ارتباط بین تبلیغات در گوگل و یوتیوب

ارتباط بین تبلیغات در گوگل و یوتوب

مردم عاشق تماشای فیلم ها در اینترنت هستند و تولید محتوای ویدئویی عالی به سرعت تبدیل به یکی از راه های مطمئن برای تمرکز و رشد زیر است. در واقع، تا سال ۲۰۱۹، انتظار می‌رود ویدیو حدود ۸۰ درصد از کل ترافیک اینترنت را جابجا کند.

کمبود موتورهای جستجوی ویدیو و سایت های میزبانی ویدیو در اینترنت وجود ندارد. در حالی که بسیاری از جستجوهای ویدئویی از طریق Google اتفاق می افتد، بیشتر آنها ویدیوهای YouTube را باز می‌گردانند. اگر شما محتوای ویدئویی را تولید کنید، شانس خوبی وجود دارد که تماشاگران شما را از طریق عملکرد جستجوی داخلی YouTube یا از طریق جستجوهای ویدیویی Google پیدا کنند.

یوتیوب یک سرویس پخش ویدئو است که توسط Google پرداخت می‌شود. به این ترتیب، می‌توانید کانال YouTube موجود خود را به حساب Google خود پیوند یا اتصال دهید. پیوند حسابهایتان به شما این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم Google خود، به حساب YouTube خود وارد شوید، و همچنین به شما اجازه می‌دهد تنظیمات حساب YouTube خود را از حساب اصلی خود تغییر دهید.

حتما بخوانید: نحوه اضافه کردن تبلیغ در یوتیوب

یوتیوب تقریبا به طور کامل مترادف با سایت، و شرکت گوگل است. حساب ها در هر دو سایت پیوندی مشترک دارند، الگوریتم های جستجو یکدیگر با هم مطابقت دارد. اگر گزینه ای پیشنهاد شود، Google قبل از هر سایت میزبانی ویدئوی دیگر، نتایج ویدئویی را در YouTube ارائه خواهد داد.

google vs youtube

این دو کار بصورت یکپارچه و قدرتمند موتور جستجوی جهان را با محبوب ترین سایت میزبانی ویدئو مطابقت می‌دهد. این موضوع باعث شده که یوتیوب از یک سایت به جریان اصلی دست یابد.

گوگل در نوامبر سال ۲۰۰۶ یوتیوب را خریداری کرد. این به این معنی است که این ارتباط کمی بیش از ده سال است؛ این ادغام بخاطر راحتی کاربران بوده و راه را برای تغییرات باز کرده است. ارتباطات گوگل و یوتیوب از طریق چندین مرحله بر اساس رابط کاربری صورت گرفته است.

با دنیای متحرک رسانه ها و محاسبات، ما به عنوان کاربران باید آماده مراحل تغییرات بیشتر باشیم.

تغییرات برای دنیای متحرک رسانه‌ها و محاسبات

  1. تغییرات رابط
  2. الگوریتم ها
  3. الزامات کاربر و .. است.

بعضی تغییرات برای کاربر راحتی به ارمغان می‌آورد و برای شرکت، سود.

همانطور که اشاره کردیم الگوریتم های یوتوب و گوگل مشابه هم هستند، در حالیکه گزینه های جستجوی خود را بر اساس ارتباط و “اهمیت” ارائه می‌دهند.

سیستم رتبه صفحه به عنوان الگوریتم جستجو اصلی Google استفاده می‌شود. تعداد و کیفیت لینک به آن صفحه، این صفحه را بالاتر از صفحات دیگران قرار می‌دهد.

به همان نحوی که یک ویدیو تبلیغات در گوگل که قبلا در YouTube محبوب است، طول عمر بیشتری داشته و بالاتر از آن قرار می‌گیرد. جای تعجب نیست که یک صفحه با تعداد زیادی بازدید کننده و یک ویدیو با بسیاری از بینندگان بیشتر مطلوب است. ویدئوها ویژگی مشخصی دارند. یوتیوب ویدئوهای طولانی‌تر را ترجیح می‌دهد ، مشخص است که یوتوب میخواهد کاربران زمان بیشتری را در سایت سپری کنند. کارتونهایی که در فلاش ساخته شده اند که در دو دقیقه در برابر پخش کننده بازی های ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای پخش می‌شوند. این استانداردها چیزی است که بسیاری از سازندگان محتوا در YouTube را تحت تاثیر قرار داده است.

عاملی دیگر: ارائه محتوا

یکی دیگر از عوامل عمده یوتیوب و گوگل که در نتیجه ادغام آنها مشخص است ارائه محتوا است.

بسیاری از حامیان مالی، شرکت ها و شرکت های سهامی، در تبلیغات گوگل و یوتوب سرمایه گذاری می‌کنند. گوگل برای اطمینان از اینکه حامیان خود راضی هستند، کارهای بسیاری انجام می‌دهد که این خود شامل مسدود کردن کاربرانی که شرایط و خط مشی را نقض می‌کنند، می‌شود.

انگیزه اصلی برای این مسدود شدن، سانسور است. آگهی های ارائه شده توسط شرکت هایی که در کنار ویدیو با زبان یا موضوع صریح پخش می‌شوند می‌توانند مشکلات (در نظر حامیان مالی) ایجاد کنند. به همین ترتیب بسیاری از فیلم ها به صورت غیرقانونی و در بعضی موارد حذف می‌شوند.

بسیاری از افراد این را بیشتر از یک تغییر برای ایجاد یوتیوب به یک وب سایت دوستانه و خودمانی در نظر می گیرند ولی با این وجود YouTube یک محیط دوستانه سازمانی است. برخی از تئوری ها بیان می‌کنند که الگوریتمها در طی زمان های گوناگون برای محافظت از کاربران از پوسترهایی که مدیران YouTube / Google از آنها حمایت نمی کنند، خدشه دار شده است.

برای صاحبان کسب و کار بهترین گزینه تنظیم SEO در وب سایت شما است. لینک دادن به ویدیوهای YouTube خود به صورت جداگانه با دکمه های جاسازی شده از جمله موارد تبلیغات یوتوب بشمار می‌آید. همواره با کانال یوتیوب و وب سایت خود سازگار باشید، بنابراین هر دو الگوریتم به نفع شما کار می‌کنند. اتصال و پیوند با ترکیب حساب های YouTube و Google ساخته می‌شود. از ابزارها استفاده کنید و پایه های حضور آنلاین خود را بر اساس آن تنظیم کنید. با این حال همیشه برای یک تغییر آماده باشید. یوتیوب و گوگل قبلا تغییر کرده اند و تقریبا مطمئن هستیم که آنها دوباره هم تغییر خواهند کرد.

توجه داشته باشید که کسی که احتمالا به یوتیوب بازمی‌گردد، به دنبال کسی نیست که یک سوال را در Google مینویسد. وقتی کسی به Google می رود، تمایل به جستجوی خاصی دارد. آنها می خواهند بدانند چطور چیزی را انجام دهند، یک واقعیت خاص را دنبال کنند یا تفاوت بین چندین گزینه را بررسی کنند. گوگل اغلب به عنوان یک ابزار برای پیدا کردن چیزهای دیگر است. به طور کلی، مردم برای یافتن سرگرمی به یوتیوب می‌روند. گوگل میخواهد مشکلات مردم را حل کند و آنها را در اسرع وقت به راه خود بفرستد، یوتیوب هم میخواهد کاربران آنرا تماشا کند.

شاخص کیفیت ویدئو

بخش مهم آن، زمان مشاهده یک شاخص کیفیت ویدئو است. اگر افرادی کل ویدئو را تماشا می‌کنند، نشانه خوبی است که این ویدیو جالب، مفید و سرگرم کننده است. افراد بسیاری هستند که ویدیوهای با کیفیت عالی را پیدا کرده و تماشا می‌کنند و احتمالا به جستجو YouTube ادامه می دهند.

گوگل همچنان شبکه اجتماعی Google+ خود را به طیف گسترده ای از محصولات دیگر خود متصل می‌کند. یوتیوب هم اکنون یک ادغام گسترده Google+ دارد، اما اکنون دو سرویس در حال نزدیک شدن به هم هستند. گوگل فقط اتصال بین این دو را گسترش داده است، گوگل بستری آسان تر برای به اشتراک گذاشتن فیلم های عمومی به + Google پس از آپلود ایجاد کرده و ویدئوهای عمومی YouTube کاربران در پروفایل های خود را در + Google برجسته کرده است.

گوگل همچنین تب Google+ “Videos” را به “YouTube” تغییر نام می‌دهد. با کلیک بر روی این برگه در یک نمایه کاربران را به طور مستقیم به کانال یوتیوب خود می‌فرستد. Carr می گوید، کاربران قادر خواهند بود که رشد کنند (سرعت مخاطبان خود را با + Google بیشتر می کند)

البته، برای استفاده از این ویژگی، Google نیاز دارد که کاربران حسابهای YouTube و Google+ خود را به هم پیوند دهند. این به روز رسانی جدید اجازه می دهد تا نظرات توسط رابط مرتب شده و یک مدیر داشته باشد. نظرات از خالق ویدیو، شخصیت های محبوب و اتصالات در بالای صفحه همراه با هر گونه گفتگو جذاب در مورد ویدیو ظاهر می‌شود. گوگل مخصوصا در مورد استفاده از نام واقعی در یوتیوب،به کاربران خود مقدار قابل توجهی انعطاف پذیری در این فرآیند داده است، اما تعدادی از کاربران تمایل دارند فعالیت های خود را بین این دو سرویس متصل کنند.

  • هنگام ایجاد یک حساب YouTube، شما می توانید یک صفحه Google+ ایجاد کنید.
  • اگر یک حساب کاربری Google+ داشته باشید، به شما امکان می دهد تا کانال یوتیوب را که به حساب Google+ وصل شده است، تنظیم کنید.
  • اگر شما یک صفحه کسب و کار + Google دارید، برای ورود پستهای ویدئویی تجاری در YouTube، باید به این حساب وارد شوید.

هنگامی که یک ویدئو جدید در YouTube آپلود شود، ویدئو نیز به صفحه Google+ شما در زیر برگه ی YouTube ارسال می‌شود که نیاز به اشتراک گذاری ویدیو را حذف می‌کند. مساله دیگر شامل اعلانهای جدیدی است که به صندوق ورودی گوگل پلاس به جای صندوق ورودی یوتیوب ارسال می‌شوند.

شبکه اجتماعی گوگل در حال حاضر بیشتر در یکی دیگر از خواص (properties) گوگل که همان یوتیوب است، متصل هستند. گوگل پلاس به یک شبکه اجتماعی مفید و کاربردی تبدیل شده است که آینده بسیار خوبی در انتظارش است.

چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کند؟

اکنون که کاربران از یک حساب کاربری موجود در Google با یک نام قابل تایید برای نظر دادن استفاده می‌کنند، به طور کلی احتمال کاهش نظرات غیر مرتبط و منفی را هم نشان می‌دهد. همچنین ممکن است تعداد کاربرانی را که در گفتگوهای مرتبط با ویدیوهای ارسال شده به کانال شما هستند، پیدا کنید. توجه داشته باشید که برای نظر دادن افراد باید از نام واقعی خود استفاده کنند.

شما همچنین به ابزارهای موجود در کانال YouTube خود دسترسی خواهید داشت که به شما این امکان را می‌دهد که:

  • نظرات را قبل از ارسال آنها بررسی کنید
  • کلمات خاصی که ممکن است در نظرات ظاهر شود را بلاک کنید
  • اجازه تصویب خودکار نظرات از کاربران خاص را میدهد

این تغییرات به شما امکان می‌دهد تا با صرف زمان کمتری برای نظرات منفی یا مثبت، کانال YouTube خود را مدیریت کنید.

سیستم اظهار نظر جدید همچنین به Google اجازه می‌دهد که نحوه نمایش استراتژی های تبلیغات گوگل را با جمع آوری داده های مرتبط تر از کاربران نمایش دهد. اگر شما از Google AdWords و تبلیغات در گوگل استفاده می‌کنید، ممکن است افزایش ROI را از کاربرانی که در حال مرور Google و وب سایت های مشارکتی برای خدمات شما هستند را ببینید.

یوتیوب و AdSens متعلق به گوگل است و یک محصول جداگانه تحت گوگل است. شما می‌توانید از این یوتیوب به نظور تبلیغات گوگل خود بهره ببرید و بدین ترتیب محصول مورد نظر خود را با بازدیدی بی نظیر مواجه سازید. در نظر داشته باشید که تبلیغات گوگل بصورت ویدیویی و نمایش آن در رسانه ای پر بازدید همچون یوتوب تا چه اندازه می‌تواند در بازاریابی شما تأثیرگذار باشد.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *