فالوورهای اینستاگرام را چگونه موثر و کارآمد مدیریت کنیم؟

فالوورهای اینستاگرام را چگونه موثر و کارآمد مدیریت کنیم؟

اگر شما نمی‌دانید که برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام خود باید چه کاری انجام دهید؟ یا حتی اگر شما نمی‌دانید و مطمئن نیستید که مدیریت فالوورهای اینستاگرام به چه معنا است همراه ما باشید. زیرا ما در این مطلب قصد داریم این موضوع را برای شما به طور کامل روشن کنیم.

اما قبل از شروع باید بدانید که مدیریت فالوورهای اینستاگرام شما به معنای تلاش برای رشد غیر اصولی یا خرید فالوور نیست.

 • به طور مداوم با فالوورهای فعلی خود تعامل داشته باشید؛
 • فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید و فالوورهای جدیدی کسب کنید؛
 • حفظ یک جامعه شاد و درگیر؛
 • دنبال کردن یا لغو دنبال کردن سایر حساب‌های اینستاگرام؛
 • مسدود کردن و مدیریت حساب‌های تقلبی و بی‌محتوا.

برای دانستن نکات بیشتر و جالب‌تر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

فالوورهای اینستاگرام و مدیریت آن ها

چگونه می‌توان فالوورهای اینستاگرام را به طور کارآمد و موثر مدیریت کرد؟

شاید شما در حال شروع کار در این سیستم عامل هستید و می‌خواهید مخاطبین و فالوورهای بیشتری به دست آورید. یا شاید شما از قبل فالوورهای زیادی داشته‌اید و اکنون می‌خواهید نحوه تعامل با آن‌ها را بهبود ببخشید، اگر هر کدام از این موارد مد نظر شما است همراه ما باشید زیرا ما پاسخ‌های مناسبی برای دغدغه‌های شما در جهت فالوورهای اینستاگرام داریم.

صرف نظر از اینکه برند شما در چه جایگاهی قرار گرفته است، این 10 نکته به شما در مدیریت فالوورهای اینستاگرام کمک شایانی می کند.

محتوا جذاب و با کیفیت منتشر کنید

برای حفظ فالوورهای فعلی خود و جذب مخاطبین جدید شما باید برند خود به درستی معرفی نمایید. شما فقط باید محتوای متفکرانه و جذاب که نشان ‌دهنده نام تجاری شما است را انتشار دهید. به عنوان مثال وقت بگذارید تا:

 • تصاویر با کیفیت بالا را انتخاب کنید که منعکس کننده برند شما، اهداف و ارزش‌های آن باشد.
 • اینفو گرافیک یا عناصر طراحی شده ایجاد کنید.
 • عکس‌های خود را ویرایش کنید تا آنجا که ممکن است حرفه ای به نظر برسد.
 • از برخی از امکانات اینستاگرام استفاده کنید تا حساب اینستاگرام شما حس و ظاهر مطلوبی داشته باشد.
 • زیر عکس‌های خود نوشته‌های جذاب بنویسید.

به عنوان مثال برند Cotopaxi عکس‌هایی را انتخاب و منتشر می‌کند که الهام بخش و مربوط به چشم انداز و ارزش‌های کلی برند است، حتی اگر در این عکس‌ها به طور مستقیم محصولاتش نمایش داده نشود.

برند Dove نیز همین گونه عمل می‌کند. این برند علاوه بر انتشار تصاویر و فیلم‌های عالی، عناصر گرافیکی سرگرم کننده‌ای ایجاد می‌کند تا نحوه تعامل پیروان خود را تغییر دهد.

برای اینکه بتوانید انتشار مطالب را سازماندهی کنید، تقویمی برای ایجاد برنامه ریزی و ارسال مطالب خود ایجاد کنید.

فالوورهای اینستاگرام و افزایش آن ها

برای ایجاد حس وحدت با فالوورهای خود تعامل داشته باشید

سعی کنید برای فالوورهای خود وقت بگذارید. از طریق برقراری مکالمه با مخاطبین و ایجاد حس همبستگی، مدیریت فالوورهای اینستاگرام را به درستی انجام دهید.

به سوالات و نظرهای مخاطبین خود سریع پاسخ دهید

سوالات و نظرهای مخاطبین خود را بی‌ پاسخ نگذارید و حتماً این کار را به موقع انجام دهید.

حساب اینستاگرام پارک ملی المپیک نمونه خوبی از این تعامل است. گاهی اوقات، یک برند تجاری به طوری آموزنده به یک سوال پاسخ می‌دهد. بار دیگر، با اظهار نظرهای هیجانی مخاطبین را جذب می‌کند. و بار دیگر، به صورتی خیلی ساده سوالات را جواب می دهد.

فالوورهای اینستاگرام و درآمدزایی

کپشن‌هایی بنویسید که باعث ایجاد تعامل شود

برند Reese’s Book Club اغلب در کپشن‌های خود سوالاتی را مطرح می‌کند.

بعد از آن فالوورها جواب آن را کامنت می‌کنند. مکالمه‌ای که بین مخاطبین و برند وجود دارد به معنی فرصتی برای نشان دادن شخصیت کسب و کار شما است. به علاوه، گفتگوی دو طرفه اطلاعات شما را نیز افزایش می‌دهد.

از عناوین و هشتگ ‌های مناسب استفاده کنید

عنوان شما همچنین می‌تواند فالوورهای را ترغیب کند تا از محتوای اینستاگرام شما برای تعامل با دوستانشان استفاده کنند. برچسب‌های جغرافیایی و هشتگ‌ها مکالمه را گسترش می‌دهد و احساس همبستگی ایجاد می‌کند.

هنگامی که برند MEC یک کمپین یک هفته‌ای در رسانه‌های اجتماعی آغاز کرد و فالوورهای خود را به یادآوری خاطره کمپینگ مورد علاقه خود ترغیب کرد، این امر همچنین باعث الهام بخشیدن به کاربران شد تا دوستان خود را که در آنجا بودند، باخبر کنند. این کار باعث گردهم آمدن افراد می‌شود و حتی ممکن است به جذب مخاطبین جدید نیز کمک کند.

به دایرکت‌ها و فالوورهای اینستاگرام پاسخ دهید

اگر فالوورها به شما در دایرکت پیام می‌دهند با پاسخ سریع، آن‌ها را راضی نگه دارید. برای پاسخ به یک سوال روزها یا هفته‌ها آن‌ها را منتظر نگذارید.

تا زمانی که یک حساب کاربری در اینستاگرام دارید، یک ابزار مفید برای کمک به شما در مدیریت فالوورهای اینستاگرام، پاسخ سریع است.

یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای این کار جواب‌های از قبل آماده شده و ذخیره‌ سازی آن‌ها است. به این ترتیب شما برای جواب دادن به فالوورها فقط کافی است پاسخ مورد نظر خود را پیدا و ارسال نمایید.

با استفاده از Hootsuite می‌توانید پاسخ‌ها را حتی موثرتر و کارآمدتر کنید. می‌توانید پاسخ‌ها و پیگیری‌ها را به اعضای مختلف تیم اختصاص دهید. این کار باعث می‌شود هیچ سوالی بی‌ جواب نماند و بهترین فرد برای پاسخ دادن به یک سوال تعیین شود.

به این ترتیب همه افراد در این فرآیند مشارکت خواهند داشت. بنابراین بهتر است برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام خود پاسخ‌های ذخیره شده ایجاد کنید.

از فالوورهای جدید استقبال کنید

اگر نام تجاری شما در اینستاگرام جدید است، پیروان خود را با یک پیام خوشامدگویی مدیریت کنید. این معرفی برای برند شما الزامی است:

از طریق معرفی شخصی از پیروان جدید استقبال کنید.

اگر حساب شما هزاران یا صدها هزار دنبال کننده دارد، استقبال از شخص جدید به طور شخصی واقع بینانه نیست.

اگر از قبل طرفداران زیادی دارید، وقت بگذارید و یک پست مقدماتی اینستاگرام را در تقویم محتوای خود بگنجانید تا از فالوورهای جدید استقبال کنید. در آن پست توضیح داده خواهد شد که شما کی هستید، چه کاری انجام می‌دهید و امیدوار هستید که فالوورهای شما از تعامل با شما در شبکه‌های اجتماعی چه چیزی به دست آورند.

فالوورهای اینستاگرام و استقبال از آن ها

به عنوان مثال، برند تاثیر گذار Michaela North بیش از 38000 فالوور در اینستاگرام و بیش از 2500 پست دارد. او علی رغم داشتن پیروان فراوان، اخیراً یک پست معرفی برای ایجاد ارتباط با پیروان جدید خود به اشتراک گذاشته است:

محدود کردن ترول‌ها و ربات‌ها

روش دیگر برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام تعدیل نظرات توهین آمیز توسط ترول‌ها و محدود کردن هرزنامه‌ها است. این ها بر تجربه و درک فالوورهای شما از نام تجاری شما تأثیر منفی می‌گذارد.

برای اطمینان از اینکه محتوای اینستاگرام شما تجربه مثبتی برای همه است، می‌توانید:

کاربرانی را که ربات هستند را حذف کنید.

نظرات را مرتبا بررسی و آن‌هایی که توهین‌آمیز هستند را حذف کنید.

خط مشی شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید تا تیم برند شما بداند چگونه باید به ترول‌ها پاسخ دهد.

برای پنهان کردن خودکار نظرات توهین‌ آمیز، می‌توانید تنظیمات خود را نیز به روز کنید. یک گزینه فیلتر دستی وجود دارد که در آن می توانید کلمات یا عباراتی را که می‌خواهید به طور خاص پنهان نمایید تایپ کنید.

برای انجام این کار، شما باید:

 1. به تنظیمات حساب خود بروید؛
 2. روی حریم خصوصی کلیک کنید؛
 3. روی نظرات کلیک کنید؛
 4. انتخاب کنید که کدام یک از نظرات را می‌خواهید کنترل کنید.

کنترل نظرات اینستاگرام

با کمی مطالعه جزئیات بیشتری در مورد نحوه برخورد موثر با ترول‌های شبکه‌های اجتماعی پیدا خواهید کرد.

رشد فالوورهای خود را پیگیری و عملکرد پست را کنترل کنید.

اگر می‌دانید فالوورهای شما چه کسانی هستند و بیشتر به چه محتوایی علاقه مند هستند، راحت‌تر می‌توانید دنبال کنندگان خود را با محتوای خود درگیر کنید.

فالوورهای اینستاگرام و جذابیت پیج برای آن ها

ردیابی داده‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید مخاطبان اصلی شما در اینستاگرام چه کسانی هستند و آیا حساب شما دنبال کنندگان جدیدی پیدا می‌کند یا خیر. استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام، مانند Instagram Insights، به برند شما کمک می‌کند تا داده‌های مفیدی مانند:

 • شناخت فالوورها
 • تعاملات حساب کاربری در هفته
 • تعداد مشتریانی که از سایت از طریق حساب اینستاگرام بازدید کرده‌اند، مشخص شود.

همچنین می‌توانید از داده‌ها برای ردیابی محتوای مورد علاقه مخاطبین استفاده کنید. ببینید آیا الگویی بین رشد در موارد زیر و زمان ارسال نوع خاصی از محتوا وجود دارد یا خیر. به عنوان مثال، آیا موارد زیر در هنگام استفاده از برچسب‌های جغرافیایی، یا نظرسنجی یا فیلم افزایش می‌یابد؟

Hootsuite برنامه ریزی پست‌های اینستاگرام و تجزیه و تحلیل اینستاگرام را ترکیب می‌کند. برنامه بی‌ نظیر Hootsuite Analytics به شما کمک می‌کند تا بیشتر با داده‌های اینستاگرام خود درگیر شوید و اطلاعاتی از جمله:

 • داده‌های گذشته
 • زمان پاسخ شما در مکالمات خدمات مشتری
 • رتبه بندی نظرات اینستاگرام بر اساس احساسات مثبت یا منفی را به دست آورید.

بیشتر بخوانید: 12 روش جدید افزایش فالوور اینستاگرام

برای معرفی برند خود به فالوورهای اینستاگرام از هشتگ‌ها استفاده کنید

همین طور هشتگ‌های محبوب اینستاگرام را در پست خود بگنجانید، ایجاد یک هشتگ می‌تواند کاربران را به شرکت به برقراری مکالمه با برند شما ترغیب کند.

هشتگ‌های معروف نیز می‌توانند روشی موثر برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام باشند. هشتگی که عمل یا مشارکت را تشویق می‌کند، می‌تواند حس سرگرمی و احساس همبستگی را ایجاد کند.

به عنوان مثال، برند Patagoni با هشتگ #ComfortIsRelative دوست‌داران روابط باز را متحد کرد.

همچنین در سال 2018، به افتخار نودمین سالگرد تولد میکی موس، دیزنی با انتشار تصویری از گوش‌های میکی موس خود با هشتگ های #ShareYourEars، طرفداران را ترغیب کرد تا عشق خود را به این برند نشان دهند. آیا هنوز یاد نگرفته‌اید که چگونه از هشتگ‌ها استفاده کنید؟ حتما یادیگیری این امر را در الویت قرار دهید.

ما در اینجا همه مواردی را که باید درباره سوالات متداول مربوط به تبلیغ اینستاگرام بدانید شرح داده‌ایم.

تصمیم بگیرید که چه موقع حساب‌های دیگر را دنبال کنید

اگر بخواهیم واضح‌تر توضیح دهید باید بگوییم که برند شما نباید هر حسابی که شما را دنبال می‌کند، فالو داشته باشد.

فالوورهای اینستاگرام جهانی

برای اطمینان از اینکه حساب‌های مفید برای نام تجاری خود را دنبال می‌کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

ایجاد دستورالعمل‌های تجاری در استراتژی رسانه‌های اجتماعی، یعنی به طور واضح توضیح دهید که چه حساب‌هایی برای دنبال کردن مفید هستند. همچینین شما باید ویژگی‌های مورد نظر خود را مشخص کنید. مثلا آیا تعداد فالورهای یک حساب کاربری برای شما مهم است یا مطلبی که به اشتراک می‌گذارد؟

استفاده از عملکرد ذخیره اینستاگرام به برند شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که کدام حساب‌ها بیشتر با حساب شما ارتباط برقرار می‌کنند و در عوض شما با کدام حساب‌ها تعامل دارید.

ظرفیت همکاری با سایر حساب‌ها را داشته باشید.

اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی می‌توانند همکاری مفید و خوبی با یکدیگر داشته باشند.

از هایلایت‌های اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید.

هایلایت‌ها و مطالبی که در زیر قسمت بیو پروفایل اینستاگرام شما ظاهر می‌شود، یک روش عالی برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام است.

به عنوان مثال، برند کالاهای کودک Hello Bello از هایلایت‌ها برای ارسال محتوایی استفاده می‌کند که برای فالوورهای جدید و فالوورهای فعلی مفید است.

مثلا در قسمت هایلایت‌ها شما می‌توانید پاسخ به سوالات تکراری بگذارید. این کار برای پیروان جدیدی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد نام تجاری هستند مفید است. این یک ابزار کارآمد برای مدیریت زمان است. فالوورهای جدید می‌توانند بدون ارسال پیام در دایرکت پاسخ سوالات خود را دریافت کنند و کارمندان شما نیز نیازی به صرف وقت برای پاسخ دادن به همان سوالات از طریق دایرکت نخواهند داشت.

همچنین شما می توانید در این قسمت به معرفی محصولات جدید برند خود نیز بپردازید. علاوه بر این برخی از برندها اطلاعیه‌های مهمی را که برای فالوورها مفید و ضروری است در این قسمت به انتشار می‌گذارند.

در خصوص فالوورهای اینستاگرام انعطاف ‌پذیر و سازگار باشید

همراهی با روند رسانه‌های اجتماعی مهم است، اما همراهی درست و به موقع با این روندها مدیریت فالوورهای اینستاگرام را در مسیری درست قرار می‌دهد.

گاهی اوقات برای اینکه شما بتوانید در میدان رقابت فعالیت کنید نیاز است که روش‌‌های قبلی خود را کنار بگذارید و از روش‌های نوین استفاده کنید.

برخی از برندها برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام و حفظ احساس همبستگی در طی همه‌گیری جهانی IGTV و پخش زنده اینستاگرام استفاده می‌کنند.

فالوورهای اینستاگرام و دانستنی ها

برنامه‌هایی برای کمک به شما در مدیریت فالوورهای اینستاگرام

حذف ربات‌ها و حساب‌های تقلبی و مسدود کردن ترول‌ها و هرزنامه‌ها فوایدی نیز دارد. برای مدیریت موثر فالوورهای اینستاگرام، می‌توانید از برنامه‌ها برای پاک کردن این موارد استفاده کنید.

برنامه Ins

این یک برنامه برای مدیریت فالوورهای اینستاگرام است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که حساب‌های تقلبی که برای شما مفید نیست را حذف کنید. همچنین به شما کمک می‌کند در صورت تغییر نام تجاری پست‌های خود را مدیریت کنید.

برنامه Mass Unfollow

حذف تعداد زیادی از فالوورها برای حساب کاربری شما اصلا مطلوب نیست. این برنامه در این مورد به شما کمک خواهد کرد. این برنامه به شما کمک می‌کند فالوورهای جدید و موارد مورد علاقه‌شان را ردیابی کنید.

اکنون باید درک خوبی از نحوه مدیریت فالوورهای اینستاگرام به روشی موثر و کارآمد داشته باشید. در حقیقت این یک الزام است و به موفقیت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

منبع: 

blog.hootsuite

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *