شبکه نمایشی گوگل روشی تأثیرگذار در تبلیغات گوگل

شبکه نمایشی گوگل روشی تأثیرگذار در تبلیغات گوگل

آشنایی با روشی تأثیرگذار در تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل شما در وب سایت اصلی ممکن است به عنوان یک کار دشوار و گران قیمت باشد، اما تبلیغات با Google Display Network (شبکه نمایشی گوگل) در تبلیغات گوگل، ساده تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

Google Display Network بزرگترین شبکه تبلیغات متنی در اینترنت و متشکل از میلیون ها وب سایت است، تبلیغ کنندگان می‌توانند با استفاده از طیف گسترده‌ای از مخاطبان در سراسر جهان از طریق روش های هدفمند تبلیغ کنند. Google Display Network  بیست درصد از کل ترافیک تبلیغات گوگل را شامل می‌شود و ۹۲٪ از کاربران اینترنت در ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد. مهم است که تبلیغ کنندگان دقیقا بدانند که چگونه قدرت نمایش تبلیغات خود را ارتقا دهند تا کسب و کار خود را به مخاطبان مرتبط در سراسر وب نشان دهند.

گوگل تخمین می زند که شبکه نمایش آنها پوشش را به بیش از ۹۰ درصد از کاربران اینترنت اختصاص می‌دهد که این خود یکی از دلائل بزرگ برای استفاده از تبلیغات گوگل نمایشی است. اگرچه این فقط دسترسی شبکه نیست که باعث چشمگیر شدن آن شده است، این توانایی برای هدف قرار دادن کاربران به روش های مختلف است که باعث می شود Google Display Network چنین پلتفرم بالقوه‌ای، بسیار سودآور برای تبلیغ کنندگان باشد.

تبلیغات گوگل به دو شبکه، شبکه جستجو و شبکه نمایش گوگل تقسیم شده است. هنگام تبلیغ در شبکه جستجو (search network)، کسب و کار تبلیغات متنی را در نتایج جستجوی موتور قرار می دهد. در شبکه Display، کسب و کارها به جای نمایش تبلیغات متنی، در یک شبکه عظیم از سایتها از طریق اینترنت قرار میگیرند.

شما می توانید مخاطبان را در شبکه نمایشگر هدف قرار دهید تا مخاطبان خود را به افرادی که احتمالا علاقه مند به محصولات و خدمات شما هستند، محدود کنید.

Google Display Network (شبکه نمایشی) در مقابل search network (شبکه جستجوی):

 

تبلیغات گوگل دارای دو شبکه تبلیغاتی مختلف است: جستجو و نمایش.

شبکه جستجوی Google به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات خود را در موتور جستجوی گوگل محکم و درست انجام دهید، جایی که میتوانید به کاربران در زمان جستجوی کلمات کلیدی و عبارات خاص دسترسی پیدا کنید. این نتایج در نتایج جستجوی آلی گوگل (Google’s organic search) نشان داده شده است .

از سوی دیگر، شبکه نمایش (Display Network)، کمی غیر فعال است. این تبلیغات با وب سایت هایی که با دقت انتخاب شده ادغام می‌شود، جایی که می‌توانید کاربران را وقتی که در حال خرید یا خواندن مطلب یا مرور کردن چیزی هستند، بدست آورید.

Display Network همچنین اجازه می‌دهد تا رسانه های تبلیغاتی تصویری و غنی به جای متن ساده و با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد از کل اطلاعات پردازش شده توسط مغز بصری است، به تنهایی به یک بازی بسیار بزرگ تبدیل شود.

مکان های تبلیغاتی Google Display Network:

قبل از آن ذکر شد که Google Display Network شامل بیش از ۲ میلیون وب سایت است، اما این بدان معنا نیست که آگهی شما در هر یک از آنها به صورت زنده اجرا شود. همانطور که می‌دانید شبکه از چندین طبقه مختلف وب سایت تشکیل شده است.

در حالی که شما می‌توانید تبلیغات گوگل Display Network خود را در هر گروه و همه کمپینها اجرا کنید، برای بدست آوردن نتایج بهتر، شما نیازمند دقت بیشتری در برخی از انتخابهای خود هستید تا تبلیغات گوگل نمایشی شما بازخورد مناسبی از خود نشان دهند.

برای انجام این کار می توانید:

  • دامنه های مناسب برای نمایش تبلیغات خود را انتخاب کنید

این قسمت در بخش “ویژگی های مدیریت شده” قرار دارد، این ویژگی به شما این اجازه را می‌دهد که وبسایتهای خاص، بازی‌ها، فیلم‌ها و سایتهای تلفن همراه که تبلیغات شما بر روی آنها ظاهر می‌شوند را تعیین کنید.

اگر شما واقعا به عادت‌ها و فعالیت‌های مخاطبان خود احترام می‌گذارید، این ایده بسیار خوبی است، همچنین این امکان را فراهم می‌کنید تا تنها بودجه خود را دقیقا در مکان های که تمایل دارید تبلیغات شما نمایش داده شود، صرف کنید.

مشتریان بالقوه خود را بشناسید، اطلاعات تبلیغاتی خاصی را ارائه دهید یا از یک محصول خاص استفاده کنید. تبلیغات خود را بر روی سایتهایی نمایش دهید که اطمینان کامل دارید توسط افراد مناسب دیده می‌شود.

  • اجازه دهید Google برای شما انتخاب کند

شما میتوانید به گوگل ادوردز اجازه دهید تا از طرف شما مکان های انتخاب شده را سوا و انتخاب کنید.

برای انجام این کار، شما به سادگی کلمات کلیدی خاص و موضوعاتی را که مربوط به تبلیغ در گوگل شما هستند را تعیین می‌کنید و سپس Google AdWords سایتهایی را که بیشتر مربوط به آن هستند را انتخاب می‌کند.

مراقب باشید گام نهادن در این مسیر نیاز به نظارت بیشتری دارد. اگر می‌خواهید به بهترین نتیجه دست دست پیدا کنید، به طور دائم باید هدف خود را بررسی کنید.

درست است که محل قرار دادن تبلیغ گوگل بسیار مهم است اما این تنها انتخاب شما برای ایجاد آگهی تبلیغاتی Google Display Network نیست.

  • چرا باید موقعیت مکانی اپلیکیشن  تلفن همراه را در GDN قفل کنید .

برای هر خواننده با بودجه تبلیغاتی محدود برای تبلیغات گوگل، ممکن است بخواهید مکانهایی را برای نمایش تبلیغات گوگل خود در اپلیکیشن تلفن همراه نادیده بگیرید. شما باید همه چیز را با هم بررسی کنید و بدانید که چگونه از ترافیک برنامه تلفن همراه در Google Display Network باید جلوگیری کرد.

حتما بخوانید: مزایا و معایب شبکه نمایش تبلیغات در گوگل

هدف شبکه نمایشی گوگل:

دقیقا چه کسی می‌خواهد به تبلیغات Google Display Network خود دسترسی داشته باشد؟

از طریق گزینه های دقیق هدف گیری شبکه، شما می‌توانید برای دستیابی به اهداف دقیق حود پیام، محتوا و کمپین برای مخاطبان مناسب تبلیغ کنید.

ما در این مقاله به چند راهکار برای ایجاد مخاطبان هدف Google Display Network خواهیم پرداخت:

علاقه : چیزی را که تبلیغات گوگل برای مخاطبان با عنوان علاقه دوبله می‌کند، در واقع با هدف قرار دادن کاربرانی که علاقه مند به مارک‌ها، سایتها، محصولات یا خدماتی شبیه به شما هستند، ایجاد می‌شود. فقط منافع خاص و موضوعاتی را که مرتبط هستند از جمله مد، سفر، حیوانات خانگی و اتومبیل ها را انتخاب کنید و اجازه دهید Google تعیین کند که بهترین آگهی‌های شما چیست.

نسخه ی نمایشی: سن، جنس، وضعیت تاهل، مکان جغرافیایی، دستگاه و حتی اینکه آیا کاربر پدر یا مادر است یا نه، را انتخاب کنید. بسیاری از ویژگی های که شما دوست دارید انتخاب کنید در مخاطبان قرار دارد که این خود برای نام تجاری شما موثر خواهد بود.

فعالیت: شبکه‌های تبلیغاتی می‌توانند زمانی که کاربران صفحات خاصی را مرور می‌کنند، فرمی را پر می‌کنند، یک محصول را خریداری می‌کنند، سبد خرید خود را رها کرده یا اقدام دیگری را در سایت انجام می‌دهند را پیگیری کند. شما می‌توانید از این داده ها استفاده کنید تا تبلیغات خود را به نحو احسن انجام دهید.

با استراتژی به نام “بازاریابی مجدد”، می‌توانید به بازدیدکنندگان قبلی دسترسی داشته باشید، بازدیدکنندگانی که می‌دانید علاقه خاصی به نام تجاری شما دارند.

همچنین در Google Display Network ابزارهای تجزیه و تحلیل و گزارش سازی ساخته شده است، بنابراین شما می‌توانید به طور مداوم اندازه گیری کنید که پیشرفت کمپین های شما در حال چگونه است. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم عملکرد آگهی خود را نظارت کنید و از بازخورد آگهی های تبلیغاتی خود آگاه شوید. هرچه بیشتر آگهی‌های تبلیغاتی خود را تجزیه و تحلیل کنید و تنظیم کنید، کمپین شما در بلند مدت به موفقیت بیشتری خواهد رسید.

در هنگام استفاده از تبلیغات گوگل به یاد داشته باشید، حتی اگر فوراً کلیک نکنید – تبلیغات در GDN نمایش داده می‌شود، یا تبلیغات ویدیویی در YouTube، مشتریان را با توجه به محصول یا برند شما جذب خواهد کرد و تأثیر قابل توجهی بر رشد شما دارد.

از طریق ادغام Google Display Network ) GDn) و Google Analytics، گزارش تصویری میتواند جدایی بین کلیکها و برداشتها را مختل کند و دیدگاه کاملتری نسبت به مشتری ارائه دهد.

حتما بخوانید: ۶ نکته برای تبلیغ عملکرد شبکه نمایشی گوگل در تبلیغات گوگل

تبلیغات صفحه نمایش Google Display Network به شما این امکان را می‌دهد که:

  • انواع مختلفی از تبلیغات را ایجاد کنید : متن، تصویر، تبلیغات تعاملی و ویدیویی.
  • تبلیغات گوگل خود را در وب سایتهایی که مربوط به فروش و حرفه شما هستند، قرار دهید.
  • تبلیغات را به افرادی که احتمالا بیشتر علاقه مند هستند نمایش دهید.
  • بودجه، کمپین ها و نتایج خود را مدیریت و پیگیری کنید.
  • فیلم ببینید.

در شبکه جستجو، مردم به طور فعال به دنبال محصولات یا خدماتی هستند که برای آنها تبلیغ می‌کنید. Google Display Network به این معناست که افراد به طور معمول وب سایتها را مرور می‌کنند و تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند که این خود بسیار تاثیر گذار است. شبکه نمایش گزینه‌ای عالی برای تبلیغ کنندگان است که در خارج از تبلیغات در شبکه جستجو بتوانند محصولات  حرفه خود را معرفی کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *