رابطه تبلیغات در گوگل با ایمیل مارکتینگ (Email Remarketing) موفق

رابطه تبلیغات در گوگل با ایمیل مارکتینگ (Email Remarketing) موفق

رابطه تبلیغات در گوگل با ایمیل مارکتینگ موفق

من عاشق بازاریابی بر مبنای ایمیل email remarketing هستم که یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ به حساب می‌آید، آن‌ها با استفاده از راه‌های پرورش بیش از حد هدف، به آرامی از بی‌تفاوتی افکار باز دور می‌شوند و به مشتریان پول پرداخت می‌کنند.

به همین ترتیب، ما مدت زیادی است که به این حقیقت رسیده بودیم که قرار دادن صندوق ورودی تنها برای تبلیغات گوگل AdWords،  تبلیغات Gmail واجد شرایط استفاده در کمپین های بازاریابی نیستند.

این حقیقت رسیده بودیم که قرار دادن صندوق ورودی تنها برایتبلیغات گوگل AdWords، تبلیغات Gmail واجد شرایط استفاده در کمپین های بازاریابی نیستند

آن دسته از زبانه هایی که بر روی تب تبلیغات اجتماعی و تبلیغاتی قرار دارند، مکمل کاملی برای تبلیغ و یا تبلیغات اینترنتی موجود و تبلیغات ایمیلی است .

Retargeted emails یا ایمیل های رقیب یک مکمل کامل برای هر استراتژی بازاریابی ایمیلی است، همچنین یک روش موثر برای تعامل با چشم انداز و مشتریان موجود در یک محیط آشنا که نسبتا عاری از تبلیغات، است.

خب، همه چیز در نوامبر سال ۲۰۱۷، زمانی که گوگل تصمیم گرفت به بازاریابی جیمیلی بپیوندد، تغییر کرد. حال که بازاریابی جیمیلی وجود دارد پس وقت آن رسیده که از آن استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم درباره این که چطور می‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را به سمت چشم‌انداز خود گسترش دهید، صحبت کنیم:

تفاوت Gmail remarketing نسبت به کمپین های بازاریابی را بر می شماریم:

دستورالعمل گام‌به‌گام چگونگی اجرای Gmail remarketing در حساب تبلیغات گوگل ادوردز خود:

همانظور که میدانید جیمیل بهترین شیوه تبلیغ را دارد.

remarketing چیست؟

در ابتدایی‌ترین سطح آن به این جمله برمیخوریم که بازاریابی یک تله است. این عبارت به فرآیند خدمت به افرادی اشاره دارد که قبلا از سایت شما بازدید کرده اند، از برنامه تلفن همراه شما استفاده کرده و یا در برخی فعالیت‌های برون‌خطی شرکت کرده اند.

با اجازه دادن به سفارشی سازی نه تنها قصد پرس و جوی جستجوی گوگل بلکه اقدامات واقعی هم نیز مشخص میشود. به اصطلاح، بازاریابی یکی از موثرترین سلاح ها در انبار بازاریاب است.

مهم نیست که شما یک وب سایت تجارت الکترونیک، یک شرکت  lead محلی یا یک شرکت تولیدی چند ملیتی هستید، remarketing می‌تواند عملکرد PPC شما را به طور قابل توجهی تقویت کند.

حتما بخوانید: remerketing در گوگل ادوردز چگونه است؟

مهم نیست که شما یک وب سایت تجارت الکترونیک، یک شرکت lead محلی یا یک شرکت تولیدی چند ملیتی هستید، remarketing می‌تواند عملکرد PPC شما را به طور قابل توجهی تقویت کند.

گوگل به تبلیغ کنندگان اجازه می‌دهد تا فروش خود را هدایت کنند، مشتریان از دست رفته را ثبت کنند و آگاهی از برند را با استفاده از روش‌های مختلف افزایش دهند، این روش ها عبارت اند از:

تبلیغات در گوگل پویا به شما این اجازه را میدهد که تبلیغات بازدیدکنندگان سایت را که به طور دقیق محصول شما را نشان میدهد، نشان دهید.

 • RLSA

فهرست‌های Remarketing برای آگهی‌های جستجو به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهادهای خود را در شبکه جستجو برای جستجوگرانی که قبلا یک اقدام خاص در سایت را انجام داده‌اند، افزایش دهید.

 • ویدئو Video :

تجربه دیدن یک بازدید از محصول را با یک یادآوری دوستانه عنوان میکند.

چرا Gmail Remarketing متفاوت است؟

در شبکه نمایش تبلیغات گوگل، تبلیغات به اندازه کافی وجود دارد که ممکن است تبلیغات شما در بین آنها گم شود.

remarketing ویدیویی، با این که موثر است اما میتواند به عنوان یک مزاحم هم دیده شود.

Gmail remarketing دو بخش از صندوق ورودی جیمیل را فعال می کند:

 1. شبکه های اجتماعی Social
 2. زبانه های تبلیغاتی Promotions tabs ، که این دو بخش را به مکان‌های تبلیغ شما تبدیل می‌کند.

زبانه های تبلیغاتی Promotions tabs ، که این دو بخش را به مکان‌های تبلیغ شما تبدیل می‌کند.

اگر محصول یا سرویس شما فرآیند فروش دراز مدت داشته باشد، احتمالا می توانید از برنامه‌های پرورش ایمیل استفاده ‌کنید، در صورتی که پیغام‌های شما به یکی از این زبانه‌های اصلی برخورد کرد، آن‌ها ممکن است خوانده نشوند.  Gmail remarketing به شما این اجازه را می‌دهد که پیام های خود را در بالای مسیج ها به بخش ویژه ای ببرید. این یک محل اختصاصی بسیار منحصر به فرد است ( تنها دو نقطه وجود دارد ) که می‌تواند برای جذب مشتریان جدید و یا برای اهداف ما استفاده شود و نتایج موردنظر شما را فراهم کند.

آناتومی یک آگهی جیمیل در تبلیغات گوگل :

تبلیغات Gmail در قالب های خلاق تبلیغات گوگلAdWords منحصر به فرد هستند؛ آنها دارای دو فرم متمایز هستند که هر کدام، از اجزای قابل تنظیم ساخته شده‌است.

آناتومی یک آگهی جیمیل در تبلیغات گوگل

یک آگهی Gmail تفکیک شده می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لوگوی شما
 • اسم کسب و کار شما
 • نوار عنوان Subject line
 • شرح مختصر ۱۰ کاراکتری
 • نمایش نشانی اینترنتی Display URL

جیمیل گسترش‌ یافته به لحاظ زیباشناسی نسبت به همتای خود برتری دارد که به عنوان یک فرصت برای معرفی بهتر و خلاقانه در جریان remarketing است.

عرفی بهتر و خلاقانه در جریان remarketing

قالب های دیگری هم برای تبلیغات وجود دارند (فروش تک یا پکیج محصول تبلیغاتی، کاتالوگ خلاق) اما هنگامی که یک Gmail را می‌بینید، نمایش تبلیغات آن به شکل یک تصویر واحد و ثابت ظاهر خواهد شد.

آگهی‌های مربوط به Gmail از موارد زیر تشکیل شده‌است :

 1. عنوان
 2. توضیحات
 3. نام کسب و کار
 4. تصاویر
 5. دکمه Call-to-action

با این همه مولفه‌های قابل تنظیم، ساخت Gmail ad می‌تواند کمی خلاقت در تبلیغات ایجاد کند.

تنوع در ارسال ایمیل تبلیغاتی در حدی بود که بسیاری از کسب و کارهای کوچک‌تر از  تبلیغات Gmail به عنوان بخشی از استراتژی PPC خود استفاده میکردند.

راهنمای گام به گام Email Remarketing با Gmail Ads:

 • با استفاده از تبلیغات  Gmailشما باید از واسط جدید تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید. چرا که remarketing برای آگهی‌های Gmail در رابط کاربر قدیمی موجود نیست.

remarketing برای آگهی‌های Gmail در رابط کاربر قدیمی موجود نیست.

 • هنگامی که وارد حساب تبلیغات گوگل ادوردز شدید، به صفحه کمپین بروید. در حساب خود علامت بزرگ آبی رنگ را خواهید دید

در حساب خود علامت بزرگ آبی رنگ را خواهید دید

 • سپس New Campaign را انتخاب کنید:

New Campaign را انتخاب کنید

 • در این بخش به شما امکان انتخاب یکی از پنج نوع کمپین داده می‌شود. از آنجا که Gmail inboxes از لحاظ فنی بخشی از شبکه نمایش هستند، شما می‌خواهید گزینه دوم را انتخاب کنید.

Gmail inboxes

این اولین جایی است که شما باید تصمیم بگیرید . هنگامی که برروی ” شبکه نمایش ” کلیک کردید، یک سری اهداف تبلیغاتی برای انتخاب ارائه خواهید کرد.

همچنین به شما این امکان را می‌دهد که نیاز به انتخاب کاربری نداشته باشید.

اهداف موجود عبارتند از : فروش، هدایت، ترافیک وب سایت، بررسی برند و دسترسی.

تنها، فروش، هدایت، ترافیک وب سایت و گزینه های بدون هماهنگ با تبلیغات Gmail سازگار هستند.

تنها، فروش، هدایت، ترافیک وب سایت و گزینه هایبدون هماهنگ با تبلیغات Gmail سازگار هستند

بعد از این که کمپین را انتخاب کردید، بیشترین حساسیت را روی برنامه هایتان، کسب و کارتان و برنامه remarketing ایجاد می‌کند.

از دکمه‌های رادیویی بعدی برای انتخاب ” کمپین Gmail ” به عنوان زیرمجموعه کمپین خود استفاده کنید و نشانی اینترنتی سایت خود را در مرحله بعدی در Gmail campaign remarketing اضافه کنید.

Gmail campaign remarketing

هر چیزی که در اینجا می‌بینید باید برای شما آشنا باشد: دقیقا مشابه همان تنظیماتی است که شما برای ساخت نوع دیگری از کمپین تبلیغات گوگل ادودرز مشاهده کردید.

بودجه، پیشنهادات، برنامه ریزی و غیره را وارد کنید و سپس به منوی ایجاد آگهی تبلیغ بروید.  این جایی است که همه چیز کمی نسبت به قبل متفاوت می‌شوند.

در یک دنیای ایده‌آل، شما لیستی از فهرست‌ها در لیست تهیه کرده‌اید  و آماده برای تبدیل شدن هستید. اگر اینطور نیست، لیست remarketing خود را بسازید،  مطمئن شوید که لیست جداگانه‌ای برای هر فعالیت با ارزش در وب سایت خود دارید.

برای مثال تهیه فهرست‌های منحصر به فرد از افرادی که از صفحه وب سایت شما بازدید می‌کنند و صفحه قیمت گذاری، به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهادتان را به طور موثر هدف قرار دهید.

تهیه فهرست‌های منحصر به فرد از افرادی که از صفحه وب سایت شما بازدید می‌کنند و صفحه قیمت گذاری، به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهادتان را به طور موثر هدف قرار دهید

در حال حاضر شما می‌توانید از تبلیغات Gmail به remarket استفاده کنید:

 • مخاطبین ترکیبی Combined Audiences
 • بازدیدکنندگان وب سایت Website Visitors
 • لیست مشتری ها Customer Lists

فهرست remarketing که می‌خواهید برای یک مجموعه آگهی داده‌شده استفاده کنید را انتخاب کنید و سپس بر روی کلمه done کلیک کنید.

فهرست remarketing که می‌خواهید برای یک مجموعه آگهی داده‌شده استفاده کنید را انتخاب کنید و سپس بر روی کلمه done کلیک کنید

اگر لیست شما به طور خاص بزرگ است، باید آن را در میان گروه‌های تبلیغاتی مختلف تقسیم کنید.

استفاده از توانایی تمرین در آمارگیری هدف به شما این امکان را می‌دهد که کپی و خلاقیت را براساس جنسیت، سن، وضعیت والدین و یا درآمد خانواده تست کنید، اگر بدانید چه چیزی باعث می‌شود آینده شما بهتر رقم بخورد، این می‌تواند یک ویژگی بسیار ارزشمند باشد.

آخرین مرحله قبل از ایجاد تبلیغ در ایمیل مارکتینگ

شما باید ویژگی هدف‌گیری خودکار را تنظیم کنید. همان طور که از نام آن مشخص است، هدف‌گیری خودکار  به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را با گسترش هدف خود پیدا کنید.

هدف‌گیری خودکار به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را با گسترش هدف خود پیدا کنید

Gmail Remarketing Ad Creation

اول بر روی دکمه ” New ad group ” کلیک کنید تا گزینه‌های creation تبلیغ شما را نشان دهد :

بر روی دکمه" New ad group "کلیک کنید تا گزینه‌های creation تبلیغ شما را نشان دهد

روی دکمه ” گزینه‌های بیشتر ” کلیک کنید. Custom teaser و Call to action را بررسی کنید.

روی دکمه " گزینه‌های بیشتر " کلیک کنید. Custom teaser و Call to action را بررسی کنید

انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد که از کپی جداگانه استفاده کنید و آگهی‌های Gmail را گسترش دهید و نسخه button CTA را سفارشی کنید.

به بالا از رابط ایجاد آگهی بروید و اطلاعات لازم را درباره کسب و کارتان و همچنین کپی آگهی گسترش یافته خود وارد کنید.

به بالا از رابط ایجاد آگهی بروید و اطلاعات لازم را درباره کسب و کارتان و همچنین کپی آگهی گسترش یافته خود وارد کنید

اکنون  با کلیک بر روی آیکون مداد خاکستری کوچک، زمان بارگیری دارایی های تبلیغ شما است.  در این مرحله می‌توانید وب سایت خود را برای استفاده از دارایی‌های بصری اسکن کنید و  تصاویر جدید آپلود کنید. حال تنظیمات Gmail remarketing ad شما ست شده است.

حال تنظیمات Gmail remarketing ad شما ست شده است

نتیجه گیری: اکنون شما ارزش remarketing را  می‌دانید : آگهی‌های جیمیل به شما اجازه می‌دهد تا حضوری قدرتمند و قوی را برای مشتریان موجود به تصویر بکشید و با این حال یک کانال دیگر برای کسب فروش و ساخت نام تجاریتان به شما می‌دهد.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *