همه چیز درباره پنل گوگل ادوردز

همه چیز درباره پنل گوگل ادوردز

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ محصولات و خدمات این است که از سیستم گوگل ادوردز برای خود استفاده کنید. گوگل ادوردز در واقع یک سرویس تبلیغاتی جامع است که معرفی کسب ‌وکارهای مختلف و محصولاتشان به‌راحتی در آن صورت می‌گیرد. برای اینکه شما بتوانید تبلیغ خود را بسازید، اول از همه باید وارد پنل گوگل ادوردز شوید و از بخش‌های مختلف آن استفاده کنید. خوشبختانه پنل گوگل ادز امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از بین آن‌ها می‌توان به‌راحتی مدیریت حساب را صورت داد. در این مطلب از سایت مجموعه وی دیجیتال مارکتینگ سعی داریم که به‌صورت کامل پنل گوگل ادز را مورد بررسی قرار دهیم.

پنل گوگل ادز؛ ابزاری برای مدیریت تبلیغات

زمانی که شما می‌خواهید یک تبلیغ جدید در گوگل ادز ایجاد کنید، اول از همه باید یک ابزار مناسب برای این کار داشته باشید. پنل گوگل ادوردز یک ساختار عالی را برای شما فراهم می‌کند و از بخش‌های مختلفی نیز تشکیل شده است. در همین راستا اگر شما منوی پنل گوگل ادز را ببینید، متوجه خواهید شد که تمامی ابزارهای لازم برای شما در این قسمت وجود دارد. در صورتی که می‌خواهید تبلیغات خود را به بهترین نحو ممکن جلو ببرید، حتما از پنل گوگل ادز برای خود استفاده کنید. البته ناگفته نماند که برای استفاده از پنل گوگل ادوردز، حتما باید با قسمت‌های مختلف آن آشنایی داشته باشید. هر کدام از بخش‌های پنل وظیفه خاصی را انجام می‌دهد که به همین جهت باید با این قسمت‌ها به‌درستی آشنایی پیدا کنید.

اهمیت بازه زمانی در پنل گوگل ادز

اولین قسمت مهم پنل گوگل ادوردز که باید به آن دقت داشته باشید، بازه زمانی است. زمانی که شما وارد پنل خود می‌شوید،‌ آمارهای مختلفی را مشاهده خواهید کرد. این اعداد و آمار بر اساس تعداد بازه زمانی انتخاب شده توسط شما خواهد بود. در واقع شما می‌توانید با تغییر این بازه زمانی، آمارهای جدید را ببینید و بر اساس آن تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهید. بازه زمانی در بالای سمت راست صفحه قرار گرفته است. به‌طور مثال اگر شما می‌خواهید که آمارهای امروز را ببینید،‌ باید بر روی گزینه Today کلیک کنید. اگر شما مایل هستید که بازه‌های زمانی بلندتر مانند هفتگی و ماهانه را ببینید نیز این امکان برای شما فراهم خواهد بود.

همه این موارد اثبات‌کننده آن است که شرکت گوگل سعی کرده است بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. یکی از نکات مهمی که باید درباره گوگل ادوردز بدانید این است که این تاریخ و بازه زمانی به‌صورت میلادی مشخص می‌شود. با توجه به جهانی بودن سیستم گوگل ادز،‌ میلادی بودن تاریخ نیز یک امر مسلم خواهد بود. خوشبختانه با کمک این بخش شما می‌توانید آمارهای مربوط به هر زمان را به‌صورت جداگانه بررسی کنید و مقایسه بین آن‌ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

بررسی ایمپرشن و کلیک در پنل گوگل ادوردز

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که با کمک آن می‌توانید نتایج تبلیغ خود را مشاهده کنید، استفاده از ایمپرشن و کلیک است. هر کدام از این بخش‌ها دارای اهمیت خاص خود هستند. بررسی‌ها این موضوع را اثبات کرده است که این نتایج می‌توانند پیام‌های مختلفی برای شما داشته باشند. ایمپرشن نشان دهنده تعداد نمایش تبلیغ شما است. به‌طور قطع هر چقدر که ایمپرشن تبلیغ شما بیشتر باشد،‌ نتایج بهتری نیز کسب خواهید کرد. به یاد داشته باشید که ایمپرشن به شما کمک می‌کند تا میزان علاقه کاربران به تبلیغ خود را بسنجید. یکی دیگر از آمارهایی که در پنل گوگل ادز قابل دسترسی است تعداد کلیک است. هر چقدر که شما تعداد کلیک بیشتری داشته باشید، به همان اندازه نیز شرایط خوبی خواهید داشت.

نکته مهم این است که هزینه تبلیغات شما نیز از همین طریق مشخص می‌شود. اگر شما نسبت تعداد کلیک به ایمپرشن را مشخص کنید، به نرخ کلیک خواهید رسید که به شکل درصدی نیز بیان می‌شود. به‌طور مثال اگر شما پنل گوگل ادوردز را به خوبی بررسی کنید، متوجه خواهید شد که هر کمپین یک نرخ کلیک مشخص دارد. به‌طور قطع این عامل می‌تواند تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی تبلیغات شما داشته باشد پس آن را جدی بگیرید. بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کند که بسیاری از افراد نمی‌توانند تحلیل این داده‌ها را به خوبی انجام دهند که به همین جهت آسیب‌های مختلفی می‌بینند.

هزینه تبلیغات در پنل گوگل ادز

زمانی که شما می‌‌خواهید از پنل گوگل ادز استفاده کنید، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که میزان هزینه‌های خود را نیز در نظر بگیرید. خوشبختانه شما در داخل پنل گوگل ادوردز می‌توانید همه موارد را به‌صورت دقیق مشاهده کنید. هر بخش از گوگل ادز دارای یک ویژگی خاص است که با کمک آن می‌توانید از آمارهای مختلف مطلع شوید. میانگین هزینه تبلیغ به ازای هر کلیک با معیار Avg. CPC نشان داده می‌شود. این معیار با توجه به کلمه کلیدی انتخابی دچار تغییراتی می‌شود که باید دقت کافی را به آن داشته باشید.

موضوع دیگری که باید آن را به یاد داشته باشید هزینه کل تبلیغات شما است. این هزینه کلی با نام cost در داخل پنل قرار گرفته است. در این قسمت می‌توانید کل هزینه‌ای که تبلیغات برای شما داشته است را مشخص کنید. شاید برای شما جالب باشد که پنل گوگل ادز دارای برتری‌های بسیار زیادی نسبت به سایر روش‌ها است که می‌توانید از این قابلیت‌های بی‌نظیر برای خود استفاده کنید. هنگامی که شما هزینه‌های تبلیغات خود را مشاهده کردید، حتما میزان فروش خود را نیز بررسی کنید تا از توجیه‌پذیری اقتصادی طرح‌های خود اطمینان کافی حاصل کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید گوگل ادز درباره قیمت‌گذاری از شیوه مناقصه استفاده می‌کند.

بهینه‌سازی تبلیغات در بخش Recommendations

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره بهینه‌سازی تبلیغات بدانید این است که بخش Recommendations در پنل گوگل ادوردز می‌تواند به کمک شما بیاید. تحقیقات این موضوع را ثابت کرده است که بهینه‌سازی تبلیغات در بسیاری از موارد می‌تواند نتایج حاصل از آن را نیز تغییر دهد. هر تبلیغ در نوع خود دارای اهمیت است که حتما باید برای آن برنامه‌ریزی درستی داشته باشید. قسمت Recommendations در پنل پیشنهادات متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از هر کدام آن‌ها به‌صورت جداگانه استفاده کنید.

البته فراموش نکنید که در اکثر مواقع با استفاده از توصیه‌های این بخش، هزینه‌های شما نیز با افزایش روبرو می‌شود که باید به این مورد دقت کافی داشته باشید. به‌صورت کلی استفاده کردن از بخش Recommendations برای کسانی پیشنهاد می‌شود که دارای مهارت بسیار بالایی در بحث تبلیغات هستند. به همین جهت اگر شما تخصص کافی در این زمینه را ندارید،‌ بهتر است که این قسمت را نادیده بگیرید و آن را کنار بگذارید. البته اگر شما مدیریت پنل گوگل ادوردز خود را به یک تیم حرفه‌ای مانند وی دیجیتال مارکتینگ بسپارید، نتایج خارق‌العاده‌ای برای شما به وجود خواهد آمد.

همه چیز درباره پنل گوگل ادوردز

سخن پایانی

کسانی که تا به حال تبلیغات آنلاین انجام داده‌اند، به احتمال زیاد به پنل گوگل ادز و امکانات آن آشنایی دارند. هنگامی که شما می‌خواهید با کمک پنل کمپین تبلیغاتی خود را ایجاد کنید،‌ باید حتما همه چیز را به‌صورت ویژه تنظیم کنید. بر همین اساس اگر شما تخصص و آگاهی لازم در این زمینه را ندارید، حتما آن را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید. خوشبختانه این کار توسط تیم حرفه‌ای وی دیجیتال مارکتینگ برای شما صورت می‌گیرد پس نگرانی به خود راه ندهید و از این فرصت ویژه بهره ببرید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *