبل از اینکه هر تبلیغ گوگلی ظاهر شود، ویدیو از طریق یک فرآیند استاندارد بازبینی می‌شود. با فعال کردن تبلیغات برای ویدیوها در YouTube، شما تأیید می‌کنید که همه حقوق لازم را برای عناصر تصویری و صوتی این ویدیوها دارا هستید. از شما خواسته می‌شود اطلاعاتی را ارائه دهید تا بتوانید تمام حقوق استفاده تجاری مورد نیاز خود را به هرمحصول یا هر محتوا در ویدیوی خود اختصاص دهید.

عیب‌هایی هم در رابطه مساله مربوط به کسب و کار از طریق تبلیغات در یوتوب وجود دارد:

اگر مشکلی برای ارسال ویدیوها برای کسب درآمد دارید، ممکن است به این دلیل باشد که بعضی از ویدیوها محدود به سن یا درخواست شخص ثالث باشند. شما نمی‌توانید از این نوع ویدیوها درآمدی کسب کنید.

از مزایای کسب و کار اینترنتی در یوتوب از طریق تبلیغات گوگل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باعث دیده شدن سایت شما و بازدید بیشتر می‌شود
 • به شما کمک می‌کند تا با استفاده از محتوای ویدئویی خوب ؛ تبلیغ شما دیده شود و مخاطبین بیشتری جذب کنید
 • باعث ایجاد ترافیک در وب سایت شما می‌شود
 • هزینه پائینی در تبلیغ کسب و کار خود پرداخت می‌کنید
 • بازاریابی هدفمند و هوشمند
 • اداره همزمان چند کسب و کار

اگر کسب درآمد برای کانال شما غیرفعال شده باشد، یاد بگیرید که چه کاری باید انجام دهید.

اگر همچنان مشکلی داشته باشید، می توانید از ابزار مشکوک کسب درآمد خود برای کمک استفاده کنید.

هر یک از این اقدامات ممکن است منجر به تعلیق پرداخت شود:

 • تلاش برای کسب درآمد از فیلمهایی که مال شما نیست. اگر مطمئن نیستید که حق آپلود محتوا را داشته باشید، سوالات حقوقی کپی رایت را بررسی کنید و
 • مطمئن شوید که چگونگی استفاده عادلانه از آن را بدانید.
 • تلاش برای کسب درآمد از ویدئوهایی که معیارهای کسب درآمد را برآورده نمی‌کنند.
 • نقض قوانین اسپم YouTube، سیاستهای برنامه AdSense یا شرایط خدمات YouTube.

توجه داشته باشید که نقض شدید سیاست های برنامه پارتنر ما ممکن است سبب شود که کسب درآمد دائمی در کلیه یا هر حساب شما غیرفعال شود.
اگر فکر می‌کنید که کار شما محافظت شده با حق نسخه برداری بدون مجوز در YouTube است، ممکن است یک اعلان نقض حق نسخه برداری را ارسال کنید.

حال ابزار مشکوک کسب درآمد از طریق یوتوب چیست:

قبل از اینکه شروع کنید، مطمئن شوید که با آدرس ایمیل کانال YouTube که با آن نیاز دارید، وارد سیستم شدید. این به ما کمک می‌کند به سرعت راه حل مناسب را پیش رویتان قرار دهیم.

وضعیت کسب درآمد را در کانال خود بررسی کنید

برای بررسی وضعیت کسب درآمد در کانال خود، به طور مستقیم به بخش وضعیت و ویژگی کانال بروید یا از طریق مراحل زیر اقدام کنید:

 • به حساب YouTube خود وارد شوید
 • در بالا سمت راست، روی نماد حساب کاربری خود کلیک کنید> Creator Studio.
 • در منوی سمت چپ در قسمت “کانال”، روی وضعیت و ویژگیها کلیک کنید.
 • وضعیت را در کنار درآمدزایی بررسی کنید.

 

چگونه دوباره درآمد کسب کنیم؟

بسته به نوع ویدئو یا کانال شما، ممکن است بتوانید مراحل بازپرداخت کسب درآمد را انجام دهید. توجه داشته باشید که نقض شدید سیاست های برنامه پارتنر ما ممکن است سبب شود که کسب درآمد دائمی در کلیه یا هر حساب شما غیرفعال شود.

برای کسب درآمد از یوتیوب باید ویدئو های با کیفیت و مخاطب پسند تولید کنید. بعد از رسیدن تعداد مخاطبان ویدئوها به تعداد مشخص می‌توانید از درآمد حاصل از تبلیغات گوگل استفاده کنید. می‌توان با استفاده از اسپانسر ها و آموزش در دنیای واقعی درآمد حاصل از یوتیوب را بیشتر کرد.

حال که به توضیح کسب و کار در یوتوب از طریق گوگل و مزایای آن پرداختیم پس بهتر است چند مورد هم راجع به معایب آن بازگو کنیم.

معایب کسب و کار در یوتیوب

موارد فنی: زیر ساخت های یوتوب همیشه در حال توسعه است. مشکلات مخابراتی می‌تواند بر روی کسب و کار شما به شدت تاثیر بگذارد. اگر بنا به هر دلیلی اینترنت مختل یا کند شود مشتریان شما از دسترسی به شما محروم خواهند شد.

موارد حقوقی: مسائل قانونی و حقوقی که یوتوب برای کاربران خود قرار داده، اختلافاتی که در این حوزه می‌تواند به وجود آید هنوز نوپا هستند از این رو خلاء ها و کاستی هایی وجود دارد.

امنیت: اعتماد نداشتن مردم به اینترنت و این نوع کسب وکارها و ترجیج آنها برای خرید حضوری. همچنین در بعضی موارد امکان نفوذ به سایت ها و تغییر یا ربودن اطلاعات آنها توسط هکرها وجود دارد. تعیین هویت افراد از پشت سیستم کار ساده ای نیست و همه اینها در کسب و کار تاثیر گزار هستند.

راهنمای آیکون کسب درآمد:

اگر کسب درآمد را برای کانال YouTube خود فعال کرده باشید، ممکن است یکی از آیکون های کسب درآمد زیر را در کنار ویدئو خود مشاهده کنید.

 • ویدیو درآمد زدا شده
 • ویدیو درآمدزا شده و درآمد ویدئو با حساب دیگری به اشتراک درآمده است.
 • ویدیو برای کسب درآمد از طریق درآمدزایی برای ویدیو یا کانال شما فعال نیست.
 • ویدیو برای کسب درآمد در حال حاضر در دسترس نیست و واجد شرایطی برای کسب درآمد از تبلیغات یا یوتیوب فعال نیست، زیرا این تبلیغ سازنده نیست و تصمیم بعد از بازبینی بیشتر مورد تأیید قرار خواهد گرفت.
 • ویدئو از معیارهای محتوا برای محتوای تبلیغی برخوردار نیست و واجد شرایط تبلیغ نیست و یا

ویدیو برای همه تبلیغ کنندگان مناسب نیست. این تبلیغات درآمد کمتری را دریافت خواهد کرد، اما هنوز هم درآمد اشتراک از YouTube Red را دریافت خواهد کرد.

اگر آیکون درآمدزایی ویدیوی شما در «مدیریت ویدیو» بین سبز (کسب درآمد) و زرد (محدود یا بدون تبلیغات) تغییر کند، این به این دلیل است که سیستمهای تبلیغاتی خودکار ما اسکن چندگانه را برای تعیین اینکه آیا یک ویدیو مشخص با دستورالعملهای محتوای تبلیغی ما مطابقت دارد اجرا می‌کند.

یوتوب تکنولوژی را به روز کرده است که تعیین می کند که آیا یک ویدئو دارای نماد کسب درآمد زرد یا سبز است. در نتیجه برخی از آیکونهای اضافی ممکن است به سبز یا زرد تبدیل شوند. در نهایت، این بروزرسانی، پس از آن که تجزیه و تحلیل اولیه آن را تکمیل کرد، طبقه بندیهای تقلبی را برای ویدیوها در سراسر YouTube کاهش می‌دهد.

اگر فکر می‌کنید نماد زردی بصورت اشتباه تعیین شده است، می توانید درخواست تجدید نظر کنید. ویدیوهایی که قبلا مورد تجدید نظر قرار گرفته‌اند و تصمیم درخواست تجدید نظر نهایی را دریافت کرده‌اند دیگر تغییر نخواهند کرد.

مشخص است که این سیستمها همیشه این کار را درست انجام نمی دهند، بنابراین اگر نماد زرد دارید و احساس می‌کنید اشتباه است، می‌توانید درخواست تجدید نظر کنید. درخواست تجدید نظر به متخصص، بازرس انسانی و تصمیمات آنها ارسال می‌شود تا سیستم‌های یوتوب در طول زمان دقیق تر شوند.

به خاطر داشته باشید که وضعیت آیکون ویدئو حتی پس از درخواست شما ممکن است تغییر کند. سیستم های یوتوب همچنان به اسکن های خود ادامه می‌دهند تا درخواست تجدید نظر کامل شود. هنگامی که یک بروزرسانی ایمیل دریافت می‌کنید، قابل حدس است که یک تصمیم نهایی در مورد درخواست شما صورت گرفته است.

حتما بخوانید: مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

چه نوع محتواهایی می‌تواند کسب درآمد کنند؟

برای اینکه فیلمهایتان برای کسب درآمد واجد شرایط باشند، باید تمام حقوق لازم را برای استفاده تجاری از کلیه تصاویر و عناصر صوتی داشته باشید، چه از طرف خود شما یا یک شخص ثالث.

دستورالعمل برای محتوای ایجاد شده:

 • دستورالعملهای انجمن YouTube را دنبال کنید
 • تمام عناصر ویدئوی خودتان را ایجاد کنید، از قبیل روزنامه ها و ویدیوهای خانگی، فیلم ها و آموزشهای خودتان، ویدیوهای اصلی موسیقی، فیلم های خیلی کوتاه.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام حقوق لازم را برای استفاده تجاری از تمام تصاویری که توسط شما ایجاد شده است، دارید.
 • به یاد داشته باشید که تبلیغ کنندگان بیشتر تمایل دارد تبلیغات را در محتوای تبلیغاتی تبلیغ کنند.

دستورالعمل هایی برای محتوا که تا به حال انجام نداده‌اید:

 • حقوق استفاده و کسب درآمد از این محتوا را در YouTube پاک کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که چگونه حق نسخه برداری کار می‌کند.
 • اطمینان حاصل کنید که خط مشی های اسپم YouTube را درک می کنید.

نمونه هایی از محتوا که ممکن است واجد شرایط برای کسب درآمد باشند:

 • شما گربه خود را فیلم برداری کرده‌اید و هیچ موسیقی پس زمینه ای وجود ندارد.
 • ویدیوی شما دارای موسیقی بدون حق امتیاز است و شما می توانید حقوق استفاده تجاری را با استفاده از لینک مستقیم به شرایط آن ثابت کنید.
 • دوست شما محتوایی را برای ویدیوی خود ایجاد کرده و به صورت نوشتاری آن را مطرح می‌کند که شما ممکن است از آن استفاده کنید و از آن پول بدست آورید.
 • شما خودتان موسیقی اصلی را ایجاد کرده اید و دارای برچسب امضا شده نیست.

نمونه هایی از محتوای که واجد شرایط کسب درآمد نیستند:

ویدئوی شما دارای موسیقی‌ای است که در iTunes خریداری کرده‌اید یا محتوایی که از تلویزیون پخش شده است.

شما یک کامپایل محتوا ایجاد شده توسط دیگران را ویرایش می کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *