گزارش کمپین تبلیغات اینستاگرام مهرگیاه

گزارش کمپین تبلیغات اینستاگرام مهرگیاه

در این مطلب گزارش کمپین تبلیغات اینستاگرام مهرگیاه را به شما ارائه می‌دهیم. محبوبیت اینستاگرام در میان کاربران ایرانی، بسیاری از برندها را به حضور در اینستاگرام و تبلیغات در اینستاگرام تشویق کرده است. تبلیغات اسپانسر اینستاگرام یکی از شیوه‌های هدفمند تبلیغات اینستاگرام است که مخاطبان را دقیقاً براساس الگوهای رفتاری، دموگرافی و نیازمندی‌ها انتخاب و تبلیغ را به آن‌ها نشان می‌دهد.

حتماً بخوانید: تبلیغات انبوه با استفاده از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

شناساندن برند به مشتری (Brand Awareness) یکی از تارگت‌های قابل انتخاب در سیستم تبلیغات اسپانسر اینستاگرام است. غالباً برندهای صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی از این تارگت برای ایجاد بازاری ارزشمند استفاده می‌کنند و سهم فروش خود را در بازار افزایش می‌دهند.

شرکت مهرگیاه نیز از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام براساس تارگت Brand Awareness کمپینی برگزار کرد. در بهمن ۹۶ همکاران ما در Vdigimarketing تبلیغات در اینستاگرام مهرگیاه را راه‌اندازی و مدیریت کردند.

معرفی شرکت مهرگیاه

مأموریت اصلی مهرگیاه، حفظ سلامت خانواده ایرانی با استفاده از دمنوش‌های گیاهی و لذت‌بردن از تجربه طعم‌ها و رنگ‌های مختلف است. علاوه‌بر تبلیغات محیطی و اینترنتی مهرگیاه، صفحه اینستاگرام این برند نیز با بیش از ۶۲هزار کاربر در ارتباط است و روزانه اطلاعات ارزشمندی درباره بسته‌های دمنوش‌ گیاهی، دانش تغذیه و سلامت با کاربران به اشتراک می‌گذارد.

چه تارگتی برای کمپین تبلیغات اینستاگرام مهر‌گیاه انتخاب شد؟

تارگت کمپین اسپانسر اینستاگرام مهر‌گیاه brand awareness انتخاب شد. درواقع تلاش شد تا برپایه مشاهده ویدئو video view آگاهی کاربران درباره مهرگیاه بیشتر شود.

هزینه این کمپین در دو روز اول ۱میلیون تومان است که با‌توجه‌به اینکه اسپانسر و اکانت شخصی شرکت مهرگیاه استفاده شد، ۵۰درصد کارمزد برای این شرکت در نظر گرفته شد. این ۵۰۰هزارتومان به ارزش دلاری آن زمان برابر با ۱۳۸ دلار بود. این ۱۳۸ دلار براساس مشاهده ویدئو در نظر گرفته شد. بر این اساس اگر ۳ ثانیه ویدئو توسط کاربر دیده شود، هزینه‌ای بالغ بر ۳ سنت برای شرکت مهر‌گیاه در نظر گرفته می‌شود و اگر کاربر ویدئو را کمتر از ۳ ثانیه ببیند یا از ویدئو رد شود، هزینه‌ای برای شرکت مهرگیاه در نظر گرفته نمی‌شود.

از چه روشی برای انتخاب محتوای کمپین تبلیغات اینستاگرام مهرگیاه استفاده شد؟

ازآنجاکه دو تیزر تبلیغاتی در اختیار ما قرار گرفت، از روش A/B testing برای سنجش محبوبیت استفاده کردیم. با این روش به این نتیجه رسیدیم که کدام تیزر بیشتر دیده شده و توجه کاربران را به خود جلب کرده است.

A/B testing روش مرسومی در اجرای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ است که به‌جز یکی از موارد، مثل تارگت مارکت، تمام موارد در دو تست ثابت هستند. دراین کمپین دو تیزر تبلیغاتی را به یک جامعه هدف نشان دادیم تا متوجه شویم کدام ویدئو بازدهی بهتری دارد و مدت زمان بیشتری دیده می‌شود.

جامعه‌ هدف تبلیغات در اینستاگرام مهرگیاه

ازآنجاکه به دلیل تحریم، فیس‌بوک امکان انتخاب ایران و استفاده از اطلاعات کاربران را نمی‌دهد و در بهمن ۱۳۹۶ از شیوه‌های دیگر برای انتخاب جامعه هدف استفاده نمی‌شد، تعداد مخاطبان کمتر از کمپین‌های اخیر است. در این کمپین جامعه هدف ما تمام خانم‌های ساکن تهران بودند که در مجموع ۵۴۹۵ نفر دو ویدئو را دیدند. از این تعداد ۲۸۶۶ نفر ویدئو B و ۲۷۶۹ نفر ویدئو A را دیدند که از این تعداد ۱۹۲۷ نفر ویدئو B و ۲۲۸۳نفر ویدئو A را بالای ۳ثانیه مشاهده کردند.

حتماً بخوانید: ۴ قدم برای انتخاب جامعه هدف در تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

محتوای کمپین تبلیغات اسپانسر اینستاگرام مهرگیاه

همان‌طور‌که در بالا اشاره شد، محتوای تبلیغات اینستاگرام مهرگیاه ویدئو بود. از شیوه A/B testing نیز برای انتخاب محتوای برگزیده استفاده شد. اما یکی از نتایج جالب این روش، تأیید این مطلب بود که هرچه محتوا رئال‌تر باشد و افراد و اشخاص در ویدئو دیده شوند، کاربران بیشتری ویدئو را مشاهده می‌کنند.

رعایت این نکته برای آن دسته از افرادی که قصد تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی یا تیزرهای تبلیغاتی را دارند بسیار مهم است.

نتایج کمپین تبلیغات اینستاگرام مهرگیاه

 

results (Per 3-Second video view)۴۲۱۰
reach۵٫۴۹۵
impression۱۹٫۱۱۸
cost per result۰٫۰۳
budget۱۳۸ دلار

در انتها اگر به سفارش کمپین تبلیغات در اینستاگرام تمایل دارید، مقاله زیر را مطالعه کنید:

حتماً بخوانید: مراحل گام‌به‌گام برای سفارش کمپین تبلیغات در اینستاگرام

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *