تاثیرات تبلیغات بنری هوشمند در گوگل ادز

تاثیرات تبلیغات بنری هوشمند

اگر بدنبال بازاریابی تأثیرگذار هستید که باعث شود در تمامی انواع نمایشی بخوبی تبلیغ شما توسط بازدیدکنندگان دیده شود، بهتر است حتما به بارگذاری تبلیغ بنری هوشمند در تبلیغات گوگل توجه بیشتری کنید. این نوع تبلیغات اجازه می‌دهد تا داده‌های مختلفی را در تبلیغ خود بارگذاری کنید و از طرفی کنترل بیشتری روی تبلیغ خود داشته باشید.

کمپینهای بازاریابی پویا در واقع براساس محتوای شخصی شما، مشتریان را از تبلیغی که در خوراک وب یا feed کمپین خود اتچ کرده‌اید به سوی خود جذب می‌کنند. تبلیغات بنری ریسپانسو استانداردهای جدیدی را برای کمپینهای تبلیغاتی پویا تعریف می‌کند. گوگل در ابتدا تبلیغات معمولی را بعنوان استاندارد خود درنظر گرفته بود.

تبلیغات بنری هوشمند می‌تواند در هر فضای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد و البته براحتی ایجاد و ویرایش ‌شود. برای اینکه در مورد نحوه ایجاد یک تبلیغ بنری ریسپانسیو اطلاعات کافی بدست آورید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

حتما بخوانید: تبلیغات بنری هوشمند در تبلیغات گوگل ادز چگونه است؟

اگر گمان می‌کنید که بدنبال هدف خاصی هستید که با استفاده از تبلیغ بنری هوشمند به آن نرسیده‌اید،  بهتر است یک تبلیغ پویای سفارشی را با استفاده از گوگل وب دیزاینر آپلود کنید، ما سعی داریم در این مقاله نحوه ایجاد چنین تبلیغی را به شما آموزش دهیم.

برای تبلیغات بنری هوشمند ابتدا موارد زیررا به خاطر بسپارید

برخی از تبلیغ کنندگان با استفاده از تبلیغ پویای استاندارد، شروع به مرور تبلیغات بنری ریسپانسیو در کمپینهای داینامیک خود می‌کنند. تا زمانی که این تبلیغات بازدید می‌شوند و فعال هستند، تبلیغات پویا متوقف خواهد بود.

تبلیغات پویای استاندارد موجود در نسخه جدید تبلیغ گوگل تنها قابلیت خواندن دارند اما تا زمانی که توسط تبلیغ کنندگان متوقف نشده‌اند به کار خود ادامه خواهند داد.

ورژن جدید پنل تبلیغ کلیکی گوگل راهی منحصربفرد برای مدیریت حسابهای کاربری اکثر مشترکین است. اما اگر همچنان از پنل قدیمی استفاده می‌کنید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

همانطور که قبلا گفتیم در ورژن قدیمی گوگل ادز امکان استفاده از تبلیغ بنری هوشمند نیست. ما نکاتی درباره بازاریابی پویا در تبلیغات رییسپانسیو را برایتان شرح می‌دهیم که بهتر است در ذهن خود نگهدارید:

 • اگر شما یک فرمت هزینه‌ای مشخص برای خوراک وب (feed) خود درنظر گرفته‌اید، پس بجای قیمت پیشفرض شما در هنگام ایجاد تبلیغتان بعنوان هزینه تبلیغ در گوگل ادز اضافه خواهد شد.
 • از آنجایی که تبلیغات ریسپانسیو در سایزهای مختلفی نشان داده می‌شود پس تصاویر فید پویای شما می‌تواند برای این تبلیغات مناسب باشد، اما تبلیغ شما ممکن است همیشه از تصاویر خوراک وب شما استفاده نکند.
 • محصولاتی که پیش نمایش داده می‌شوند فقط در راستای تأمین مقاصد تصویری هستند. اطمینان حاصل کنید که فید شما تمامی قوانین تعیین شده گوگل را رعایت کند.
 • گوگل ممکن است تگهای مختلفی همچون “جدید”، “ویژه” یا “کاهش قیمت ” را به منظور هدایت مشتریان به تبلیغ شما برای محصولاتتان استفاده کند. این تگها بطور خودکار بر روی محصولات خوراک شما ظاهر خواهند شد.
 • هنگامی که تبلیغ شما نمایش داده می‌شود همه داده‌های ورودی شما ظاهر نخواهند شد. گاهی اوقات ممکن است تبلیغات به منظور افزایش دسترسی کاربران در شبکه نمایش بدون هیچ تصویری نشان داده شوند.

 

چگونه هزینه تبلیغات ریسپانسیو خود را سفارشی سازی کنیم؟

اگر خوراک وب شما در مورد هواپیمایی‌ها، هتلها، معاملات ملکی، مسافرتی یا حتی برای یک کار ساده است، شما می‌‎توانید خصوصیت قیمت را از طریق فیدی که در تبلیغ هوشمند خود استفاده می‌کنید تنظیم و سفارشی سازی کنید.

در تبلیغ کلیکی گوگل هنگام استفاده از تبلیغ ریسپانسیو به همراه فیدهای محصول پویا، شما گزینه ورود اطلاعات پیش فرض قیمت را خواهید دید. این روش سریعترین و راحتترین راه برای سفارشی سازی قیمتها از طریق خوراک وب یا همان فید است.

اطلاعات پیش فرض قیمت هنگامی که قیمتها را از طریق فید سفارشی می‌کنید حذف خواهند شد.

 

نحوه بارگذاری تبلیغات پویا با گوگل وب دیزاینر

اگر کسب و کار شما در مورد دستورالعملهای یک برند خاص سختگیر است، شما می‌تواند از دیزاینر وب گوگل برای ایجاد تبلیغات پویایی که می‌خواهید در گوگل بارگذاری کنید استفاده نمایید. شما می‌توانید همچنین با دیزاینر گوگل قوانینی را تنظیم کنید که براساس آنها سایز تبلیغتان با توجه به جایی که در شبکه نمایش گوگل ظاهر می‌شود تنظیم شوند و آنها را تبدیل به ریسپانسو کند.

 1. اگر درباره دیزاینر گوگل اطلاعات کمی دارید و تازه کار هستید، بهتر است ابتدا کار با آن را بیاموزید. شما می‌توانید از قالبهای آماده موجود هم استفاده کنید.
 2. اطمینان حاصل کنید که فید مربوط به کمپین یا گروه تبلیغاتی که می‌خواهید تبلیغ خود را در آن قرار دهید را در دسترس دارید.
 3. روی تب Ads کلیک کنید.
 4. روی افزودن تبلیغ (+Ads) کلیک کنید و گالری تبلیغ را انتخاب کنید.
 5. تبلیغ پویا را انتخاب کنید.
 6. طرح مورد نظر خود را بارگذاری کنید.
 7. فایل خود را یافته و بارگذاری کنید.
 8. آنرا برای هر سایزی که مدنظر دارید تکرار کنید.
 9. روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

نکته: هنگام آپلود یک تبلیغ پویای جدید، اطمینان حاصل کنید که نوع پویا و نوع کسب و کارتان مناسب باشد. نوع کسب و کاری که بکار می‌برید باید با کمپین شما منطبق باشد، شما می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره فید خود از صفحه تنظیمات کمپین بدست آورید.

علاوه براین اطمینان حاصل کنید که تبلیغ شما به نحوی طراحی شود تا یک یا تعداد بیشتری محصول نمایش داده شود نه اینکه براساس نمایش تعداد مشخصی محصول فیکس شده باشد. چرا که گوگل تنها می‌تواند تضمین دهد که یک یا تعداد بیشتری محصول در بازاریابی پویا نمایش داده شود و روی تعداد  مشخص ضمانت نمی‌دهد.

 

اکنون نحوه تبلیغ پویا در نسخه جدید گوگل ادز را با هم بررسی می‌کنیم:

چگونگی ایجاد تبلیغ بنری هوشمند:

 1. به حساب کاربری گوگل ادز خود وارد شوید.
 2. از پنل ناوبری سمت چپ، گزینه Campaigns Display را انتخاب کنید.
 3. سپس تبلیغات و افزونه‌های مدنظر را از منوی صفحه در سمت چپ کلیک کنید.
 4. روی دکمه + آبی رنگ کلیک کنید.
 5. تبلیغ بنری ریسپانسیو را انتخاب کنید. (Responsive display ad)
 6. یک گروه تبلیغاتی انتخاب کنید. اگر می‌خواهید تبلیغ بنری هوشمند خود را برای پشتیبانی از بازاریابی پویا تضمین کنید، مطمئن شوید که گروه تبلیغاتی یا کمپین شما به یک خوراک وب وصل شده است.
 7. تصاویر خود را اضافه کرده و ذخیره کنید. برای دسترسی به تمامی فرمتهای تبلیغاتی گوگل، تصاویر موردنیاز هستند. داشتن چندین داده ورودی همواره توصیه می‌شود چرا که این امر باعث می‌شود تا بهینه سازی تبلیغات شما برای گوگل آسان باشد. شما اجازه دارید تا 15 تصویر بازاریابی و 5 لوگو بارگذاری کنید. شما می‌توانید یک تصویر را بصورت فرمتهای لنداسکیپ یا مربع برش دهید یا برای هر نسبت ابعاد، تصاویر جداگانه‌ای تنظیم کنید.تصاویر خود را بارگذاری کنید، از وبسایت خود آنها را اسکن کرده یا از بخش تصاویر کتابخانه گوگل آنها را انتخاب کنید.
 • Landscape: هنگامی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، تصویر شما باید دارای نسبت 1.91:1 و بزرگتر از 314*600 باشد. اندازه فایل هم باید 5 مگابایت باشد.
 • Square (مربع): اگر این گزینه را نتخاب کنید، نسبت تصویر 1:1 و سایز آن 300*300 باید باشد. اندازه فایل هم 5 مگابایت باید درنظر گرفته شود.
 • لوگو (اختیاری): هنگامی که گزینه آپلود را انتخاب می‌کنید، لوگوی شما باید دارای نسبت 1:1 و سایز 128*128 یا بیشتر باشد. اندازه توصیه شده برای لوگوی مربع 1200*1200 است. به منظور بهتر دیده شدن، توصیه می‌شود از لوگوی لنداسکیپ با نسبت 4:1 که دارای سایز 128*512 یا بزرگتر است استفاده کنید. اندازه توصیه شده برای لوگوی لنداسکیپ 300*1200 است. بهتر است اگر لوگوی شما در مرکز قرار دارد، پس زمینه همه لوگوهای خود را شفاف یا بدون پس زمینه در نظر بگیرید. حد اندازه فایل شما باید 5 مگابایت باشد.
 • عدم استفاده از متن: متنی که بیش از 20 درصد از تصویر شما را بپوشاند استفاده نکنید.

نکته: گاهی در برخی از فضاهای تبلیغاتی هنگام استفاده از تصویر بصورت افقی فضایی حدود 5 درصد در دو طرف تصویر ایجاد می‌شود که برای نوشتن متن میتوانید استفاده کنید.

 1. اطلاعات تبلیغ خود را کامل کنید. شما می‌توانید سرفصلهای متعدد و توضیحات را برای تبلیغ بنری هوشمند خود ایجاد کنید. شما می‌توانید گزینه‌های زیر را بارگذاری کنید:
 • یک عنوان کوتاه (حداقل 1 یا حداکثر 5 عنوان با 30 کاراکتر یا کمتر) بنویسید. عنوان کوتاه، خط اول تبلیغ شماست و در فضاهای تبلیغاتی کم که امکان استفاده از عنوان بلند نیست استفاده می‌شود. سرفصلهای کوتاه می‌توانند بهمراه توضیحات یا بدون آن ظاهر شوند.
 • یک عنوان طولانی بنویسید (با 90 کاراکتر یا کمتر). عنوان بلند خط اول تبلیغ شماست و بجای تیتر کوتاه در فضاهای تبلیغاتی بزرگ ظاهر می‌شود که ممکن است بهمراه توضیحات یا بدون آن نشان داده شود.
 • یک توصیف (حداقل 1 یا حداکثر 5 توضیح) بنویسید. توضیحات به دنبال تیتر تبلیغ نشان داده می‌شوند و مردم را ترغیب می‌کنند تا تبلیغ شما را دنبال کنند. این بخش می‌تواند 90 کاراکتر باشد و ممکن است بعد از تیتر آگهی نشان داده شود.
 • نام کسب و کار: که اسم شغل یا نام تجاری شماست.
 • URL نهایی: جایی که وقتی مردم روی آن کلیک می‌کنند به آن هدایت می‌شوند.
 • شما می‌توانید گزینه های دیگری هم برای این بخش بصورت اختیاری فعال کنید.
 • می توانید از سایزها و فرمتهای تبلیغاتی محبوب پیش نمایش تهیه کنید. از آنجایی که تبلیغات بنری هوشمند برای نمایش در هر فضای تبلیغاتی در شبکه نمایش گوگل قابل استفاده هستند، بنابراین می‌توانند در بسیاری از فضاها نشان داده شوند.
 1. روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

قبل از اینکه عملکرد تبلیغ خود را بررسی کنید، بهتر است حدود یک هفته از زمان تأیید آگهی بگذرد. قبل از این تاریخ هرگونه گزارشی که بدست آورید ناقص خواهد بود.

 

نحوه بارگذاری تبلیغ پویا

شما می‌توانید تبلیغ تصویری خود را ساخته و بارگذاری کنید، که این روش به شما امکان کنترل بیشتری بر روی آگهی‌های تبلیغاتی شما توسط تبلیغات ریسپانسیو می‌دهد. این تبلیغات در خارج از گوگل ادز ایجاد می‌شوند و بعنوان یک فایل زیپ در گوگل ادز بارگذاری می‌شوند. وب دیزاینر گوگل هم این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید تبلیغ خود را آنگونه که می‌خواهید برای نمایش تنظیم کنید. به منظور داشتن بازاریابی پویا، تبلیغ خود را به یک فید یا خوراک وب متصل کنید.

dynamic-remarketing1

استفاده از تگهای منحصربفرد توسط گوگل

گوگل ممکن است از تگهایی به منظور افزایش عملکرد و بازدید تبلیغ استفاده کند. این برچسبها بطور خودکار با توجه به محصولات موجود در فید ظاهر می‌‍شوند و در تبلیغات ریسپانسیو برای کسب و کارهایی که محصول به فروش می‌رسانند ممکن است نمایش داده شوند. برچسبهای ویژه قابل استفاده عبارتند از:

 • تگهای “کاهش قیمت – price drop” هنگامی که محصولات شما در فید مرکز فروش گوگل کاهش قیمت یافته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • برچسب “جدید – new” هنگامی که یک محصول جدید به خوراک اضافه می‌شود، نشان داده می‌شود.
 • برچسبهای “hot” براساس آیتمهای محبوبیت در خوراک نمایش داده می‌شود.
 • برچسب “فروش – sale” برای اقلام موجود در خوراک که قیمت فروش پایینتر از قیمت اصلی است نشان داده می‌شود.

گوگل ممکن است از انواع دیگری از تگها بعنوان تست استفاده کند تا عملکرد و نتیجه  بهتری بدست آورد.

سعی براین بود تا در این مقاله شما را با تبلیغات پویا در تبلیغات بنری هوشمند آشنا کنیم. اطلاعات در حوزه دیجیتال مارکتینگ بسیار فرّار است و سالها تجربه و مطالعه می‌تواند شما را فردی حرفه‌ای در این زمینه تبدیل کند. فعالان در حوزه تبلیغات کلیکی گوگل در زمینه مارکتینگ باید اطلاعات جامعی داشته باشند تا بتوانند بهترین تبلیغ را با بیشترین بازخورد ارائه دهند. وی دیجیتال مارکتینگ با بکارگیری فراد متخصص در این زمینه توانسته این مهم را میسر سازد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران با تماس حاصل نمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *