تبلیغ در فیسبوک چقدر برای برند شدن مهم هست؟

تبلیغ در فیسبوک چقدر برای برند شدن مهم هست؟

بستر تبلیغ در فیسبوک برای برندها و شرکت‌ ها چقدر مهم است؟ در طول سال گذشته شرکت ‌ها و برندها به دلیل اطلاعات نادرست نتوانستند بهره لازم از تبلیغ در فیسبوک را ببرند و این موضوع برای فیسبوک بسیار ناامیدکننده است. شما میتوانید با مدیریت درست و اطلاعات کافی از فیسبوک به بهترین نتیجه برسید.

بر اساس آمارها و اطلاعاتی که Forrester منتشر کرده است، تحریم تبلیغات در فیسبوک بر اکثر شرکت‌ کنندگان مورد مطالعه تاثیر منفی نداشته است.

بر اساس یافته ‌های Sucharita Kodal، معاون رییس جمهور و تحلیل‌گر اصلی Forrester، از 43 شرکت تجاری عمومی که توسط Forrester مورد بررسی قرار گرفتند و در تابستان امسال در تحریم تبلیغ فیسبوک شرکت کردند، تنها هفت شرکت در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم کاهش درآمد داشتند. درآمد 36 شرکت دیگر نسبت به قبل افزایش یافته است.

در مقایسه سه ماهه دوم و سه ماهه سوم سال 2020، درآمد شرکت ‌ها افزایش داشته است. شاید درآمد سه ماه سوم سال 2020 نسبت به درآمد سه ماهه سوم سال‌ های گذشته کاهش داشته ولی Kodali این امر را به تاثیر COVID-19 بر درآمد شرکت ‌ها نسبت داد.

تبلیغ در فیسبوک چقدر برای برند شدن مهم هست؟

بیشتر بخوانید: تبلیغات فیسبوک

تحریم تبلیغ در فیسبوک در ژانویه گذشته شدت گرفت و برندهای مختلفی از جمله آدیداس، Birchbox، Best Buy و Clorox در این تحریم شرکت کردند. با هدایت و حمایت گروه ‌های مدنی، این تحریم در تلاش برای تحت فشار قرار دادن فیسبوک به عنوان غول رسانه ‌های اجتماعی و یکی از بزرگ ‌ترین سیستم‌ های تبلیغات دیجیتال به دلیل ارائه اطلاعات غلط در سیستم عامل آن بود.

طبق تخمین ‌های eMarketer، انتظار می ‌رود فیسبوک و گوگل در سال گذشته بیش از ۵۰% از بازار تبلیغات دیجیتال را کنترل کرده باشند. در سه ماه سوم سال 2021، فیسبوک درآمد تبلیغاتی خود را ۵۰ میلیارد دلار اعلام کرده است.

“کودالی فاستر” در مصاحبه ‌ای گفته است که تبلیغ در فیسبوک، همراه با گوگل، برای فعالان بازار تجارت الکترونیکی بسیار مقرون به صرفه است. با این حال وی افزود، “تا به امروز افراد اطلاعات دقیقی را از میزان افزایش خود از طریق تبلیغ در فیسبوک اعلام نکرده اند.” این به آن معنا است که تبلیغ در فیسبوک برای معاملات آنلاین، اعتباری کسب می ‌کند که از طریق سایر شبکه‌های  اجتماعی به دست نمی‌آید.

کودالی می‌گوید: “به همین دلیل فکر کردیم که این تحریم در ماه ژانویه بسیار جالب خواهد بود. تعداد بسیار کمی از شرکت ‌ها آنقدر جسور بودند که بتوانند تبلیغ در فیسبوک یا گوگل را کامل کنار بگذارند تا تاثیر آن را بر کسب و کار خود ببینند. ولی به یکباره برخی از شرکت ‌ها و برند ها به صورت دسته جمعی این کار را انجام دادند.”

بیشتر بخوانید: با سیاست‌ها و قوانین تبلیغاتی فیسبوک آشنا شویم

با توجه به شیوع بیماری COVID-19 و کاهش درآمد شرکت‌ ها نسبت به سال‌ ها گذشته بررسی دقیق تاثیر این تحریم بر درآمد آن ها بسیار دشوار بود. اما به طور کلی با توجه به اینکه شرکت ‌ها کانال تبلیغاتی بزرگی را کنار گذاشتند، نتایج آن چنان که انتظار می ‌رفت بد نبود. اما فیسبوک به شرکت ها و بیزینس های کوچک کمک بسیار کرده است.

تبلیغ در فیسبوک چقدر برای برند شدن مهم هست؟

همچنین کودالی اضافه کرد که این تحریم تاثیر منفی آن چنانی بر کار و درآمد شرکت ‌ها نداشت.

کودالی می‌ گوید: “وقتی به نمودار درآمدی و هزینه ‌ای یک شرکت نگاه می ‌کنیم، این طور به نظر می ‌رسد که مثلا شرکت امسال 50% بیشتر هزینه صرف تبلیغ در فیسبوک کرده است، اما درآمدش کمتر از حالت عادی رشد داشته است. پس صرف این هزینه واقعا چه ارزشی دارد؟” این موضوع می‌ تواند شرکت ‌ها را بیشتر ترغیب کند تا در این تحریم شرکت داشته باشند.

در همین حال، ممکن است تاثیر تحریم فیسبوک، که تقریبا تمام درآمدش از طریق تبلیغات است، برای سایر شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام محدودیت ایجاد کند. بر اساس گفته “دیو ونر”، مدیر مالی فیسبوک، در ماه جولای یعنی زمانی که تحریم‌ ها بیشتر شد، درآمد تبلیغات این غول فناوری رشد 10 درصدی را نشان داد.

منبع:   retaildive

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.