معایب تبلیغات گوگل تلفن همراه و ۵ روش برای کامل کردن کمپین تبلیغاتی موبایل شما

معایب تبلیغات گوگل تلفن همراه و ۵ روش برای کامل کردن کمپین تبلیغاتی موبایل شما

معایب تبلیغات گوگل تلفن همراه و ۵ روش جهت کامل کردن کمپین تبلیغات گوگل موبایل شما

تبلیغات گوگل موبایل همواره رشد زیادی را تجربه میکند. بیش از دو سوم از مردم سراسر دنیا در حال حاضر صاحب یک گوشی هوشمند هستند، تبلیغ کنندگان نیاز شدیدی به بازاریابی موبایل دارند. بسیاری از کسب و کارها با ترویج کسب‌ و کار خود از طریق تبلیغات در گوگل موبایل سود زیادی کسب کرده‌اند.

از آنجا که تبلیغات گوگل موبایلی به مخاطبان هدف مناسب در نقطه نیاز خود می‌رسند، این استراتژی بازاریابی را موثرتر و محبوب می‌سازد. کسب و کارها می‌توانند به میزان زیادی از آگهی‌ های تبلیغاتی که به طور مستقیم به تلفن‌های مشتریان می‌روند بهره‌مند شوند . بایادگیری همه مزایای تبلیغات تلفن همراه، فرصت‌های جدیدی در اختیار کسب ‌و کار شما قرار خواهند گرفت.

تحرک باعث تغییر مسیر کار و اپلیکیشن های کاربردی تلفن همراه شده‌است . برای کسب و کارها تقریبا غیر ممکن شده‌است که پتانسیل ابزارهای تبلیغاتی تلفن همراه برای افزایش فرصت‌های تجاری و بهبود عملکرد بهبود یافته را انکار کنند. بازاریابی به رنگ‌ های متفاوت با تحرک و تبلیغات تلفن همراه به دست آمده‌است و فرصت‌های جدیدی را برای تجارت باز کرده‌است. امروزه تبلیغات گوگل همراه با پتانسیل کامل خود رشد کرده‌ است و کسب و کارها سودی کلان را با این پلتفرم کسب کرده‌اند. تبلیغات تلفن همراه با توجه به نیاز هدف خود به سمت مخاطب در حال حرکت است.  این باعث می‌شود که به عنوان یک استراتژی بازاریابی موثرتر و محبوب در بین مخاطبان شناخته شود.

از آنجا که بسیاری از مصرف کنندگان زمان خود را برای خرید آنلاین: از خواربار و پوشاک به وسایل الکترونیکی و تمیز کردن گرفته تا بقیه چیزها صرف می‌کنند، بسیاری از کسب و کارها هم از تبلیغات آنلاین در استراتژی‌های بازاریابی خود استفاده میکنند.

این روزها , مصرف کنندگان به این حقیقت عادت ‌کرده اند که اگر آنها وب را از گوشی موبایل خود مرور کنند یا با یک اپلیکیشن آنلاین بازی کنند، آن‌ها می‌توانند انتظار داشته باشند که برخی تبلیغات گوگل را ببینند. این گواهی بر این است که چگونه تبلیغات موبایل در همه جا حاضر شده‌است. براساس اطلاعات ارائه‌ شده توسط دفتر تبلیغات متقابل Interactive Advertising Bureau، صنعت تلفن همراه برای تبلیغات رشدی را در سراسر جهان در حدود ۶۵ درصد در طول سال ۲۰۱۴ تجربه کرده‌است و از آن زمان ترویج جست و جوی موبایل روز به روز بیشتر شده‌است.

شما می‌توانید از طریق تلفن همراه با همکاران خود در یک پروژه همکاری کنید.میتوانید از طریق اینترنت به آخرین پرسش تان پاسخ دهید. جای تعجب نیست که گزارش Q2 داده‌شده توسط فیس بوک در سال ۲۰۱۵ نشان داد که ۷۶ % از درآمد آگهی بدست‌آمده از مرورگرهای موبایل به تنهاییبدست آمده است.

حال به معایب تبلیغات گوگل تلفن همراه میپردازیم:

سایت های تلفن همراه کمتر (Lesser mobile sites)

تعداد سایت‌ های موبایل در مقایسه با سایت‌ های تجارت الکترونیک کم‌تر است . تنها تعداد کمی از خرده فروشان سایت ‌های تجارت موبایل دارند که با تلفن همراه سازگار هستند. این سایت‌ ها برای حمایت از برخی ویژگی‌ های خاص مورد نیاز است که ممکن است در غیر این صورت امکان پذیر نباشد. اما امروزه مردم به سمت دیزاین اپلیکیشن های تلفن همراه میروند.

داده ها به آهستگی انتقال پیدا میکنند

اغلب مشاهده میشود که محتویات زمان زیادی را صرف بارگذاری در دستگاه‌های همراه می‌کنند، دلیل آن این است که نرخ انتقال داده در تلفن همراه نسبت به لپ تاپ ها و یا کامپیوترها پایین است. اگر شما از دستگاهی استفاده میکنید که به۳Gو یا وای فای وصل است، زمان زیادی برای لود شدن صفحات صرف میشود.

کاربر پسند نیست (Not user-friendly)

دستگاه‌های همراه صفحه کوچکی دارند که باعث می‌شود کاربر پسند باشد.  به همین دلیل است که تعداد زیادی از کاربران استفاده از لپ‌تاپ یا دسکتاپ خود را در زمان مرور اینترنتی ترجیح می‌دهند.

مسائل مربوط به حریم خصوصی (Privacy issues)

حفظ حریم خصوصی کاربران در دنیای اینترنت بسیار مهم است.  مشاهده شده ‌است که این مساله به خوبی در دستگاه ‌های تلفن همراه مورد توجه قرار نگرفته است. عامل خطر از دست دادن داده‌های محرمانه کاربر همیشه وجود دارد.

ناوبری بسیار آسان نیست(Not so easy navigation)

برخلاف لب تاپ ها و یا کامپیوترها، دستگاه‌های تلفن همراه موس ندارند که این خود هدایت آن‌ها را دشوار می‌کند.  حتی براییک کلیک، کاربر نیاز به استفاده از صفحه‌کلید و یا تلاش برای لمس صفحه دارد.  بنابراین لذت مرور تصادفی از طریق سایت‌ها در چنین دستگاه‌هایی وجود ندارد.

استانداردهای مختلف دستگاه‌ها(Different standards of devices)

دستگاه‌های تلفن همراه با اندازه‌های مختلف صفحه و مشخصات به بازار می‌آیند. اما سازندگان تبلیغاتگوگل این موضوع را در هنگام طراحی تبلیغات مورد توجه قرار نمی‌دهند. در نتیجه، بسیاری از تبلیغات بر روی دستگاه های مختلف تلفن همراه ساپورت نمیشوند که با ویژگی های خاص سازگار نیستند.

 • بلاک شدن: گاهی اوقات کاربران پیام های تبلیغاتی را بلاک میکنند، در اینصورت شما قادر نخواهید بود چه از طریق اس ام اس، اپلیکیشن ها، ایمیل و دیگر قسمت های تلفن همراه، پیامتبلیغاتی خود را ارسال کنید.
 • تست زمان : زمان بیشتری برای تضمین کیفیت هر تبلیغ باید صرف کنید، همانطور که شما نیاز دارید در هر دو سیستم‌عامل اصلی مثل iOS و اندروید آزمایش کنید چون هر دوی آن‌ها محتوا را به صورت متفاوت نشان می‌دهند.
 • تعداد رو به افزایشی از کاربران هستند که مخالف بازاریابی تلفنی هستند .
 • کاربران بیشتری از فن‌آوری برای بیرون آوردن تبلیغات ناخواسته استفاده می‌کنند
 • اپلیکیشن شما باید به طور مداوم با مطالب جدید و به روز رسانی های تکنولوژی ارتقا داده شود تا کاربران بتوانند به طور یکپارچه به آن دسترسی داشته باشند . با توجه به این واقعیت که دستورالعمل‌های موتور جستجو هر چند ماه یک‌بار تغییر می‌کنند، کار بسیار زیادی برای تلاش برای رسیدن به بهترین وضعیت، هر بار باید انجام ‌شود.
 • اگر اپلیکیشن شما به اندازه کافی خلاق نیست یا محتوای خوبی ندارد، در واقع اپلیکیشن شما فقط نسخه کوچکتری از وب سایت شما هست، در اینصورت شما می‌توانید خسارت زیادی به اعتبار و تصویر برند خود وارد کنید.

بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر آگاه هستند که مصرف کنندگان آن‌ها از گوشی‌های هوشمند بسیار بیشتر از کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ استفاده می‌کنند، که به این معنی است که تبلیغات همراه باید در هسته فعالیت‌های تبلیغاتی آنها باشد.پنج روش زیر به کامل کردن کمپین تبلیغاتیتلفن همراه شما کمک میکند.

با این حال مشخص کردن اینکه چه چیزییک تبلیغگوگل موبایلی عالی ایجاد می‌کند، مشکل است. به خصوص اگر فقط شروع به تبلیغ کنید.

 • تبدیل نقطه تبدیل Define Conversion Points

اگر در فرآیند توسعه یک استراتژی تبلیغاتی تلفن همراه هستید، پس شانس این را دارید که نه تنها به مشتریان خود اطلاع دهید که کسب و کار شما وجود دارد، بلکه آنها را ترغیب کنید تا از تبلیغات شما دیدن کنند. برای مثال مشتریان شما میتوانند:

 • اطلاعات تماس خود را از طریق فرم های آنلاین ارسال کنند
 • برای گرفتن اطلاعات با شما تماس بگیرند
 • برای گرفتن خبرنامه و یا هشدارهای متنی ثبت‌نام کنند
 • شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند

زمانی که نقاط تبدیل تبلیغات خود را تعریف کردید، نقطه شروع خوبی برای کمپین موبایل شما و نیزیک فرصت مفید برای ردیابی اطلاعات نرخ تبدیل خواهید داشت.

تبلیغات متنی تلفن همراه را تغییر دهید

زمانی که تبلیغات تلفن همراه را به استراتژی بازاریابی خود معرفی می‌کنید، سعی کنیدیک تجربه جذاب برای مصرف کنندگان خود ایجاد کنید. از ترکیب های متفاوتی برای تبلیغات خود، ویدئو و یا گزینه‌های قابل تنظیم برای جلوگیری از خستگی و نگهداری مشتری استفاده کنید.

Segment and Personalize

زمانی که بدانید چگونه می‌خواهید کسب ‌و کار، محصول و یا خدمات خود را تبلیغ کنید، باید تجربیات خود را شخصی کنید. این شامل ایجاد دستورالعمل برای هر بخش خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر شما می‌دانید که اکثر مخاطبان جوان شما ترجیح می‌دهند در هنگام بازی بر روی بنر تبلیغاتی شما کلیک کنند،  شما ممکن است یک جنبه تعاملی را در تبلیغاتی آن‌ها استفاده می‌کنید، معرفی کنید.

از لوکیشن استفاده کنید

هدف قرار دادن مصرف کنندگان و اعضای مخاطبان با توجه به موقعیت جغرافیایی آن‌ها ایده جدیدی در دنیای تبلیغات آنلاین نیست. با این حال، هدف‌گیری جغرافیایی را می توان به سطح بعدی در دنیا برد. تعیین اینکه آیا اکثر کاربران از وب سایت شما دیدن می‌کنند. چه زمانی؟ زمانی که در منزل هستند یا در مسافرت و یا خرید هستند، می‌تواند به شما کمک کند که تبلیغ خود را برای مخاطب هدف خود سفارشی کنید.

از وب سایت‌های ارتباط جمعی استفاده کنید

در حالی که ابزارهای موبایل ممکن است در اصل برای دادن دسترسی به وب به هر جایی که هستند ایجاد شود و یا  هر زمان که آن‌ها به اطلاعات نیاز دارند، اکثر کاربردهای تلفن همراه امروز زمانی رخ می‌دهد که مردم به شدت نیاز به چک کردن حساب کاربری فیس بوک یا به روز رسانی توییتر و اینستاگرام خود دارند.این مساله برای بازاریابان از اهمیت بیشتری برخوردار است تا روشی را در نظر بگیرند که خودشان با استفاده از پلتفرم های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، تلگرام و .. تبلیغ کنند. اینها مکان‌هایی هستند که در آن میانگین کاربران تلفن همراه بیشتر وقت خود را صرف می‌کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که حضور اجتماعی فعال دارید و فرصت‌های زیادی برای مشارکت افراد از طریق دکمه‌ها و پیوندها در وب سایت شما وجود دارد.

حتما بخوانید: مزایای تبلیغات گوگل تلفن همراه

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *