گزارش تبلیغات در اینستاگرام واش لین

گزارش تبلیغات در اینستاگرام واش لین

برخلاف تصور رایج، تبلیغات در اینستاگرام برای نصب اپلیکیشن به‌راحتی انجام می‌گیرد. مخصوصاً اینکه از طریق تبلیغات اسپانسر اینستاگرام، دارندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند به گروه هدف خود تبلیغات اپلیکیشن را نمایش دهند و نصب فعال دریافت کنند.

حتماً بخوانید: گزارش کمپین نصب اپلیکیشن مدیانا با تبلیغات در اینستاگرام

واش لین، اپلیکیشن خشکشویی آنلاین، قصد داشت ضمن معرفی سرویس خود، کاربران را به نصب اپلیکیشن ترغیب کند. همکاران ما در Vdigimarketing مدیریت و راه‌اندازی این کمپین را انجام دادند. در ادامه گزارش کاملی از کمپین تبلیغات اسپانسر اینستاگرام واش‌ لین برای شما نوشته‌ایم.

چطور با تبلیغات در اینستاگرام (اسپانسر اینستاگرام)، تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) انجام می‌شود؟

تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) یکی از شیوه‌های مؤثر تبلیغات است که به ازای نصب فعال، هزینه دریافت می‌شود. موفقیت روش CPI زمانی قطعی است که در یک سیستم تبلیغات استاندارد با دسترسی به اطلاعات طبقه‌بندی کاربران نظیر دموگرافی، علاقه‌مندی، رفتار، منطقه جغرافیایی و… انجام گیرد.

در کمپین اسپانسر اینستاگرام واش لین با وجود آنکه فرصت مناسبی بود تا بتوانیم نصب فعال دریافت کنیم، اما این اپلیکیشن بایستی پیش از تبلیغات در یکی از سرویس‌های Google play – iTune – iTune for ipad – Windows store – Facebook Canvas – Amazon Appstore ثبت می‌شد و لینک فعال دانلود می‌داشت. اما واش لین فقط در کافه بازار و سیب اپ فعال بود؛ بنابراین امکان انتخاب تارگت App Install مهیا نشد.

washlin

اگر قصد دارید تبلیغات نصب اپلیکیشن خود را در اینستاگرام رونق دهید، پیشنهاد می‌کنیم اپ خود را حتماً در یکی از سرویس‌های اشاره‌شده قرار دهید.

تارگت کمپین تبلیغات در اینستاگرام واش لین چگونه انتخاب شد؟

همان‌طور‌که در بالا اشاره کردیم، امکان انتخاب تارگت App Install برای واش‌ لین فراهم نبود؛ بنابراین با درنظرگرفتن محتوای ویدئویی کمپین واش‌ لین از تارگت video-view استفاده کردیم. در تنظیمات مشخص کردیم که به ازای هر ۱۰ ثانیه مشاهده ویدئو، مبلغی از بودجه کل کسر شود.

حتماً بخوانید: راز ساخت تبلیغ در اینستاگرام در ایران

نکته مثبت کمپین واش‌ لین، محتوای خوب و خوش‌ساخت این استارتاپ بود که در مرحله اول اجرا امتیاز ۷ از ۱۰ گرفت.

جامعه هدف کمپین تبلیغات در اینستاگرام واش لین چه کسانی بودند؟

ازآنجاکه مناطق تحت پوشش خشکشویی واش لین، مناطق ۱ تا ۶ و ۲۲ تهران بود، انتخاب جامعه هدف در این کمپین بسیار محدود بود. از طرفی دیگر واش لین قصد داشت سرویس خود را به تمام ساکنان تهران معرفی و ارائه کند. بنابراین تنها به ۳ منطقه اکتفا نشد و ساکنان رده سنی ۲۸ تا ۴۰ سال شمال، شرق و غرب تهران نیز انتخاب شدند.

ما تنها به این گروه اکتفا نکردیم و براساس تجربه قبلی، این تبلیغ را به تمام افرادی که در ۳۶۵ روز گذشته صفحه اینستاگرام و فیس‌بوک واش‌لین را مشاهده کرده بودند نیز نمایش دادیم.

این کمپین در دو مرحله با یک توقف صورت گرفت. براساس نتایج کسب‌شده در مرحله اول، تغییراتی در جامعه هدف دادیم و مرحله دوم را از سر گرفتیم. در تغییرات مرحله دوم برخی از مناطق تهران را حذف و چند منطقه دیگر را اضافه کردیم. به علاوه آنکه از امکان look like در داشبورد فیس‌بوک استفاده کردیم.

با دسترسی به صفحه اینستاگرام واش لین، مشخص کردیم که تمام کسانی که در ۳۶۵ روز گذشته حداقل ۳ ثانیه از ویدئوهای واش لین را دیده‌اند، این تبلیغ را ببینند.

چنانچه واش‌ لین محدودیت‌ ارائه خدمات به برخی از مناطق و شهرها را نداشت، این قابلیت با اتصال به سایر اکانت‌های Business manager Facebook می‌توانست جامعه هدف بیشتر و دقیق‌تری را برای این کمپین انتخاب کند.

محتوای کمپین واش لین چه بود؟

واش لین دو ویدئوی جمعاً یک دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای را در اختیار ما قرار داد. با آنکه می‌توان پست‌های carousel (چندتایی- ورق‌زدنی) در اسپانسر اینستاگرام ساخت، به دلیل نوع تارگت video view، امکان آپلود یک تک‌ویدئو وجود داشت؛ بنابراین ویدئوی اول قرار گرفت.

 

حتماً بخوانید: قوانین محتوایی تبلیغات در اینستاگرام

می‌توانید محتوای ویدئو را در زیر ببینید. واش لین کپشن زیر را برای ویدئو ارائه کرد. دکمه دانلود با لینک به صفحه اصلی سایت واش‌ لین در این کمپین تنظیم شد.

 

نتایج تبلیغات در اینستاگرام واش‌لین

 

results (10 second video view)۲۶۷۲
reach۱۶۷۲۸
impression۳۹۰۵۳
cost per result۰٫۵۳ RUB
budget۱۴۲۸ RUB
relevance score۵/۱۰

در صورت تمایل به سفارش کمپین تبلیغات در اینستاگرام مقاله زیر را مطالعه کنید:

حتماً بخوانید: مراحل گام‌به‌گام سفارش کمپین تبلیغات در اینستاگرام

 

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.