بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

برای اینکه فروش و بازاریابی پورسانتی خوبی داشته ‌باشید، وبسایت شما باید حجم ترافیک بالایی داشته ‌باشد و برای انجام این کار استفاده از تبلیغات گزینه بسیار مناسبی است. یکی از بهترین شبکه‌های تبلیغاتی گوگل ادز نام ‌دارد که آن را با نام google AdWords نیز می‌شناسیم. در این مقاله می‌خواهیم به شما نحوه استفاده صحیح از گوگل ادوردز را یاد دهیم و همچنین به شما بگوییم که اگر نتوانستید تبلیغات خود را به صورت مستقیم ارائه ‌دهید چه کاری باید انجام دهید.

جالب است بدانید که تبلیغ گوگل برای وب سایت‌های همکاری فروش در ایران امکان پذیر است. البته نکته‌ای در این خصوص وجود دارد که باید بدانید، لینک‌هایی که یو ار ال آن با صفحه لندینگ پیج یکی نباشد یا به اصطلاح ری دایرکت شود طبق قانون گوگل تایید نمی‌شوند. مهمترین نکته در این باره میزان سود یا پورسانتی هست که شما از فروش هر محصول دریافت می‌کنید. همیشه به یاد داشته باشید اگر حدود قیمت هر کلیک و نرخ تبدیل بازدید کننده به فروش در سایت را بدانید می‌توانید هزینه حدودی هر فروش از راه تبلیغات گوگل را محاسبه نمایید.

توجه داشته باشید اگر این عدد برابر یا کوچکتر از سود شما بود حتما تبلیغات گوگل را برای سیستم همکاری در فروش خود امتحان کنید و از خدمات آن بهره ببرید. در ادامه شما را با چگونگی کمک گوگل ادز در سیستم بازاریابی پورسانتی آشنا می‌کنیم.

فروش‌ و بازاریابی پورسانتی که تبلیغات متنی را می‌پذیرند

اولین کاری که در زمینه فروش پورسانتی و قبل از استفاده از گوگل ادوردز باید انجام‌دهید این است که بررسی‌کنید آیا گروه شما تبلیغات متنی را می‌پذیرد یا خیر. در قسمت زیر لیستی از برنامه‌هایی که این نوع از تبلیغات را پذیرا هستند به شما معرفی می‌کنیم. توجه داشته باشید این لیست در ماه فوریه 2020 تهیه شده‌ است.

تبلیغات متنی مستقیم

هدف اصلی از تبلیغات متنی مستقیم افزایش حجم ترافیک وبسایت تبلیغ کننده است. تمام برنامه‌های موجود در تراول پی‌اوت اجازه چنین تبلیغاتی را نمی‌دهند و در اینجا ما لیستی از آن‌ها که قابلیت استفاده از این نوع تبلیغات را دارند به شما معرفی می‌کنیم:

AutoEurope

BikesBooking.com

(Booking.com (Prior approval required

Compensair

Drimsim

Economybookings.com

 (Go City Cards (Prior approval required

Holiday Taxis

HopaYacht.com

(Intui.travel (Prior approval required

(ItaliaRail (Prior approval required

Kiwi.com

Kiwitaxi

Myrentacar.com

Omio GoEuro Travel GmbH

Rail Europe

Sputnik8.com

TicketNetwork

Tiqets

Trainline

Tutu.ru

(Viator  (Prior approval required

Voyagin

 

تبلیغات متنی غیر مستقیم

گاهی اوقات، برنامه‌های پورسانتی اجازه استفاده از تبلیغات متنی مستقیم در وبسایت را به کاربر نمی‌دهند. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با قرار دادن لینک مربوطه و استفاده از ابزارهای مختلف در وبسایت‌تان حجم ترافیک وبسایت خود را بالا ببرید. برای مثال تبلیغات مستقیم در وبسایت K A Y A K.com ممنوع است، اما شما می‌توانید با ویجت‌های K A Y A K درون وبسایت خود تبلیغات را انجام‌ دهید.

گوگل ادز و استفاده از برند

اکثر کمپانی‌ها تبلیغات متنی برندی را ممنوع کرده‌اند، یعنی شما نمی‌توانید از نام برند آن‌ها در تبلیغات خود استفاده‌کنید.

بنابراین، حتی اگر دوست شما اجازه تبلیغات متنی را به شما بدهد، این به معنای این نیست که می‌توانید از نام برند آن‌ها در تبلیغات خود استفاده‌کنید، بسیار مهم است که قبل از استفاده حتما از آن‌ها اجازه بگیرید.

اگر اجازه استفاده از گوگل ادز وجود نداشته ‌باشد

برخی از کمپانی‌ها مثل  12Go Asia و  AirHelp هرگونه فروش و بازاریابی پورسانتی با استفاده از گوگل ادز (چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم) را ممنوع کرده‌اند. در این موارد چه کاری می‌توانید انجام بدهید؟

بازاریابی پورسانتی و تبلیغات محلی

 دامنه این تبلیغات نمی‌تواند خیلی گسترده باشد و باید متناسب با محتوای اصلی صفحه باشد. از این نوع تبلیغات بیشتر در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود و بیشتر حالت یک توصیه نامه را دارد.

کلیک-آندرز

 در این نوع از تبلیغات با کلیک کاربر روی بخش اصلی صفحه وارد یک پنجره مرورگر جدید خواهند شد.

پاپ-آپ

 این تبلیغات زمانی که شما هر قسمتی از صفحه را کلیک ‌کنید ظاهر می‌شوند. حتی ممکن است گاهی اوقات به صورت تصادفی و بدون دخالت کاربر این تبلیغات ظاهر شوند.

پاپ-آندرز

 این تبلیغات، تبلیغاتی هستند که در یک پنجره دیگر باز می‌شوند. از آنجا که این تبلیغات می‌توانند متناسب با محتوای صفحه باشند، ممکن است با استقبال کاربر مواجه شوند.

تبلیغات هدف در شبکه‌های اجتماعی

 در این نوع از تبلیغات، با توجه به نوع اهداف تعریف‌شده؛ تبلیغات ساخته می‌شوند.

گوگل ادز و تبلیغات نمایشی

 در این نوع از تبلیغات متن، تصویر و یا فیلم‌هایی ساخته می‌شود تا با استفاده از آن‌ها، کاربر را به وبسایت خود هدایت کنید و تبلیغات خود را به آن‌ها عرضه ‌کنید.

به علاوه شما برای فروش همچنان می‌توانید از ایمیل و همچنین SMM استفاده‌کنید. شما می‌توانید با استفاده از کانال‌های مختلف و از طریق مسنجرهای مختلفی مثل تلگرام، وایبر و غیره لینک مربوط به تبلیغات خود را به کاربران ارسال‌کنید.

هر تبلیغ کننده‌ای یک استراتژی فروش خاص خود را دارد و حجم ترافیک هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. گوگل ادز یکی از راه‌هایی است که شما می‌توانید میزان حجم ترافیک خود را افزایش ‌دهید و همچنین باید بدانید که راه‌های دیگری نیز وجود دارد.

نحوه کارکردن با گوگل ادز

برای اینکه بتوانید یک فروش و بازاریابی پورسانتی خوب داشته‌ باشید باید یادبگیرید که چگونه یک تبلیغ خوب را عرضه ‌کنید، ما در اینجا می‌خواهیم نحوه صحیح کارکردن با گوگل ادز را به شما یاد بدهیم:

در ابتدا باید یک حساب گوگل ادز مخصوص خود بسازید و یا اینکه اگر ساخته‌اید، به آن وارد شوید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

سپس از قسمت your main advertising goal عبور کنید و وارد گزینه Experienced Google Ads شوید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

در این قسمت نوع کمپین خود را انتخاب کنید:

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

 تبلیغات متنی، نصب برنامه، یوتیوب و یا گزینه‌های مختلف دیگری که در دسترس است.

یک هدف را انتخاب‌کنید. باتوجه به نوع کمپینی که انتخاب می‌کنید، اهداف مختلفی به شما پیشنهاد داده می‌شود. برای مثال شما می‌توانید گزینه فروش و یا گزینه هدایت و یا گزینه ترافیک وبسایت را انتخاب‌کنید. فرض می‌کنیم که شما گزینه ترافیک وبسایت را انتخاب کرده‌اید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

سپس باید نام کمپین خود، شبکه‌های انتخابی، موقعیت، زبان، مخاطب هدف، بودجه و نوع پیشنهادات را انتخاب‌کنید. برای مثال برای افزایش ترافیک وبسایت به شما توصیه می‌کنیم که گزینه  high-quality traffic or viewable impressions را انتخاب‌کرده و بعدا هم یک پیشنهاد خوب را به آن اضافه‌کنید.

میزان بودجه روزانه خود را مشخص‌کنید (روزانه حاضر هستید چقدر هزینه‌کنید؛ ). در ابتدای کار بهتر است که با بودجه کمی کار خود را آغاز کنید. این کار باعث می‌شود تا در صورت اشتباه با ضرر مالی زیادی مواجه ‌نشوید اما در مقابل می‌توانید یک تجربه خوب از تبلیغات خود به دست بیاورید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

سپس از شما خواسته می‌شود که گروه‌های تبلیغاتی بسازید؛ یعنی مخاطب هدف خود را انتخاب‌کنید. شما می‌توانید با استفاده از فیلترهایی مثل سن، جنسیت، وضعیت تاهل و یا مسائلی از این قبیل نوع مخاطبان خود را مشخص‌کنید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

همچنین با استفاده از کلمات کلیدی می‌توانید نوع محصولات و کالاهای خود را خصوصی‌سازی کنید. برای مثال اگر شما به تراول پی‌اوت  affiliate program Drimsim ملحق شده‌اید، شاید کلمه کلیدی مناسب برای شما  universal SIM card,” “roaming-free SIM card,” “to get a universal SIM card,” و غیره باشد.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

شما می‌توانید یکی از این کلمات را کپی کنید و آن را در فیلد Google keyword ideas واردکنید تا بتوانید عبارات مربوط به آن‌ها و میزان سرچ ماهیانه آن‌ها را مشاهده‌ کنید. دیگر گروه‌های تبلیغاتی نیز به شکلی مشابه ساخته می‌شوند.

یکی از آخرین گام‌ها، آپلودکردن تبلیغ است. می‌توانید از این قسمت عبور کنید و بعدا آن را انجام‌دهید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

کمپین شما آماده است. می‌توانید روی گزینه Overview کلیک کنید تا تعداد کلیک‌های روزانه و همچنین میزان درآمدی که داشته‌اید را مشاهده کنید.

بازاریابی پورسانتی (Affiliation) با گوگل ادز چطور ممکن است؟

پس از آن می‌توانید میزان بودجه و نوع پیشنهادات را مشخص‌کنید. به عبارت دیگر شما باید بودجه خود را طوری تنظیم‌کنید که زمانیکه کمپین شما درحال رشد است، حالت افزایشی داشته باشد و زمانی که کمپین شما در حال افول است، حالت کاهشی داشته باشد.

فراموش نکنید که تاریخ آغاز و پایان کمپین خود را مشخص کنید. نتایج را به صورت منظم مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به بهبود کمپین خود کمک کنید. برای این کار می‌توانید با استفاده از ابزار تحلیلی گوگل، گوگل ادز خود را مورد تحلیل قرار دهید.

چندین نکته برای تبلیغات متنی

در این قسمت چندین نکته به شما می‌گوییم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید استفاده خوبی در زمینه فروش و بازاریابی پورسانتی با استفاده از گوگل ادز داشته ‌باشید:

بازاریابی پورسانتی با استفاده از یک محتوای مناسب

 بسیار مهم است که از محتوای مناسبی در تبلیغات خود استفاده‌کنید. شما روی کلیک مخاطبان خود برای درآمدزایی حساب باز کرده‌اید به همین دلیل باید محتوایی عرضه‌ کنید که برای مخاطب ارزش کلیک‌ کردن را داشته باشد.

جستجو در سایت را ساده ‌کنید

 سایت شما باید طراحی ساده و منسجمی داشته‌ باشد و نباید با استفاده از بخش‌های زیاد باعث سردرگمی کاربر شوید.

واکنش‌های مخاطب را پیش‌بینی کنید

 ری‌اکشن کاربران خود را مورد بررسی قراردهید و متوجه نیازهای آن‌ها بشوید و با توجه به آن، اقدامات بعدی خود را سازمان‌دهی کنید.

استفاده از واژگان کلیدی مناسب

 استفاده از واژگان کلیدی مناسب باعث می‌شود تا در زمینه مالی هزینه کمتری کنید و از طرف مقابل می‌توانید مخاطب بیشتری برای خود جلب‌کنید. برای مثال اگر شما می‌خواهید درباره سفر به قبرس تبلیغ‌ کنید استفاده از عبارت سفر ارزان به قبرس می‌تواند یک واژه کلیدی مناسب باشد که به جلب کاربر و افزایش تعداد کلیک‌ها می‌تواند کمک بسیار زیادی بکند.

استفاده از گوگل ادز برای تبلیغات و بازاریابی پورسانتی

گوگل ادز یکی از بهترین ابزارها برای افزایش ترافیک وبسایت است. ایجاد تبلیغ در آن آسان است و به شما کمک می‌کند تا مخاطب هدف را به سادگی پیدا کنید. میزان پرداختی شما با توجه به گزینه‌هایی که انتخاب می‌کنید متفاوت است.

برای سودمند بودن باید میزان درآمدی که کسب می‌کنید از میزان هزینه شما برای ایجاد تبلیغ بیشتر باشد. به جزییات توجه داشته ‌باشید، تبلیغ صحیح بسازید و کاربر هدف را به درستی انتخاب‌کنید. اگر به دنبال افزایش ترافیک سایت خود هستید از گوگل ادز استفاده‌کنید.

پرسش و پاسخ در مورد سیاست‌های تبلیغات افلیت مارکتینگ در گوگل اینجا کلیک کنید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *