چگونه می‌توان در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل کسب درآمد کرد؟

چگونه می‌توان در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل کسب درآمد کرد؟

آیا می دانید چگونه می‌توان در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل کسب درآمد کرد؟ پس با ما همراه باشید:

کسب درآمد در یوتیوب با استفاده از تبلیغات در گوگل 

ما در این مقاله به ۹ راه تاثیر گذار برای کسب درآمد از کانال‌های یوتیوب می‌پردازیم:

YouTube به یکی از پدیده های محتوایی تبدیل شده است. طبق آمار Brain، ۱,۵۲۳,۰۰۰,۰۰۰ نفر از یوتیوب استفاده می‌کنند و هر روز ۴,۰۵۹,۰۰۰,۰۰۰ نفر ویدیو تماشا می‌کنند. هر ماه ۳٫۲۵ میلیارد ساعت فیلم در YouTube تماشا می‌شود. کاربران موفق در یوتیوب سرگرمی های خود را به صورت رایگان ارائه نمی‌کنند. آنها دلایل بشر دوستانه خود را بر روی رسانه قرار نمی‌دهند. آنها متوجه شده اند که به راحتی می‌توان از طریق یوتیوب کسب درآمد کرد، و اگر شما موفق به دستیابی صفات معروف و تاثیرگذار شوید، می‌توانید پول زیادی بدست آورید.

advertising youtube

حال فرض کنید شما توانایی ایجاد محتوای ویدیویی با کیفیت را دارید اما دقیقا راه های اصلی کسب درآمد از یوتیوب چیست؟

درآمد تبلیغاتی:

گوگل مالک YouTube است، بنابراین تعجب آور نیست که به راحتی بتوانید در Google AdSense ثبت نام کنید و تبلیغات گوگل ویدئویی خود را در آنجا اتچ کنید. آگهیهای نمایش داده شده برای همه کسانی که ویدیو شما را تماشا می‌کنند متفاوت خواهد بود.

واقعیت این است که حجم گسترده ای از افراد در Google AdSense ثبت‌نام و یا پول کمی از آن بدست می‌آورند. برای شروع، شما پول تبلیغاتی خود را با Google به اشتراک می‌گذارید. به نظر می‌رسد که Google حدود ۴۵ درصد از آنچه که تبلیغ کنندگان پرداخت می‌کنند را نگه می‌دارد. در حقیقت، شما بین $ ۱ و $ ۲ برای هر ۱۰۰۰ نمایش (CPM) کسب خواهید کرد. این نرخ به طور مرتب تغییر می‌کند. مخاطبان مجبورند به طور کامل به تماشای آگهی بپردازند. گزینه دیگر این است که آگهی هزینه هر کلیک (CPC) را در صفحه یوتیوب خود داشته باشید. در حقیقت، کاربران وابسته به مخاطبینی هستند که بر روی تبلیغات گوگل شما کلیک کنند.

با این حال، مهمترین میانگین برای کاربر YouTube این است که حداقل ۱۰۰ دلار پرداخت کند. اگر درآمد کافی نداشته باشید، گوگل هرگز آن را پرداخت نخواهد کرد. این ها همه به ترافیک سایت برمی‌گردد مانند هر نوع وب سایت دیگری که بتوانید برای آن ترافیک ایجاد کنید ، در نتیجه به نقطه ای خواهید رسید که بازدیدکنندگان بیشتری فراتر از آستانه گوگل بدست آورید و از آنها کسب درآمد کنید.

حتما بخوانید:  مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

شما باید بتوانید فیلم های با کیفیتی تهیه و آنها را تبلیغ کنید. این همان کاری است که اینفلوئنسرهای یوتوب انجام میدهند. آنها مخاطبان را بر روی کانال‌هایشان ایجاد می‌کنند، آستانه پرداخت ۱۰۰ دلاری گوگل را بدست می‌آورند و شروع به تبلیغ ویدئوهای خود می‌کنند. آنها همچنین مخاطبین خود را افزایش و درآمدی کسب می‌کنند.

✔ کسب پاداش به عنوان یک کاربر از YouTube 

به عنوان یک کاربر YouTube، پولی به شما پرداخت نمی‌شود اما به شما ابزارهایی ارائه می‌شود که بتوانید آسان تر درآمدی کسب کنید. از لحاظ فنی شما زمانی از محتوای خود کسب درآمد می‌کنید و زمانی درآمد تبلیغات را با YouTube به اشتراک می گذارید که تبدیل به یک کاربر YouTube شوید. این به شما کمک می‌کند تا تجزیه و تحلیل عمیقی در مورد مخاطبان خود و کلیک کردن آنها داشته باشید. شما همچنین می‌توانید توانایی پخش یک Hangout Google را دریافت کنید.

هنگامی که سطح خاصی از کاربران را به دست می آورید، تنظیمات دکمه Play Button را در سایت خود دریافت خواهید کرد: دکمه Play Button دو نوع است :

✔ Silver Play Button و Gold Play Button

دکمه Silver Play Button برای ۱۰۰۰۰۰ مخاطب و یک دکمه طلایی برای ۱۰۰۰۰۰۰ مخاطب تعریف شده است. پس هرچه تعداد مخاطبین شما بیشتر باشد به نفع شما است.

یکی از مهمترین مساله ای که به ندرت به آن اشاره شده است. مزیت کاربر بودن یوتیوب است. شما به عنوان یک کاربر حق نسخه برداری را در ویدیوهای آپلود شده خود نگه می‌دارید. اما اگر شما جزو کاربران یوتیوب نباشید، حق نسخه برداری و انجام یک سری کارها برای ویدئو تان را در یوتیوب نخواهید داشت.

برنامه YouTube Partner Program توافق غیر انحصاری را به شما می‌دهد. این به این معناست که YouTube بارگذاری و آپلود فیلم های شما را محدود نمی‌کند، پس هیچ مشکلی در آپلود محتوا و کسب درآمد در سایر پلتفرم های ویدئویی ندارید.

✔ پیوستن به MCN (شبکه چند کانالی)

اگر شما یک کانال موفق YouTube دارید، می‌توانید گزینه عضویت در شبکه چند کانالی را در نظر بگیرید. Full screen، Awesomeness TV و Freedom سه کانالی است که در این زمینه بسیار موفق بوده‌اند. گواهی رسمی گوگل از شبکه های چند کانالی (MCNs) این است که آنها “اشخاصی وابسته به کانال های مختلف یوتیوب هستند و اغلب به سازندگان محتوا در زمینه های مختلف مانند محصول، برنامه نویسی، سرمایه گذاری، ارتقاء متقابل، مدیریت کاربر، مدیریت حقوق دیجیتال ، کسب درآمد، فروش، و یا توسعه مخاطبان کمک می‌کنند. ”

حتما بخوانید: محل نمایش تبلیغات در گوگل Google Adwords

همچنین بسیار شبیه عوامل استعدادیابی هستند. آنها برای یک درصد از درآمد AdSense خود (یا هر نوع درآمد دیگر که MCN برای شما تنظیم می‌کند)، معاملات را برای شما انجام خواهند داد و با دیگر استعدادهای YouTube ارتباط برقرار می‌کنند. اگر شما در جای مناسبی زندگی می‌کنید، MCN شما حتی ممکن است فضای استودیویی را برای تولید محتوای شما فراهم کند.

البته، مانند هر عامل دیگری، شبکه چند کانالی سهمی از درآمد تبلیغات گوگل شما را به خود اختصاص می‌دهد (در مورد آزادی، اعضای کوچکتر ۴۰٪ درآمد خالص خود را از AdSense پرداخت می‌کند). این را در نظر داشته باشید که با رشد کانالتان ، درآمد شما هم افزایش میابد. اگر شما دارای یک استعداد بی نظیر هستید، این شبکه ها تا حد زیادی به رشد شما کمک خواهد کرد.

بازاریابی

هنگامی که اسمی برای خود ساختید و شروع به تبلیغ کردید، فالوئرهایی پیدا خواهید کرد. این فالوئرها اغلب خوشحال خواهند شد که پولی برای هر کالایی که می فروشید، خرج کنند. برای مثال می‌توانید طیف وسیعی از انواع اینفلوئنسرهایی که سایت شما را تبلیغ می‌کنند را پیدا کنید. با ارائه بهترین کیفیت به مخاطبان خود آنها را خوشحال خواهید کرد و به بخشی از گروه خود تبدیل می‌کنید. در واقع درآمد بیشتری از طریق اینفلوئنسرهای یوتیوب نسبت به تبلیغ در کانال خود در یوتیوب بدست خواهید آورد.

برای چند شرکت تجاری، این کار به روش متفاوتی انجام می‌شود. تمرکز اصلی آنها بر روی محصول تجاریشان است. آنها محتوای ویدئویی را فرصتی برای فروش محصولات خود می‌دانند و به دنبال بولد کردن نام برند خود هستند. مثالی که میتوان در این مورد زد، شرکت ردبول است. آنها ۵٫۵ میلیون مشترک دارند که هدفشان این است که به تماشای ویدیوهای متمرکز کننده ردبول بپردازند. ردبول ممکن است به نوشیدنیهای خود در فیلم به طور کامل نپردازد، اما شکی نیست که محصولی در پشت ویدئوهای آن است.

earn money

محصولات جانبی

اکثر سازندگان محتوا در یوتیوب در جای دیگری هم فعالیت می‌کنند . آنها کل زندگی خود را به تبلیغ گوگل در یوتیوب اختصاص نمی‌دهند. با این وجود می‌توانند پایگاه عظیمی از مخاطبان را ایجاد و فعالیت های خود را با تبلیغات گوگل از محصولات جانبی خود ارتقا دهند. سازندگان محتوا از یوتیوب به عنوان یک ابزار بازاریابی برای کمک به ترویج محصولات جانبی خود استفاده می‌کنند.

حتما بخوانید: مزایا و معایب کسب و کار در یوتیوب با استفاده از تبلیغات گوگل

حمایت مالی، تاییدیه‌ها، قرار دادن محصول

باتوجه به رعایت شرایط و ضوابط YouTube بسیاری از کانال های یوتوب از اسپانسرها و حامیان مالی برای تبلیغ بیشتر محصول و خدمات خود برخوردار هستند که این خود کمک بزرگی در فروش محصولات و دیده شدن هرچه بیشتر برند می‌شود. آنها همچنین می‌توانند رنکینگ بالایی در صفحه گوگل بدست آورند.

لینک‌های وابسته

YouTube دارای کانال هایی است که به طور منظم محصولات را بررسی می‌کنند. معمولا توضیح ویدئویی لینکهایی وجود دارد که بیننده را به سایت تبلیغ کننده هدایت می‌کند تا محصول را از سایت خرید کند. این لینک ها به عنوان لینک های وابسته تنظیم شده است. اگر بازدید کننده، خرید محصول را به پایان برساند، سازنده محتوای ویدئویی یوتوب، یک درصد از قیمت خرید را دریافت خواهد کرد. کلید موفقیت استفاده از لینکهای تبلیغات گوگل وابسته این است که شما باید کاملا شفاف و صادق باشید و به مخاطبان خود ارزش دهید. لینک های وابسته به سادگی یکی دیگر از راه های کسب درآمد از سایت یوتیوب هستند.

هزینه اشتراک

اکثر بینندگان YouTube فیلمها را به صورت رایگان مشاهده می‌کنند، و این چیزی است که از تغییر ذهن برای پرداختن به تماشای فیلمها در سایت استفاده می‌شود. شما می‌توانید محتوای محرمانه را در یک کانال حقوقی پرداخت شده، اشتراکی ایجاد کنید و چندین ویدئو را به صورت رایگان در اختیار مخاطبین و یا بینندگان قرار دهید اما برای ادامه تماشای بقیه ویدئو ها هزینه اشتراکی قرار دهید.

حتما بخوانید: هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر خواهد بود؟

پشتیبانی Crowd funding

Crowd funding به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مدل کسب و کار مشترک برای تامین مالی بسیاری از انواع محصولات و خدمات است. بنابراین جای تعجب نیست که سازندگان YouTube این را کشف کرده اند و بسیاری از آنها حامیان خود را تشویق می‌کنند تا به آنها کمک مالی کنند. Crowd funding جایی است که مردم به یک صفحه خاص در یک وبسایت می‌روند و پولی هدیه می‌دهند. البته، برای اینکه این امکان وجود داشته باشد، ابتدا باید مخاطبان وفادار خود را پیدا کنید و محتوای مرتبط و با کیفیت ایجاد کنید. این یک روش معمول برای تولیدکنندگان ویدیو برای تولید محتوای منحصر به فرد برای سرمایه گذاری است.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 2.3 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *