تسلط بر هدف گیری Life events در تبلیغات گوگل ادوردز

تسلط بر هدف گیری Life events در تبلیغات گوگل ادوردز

در این مطلب در مورد تسلط بر هدف گیری Life events در تبلیغات گوگل ادوردز صحبت خواهیم نمود. قرار دادن تبلیغات پویا بر روی شبکه هایی چون فیسبوک، توییتر و حالا هم لینکدین به نوعی به بازاریابی حرفه ای در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. شما می‌توانید نیازهای بسیار تخصصی، رفتارها و جمعیت‌شناسی در انتخاب کاربر مناسب را هدف قرار دهید که می‌تواند تاثیرات عظیمی بر موفقیت کمپین تبلیغاتی شما داشته باشد. خوشبختانه این کار با تبلیغات در گوگل ادوردز ممکن است. دیگر نیازی نیست به تعدادی کلمات کلیدی تکیه کنید که منجر به نرخ‌های تبدیل پایین می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز این واقعیت است که شما می‌توانید کلمات کلیدی را هدف قرار دهید. شما عملا می‌توانید همه چیز را نادیده بگیرید و بر روی کلمات کلیدی مستقیم و مقاصد هدفمند آن‌ها تمرکز کنید.

حتما بخوانید: 4 نکته در مورد نقش کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

هدف قرار دادن بر مبنای نیازها و life events در تبلیغات گوگل ادوردز چیست و نحوه تنظیمات آن چگونه است؟

بازدیدکننده واقعی در راستای دستیابی به نیازهای واقعیشان در تبلیغات گوگل ادوردز در حال حاضر برای همه صاحبان شرکت در دسترس است، این بخش به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبین خاص را به جای کلمات کلیدی هدف قرار دهید. برای مثال گروه‌هایی از افرادی که ازدواج می‌کنند و از کالج فارغ‌التحصیل می‌شوند را هدف قرار میدهیم:

هدف از این کار بهبود گزینه‌های تبلیغات در گوگل ادوردز برای هدف قرار دادن افراد حقیقی به جای کلمات کلیدی است. در حال حاضر تنها سه گزینه وجود دارد: فارغ‌التحصیلی کالج، ازدواج و حرکت کردن از گزینه هایی است که پیش روی این افراد است.

این سه گزینه در حقیقت سرچ‌هایی بنظر می رسد که فرصتی عالی برای کسب و کارها برای راه‌اندازی و رونق فروش فراهم می کند تا بتوانند بازاریابی هدفمند داشته باشند.
فارغ التحصیلان و مخاطبین در کالج و دانشگاه ها اغلب به دنبال نقل و انتقال به مکان جدید، جستجوی شغل جدید و در آمد بیشتر هستند. این گزینه‌ها متنوع هستند و به شما این امکان را می‌دهد که پیام خود را برای هدف قرار دادن مخاطبین زیادی تنظیم کنید. تست‌های گوگل با این گزینه توسط شرکت Sonos نتایج موثری را یافتند : ۳۷ % افزایش در قصد خرید، افزایش ۴۲۴٫۸ % در جستجوهای پربازدید و افزایش ۵۲٫۹ % در کلیک روی آگهی تبلیغاتی. این درصدها برای بسیاری از برندها تعریف شده است.

test for Dominate the targeting of life events in Google Adwords Ads
Sarita Bhatt. مدیر بازاریابی دیجیتال مارکتینگ در Sonos گفت:

امروزه نیازهای زندگی روزمره و دنیای دیجیتال یکی هستند و هدف، برقراری ارتباط با افرادی است که باید بین این دو ارتباط برقرار کنند. رویدادها و نیازهای واقعی زندگی، ما را قادر خواهد ساخت تبلیغات گوگل را برای اولین بار در یک روش واقعی و تاثیرگذار انجام دهیم.

علاوه بر Sonos شرکت ارائه دهنده تشک  mattress company Purpleیک موفقیت عالی با استفاده از هدف قرار دادن رویدادهای قابل انجام در زندگی پیدا کرد. منظور از این رویدادها همان Life events است که می تواند میزان خرید، گسترش نام تجاری و جا انداختن برند شما را در بازار ترقی بخشد

 

purple drives for Dominate the targeting of life events in Google Adwords Ads
هدف از کاربرد رویداد و نیازهای زندگی، در حقیقت ارائه پتانسیل واقعی برای آگاهی از برند برای دستیابی به فروش مستقیم است. تنظیم چگونگی هدف قرار دادن life events برای مبارزات تبلیغاتی خود:

در حال حاضر هدف قرار دادن رویداد زندگی(life event) تنها برای دو فرمت تبلیغاتی در گوگل ادوردز موجود است Gmail و campaigns یوتیوب . برای شروع، شما باید یک کمپین جدید براساس هر کدام از این انواع کمپین ایجاد کنید. به زبانه تبلیغاتی در داشبورد سیستم تبلیغات گوگل AdWords وارد شوید و یک زبانه جدید ایجاد کنید :

dashboard system in google adwords

زمانی که نوع کمپین خود را انتخاب می‌کنید، دو گزینه دارید. میتوانید ویدئو را انتخاب کنید.

 

یا می‌توانید گزینه ” نمایش ” را بر مبنای فروش، هدایت یا ترافیک وب سایت به عنوان هدف کمپین خود انتخاب کنید :

 

از آنجا میتوانید “کمپین Gmail” را انتخاب کنید. اینها دو گزینه کلیدی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای تبلیغات با اساس  هدف گیری life event استفاده کنید.

اگر کمپین های Gmail را انتخاب کنید می‌توانید به چند گزینه سفارشی دسترسی داشته باشید که به شما اجازه می‌دهد:

  • Life events را به عنوان استثنا نیز اضافه کنید: به این معنی که شما شما را از تعیین هدف محروم خواهید کرد.
  • گزینه ی Addlife به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهادهای خود را براساس تجربه خود تنظیم کنید .

هنگامی که کمپین جدید خود را ساختید، به برگه مخاطبان بروید و یک مخاطب جدید اضافه کنید و گروه تبلیغاتی خود را برای کمپین جدید خود انتخاب کنید. از اینجا شما می‌توانید از سه معیار مختلف برای مخاطبان استفاده کنید:

select in market and life events - google adwordsگزینه

وسطی را برای مشتریانی انتخاب کنید که به طور فعال در حال تحقیق و یا برنامه‌ریزی برای دستیابی به Life event هستند. سپس بر روی کلمه Life events کلیک کنید.

select life events for google adwords

این یک فهرست پایین از رویدادهای زندگی که در حال حاضر می‌توانید هدف قرار دهید را ایجاد می‌کند :

select list life evenets

اگر هر یک از گزینه هدف‌گیری را انتخاب کنید، می‌توانید فهرست دیگری از زیر مجموعه ها را نیز برای هدف قرار دهید:

select custom life events

 

مخاطبینی را که می‌خواهید هدف قرار دهید انتخاب کنید و ذخیره کنید، فورا متوجه خواهید شد که مخاطبان در داشبورد چه خواهند گفت :

اکنون می‌توانید رویدادهای مختلف زندگی را برای کمپین خود هدف قرار دهید.

set audience for life event google adwords

کمپین های جیمیل در دیجیتال مارکتینگ :

شما می‌توانید از life events  بر اساس video و Gmail استفاده کنید، گزینه‌های شما تا حدی محدود هستند. به عنوان مثال، شما می‌توانید برخی تبلیغات مبتنی بر Gmail را اجرا کنید و آن‌ها را با دسترسی به ایمیل و ارتباط با مشتری تان ترکیب کنید. آگهی‌های جی میل خودشان را به عنوان نسل قوی از تبلیغات آینده اثبات کرده‌اند.

Periscopix یک موسسه بازاریابی مستقر در بریتانیا است که به دنبال گسترش نام تجاری، اتصال با مخاطبان بیشتر و جمع‌آوری فرم‌های اطلاعاتی بیشتری است تا بتوانند نیاز مخاطبان خود را شناسایی کند. آن‌ها با این ترفند بلافاصله شاهد افزایش ۲۰ درصدی نرخ تبدیل در مقایسه با کمپین های استاندارد خود بودند و این فقط یک شروع بود. در مجموع، آن‌ها مشاهده کردند که بازدید کنندگان ۴۱ درصد بیشتر وقت خود را صرف بازدید سایت می‌کنند. آن‌ها ترافیک بالای ۲۴ درصد کسب کردند که ۲۹ % صفحات را در هر جلسه با نرخ بالای ۳۹ درصد مشاهده کردند. از همه مهم‌تر، آن‌ها باعث ایجاد ۱۸۱ % افزایش در هدایت بازدیدکنندگان شدند.

خوشبختانه می‌توانید مخاطبان را بدست آمده از طریق Gmail و life events را هم زمان به نمایش بگذارید تا پیشرفت حاصله را مشاهده کنید. زمانی که کمپین تبلیغات نمایشی بعدی خود را ایجاد کردید، همانند تصویر زیر کمپین Gmail را انتخاب کنید:

select campaign subtype in life events

با استفاده از ویرایشگر در تبلیغات گوگل ادوردز شما می‌توانید آگهی‌های Gmail خود را مستقیما برای ارسال توسعه دهید:

set parameters for gmail ad

بعد از اینکه شما بازدیدکنندگان را با تبلیغات Gmail جذب کردید می‌توانید چرخه عمر مشتری را با تبلیغات remarketing  تکمیل کنید.

حتما بخوانید: رابطه تبلیغات در گوگل با ایمیل مارکتینگ (Email Remarketing) موفق

ایجاد یک فهرست remarketing جدید:

audience lists for remarketing google adwords

“سپس با استفاده از remarketing با آگهی‌های Gmail و مخاطبین جدید، شما می توانید تبلیغات را به طور مستقیم در صندوق های ورودی بیشتر کاربران فعال خود به نمایش بگذارید:
view gmail ad in google adwords

مرحله ۱ : وارد کردن ترافیک جدید از آگهی‌های Gmail با هدف قرار دادن life event

مرحله ۲ : جذب کاربران علاقمند با مخاطبان روی جیمیل

و اکنون زمان مرحله ۳ است : تبدیل آن مخاطبان به مخاطبان نهایی.

با اتصال Gmail جدید شما متصل به CRM می‌شود، شما می‌توانید با توجه و دقت بیشتری به هر هدف احتمالی توجه کنید و به جلو حرکت کنید، انتخاب پاسخ‌های ایمیل جدید یا کاربرانی که با تبلیغات شما تعامل دارند مستقیما آن‌ها را به CRM وارد خواهند کرد. این گونه شما فرصت خواهید داشت که هر یک از مشتریان را به هدف بازار خود تبدیل کنید و پیشنهادهای سفارشی تری را براساس نیازها و receptiveness به تبلیغات خود ارائه دهید. با جذب کاربران جدید شروع کنید. اغلب افراد علاقمند را تحت‌تاثیر قرار دهید و آن‌ها را مستقیما به CRM اضافه کنید چون آن‌ها به طور مداوم با تبلیغات شما درگیر می‌شوند.

 

به محل استراتژی خود بروید Go Local with Your Strategy:

این برنامه تبلیغات گوگل ادوردز به اصطلاح یک معدن طلا برای تبلیغ کنندگان محلی و کسب‌وکار است. شاید هیچ استراتژی دیگری برای یک استراتژی محلی مناسب نباشد. شما می‌توانید تخفیف و مشوق‌هایی برای وارد کردن ترافیک محلی جدید به فروشگاه آنلاین خود ارائه دهید. با ترکیب گزینه‌های هدف‌گیری، شما می‌توانید پیام‌های مخصوص به مخاطبین را که با تغییرات سبک زندگی جدید همراه هستند، ارسال کنید.

در بخش ” مکان ” فعالیت تبلیغاتی که به تازگی ایجاد شده، می‌توانید هدف خود را براساس موقعیت‌های خاص اصلاح کنید. می‌توانید مطمئن شوید که تنها به کاربرانی دست خواهید یافت که اکنون در حیطه کاری جغرافیایی شما زندگی می‌کنند. شروع به ساخت ایده‌های کمپین محلی برای رسیدن به مشتریان جدید در بازار خود کنید.

Layer Life Events with In-Market Targeting:

اگر شما محصولات خاص خود را می‌فروشید، نباید تنها خدمات محلی را هدف قرار دهید، بطور مثال تنها هدف قرار دادن فارغ التحصیلان دانشگاهی حوزه بسیار وسیعی بنظر میرسد. زمانی که سعی می‌کنید برای شغل خاصی مثل یک کارمند جدید در یک شهر جدید تبلیغ کنید، به نامزدهای خاص مربوط به حوزه خود نیاز دارید. شما نمی‌توانید تنها کسی را هدف قرار دهید که به احتمال زیاد شغل داشته باشد یا علایق متفاوتی داشته باشد چرا که اثری بر روی تبلیغات ندارد و باعث نمیشود کلیک یا فروشی داشته باشد.

شما می‌توانید life events را با مخاطبان در بازار، مخاطبان علاقهمند و یا حتی remarketing با هم ترکیب کنید. این به این معنی است که شما می‌توانید هدف خود را برای دستیابی به بازدید بیشتر اصلاح کنید. جمعیت و مکان مورد نظر خود را برای اولین بار سفارشی‌سازی کنید. سپس، رویدادهای زندگی را با مخاطبان در بازار و علاقهمندان به محصولات خود ترکیب کنید تا بهترین نتیجه ممکن را ایجاد کنید.

نتیجه گیری :

هدف قرار دادن life event در تبلیغات گوگل AdWordsدر نهایت برای هر کسی در دسترس قرار می‌گیرد. با مطالعات تایید شده، رویدادهای زندگی(life events) برای ثبت ترافیک خاص و دادن پیام‌های شما به اندازه کافی مهم هستند. برای ایجاد یک فعالیت life event، یک کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز جدید را براساس یوتیوب یا Gmail ایجاد کنید . هنگامی که بحث بر سر تسلط بر life events قرار می‌گیرد، راه عالی برای اصلاح بیشتر جستجو این است که کمپین های جیمیل خود را با remarketing و توسعه مرتبط کنید.

اگر می‌خواهید مخاطبین خاص بیشتری را هدف قرار دهید، رویدادهای زندگی را با مخاطبان بازار مقایسه کنید و یک رویکرد محلی بگیرید. هدف قرار دادن رویداد زندگی(life event) یک پتانسیل جدی برای فروش فراهم می‌کند. حالا، به شما بستگی دارد که روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

هدف قرار دادن رویداد زندگی(life event) یک پتانسیل جدی برای فروش فراهم می‌کند. حالا، به شما بستگی دارد که روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. کارشناس تبلیغات در گوگل وی دیجیتال مارکتینگ و یکی از ادمین های وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.