نحوه اضافه کردن تبلیغ در یوتیوب

نحوه اضافه کردن تبلیغ در یوتیوب

چگونگی راه اندازی تبلیغ در یوتیوب

در هر دقیقه، صد ساعت فیلم در سایت یوتوب آپلود می‌شود. اگر شما جزو افرادی هستید که برای اولین بار می‌خواهید تبلیغی را در یوتوب بگذارید باید به موارد زیر دقت کنید:

 • ایجاد حساب گوگل ادوردز (تبلیغ گوگل) : اگر شما قبلا یک حساب AdWords دارید، پس به google.com/video بروید تا یک کمپین تبلیغاتی جدید ایجاد کنید.
 • لینک دادن بین AdWords و YouTube : اطمینان حاصل کنید که حسابهای AdWords و YouTube شما با هم مرتبط هستند. شما می توانید این مرحله را از طریق فهرست ناوبری با کلیک روی «حسابهای مرتبط YouTube» کامل کنید.
 • تنظیمات عمومی : هنگام انتخاب تنظیمات عمومی تبلیغ خود، بودجه مورد نظر خود را در هر روز تنظیم کنید . هزینه معمولی حدود $ ۰٫۰۱ – $ ۰٫۲۳ است. شما هزینه تبلیغات گوگل را پرداخت نخواهید کرد مگر آنکه بیننده تبلیغات شما را کامل تماشا کند. همچنین سفارش‌های بیشتری وجود دارد که می تواند برای پیشنهاد تبلیغاتی پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد.
 • مکان هایی که می‌خواهید آگهی شما دیده شود را تنظیم کنید : شما می توانید کشور، منطقه، شهر، کد پستی، آدرس IP و غیره را انتخاب کنید. اگر شما فقط در تلاش برای ایجاد آگاهی و معرفی نام تجاری هستید، پس پرکردن دقیق تر آن برای شما مفیدتر خواهد بود.
 • ویدئو خود را آپلود کنید : ویدئویی را که می‌خواهید به نمایش بگذارید، از حساب YouTube خود آپلود کنید.
 • تنظیمات پیشرفته : در این بخش می‌توانید انتخاب کنید چه روز یا چه زمانی می‌خواهید آگهی‌های شما نشان داده شود. پیشنهاد ما به شما این است که تبلیغات خود را از ساعت ۱۲ صبح تا ۶ بعد از ظهر خاموش کنید و تبلیغات خود را برای زمان ناهار و زمانی که احتمال بیشتری برای دیده شدن در YouTube وجود دارد، برنامه ریزی کنید.
 • هدف گیری دستگاه‌ها: در این مرحله شما مشخص می‌کنید که دوست دارید تبلیغات شما در چه دستگاهی (تلفن همراه، کامپیوتر، دسکتاب، تبلت و ..) نشان داده شود.
 • انتخاب کلمه کلیدی : هنگامی که به دنبال کلمات کلیدی خاص برای هدف قرار دادن مخاطبین خود در جستجو در YouTube هستید، از ابزار Google Keyword Tool میتوانید برای پیدا کردن شرایط مربوطه استفاده کنید و به همان اندازه که ممکن است مشخص کنید. این اصطلاحات از موتور جستجوی گوگل بدست می آید نه از یوتیوب . توجه داشته باشید هرچه کلید واژه بیشتری برگزینید که مربوط به کسب و کار شما است، هدف تبلیغات شما دقیقتر است و برای حفظ مخاطبان مناسب است. باید به سراغ کلمات کلیدی وسیعتر و یا عبارات کلاسیک‌تر بروید. کلمات کلیدی‌ را انتخاب کنید که ثابت کرده اند که به خوبی کار می کنند و هدفمندتر هستند.

حتما بخوانید: 10 مورد از مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

افزایش درآمد در یوتیوب

اگر میخواهید پول بیشتری از ویدیوهای YouTube خود کسب کنید، باید یک حساب AdSense را به آن پیوند دهید. AdSense آگهی‌های متن و تصویر را با فیلم‌های خود قرار دهید. هنگامی که این تبلیغات نمایش داده می‌شوند و یا کلیک می‌شوند، درآمد کسب می‌کنید. هنگامی که AdSense را به حساب YouTube خود پیوند داده‌اید، می‌توانید با آپلود فیلمهای جالب‌تر برای مخاطبینی که تماشا می‌کنند، درآمد کسب کنید.

حتماً ببینید: انواع تبلیغ یوتیوب و نحوه ساخت تبلیغ یوتیوب

تاثیر زمان ویدیو در تبلیغات گوگل

طول ویدئو نقش مهمی در تبلیغات گوگل شما در یوتوب دارد. ویدئوهایی که بیش از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد می‌تواند موفق تر باشد و برای مخاطبان جذابتر است. می‌توانید با نگاهی به آمار یوتیوب Insight متوجه میزان علاقه مخاطبان به ویدئوهای طولانی شوید. در نظر داشته باشید خیلی از مخاطبین بنا بر سرعت اینترنت خود و محتوای ویدئویی تولید شده از طرف شما به سمت ویدئوهایی با زمان کمتر می‌روند. در نگاه خود همه نوع مخاطب را در نظر بگیرید، پس می‌توانید ویدئوهایی تهیه کنید که نه طول بیشتری داشته باشد و نه کمتر، به حدفاصل توجه کنید. بیشتر زمان (طول) ویدئوهای آپلود شده‌ای که در یوتوب وجود دارد مختص به آموزش‌های مختلف، سمینارها، فیلم و سریال و… است. برای تبلیغ در یوتوب از طریق گوگل باید از ویدئوهایی با طول کمتر و محتوای جذاب‌تر استفاده کنید.

حتما بخوانید: چگونه تبلیغات در یوتیوب انجام دهیم؟

شما همچنین میتوانید در تبلیغ گوگل خود، بنری با محتوای جذاب بگذارید تا مخاطبان با دیدن آن به سایت شما مراجعه کنند بدون اینکه حتی یک سنت هم خرج کرده باشند، که این خود تفاوت بسیار زیادی را بین میزان کلیک و نرخ تبدیل شما به وجود می‌آورد.

بنر کانال یوتیوب با ابعاد مختلف بسته به اینکه کدام پلتفرم برای مشاهده آن استفاده می‌شود، درست می‌شود. برای مثال، هنگام تماشای ویدئو در تلویزیون، دسکتاپ یا دستگاه همراه، بنر ممکن است ابعاد مختلفی داشته باشد.

حتما بخوانید: هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر است؟

ابعاد بنر پیشنهاد شده گوگل عبارتند از:

 • توصیه شده: ۱۴۴۰ * ۲۵۶۰ پیکسل
 • حداقل آپلود: ۱۱۵۲ * ۲۰۴۸ پیکسل
 • حداقل “منطقه امن” که در آن متن و آرم ها قطع می شود: ۴۲۳ * ۱۵۴۶ پیکسل
 • حداکثر عرض:  ۴۲۳ * ۲۵۶۰ پیکسل
 • اندازه فایل: ۴ مگابایت یا کوچکتر

شاید پیش خود فکر کرده اید که این ابعاد به اندازه یک فایل بسیار بزرگ است. اما فکر کنید که چگونه بنرهای YouTube روی تلویزیون هوشمند ۳۰ اینچی یا بالاتر نشان داده می‌شود.

2 روش برای استفاده از حاشیه نویسی، برای بهینه سازی نرخ تبدیل

۱: نمایش یک تماس برای اقدام با یک لینک به سایت خود در نقاط کلیدی در طول ویدئو. در حالی که تنظیم پیش فرض اجازه می دهد که لینک ها تنها به لینک های دیگر درون یوتیوب قابل کلیک باشند، داشتن یک URL ساده به یک سایت خارجی هنوز هم می تواند موثر باشد. گوگل همچنین گزینه ای را برای ایجاد این لینک های خارجی در اختیار شما قرار می دهد (حاشیه نویسی خارجی)، با این حال شما باید با نماینده تبلیغات گوگل خود کار کنید تا آن را تنظیم کنید و اغلب حداقل هزینه مورد نیاز برای واجد شرایط بودن آن وجود دارد

۲: در طول چند ثانیه از ویدیوی شما، به ویدیوهای مربوطه کلیک کنید. از آنجا که این ویدیوها همه در YouTube هستند، لینک ها به طور خودکار قابل کلیک هستند و راهی عالی برای نگه داشتن مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما و پیشنهاد شما هستند.

فعالسازی حساب AdSense

اگر اکانت شما برای پیوستن به برنامه‌ی همکاری یوتیوب تأیید شده است، شما باید حساب کاربری معتبر AdSense را با کانال YouTube خود پیوند دهید تا تبلیغ در یوتیوب برای شما فعال شود و از ویدیوهایتان درآمد کسب کنید و پرداخت کنید.

قبل از شروع باید در نظر داشته باشید که حسابهای AdSense تکراری ایجاد شده از طریق YouTube تأیید نخواهد شد و کسب درآمد برای کانال مرتبط YouTube غیرفعال خواهد شد.

 • شما باید کسب درآمد از حساب YouTube خود را فعال کنید تا نشان دهد که میخواهید از ویدیوهایتان درآمد کسب کنید.
 • یوتوب را از گوگل سرچ کرده و وارد سایت یوتوب شوید. بر روی دکمه ورود به سیستم در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی کلیک کنید. پنجره ورود ظاهر خواهد شد آدرس ایمیل و رمز عبور Google خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنید.
 • به تنظیمات YouTube بروید. بر روی تصویر نمایه خود در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید. یک منوی کوچک باز می‌شود. برای دسترسی به تنظیمات حساب YouTube خود، بر روی دکمه تنظیمات کلیک کنید.
 • به حساب درآمدزایی (Account Monetization) بروید، در زیر منوی Overview در صفحه تنظیمات، پیوند «نمایش ویژگیهای اضافی» را کلیک کنید تا همه ویژگیهای موجود در حساب YouTube خود را ببینید. پیوند “فعال سازی کسب درآمد” را در اینجا کلیک کنید. شما در تنظیمات کانال خود به صفحه کسب درآمد ارجاع خواهید شد.
 • با کلیک کردن بر روی دکمه «فعال کردن حساب کاربری من» قابلیت کسب درآمد را فعال کنید. این کار را برای فعال کردن حساب کاربری خود برای کسب درآمد از ویدیوهای خود انجام دهید.
 • گزینه موافقت با شرایط برنامه‌ی YouTube Partner Program نمایش داده خواهد شد. با علامت گذاری بر روی چک باکس شرایط را تطبیق دهید و سپس دکمه «قبول من» را در پایین صفحه کلیک کنید.

با این روش شما حساب AdSense خود را فعال کرده اید.

 

نکته

اگر می خواهید از یک نام یا عکس در YouTube استفاده کنید که متفاوت از آنچه برای حساب Google خود دارید باشد، کانال خود را به حساب برند تجاری وصل کنید. میتوانید این کار را برای حمایت از کسب و کار یا هویت نام تجاری خود در YouTube انجام دهید بدون اینکه با حساب Google شخصی خود ارتباط برقرار کنید.

بهتر است بدانید انجمن یوتیوب در حال افزایش نظرات خود و نظرات مخاطبان و پاسخ دادن به آنها به منظور ارتقاء اعتبار و اعتبار نام تجاری شما است. با پاسخ به موقع به سوالات و نظرات می‌توانید مشاهده کنید که چه افزایشی روی کلیک بر سایت شما می‌گذارد. همچنین از سوی صفحات گوگل هم بسیار تاثیرگذار و ارزشمند است. پاسخ به سوالات و نظرات مخاطبین کار پیچیده و زمانبری نیست، می‌توانید هر روز ۲۰ دقیقه برای مدیریت انجمن YouTube کنار بگذارید، مطمئن باشید که تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 24

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

4 پاسخ

 1. سلام در زمینه مشاوره انجام پایان نامه و مقاله اگر بخواهیم ادرس سایت ما در یوتیوب تبلیغ داشته باشه هزینش به چه صورت هست

  1. جواب سوال شما بستگی به خیلی چیزها داره. مثل کشور هدف تبلیغ. جزییات بازار هدف تبلیغ. تبلیغات یوتیوب هم در پنل گوگل انجام میشه و حالت مزایده داره. بستگی به میزان رقابتی که برای زمانهای تبلیغ در یوتیوب هست هزینه تغییر میکنه. پیشنهاد میکنیم از اکانت 150$ شارژ رایگانمون امتحان کنید و یک تست انجام بدید تا قیمت هر ویو دقیقا دستتون بیاد.

 2. سلام….من دیدم یکسری کانال های پربازدید اصلا تبلیغات ندارن و درامد کسب میکنن… از راه سابکرایب هست درامدشون؟ یعنی میشه فقط از همون راه کسب درامد کرد؟
  من دوست ندارم رو ویدئوهام تبلیغات باشه. بعد اینهایی سابکرایب میکنن همه شون باعث درامد میشن یا فقط بعضی هاشون؟ یعنی من اگر یک میلیون مشترک داشته باشم و یک میلیون بازدید از همه اینها به من درامد میرسه یا فقط بعضی از این ها….بعضی ها هم سابکرایب نمیکنن اما تعداد بازدید ها بیشتر از تعداد مشترکینه یعنی اگر یک ملیون مشترکه سه میلیون بازدیده از اونها هم درامدی میرسه بدون تبلیغات؟

  راه انتقال درآمد فقط adsense?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.