تبلیغات بنری هوشمند گوگل (Responsive display ads)

تبلیغات بنری هوشمند گوگل (Responsive display ads)

با گذر زمان شاهد پیشرفت چشمگیر  تبلیغات گوگل ادوردز هستیم، همراه با این پیشرفت انواع تبلیغات و کمپینهای تبلیغاتی در حال تغییر هستند. یکی از تغییرات نوین در این عرصه، تبلیغات بنری ریسپانسیو یا Responsive display ads با استفاده از کمپینهای نمایشی هوشمند است. تبلیغات بنری هوشمند گوگل می‌توانند میزان دسترسی و بازدید شما را افزایش دهند، بدین ترتیب دیگر نیازی به تولید نسخه‌های مختلف از تبلیغ خود ندارید و درنتیجه صرفه‌جویی در زمان از دستاوردهای آن خواهد بود.

مزایای استفاده از تبلیغات بنری هوشمند و ریسپانسیو

تبلیغات خود را بهینه کنید: وقتی داده‌های مختلف را در تبلیغات گوگل ادز خود بارگذاری و با کاربرد آنها تبلیغات بنری ریسپانسیو تولید می‌کنید، گوگل با استفاده از ماشین مدل یادگیری، ترکیب بهینه‌ای با استفاده از داده‌ها برای هر یک از سایزهای تبلیغاتی براساس پیش بینی سابقه عملکرد خود ایجاد می‌کند. به شما این امکان داده می‌شود تا 15 تصویر مارکتینگ و 5 لوگو را برای تبلیغات بنری خود بارگذاری کنید.

دسترسی گسترده‌تر: شما می‌توانید داده‌های متعددی از هر نوع داده قابل بارگذاری، آپلود کنید (بعنوان مثال چندین سرفصل، آرم، فیلم و تصویر). اسمبلهای گوگل بطور کاملا خودکار سایز، ظاهر و قالب تبلیغات شما را تنظیم می‌کنند تا تقریبا متناسب با هر فضای تبلیغاتی موجود باشند.

حنما بخوانید:ساخت یک تبلیغ گوگل در پنل جدید گوگل ادوردز

فیلمها را به تبلیغات بنری ریسپانسیو خود اضافه کنید تا در شبکه نمایشی به افزایش بازدید شما کمک کند. در این حالت فیلمهای شما بجای تصاویر نشان داده می‌شوند و زمان نمایش این فیلمها را گوگل ادز تعیین می‌کند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

صرفه جویی در وقت: با استفاده از تبلیغات بنری ریسپانسیو، سربار زمان حاصله برای طراحی تبلیغات جهت کمپینها و گروه‌های تبلیغاتی مختلف را کاهش خواهید داد و می‌توانید زمان بیشتری را برای بهبود عملکرد خود اختصاص دهید.

قابل استفاده در بازاریابی مجدد داینامیک: می‌توانید با اتصال فید به کمپین‌های خود، تبلیغات بنری ریسپانسیو را در بازاریابی مجدد پویا پشتیبانی کنید. تبلیغات ریسپانسیو محتواهای شخصی سازی شده‌ای که در فیدهای خود قرار می‌دهید و به کمپین‌تان اضافه می‌کنید را نشان می‌دهد اگر فیدی را به کمپین خود اضافه کنید، تبلیغات شما به دو صورت پویا و استاتیک نشان داده می‌شوند.

تبلیغات بنری هوشمند گوگل (Responsive display ads)قوانین و مقررات تبلیغات ریسپانسیو

تبلیغات ریسپانسیو به طور خودکار سایز، ظاهر و قالب خود را متناسب با فضای تبلیغاتی موجود تنظیم می‌کنند. تبلیغ ریسپانسیو شما ممکن است بعنوان یک تبلیغ بومی در یک سایت ویا یک تبلیغ متنی در سایت دیگر نشان داده شود، در واقع این تبلیغ بطور خودکار خود را متناسب با اهداف کمپین شما تنظیم می‌کند. تبلیغات ریسپانسیو تابع قوانینی هستند که گوگل ادز برای آنها تعیین کرده است.

 

شما مجاز به کاربرد موارد زیر نیستید:

  • متن (شامل لوگو به همراه متن) که بیش از 20% تصویر را شامل می‌شود

  • تصاویر متحرک (مانند گیف‌های متحرک)

برای ایجاد تبلیغات بنری ریسپانسیو توسط کمپینهای نمایشی هوشمند چگونه می‌توانیم خلاق ظاهر شویم:

حداقل یک تصویر افقی و حداقل یک تصویر مربعی (برای دسترسی به تمامی قالبهای تبلیغاتی گوگل، کاربرد تصاویر الزامی است. داشتن چندین داده ورودی توصیه می‌شود زیرا باعث می‌شود گوگل راحتتر تبلیغات شما را بهینه کند. می‌توانید یک تصویر را به صورت مربعی و افقی برش دهید یا برای هر فرمت از تصویر منحصر بفرد استفاده کنید.)

Landscape: این تصویر باید دارای نسبت 1.91:1  بوده و بزرگتر از 314*600 درنظر گرفته شود.

Square (مربع): بخاطر بسپارید که این تصویر باید دارای نسبت 1:1 و با سایزی بیش از 300*300 در نظر گرفته شود. حد مجاز فایل  5120 کیلوبایت است.

لوگو: سایز پیشنهادی برای لوگوی مربع 1200*1200 است. برای نمایش بهتر، توصیه می‌شود یک لوگوی لنداسکیپ افقی (4:1) اضافه کنید و سایز پیشنهادی برای این لوگو 300*1200 است. برای همه لوگوهای خود، پس زمینه شفاف (transparent) بهترین حالت است، البته در صورتی که لوگو در مرکز است. حد مجاز سایز فایل شما در این حالت 5120 کیلوبایت است.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *