راهنمای کاربردی تبلیغات برای دانلود اپلیکیشن

راهنمای کاربردی تبلیغات برای دانلود اپلیکیشن

ابزارها، دیدگاه‌ها و نکات تبلیغات اپلیکیشن

eMarketer سال گذشته ۱۰۱ میلیارد دلار صرف تبلیغات موبایل در سطح جهانی کرده است. این مبلغ بیش از ۵ برابر بیشتر از یک سال در سال ۲۰۱۲ بود. علاوه بر این، انتظار می‌رود که این افزایش حتی اگر سرعت رشد آن اندک هم باشد، ادامه پیدا کند.

” eMarketer یک شرکت تحقیقاتی دارای بازار سهام ۹۳ % است که بینش و گرایش‌های مربوط به بازاریابی دیجیتال و تبلیغات گوگل را ارائه می‌دهد”

در زمینه تکامل تدریجی بازار و رقابت شدید، شناسایی موثرترین روش تبلیغات گوگل تلفن همراه برای دانلود اپلیکیشن شما و پیگیری روند تبلیغات به عنوان کانال‌های تبلیغاتی جدید امری حیاتی است. مثال : تبلیغات جستجوی اپل Apple Search Ads.

در این مقاله تاکتیک‌های کلیدی انتخاب کانال‌ها برای تبلیغ دانلود اپلیکیشن موبایل و مجهز کردن به بهترین منابع و ابزار ممکن را برای شما شرح می دهیم.

چگونه دانلود یک اپلیکیشن را تبلیغ کنیم؟

چندین راه برای تبلیغ دانلود اپلیکیشن وجود دارد. با این حال، بیشتر ناشران اپلیکیشن ها با کانال‌های تبلیغاتی اپلیکیشن های تلفن همراه کار می‌کنند:

تبلیغات جستجوی اپل راه کارآمد و آسان برای کمک به افرادی است که می خواهند اپلیکیشن شما را در اپ استور پیدا کنند.

  • تبلیغات سنتی: خرید از رسانه ها و ارائه پیشنهاد تخفیف در اپلیکیشن به شرط دانلود
  • بهینه سازی فروشگاه های اپلیکیشن App Store Optimization) ASO): تنها در مورد بهینه‌سازی کلمات کلیدی نیست. همیشه یک جا برای بهبود صفحه ذخیره وجود دارد که همیشه یک ایده خوب برای تست A/B از تصاویر، آیکون ها، توصیف کوتاه و دیگر عناصر فروشگاه است.
  • شبکه های اجتماعی Social Media : از Facebook ،Twitter و اینستاگرام برای تبلیغات روی این پلتفرم های اجتماعی استفاده کنید.
  • PR: رویدادها ، مصاحبه ها و وبلاگ نویسی
  • تایید انفلوانسرها Influencer endorsements : تبلیغات توسط اینفلوانسرهایی که با نظر مردم یکسو هستند و جایی در دل آنها باز کردند بسیار تاثیر گذار است.

حتما بخوانید: ۲۸ روش ساده و کاربردی برای ارتقا و دانلود اپلیکیشن تلفن همراه

دسته‌بندی کلی تبلیغات تلفن همراه:

قدم اول در تبلیغات گوگل تلفن همراه ممکن است دشوار و گیج‌ کننده باشد. صدها توسعه دهنده یا همان دولوپرهای جدید تعجب می‌کنند که اپلیکیشن های تبلیغاتی چگونه کار می‌کند، چگونه بر روی برنامه‌های اندروید تبلیغ کنیم و یا اینکه چگونه از تبلیغات دانلود اپلیکیشن ها استفاده کنیم؟

خوشبختانه پلتفرم ها و ابزارهای بسیاری وجود دارد که می‌تواند به شما در جذب مشتری و کسب درآمد کمک کند.

تبلیغات جستجوی اپل کلیدی موفق در جستجوی اپ استور:

اپل تبلیغات جستجو با اپلیکیشن را همراه با iOS 10 در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. ناشران در نهایت این شانس را داشتند که برنامه‌های خود را در فروشگاه اپل تبلیغ کنند. بدون شک، این خبر فوق‌العاده بود چرا که بیش از ۶۵% از اپلیکیشن ها مستقیما از جستجوهای روی فروشگاه ها دانلود میشوند.

هزینه تبلیغات جستجوی اپل طبق گزارشی در سال ۲۰۱۸:

تبلیغات جستجو در اپ استور مشابه تبلیغات جستجوی گوگل است. در نهایت تبلیغ شما در بالای نتایج جستجوی برنامه اپل نمایش داده میشود که توسط الگوریتم خاص اپل، فراداده اپلیکیشن شما پردازش میشود. همچنین این الگوریتم تعیین می‌کند که تبلیغ گوگل تلفن همراه شما تا چه حد به پرس و جوی جستجوگر ” surfer ” مربوط است.

۴e003b50-bc1c-4cbd-be4a-f59a0a7e5ec9

شما میتوانید کلمات کلیدی انتخابی خود را دستی وارد کنید و یا از جستجوی اپل که به طور پیش فرض فعال است، استفاده کنید.

علی‌رغم این حقیقت، به نظر می‌رسد که پلتفرم ها یک کانال منطقی برای شروع سرمایه‌گذاری هستند، تبلیغات جستجو نقش بسیار خوبی را برای استفاده مفید و کارآیی بی نظیر و قابلیت های بسیار محدود ایفا میکند.

Search Ads HQبه این مسایل اشاره می‌کند که پلتفرمی را ارائه می‌دهد که ویژگی های تبلیغاتی اپ استور و داده های تلفن همراه را باهم ادغام و آنها را تجزیه و تحلیل میکند. این ابزار، فرآیند غیر فعال سازی برنامه‌های بی‌اثر و ناموفق را در حالی که کارآمد هستند، نشان می‌دهد.

در بین همه برنامه های تبلیغاتی، تبلیغات در جستجوی اپ استور و Search Ads HQ از پیشرفته ترین و جدید ترین متدهای تبلیغاتی برای برنامه های iOS هستند.
این پلت فرم برای تبلیغات گوگل تلفن همراه در دستگاه های iOS که میزان تاثیر گذار CPI را نشان میداد، بسیار مؤثرتر است.

به عنوان تنها پلتفرم تبلیغاتی اپ استور، تبلیغات جستجو اپل، به برنامه های جدید فرصتی بی سابقه برای رقابت با دیگر اپلیکیشن ها و مبارزه برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور را فراهم می‌کند. با توجه به این موضوع که کاربران iOS به طور کلی فعال‌ترین کاربران تلفن همراه هستند، تبلیغات جستجوی اپ استور در حالی که هنوز یک مساله جدید و پرطرفدار است، ارزش اجرایی استراتژی بازاریابی موبایل را دارد.

سرورهای تبلیغاتی موبایل و سیستم عامل های جانبی:

SSPs عمدتا فضای تبلیغاتی را برای فروشندگان و خریداران همزمان با هم به وجود می آورد. SSPs. به عنوان یک میانجی عمل می‌کند که به مذاکره با بالاترین قیمت ممکن برای فضای تبلیغاتی تلفن همراه کمک می‌کند، این به لطف پیشنهادات در زمان واقعی (مزایده های خودکار) امکان پذیر است.

چرا برای تبلیغ کنندگان ( برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و توسعه دهندگان ) مفید است؟
چراکه آن‌ها می‌توانند محدوده قیمت را شناسایی کنند، بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که هزینه تبلیغات بیشتر از بودجه آنها شود.

شبکه های وابسته به تلفن همراه Mobile affiliate networks:

شبکه‌های وابسته به تلفن همراه به عنوان یک واسطه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ‌های کاربردی تلفن همراه و پلت فرم‌های تبلیغاتی مبتنی بر عملکرد عمل می‌کنند.

به طور کلی سه پیوستگی اصلی برای موبایل وجود دارد:

  • شبکه
  • تبلیغ کننده (توسعه دهنده نرم افزار موبایل، ناشر)
  • تبلیغ کننده فضای فروش (وب مستر یا صاحبان گروه رسانه های اجتماعی).

یک شبکه جستجو برای تبلیغ کنندگان، فضایی برای تبلیغ بوجود می آورد و هزینه تبلیغ برای فروشندگان را پرداخت می‌کند. تبلیغ کنندگان به نوبه خود یک پیشنهاد تبلیغاتی را شکل می‌دهند. در نتیجه، فروشندگان تبلیغات گوگل مربوط به وب سایت خود را منتشر می‌کنند.

شبکه‌های وابسته به تلفن همراه با توجه به یکی از مدل‌های مبتنی بر عملکرد کار می‌کنند:

مدل هزینه Cost-per-action (CPA) model:

خریداران رسانه در صورت نصب اپلیکیشن های تلفن همراه یا سایر اپلیکیشن های درون برنامه پاداش می گیرند.

مدل به اشتراک گذاری درآمد Revenue Sharing model :

خریداران رسانه‌ای سهم درآمدی که برای تبلیغ کنندگان بدست می‌آورند را به دست می‌گیرند .

b09292d2-e889-42f6-b22e-c22f4e696335

چیزی که در مورد تبلیغات درون برنامه باید بدانید:

با توجه به آخرین مطالعات، تبلیغات درون برنامه به شدت مورد توجه قرار میگیرد. فوربس معتقد است که نرخ کلیک برنامه های درون برنامه بیش از وب سایت های تلفن همراه است. (نسبت ۰٫۵۸% به ۰٫۲۳%) همچنین این وضوح را برای زمان سپری شده در اپلیکیشن های کاربردی تلفن همراه به طور مداوم می‌شود دید.

به همین دلیل است که یاد گرفتن نحوه تبلیغ در اپلیکیشن ها مهم است. انواع مختلفی از تبلیغات درون برنامه ای وجود دارد که توسعه دهندگان می‌توانند از آن استفاده کنند:

Static or animated in-app banner :

استفاده از بنر استاتیک یا متحرک در درون برنامه ها، ارزان‌ترین گزینه است که می‌تواند بر روی هر صفحه نمایش مورد استفاده قرار گیرد که میتوان آن را بدون تلاش خاصی یکپارچه کرد. متاسفانه این قالب آگهی در برنامه تبلیغاتی فاقد کارایی بوده و معمولا دچار سندرم بنر نابینایی banner blindness می‌شود. (کاربران آن ها را به وضوح نمیبینند و نسبت به آن بی اهمیت هستند)

Interstitials are in-app ad :

interstitials در تبلیغات گوگل درون برنامه ای اپلیکیشن ها قرار دارند که کل صفحه دستگاه را پوشش می‌دهند و فضای بیشتری را برای یک پیام وسیع‌تر فراهم می‌کنند. این مورد ،توجه کاربران را به محتوای رسانه‌ای تعاملی و تصاویر با کیفیت بالا , ویدئویی، ردیاب صوتی و غیره جلب می‌کند.

۵f5b930a-ebd7-40fd-9a96-7cdaf2c3513f

Expandable in-app ads ترکیبی از دو مدل قبل است که یک بنر، تبدیل به یک میانبر پس از کلیک کاربر می‌شود. مدل بسیار خوبی است بدون اینکه بیش از حد به شما تحمیل شود. از طرف دیگر این تبلیغات گوگل ممکن است برای برخی کاربران بی تجربه گیج کننده باشد.
تبلیغات ویدئویی درون برنامه In-app video ad یکی از محبوبترین و موثرترین فرمتهای سال های گذشته است. این مدل تبلیغ برای کاربران سرگرم کننده و جذاب است. هزینه تولید این تبلیغات در برنامه تبلیغاتی بالا است.

Native in-app ads. می تواند در هر شکل و اندازه ای باشد. این نوع تبلیغ در اپلیکیشن ادغام شده و کاربران آن را بخشی از اپلیکیشن می‌دانند. این تجربه کاربری یکپارچه منجر به جذب آگهی بهتر و رشد سریع کلیک می‌شود.

۱۸۴۴۷۷ec-49ea-4813-8526-e003f043002b

انتخاب نوع تبلیغات در تبلیغات درون برنامه ای اولین چیزی است که ناشران باید از زمانی که تصمیم گرفتند در برنامه‌های تلفن همراه تبلیغ کنند به آن توجه کنند. این امر سرنوشت تبلیغات را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

مواردی باید در تصمیم گیری تبلیغات درون برنامه ای به آن توجه کنید:

چگونه یک شبکه تبلیغ تلفن همراه فهرست خود را برای تبلیغات در برنامه کاربردی تولید می‌کند.

یک پارتنر می‌تواند از طریق تبلیغات با اپلیکیشن به مخاطبین هدف خود برسد

برتری مدل هزینه درون برنامه ای (CPM, CPC or CPA)

آیا اطلاعات پارتنر در مورد بخش‌های مخاطب برای تبلیغات گوگل درون برنامه ای شما به روز شده‌است یا خیر.

از چه الگوریتم هایی برای هدف قرار دادن کاربران موردنظر در تبلیغات درون برنامه ای استفاده می‌شود.

سیاست های حفظ حریم خصوصی پارتنرها در تبلیغات، گوگل درون شبکه ای

از چه اجزای تبلیغاتی درون برنامه ای میتوان استفاده کرد ( ویدئو، بنرها و غیره )

حتما بخوانید: ایجاد یک کمپین تبلیغات گوگل اپلیکیشن کارآمد در سال ۲۰۱۸

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *