آموزش مدیریت شبکه های اجتماعی به سبک Facebook Creator Studio (بخش دوم)

آموزش مدیریت شبکه های اجتماعی به سبک Facebook Creator Studio (بخش دوم)

در مقاله آموزش صفر تا صد مدیریت شبکه های اجتماعی با هم درباره اهمیت بازاریابی و همچنین استراتژی بازاریابی در این شبکه‌ها، اهمیت هر کدام از آن‌ها و نحوه پیدا کردن محتوای مناسب برای آن‌ها صحبت کردیم. طبق قولی که داده بودیم در این مطلب با هم درباره زمان‌بندی انتشار محتوا و ابزارهای کاربردی انتشار و تحلیل این محتواها صحبت می‌کنیم. در انتها با هم با انواع روش‌های تبلیغات و افزایش فالوور در اینستاگرام بیشتر آشنا می‌شویم. اگر شما هم صاحب یک کسب‌وکار هستید و قصد مدیریت شبکه های اجتماعی خود و فعالیت حرفه‌ای در این فضا را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 زمان‌بندی انتشار محتوا، اولین گام در مدیریت شبکه های اجتماعی

همانطور که می‌دانید اینستاگرام یکی از تاثیرگذارترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر در جهان است. در کشور ما هم چند سالی می‌شود که اینستاگرام بین تمام اقشار جامعه و نزد تمام سنین جای خود را باز کرده است. این تاثیرگذاری و دربرگیری تعداد زیادی از افراد جامعه باعث شده است که کار با اینستاگرام تبدیل به یک حرفه شود. نحوه مدیریت شبکه های اجتماعی در تاثیرگذاری روی مخاطبان تاثیری مستقیم دارد. برای مثال باید زمان مناسب پست گذاشتن را پیدا کنید. این زمان می‌تواند روی تعداد بازدید پست شما تاثیر زیادی بگذارد.

اما چگونه می‌توان تمامی این پست‌ها را در زمان مشخص خود منتشر کرد؟ برای این کار لازم نیست همیشه موبایل به دست باشید. فیس بوک برای این مسئله یک راه‌حل خاص در نظر گرفته است. به کمک Facebook Creator Studio می‌توانید زمان انتشار پست خود را مشخص کنید.

Facebook Creator Studio و زمان‌بندی انتشار محتوا

در گذشته سایت‌ها و برنامه‌های بسیار زیادی برای انتشار و زمان‌بندی پست‌های اینستاگرام وجود داشتند. بعد از ارائه این خدمات توسط خود فیس بوک، کار بسیار راحت‌تر و اصولی‌تر شد. به کمک Facebook Creator Studio می‌توانید به درستی مدیریت شبکه های اجتماعی خود را انجام دهید و محتوای خود را در زمان مناسب منتشر کنید. توجه داشته باشید که این قابلیت فقط برای اکانت‌های تجاری قابل دسترس است. بعد از وارد شدن به سایت Facebook Creator Studio باید در نوار آبی رنگ بالای صفحه، روی آیکون اینستاگرام کلیک کنید. بعد از آن شما به یک صفحه جدید هدایت شده و باید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. بعد از ثبت کردن نام کاربری و رمز عبور، شما وارد حساب کاربری اینستاگرام خود در Facebook Creator Studio شده‌اید.

Facebook Creator Studio در یک نگاه

بعد از ورود به حساب کاربری اینستاگرام، شما می‌توانید در قسمت Content Library تمام پست‌های خود را مشاهده کنید. این پست‌ها در دسته‌بندی‌های جداگانه ویدیو، عکس، استوری وIGTV قرار می‌گیرند. در این قسمت شما می‌توانید آمار تعداد لایک‌ها و کامنت‌های هر پست را مشاهده کنید. همچنین در قسمت بالای هر کدام از این پست‌ها می‌توانید فیلتر زمان انتشار یا نوع محتوا را انتخاب کرده و دسته‌بندی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

  • بارگذاری یک پست

برای انتشار یک پست جدید در اینستاگرام باید در گام اول روی Create Post کلیک کنید. در این قسمت شما می‌توانید پست مورد نظر خود را بارگذاری کرده، کپشن مورد نظرتان را بنویسید و لوکیشنتان را وارد کنید. به طور کلی تمام جزئیات پست جدید را می‌توانید به صورت کامل در این بخش از سایت وارد نمایید. با انتخاب گزینه Publish می‌توانید در همان لحظه پست را منتشر کنید.

  • زمان‌بندی پست

اگر قصد زمان‌بندی پست را دارید، روی فلش کنار Publish کلیک کرده و گزینه Schedule را انتخاب کنید. در این حالت پست برای زمان و تاریخ مشخص زمان‌بندی شده و منتشر می‌شود. به این ترتیب Facebook اطلاعات پست شما را در پایگاه اطلاعاتی خود حفظ کرده و در زمان مورد نظر شما آن بارگذاری می‌کند. این زمان باید کمتر از ۳۰ دقیقه قبل از انتشار پست باشد. یعنی اگر شما قصد دارید پستی را برای یک ربع دیگر زمان‌بندی کنید، نمی‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. همچنین حداکثر زمان برای زمان‌بندی پست ۶ ماه در نظر گرفته شده است.

برای ویدیو و IGTV می‌توانید از یک عکس جداگانه به‌عنوان کاور استفاده کنید. یک روش دیگر استفاده از تصاویر داخل ویدیو به‌عنوان کاور است. تمام این موارد شبیه به روند بارگذاری پست در اپلیکیشن اینستاگرام است. اگر شما کار با اپلیکیشن اینستاگرام را بلد باشید به راحتی با Facebook Creator Studio کار خواهید کرد.

تحلیل محتوا، بخش حیاتی از مدیریت شبکه های اجتماعی

اگر در همین صفحه وارد بخش Insight شوید، می‌توانید به تحلیل‌های پست‌های خود در چند وقت اخیر دسترسی پیدا کنید. اما چگونه می‌توان از این تحلیل‌ها استفاده کرد؟

شما به عنوان کسی که یک برنامه محتوایی مشخص برای صفحه اینستاگرام خود دارید، باید به واکنش مخاطبان خود به هرکدام از پست‌ها توجه کنید. شما بر این اساس می‌توانید تقویم شبکه های اجتماعی خود را تنظیم کنید. برای مثال اگر مخاطبان شما برای چند بار متوالی نسبت به پست‌های آموزشی واکنش خوبی نمی‌دهند و مشارکتشان پایین است، باید نتیجه بگیرید که این پست‌ها برای پیج شما مناسب نیست. به طور کلی با بررسی میزان مشارکت مخاطبین در هر کدام از پست‌ها می‌توان راه صحیح را برای هر صفحه اینستاگرام و مخاطبان آن پیدا کرد. با این روش مدیریت اینستاگرام می‌توان پیج را همیشه زنده و پرنشاط نگه داشت.

 انواع روش های تبلیغات و افزایش فالوور 

دنیای اینستاگرام آنقدر پیچیده و پرمخاطب شده است که به تنهایی و با تولید محتوا نمی‌توان به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد. برای موفقیت در اینستاگرام باید حتماً به تبلیغات هوشمندانه پناه ببریم. ما در سایت وی دیجیتال مارکتینگ  این کار را برای شما به راحتی انجام می‌دهیم. شما با مدیریت شبکه های اجتماعی خود و تبلیغات هدفمند در اینستاگرام می‌توانید به راحتی تبدیل به یک پیج پرفروش و پرمخاطب شوید. اما انواع تبلیغات اینستاگرام و روش های افزایش فالوور در مدیریت شبکه های اجتماعی کدامند؟

 

1- تبلیغات اسپانسری

یکی از انواع تبلیغات در اینستاگرام تبلیغات اسپانسری است. این تبلیغات توسط فیس بوک انجام می‌شود. تبلیغات اسپانسری برای کسانی که دارای پیج بیزینس یا تجاری هستند فعال است. اگر شما یک پیج تجاری داشته باشید، برای هرکدام از پست‌های خود کلید Promote یا تبلیغ را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید به کمک این گزینه محتوای خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید. در این روش شما باید جامعه هدف خود را انتخاب کنید تا فیس بوک محتوای شما را روی صفحه اینستاگرام آن‌ها بفرستد. به این ترتیب آن‌ها بدون آنکه شما را دنبال کرده باشند، محتوایتان را می‌بینند و با شما، کسب‌وکارتان و همچنین پیج اینستاگرام شما آشنا می‌شوند. این یکی از روش‌های تبلیغات اینستاگرام و مدیریت شبکه های اجتماعی برای جذب فالوور است. می‌توانید در پست هدف خود، مخاطب را به سمت صفحه اینستاگرامی یا سایتتان هدایت کرده و او را برای خرید ترغیب کنید.

2- تبلیغات اینفلوئنسری

یکی دیگر از روش‌های مدیریت شبکه های اجتماعی و تبلیغات در این فضا، استفاده از کمک افراد تاثیرگذار در این فضاست. به طور کلی فعالیت این افراد در سه دسته‌بندی قرار می‌گیرند:

  • بلاگرها در یک شاخه مشخص و به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. آن‌ها در این حوزه ویدیو می سازند و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند. این اشخاص معمولاً روی یک حرفه تمرکز دارند. به طور مثال فشن استایلیست‌ها، خبرنگاران، داستان‌نویس‌ها، بیوتی‌بلاگرها و … همگی در این دسته قرار می‌گیرند.
  • اینفلوئنسرها اما تخصص حرفه‌ای ندارند وایده کلی پیج آن‌ها جریان زندگی است. معمولا شما با دنبال کردن یک اینفلوئنسر، درگیر زندگی روزمره او می‌شوید. اما نکته مهم این است که این افراد تاثیر بسیار زیادی روی مخاطبان می‌گذارند.
  • واینرها در دسته سوم قرارمی‌گیرند. این اشخاص معمولا کلیپ‌های طنز می‌سازند. تعداد دنبال‌کننده‌های این افراد معمولا بسیار بالاست.

گاهی به همه این سه دسته اینفلوئنسر گفته می‌شود و سپردن تبلیغات به آن‌ها تبلیغات اینفلوئنسری نامیده می‌شود. اما برای مدیریت شبکه های اجتماعی لازم است که با جزئیات این دسته‌بندی‌ها کاملا آشنا باشید. پس وقتی درباره تبلیغات اینفلوئنسری صحبت می‌کنیم هدفمان هر سه گروه از افراد فعال در اینستاگرام است. اما برای تبلیغات اینفلوئنسری باید چه کرد؟

گام اول

در مرحله اول شما باید بتوانید جامعه هدف خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کردن یک جامعه هدف باید بتوانید فرد مورد نظر خود را در این حوزه برای تبلیغات پیدا کنید. برای مثال اگر کسب‌وکار شما در حوزه لوازم آرایشی است، باید به یک بیوتی بلاگر مراجعه کنید. همچنین اینفلوئنسرها هم می‌توانند در شرایطی که مخاطبان آن‌ها خانم‌ها باشند به شما کمک زیادی بکنند. بررسی مخاطبان هر کدام از این پیج‌ها لازمه مدیریت شبکه های اجتماعی در زمان سفارش تبلیغات است.

گام دوم

یک بودجه مشخص برای تبلیغات اینفلوئنسری خود در نظر بگیرید. با توجه به بودجه خود اینفلوئنسر یا بلاگر مورد نظرتان را انتخاب کنید. همه این موارد در کنار مدیریت شبکه های اجتماعی می‌توانند کار زمان‌گیری برای شما باشند. اگر قصد تبلیغات اینفلوئنسری در صفحه اینستاگرامی خود را دارید، به ما در تیم دی وی دیجیتال مارکتینگ اعتماد کنید. ما می‌توانیم با انجام یک کمپین اینفلوئنسری موفق پیج شما را دچار تغییرات چشم‌گیری کنیم.

3- افزایش فالوور در اینستاگرام

اگر شما هم مدیریت شبکه های اجتماعی را بر عهده دارید حتماً با معضل افزایش‌ فالوور روبه‌رو شده‌اید. ربات‌ها و برنامه‌های زیادی وجود دارند که شما را با خیال واهی افزایش فالوور در عرض ۲۴ ساعت فریب داده و با گرفتن هزینه‌های زیاد شما را با مخاطبان غیر واقعی تنها می‌گذارند. این مخاطبان غیر واقعی باعث می‌شوند که کیفیت صفحه شما به شدت افت کند و هزینه‌های شما به باد برود. یکی از روش‌های افزایش فالوور که ما در تیم وی دیجیتال مارکتینگ از آن استفاده می‌کنیم، تبلیغات روی صفحات پربازدید اینستاگرام است. به کمک این روش می‌توانید به راحتی تعداد زیادی فالوور واقعی برای پیج خود جذب کنید.

حرف آخر

تمام مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم برای داشتن یک پیج باکیفیت ضروری به نظر می‌رسد. مدیریت شبکه های اجتماعی که در این روزها تبدیل به یک کار حرفه‌ای شده است، نیاز به همراهی متخصصین دارد. استفاده از کمک‌های یک متخصص می‌تواند شما را چند قدم جلوتر بیاندازد. متخصصین ما در وی دیجیتال مارکتینگ می‌توانند همراه و مشاوره خوبی برای شما در این مسیر باشند. پس همین حالا برای دریافت خدمات تبلیغات اینستاگرام به کمک وی دیجیتال مارکتینگ اقدام کنید و آینده کسب‌وکار خود را تغییر دهید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *