محاسبه قیمت تبلیغات در اینستاگرام

محاسبه قیمت تبلیغات در اینستاگرام

✔ میزان قیمت تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

قیمت تبلیغات در اینستاگرام یکی از پرسش‌های مهمی است که مشتریان تبلیغات در اینستاگرام همیشه به‌دنبال پاسخ آن است. اگر بخواهیم صادقانه به این پرسش پاسخ دهیم، باید بگوییم پاسخ درست یا غلطی برای این پرسش وجود ندارد. البته خود این پاسخ به ده عامل بستگی دارد.

بنچمارک‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند بتوانید نرخی را برای هزینه پیش‌بینی کنید. ما در مطالب پیشین درباره فاکتورهای مهم در قیمت‌گذاری تبلیغات اسپانسر اینستاگرام و چگونگی برآورد قیمت تبلیغات در اینستاگرام بیشتر توضیح داده‌ایم.

در این مطلب به 5 سوال مهم درباره هزینه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام پاسخ خواهیم داد:

 • هزینه و قیمت تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟
 • سفارش تبلیغات در اینستاگرام به چه صورت است؟
 • چگونه باید بودجۀ تبلیغاتتان را در اینستاگرام تنظیم کنید؟
 • انتخاب راه درست بهینۀ ارسال آگهی چگونه است؟
 • بهترین راه برای پایین‌نگه‌داشتن هزینه‌های تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

تبلیغات در اینستاگرامبرای مشاهده تعرفه تبلیغات در اینستاگرام بروی لینک زیر کلیک نمایید؟

✔ هزینۀ تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

بازگشت سرمایه (ROI)، چالشی‌ترین پرسشی است که بازاریابان برای تبلیغات در اینستاگرام می‌پرسند. هزینۀ میزان کلیک یا تبدیل در اینستاگرام چقدر است؟

حتما بخوانید: پنج فاکتور مهم در تعیین هزینه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

باید دید که منابع مختلف چه پاسخ‌هایی داده‌اند.

متوسط هزینۀ تبلیغات در اینستاگرام به ازای هر کلیک (CPC) بین ۰٫۷ تا ۱ دلار است.

المان‌های بسیاری برای تعیین هزینۀ تبلیغات اینستاگرام وجود دارد. برای مثال ردۀ سنی می‌تواند یکی از عامل‌های تعیین مقدار هزینه باشد.

بیشترین هزینه به ازای کلیک رده‌های سنی بین ۱۸تا۲۴، ۲۵تا۳۴ و ۳۵تا۴۴ سال است. این رده‌های سنی باارزش‌ترین گروه برای بازاریابی هستند. علاوه‌براین، هزینۀ تبلیغات در فیس‌بوک برای بازاریابانی که به‌دنبال جذب زنان هستند بسیار زیاد است.

مقایسه هزینه تبلیغات
در مقایسه با هزینۀ تبلیغات فیس‌بوک، هزینۀ تبلیغات اینستاگرام تمایل دارد در نقطۀ بالاتر مقیاس قرار داشته باشد.

 

 

مقایسه هزینه تبلیغات 2
براساس ۱۰هزار تبلیغاتی که در سال ۲۰۱۶ توسط AdEspresso صورت گرفته است، هزینۀ تبلیغات اینستاگرام گران‌تر از فیس‌بوک بوده است. این درحالی است که متوسط CPC تبلیغات در فیس‌بوک ۰٫۳۵ دلار و در اینستاگرام ۰٫۷۰ دلار است.

 

تحلیل تبلیغاتی اینستاگرام
براساس مطالعات انجام‌شده، پس از تحلیل صدها کمپین تبلیغاتی اینستاگرام به این نتیجه رسیده‌اند که هزینۀ تبلیغات اینستاگرام در هر جایی بین ۰٫۲ تا ۲ دلار به ازای هر کلیک است.

 

براساس مطالعات انجام‌شده، پس از تحلیل صدها کمپین تبلیغاتی اینستاگرام به این نتیجه رسیده‌اند که هزینۀ تبلیغات اینستاگرام در هر جایی بین ۰٫۲ تا ۲ دلار به ازای هر کلیک است.

نکته: هنگامی‌ که دربارۀ سرمایه‌گذاری در اینستاگرام فکر می‌کنید، باید بدانید که نرخ تبدیل برایتان چقدر ارزش دارد و مطمئن باشید که ROI کمپین شما مقداری مثبت دارد.

✔ تبلیغات اینستاگرام، ROI بالایی دارد

براساس forrester، تبلیغات اینستاگرام در مقایسه با دیگر پلتفرم‌های دیجیتال بیشترین میزان مشارکت را دارد. این بدان معناست که شما می‌توانید فقط با کمی هزینۀ بیشتر برای کلیک، در مقابل دیگران برنده باشید.

بازگشت سرمایه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام
مطالعات بازاریابی Shopify نشان می‌دهد که کاربران اینستاگرام تمایل دارند به‌طور متوسط به ازای هر فروش تا ۶۵ دلار مصرف کنند. این مقدار در فیس‌بوک ۵۵ دلار و در توییتر ۴۶٫۲۶ دلار است.

 

نرخ تبدیل پست های اینستاگرام
علاوه‌براین، پست‌های اینستاگرام دارای نرخ تبدیل بالای ۱٫۰۸درصد هستند. اگرچه این مقدار کمتر از نرخ فیس‌بوک (۱٫۸۵درصد) بوده، از توییتر و پینترست بیشتر است.

 

درواقع، بازاریابی اینستاگرام می‌تواند برای برندها بسیار سودمند باشد. البته هزینه‌های تبلیغاتی این پلتفرم به‌طور پیوسته افزایش می‌یابد.

 

اطلاعیه emarketer
eMarketer اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۷ فروش آگهی‌های اینستاگرام به ۲٫۸میلیارد دلار خواهد رسید.

 

حتما ببینید: راز ساخت تبلیغ اینستاگرام در ایران با وجود تحریمها چیست؟

✔  چگونگی به‌دست‌آوردن ROI بالا در اینستاگرام

اینستاگرام بخشی از شبکۀ تبلیغاتی فیس‌بوک است. این یعنی شما می‌توانید محتوای اینستاگرام‌ خود را با دیگر مکان‌ها ترکیب کنید.

برای به‌دست‌آوردن حداکثر ROI می‌توانید از قراردادن خودکار تبلیغات فیس‌بوک استفاده کنید. همچنین می‌توانید از گزارش‌گیری اینستاگرام برای اینکه بدانید مکان تبلیغاتتان خوب یا بد بوده نیز بهره ببرید.

طبق تجربه، تبلیغات اینستاگرام هزینۀ کمی برای برندهای B2C دارد. این هزینه می‌تواند برای B2Bها زیاد باشد؛ چراکه افراد در اینستاگرام به‌دنبال خرید ابزار کسب‌وکار نیستند.

اگر مطالبی که برایتان بیان شد جذاب به نظر می‌رسد، می‌توانید در ادامه یاد بگیرید که چگونه بودجه‌تان را برای تبلیغات در اینستاگرام تنظیم کنید.

✔ مزایده و پیشنهاد‌های ویژۀ تبلیغات در اینستاگرام به چه صورت است؟

مزایده و پیشنهاد‌های ویژۀ تبلیغات در اینستاگرام همانند فیس‌بوک است که شما می‌توانید هردوی آن‌ها را در یک محیط کاربری مدیریت کنید؛ یعنی پس از انتشار آگهی شما در اینستاگرام، این آگهی‌ وارد تمام حراجی‌ها و مزایده‌ها می‌شود.

سه عامل برای کمک به هزینۀ تبلیغاتتان وجود دارد.

 • کمپین مزایدۀ فیس‌بوک شما:  هرچه بیشتر پول بدهید، فیس‌بوک نیز به شما بیشتر مزایده می‌دهد. اگر از پیشنهادهای خودکار نیز استفاده کنید، موفق‌تر خواهید بود.
 • امتیاز مرتبط: امتیاز مرتبط می‌تواند روی هزینه‌هایتان اثر مستقیم بگذارد. به‌علاوه فیس‌بوک نیز در اولویت‌بندی پیشنهادهایش از این عامل استفاده می‌کند.

نرخ برآورد اقدامات: فیس‌بوک با استفاده از برخی عوامل نرخ برآورد اقداماتتان را تخمین می‌زند.

مسیر تبلیغات اینستاگرام
چیزی که در اینجا به چشم می‌آید این است که شما علاوه‌بر پیشنهادهای ویژه، باید در اینستاگرام نیز تبلیغات خود را بسازید.

 

✔ چگونه باید بودجۀ تبلیغاتتان را در اینستاگرام تنظیم کنید؟

در هنگام ساخت کمپین در اینستاگرام، می‌توانید در بخش Budget & Schedule مقدار دلخواهی برای بودجۀ تبلیغاتتان تنظیم کنید.

بودجه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام
می‌توانید دو نوع بودجه برای تبلیغاتتان انتخاب کنید.

 

بودجۀ روزانه: پس از اختصاص بودجۀ روزانه، فیس‌بوک در طول روز و زمان‌های مشخص تبلیغاتتان را منتشر می‌کند. نکتۀ شایان ذکر این است که شما مقدار متوسط بودجه را تعیین می‌کنید. این یعنی فیس‌بوک کمک می‌کند تا به‌ ازای پرداختی روزانه‌تان، نتایج مناسبی را نیز دریافت کنید.

بودجۀ مادام‌العمر
بودجۀ مادام‌العمر: در این نوع شما می‌توانید مبلغی را برای طول زمان کمپین تبلیغاتی اینستاگرامتان تعیین کنید.

 

مهم: پس از انتخاب نوع بودجه و تشکیل کمپین تبلیغاتی‌تان دیگر نمی‌توانید نوع بودجه را تغییر دهید و تنها قادر به تغییر میزان بودجۀ خود هستید.

✔ انتخاب راه درست و بهینۀ ارسال آگهی چگونه است؟

شما می‌توانید در هنگام ساخت کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام، گزینۀ نوع ارسال آگهی را نیز انتخاب کنید. اما ارسال بهینۀ آگهی چیست؟

فیس‌بوک در پاسخ این پرسش می‌گوید: «انتخاب بهینه به شما می‌گوید که آگهی پس از ارسال چه مقدار ارزش دارد. برای مثال، شما می‌توانید مشخص کنید که تبلیغاتتان را برای مخاطبانتان، پس از کلیک روی لینک وب‌سایتتان، تا جایی که امکان دارد نمایش دهد.»

در اینجا به تفکیک، روش‌های بهینه‌سازی ارسال آمده است.

 • تبدیلات: این مدل باعث می‌شود که فیس‌بوک آگهی‌های شما را برای مخاطبانی نمایش دهد که در تبدیلات مؤثر باشند.
 • مشارکت پست: فیس‌بوک تبلیغات اینستاگرام شما را به افرادی که تبلیغاتتان را لایک یا منتشر می‌کنند یا برای آن نظر می‌گذارند، نشان خواهد داد.
 • درک: تبلیغات شما به‌ دفعات مکرر و تا جایی که امکان داشته باشد ارسال خواهد شد. این تعداد دفعات تکرار، متناسب با محدودۀ بودجۀ تبلیغات شماست. برای افرادی که قادرند با تبلیغات شما ارتباط بیشتری برقرار کنند، بهینه‌سازی وجود ندارد.
 • کلیک لینک‌ها: فیس‌بوک آگهی‌های شما را برای افرادی می‌فرستد که بیشتر به کلیک تبلیغاتتان علاقه دارند. هر زمان که کاربری روی لینک شما کلیک می‌کند، شما نیز شارژ می‌شوید.
 • دسترسی منحصربه‌فرد روزانه: یکی از راه‌های خوب برای کنترل و حفظ فرکانس تبلیغات، ارسال روزانۀ آن است که فیس‌بوک انجام می‌دهد.
 • آگاهی برند: فیس‌بوک تبلیغات را برای کاربرانی ارسال می‌کند که به برند و پیشنهادهای بیشتر علاقه‌مند هستند. این یک روش کارآمد است.

✔ مزایدۀ دستی (Manual) یا خودکار

راه‌اندازی بودجه و مزایده یا پیشنهاد‌های ویژه در قسمت مدیریت تبلیغات فیس‌بوک می‌تواند شما را گیج کند. مخصوصاً اگر شما از تنظیمات پیش‌فرض و گزینه‌های پیشرفته استفاده کنید. یکی از این تنظیمات، تنظیم مزایده به‌صورت دستی است.

پرسش این است: شما باید به‌صورت دستی را انتخاب کنید یا خودکار؟

تنظیمات اسپانسر اینستاگرام

مزایدۀ خودکار: اگر نمی‌دانید که نتیجه چقدر برایتان هزینه دارد، از این روش استفاده کنید. با این روش، فیس‌بوک نوعی حالت تعادل برای هزینۀ پایین تبلیغات درحالی‌که نتایج ارسال آن خوب باشد، برقرار می‌کند.

مزایدۀ دستی: با این روش نیز شما می‌توانید به‌صورت دستی نتایج/تبدیلات را تنظیم کنید.

اگر تازه‌کار هستید، پیشنهاد ما به شما این است که از روش خودکار استفاده کنید یا از پیشنهاد‌های خود فیس‌بوک بهره بگیرید

ساخت تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

 

نکته: همیشه مقدار پیش‌فرض مزایدۀ پیشنهادی فیس‌بوک را تغییر دهید. برای مثال اگر به شما مقدار ۳٫۵ یورو را پیشنهاد داد و محدودۀ آن ۰٫۷ تا ۲٫۵۳ یورو است، می‌توانید مقدار ۱ یا حتی ۰٫۷۱ یورو را وارد کنید.

✔ تحرک در ارسال تبلیغات فیس‌بوک

زمانی که شما می‌خواهید ارسال تبلیغات را برای تبدیلات بهینه کنید، فیس‌بوک به شما دو گزینۀ مزایدۀ دستی پیشنهاد می‌دهد: ماکزیمم و متوسط مزایده. ممکن است شما این نکته را ندانید.

آموزش ساخت تبلیغات اسپانسر اینستاگرام
چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟

 

ماکزیمم مزایده: اگر ریسک هزینه به ازای هر نتیجه بیشتر از پیشنهاد مبلغ مزایدۀ شما باشد، الگوریتم‌های فیس‌بوک تبلیغات را ارسال نمی‌کنند.

متوسط مزایده: فیس‌بوک از روش تحرک بهینه‌سازی ارسال تبلیغات برای ROI بهینه استفاده خواهد کرد.

توضیح روش تحرک: بدون تحرک در تبلیغات، ممکن است تمام بودجۀ شما در ابتدای زمان به تبلیغات پرهزینه اختصاص یابد و در ادامه فرصت‌های بهتر را از دست بدهید. الگوریتم تحرک، در طول زمان پیشنهادها یا مزایدۀ بهینه را می‌آموزد.

حتما ببینید: چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم ؟ (آموزش تبلیغ اینستاگرام)

آموزش تبلیغ اسپانسر اینستاگرام

✔ آیا باید حتماً از ماکزیمم یا متوسط مزایده استفاده کرد؟

اگر هدفتان ماکزیمم سود است، ماکزیمم مزایده را انتخاب کنید. اگر هم می‌خواهید با پرداخت کمتر به ازای تبدیل، سود بیشتری ببرید، از متوسط مزایده استفاده کنید.

آموزش ست کردن تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

✔ بهترین راه برای پایین‌ نگه‌ داشتن هزینه‌های تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

با خودکارسازی مزایده شروع کنید.

اگر تجربۀ کافی در زمینۀ بازاریابی اینستاگرام ندارید، از مزایدۀ خودکار تبلیغات فیس‌بوک استفاده کنید.

در ابتدا شما هیچ دادۀ قبلی برای مشخص‌شدن مقدار متوسط هزینه در هر نتیجه ندارید. به همین دلیل امکان دارد برای آزمایش گزینه‌های مختلف مزایدۀ دستی وسوسه شوید. همچنین باعث می‌شود که شما پیشنهاد بیشتر یا کمتری به مزایده بدهید و در آخر نتیجۀ خوبی از کمپین نگیرید.

اگر مجبور به استفاده از مزایده به روش دستی هستید، حتماً در ابتدا پیشنهادهای خود فیس‌بوک را در این زمینه بررسی کنید.

✔ کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود را برای تبدیلات بهینه کنید.

بهینه‌سازی کمپین تبلیغات برای تبدیلات بهترین راه برای اطمینان است؛ چراکه خود فیس‌بوک کمپین‌های شما را به‌صورت خودکار بهینه می‌کند. پس می‌توانید نتایج پیش‌بینی‌شدۀ بیشتری را با هزینۀ کمتر دریافت کنید.

توانایی فیس‌بوک برای ارائۀ تبلیغات به افرادی که احتمال بیشتری در تبدیلات دارند، خیره‌کننده است. الگوریتم‌های فیس‌بوک در این زمینه رشد چشمگیری داشته‌اند.

ست کردن تبلیغ اسپانسر

✔ تنظیم آستانۀ فرکانس

زمانی که شما ارسال تبلیغات اینستاگرامتان را برای دسترسی بهینه می‌کنید، گزینه‌ای برای تنظیم آستانۀ فرکانس نیز دریافت می‌کنید.

آستانۀ فرکانس این اجازه را به شما می‌دهد که برای اینکه مطالبتان، پست‌ها و تبلیغات اینستاگرامتان را ببینید، بازه زمانی مشخص کنید.

آموزش ست کردن تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

اگر این مقدار را روی ۳تا۵ روز تنظیم کنید، مطمئن می‌شوید که مخاطبانتان از پست‌های شما خسته نمی‌شوند.

✔ با وی دیجیتال مارکتینگ خلاق و خاص در فضای آنلاین دیده شوید

می‌توانید از نظرات و راهنمایی‌های همکاران vdigimarketing برای مدیریت تبلیغات در اینستاگرام خود استفاده کنید! با ما تماس بگیرید. نمونه تبلیغات اینستاگرام ما را از دست ندهید?

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of وحید طلائی
من وحیدم! مدیریت بازرگانی خوندم و به تک علاقه‌مند بودم. نقطه تلاقی علاقه‌های خودمو توی دیجیتال مارکتینگ پیدا کردم. فعالیتمو با تبلیغات گوگل شروع کردم و کم کم وارد سئو شدم تا بتونم سرچ انجین مارکتر بشم. همزمان مسیر دیتا انالیست و حتی دوولوپمنت رو پی گرفتم و هدفم رسیدن به یک دید جامع نسبت به کل فرایندهای مارکتینگ و جنرالیست شدنه!Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *