گوگل پارتنر حرفه‌ای را چگونه شناسایی کنیم؟

گوگل پارتنر حرفه‌ای را چگونه شناسایی کنیم؟

شناسایی گوگل پارتنر حر‌فه‌ای

شناسایی گوگل پارتنر حرفه‌ای یکی از المانهایی است که افراد هنگام رجوع به تبلیغات در گوگل تمایل دارند در مورد نحوه شناسایی آن اطلاعات زیادی کسب کنند تا بتوانند آژانسهای تبلیغاتی درستی را انتخاب کنند. 

استخدام یک گوگل پارتنر حرفه‌ای می‌تواند در طیف وسیعی از خدمات از قبیل مدیریت حساب کاربری ادوردز یا توسعه وب‌سایت به شما کمک کند. پارتنر گوگل می‌تواند در صرفه‌جویی در وقت و افزایش بازده سرمایه‌گذاری بسیار تأثیرگذار واقع شود.

هنگام انتخاب آژانس تبلیغاتی مناسب برای کسب و کار خود، خدمات ارائه شده توسط آژانس، تخصص ادوردز و هزینه‌های مدیریت حساب گوگل خود را در نظر بگیرید. قبل از امضای هر قراردادی برای تبلیغات در گوگل، باید اطمینان حاصل کنید که شما در جریان “میزان پولی که برای تبلیغات در گوگل هزینه می‌کنید و هزینه‌ای که آژانس برای کار خود دریافت می‌کند” قرار می‌گیرید. 

 

پارتنر گوگل چه کسی است؟ 

پارتنرهای گوگل آژانس‌هایی هستند که در بازاریابی حرفه‌ای بوده و کارشناسان آنلاینی هستند که از جانب گوگل برای مدیریت حساب کاربری ادوردز تصدیق شده‌اند. کمپانی‌ها و شرکتهایی که بعنوان گوگل پارتنر تعیین شده‌اند، نشان پارتنر گوگل یا نشان نخستین پارتنر گوگل را کسب کرده‌اند. این نشان بیانگر این امر است که شرکت مهارت و تخصص کافی در زمینه ادوردز را داراست، همین امر باعث می‌شود تا با هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید کلمات کلیدی مناسب در تبلیغات گوگل بکار برده شود و در نتیجه بازخورد مالی آژانس و مشتریان افزایش یابد و باعث افزایش رتبه مشتری شود. 

اگر برای اولین بار است که تبلیغات در گوگل را امتحان می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام پارتنر گوگل و مراجعه به آژانس تبلیغاتی، اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کارکرد تبلیغات در گوگل کسب کنید. بدین ترتیب می‌توانید اهداف تبلیغاتی خود را بهتر بشناسید و خود را برای بحث در مورد آنها آماده کنید تا بهتر بتوانید درباره همکاری با یک پارتنر گوگل تصمیم بگیرید.

پارتنر ایرانی گوگل در نیوزلند

وی دیجیتال مارکتینگ بعنوان دارنده نشان پارتنر گوگل در نیوزیلند می‌‌تواند تضمین کند که بصورت کاملا شفاف تمامی مراحل تبلیغات گوگل را برای شما شرح دهد و البته باعث موفقیت روزافزون در پیشرفت کسب و کار شما شود. تنها کافی است با مشاورین خبره وی دیجیتال مارکتینگ تماس حاصل کنید تا برای آشنایی با تمامی مراحل تبلیغات و نحوه مدیریت حساب کاربری گوگل، شما را راهنمایی نمایند. آنگاه مطمئناً با کمال اطمینان می‌توانید همکاری خود را با ما شروع کنید. بهتر است قبل از بررسی این موارد به این نکته توجه کنید که هیچ پارتنر گوگل رسمی در ایران وجود ندارد و آژانسهای تبلیغاتی که خود را اینچنین معرفی می‌کنند حقیقت را از شما پنهان می‌کنند. 

به دو نشان گوگل پارتنر زیر توجه کنید:

g-p-a-1

همانطور که در تصویر مشخص است تصویر سمت چپ نشان پارتنر گوگل و تصویر سمت راست نشان نخستین پارتنر گوگل است. 

 

چگونه یک گوگل پارتنر برای خود بیابیم؟ 

شما می‌توانید برای یافتن یک پارتنر گوگل جهت مدیریت حساب کاربری گوگل ادوردز خود یا سایر نیازهای تبلیغاتی آنلاین، کلمه گوگل پارتنر را جستجو کنید. 

اکنون نحوه جستجو برای یافتن گوگل پارتنر را برای شما شرح می‌دهیم: 

 1. گوگل پارتنر را جستجو کنید. 
 2. وب‌سایت شرکت خود را وارد کنید و مکان جایی که بدنبال آژانس تبلیغاتی برای خود هستید انتخاب کنید. 
 3. روی دکمه مشاهده نتایج خود کلیک کنید. 
 4. برای هر یک از پارتنرهای گوگل لیست شده، می‌توانید روی دکمه  Learn more کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره نحوه فعالیت آنها بدست آورید. اطلاعاتی چون حداقل هزینه ماهیانه‌ای که آنها دریافت می‌کنند، تخصص شرکت در زمینه تبلیغات گوگل و نوع گواهی که کارمندانشان از گوگل دریافت کرده‌اند. 
 5. برای اصلاح نتایج جستجوی خود، روی گزینه Refine results کلیک کنید. شما می‌توانید برحسب چند معیار نتایج جستجوی خود را اصلاح کنید. از جمله این معیارها عبارتند از: حداقل هزینه ماهیانه‌ای که یک پارتنر گوگل دریافت می‌کند، مناطقی که آژانس تبلیغاتی بیشتر روی آنها متمرکز هستند  و خدماتی که آنها ارائه می‌دهند. 
 6. هنگامی‌ که آماده تماس با پارتنر گوگل شدید، روی گزینه تماس کلیک کنید. فرم اطلاعات تماس خود را پر کنید و شرح کوتاهی از حرفه خود را درج کنید. همچنین خدمات موردنیاز خود را در فرم پر کنید. 
 7. برای ارسال درخواست خود، روی گزینه Contact this partner کلیک کنید. اکنون شما باید پاسخ مناسبی را از پارتنر گوگلی که انتخاب کرده‌اید دریافت کنید. 

نکات: 

 • توصیه می‌کنیم ک وب‌سایت شرکت خود را وارد کنید. چرا که پارتنر گوگل می‌تواند وب‌سایت شما را آنالیز کند و اطلاعات بیشتری در مورد کار شما بدست آورد و با استفاده از این اطلاعات می‌تواند لیستی از مشتریان خود با حرفه مشابه شما که با آنها کار کرده‌اند را برای ارائه به شما آماده کند. 
 • آیا نمی‌توانید پارتنری را در منطقه موردنظر خود بیابید؟ در چنین حالتی بدنبال گوگل پارتنر در منطقه وسیعتری بگردید که منطقه شما را هم پوشش می‌دهد. 

 

اطلاعاتی درباره حداقل بودجه ماهیانه 

 حداقل بودجه ماهانه یکی از فاکتورهای مهم در زمان جستجوی پارتنر گوگل است که شما بر حسب آن بدنبال یک آژانس تبلیغاتی و پارتنری حرفه‌ای هستید. Amount(هزینه) در واقع حداقل بودجه تبلیغات ماهانه است که یک پارتنر گوگل دریافت می‌کند. 

شما می‌توانید نتایج جستجوی خود را برای یافتن آژانسهای تبلیغاتی و پارتنر گوگلی با حداقل هزینه ماهانه‌ای که با بودجه شما همخوانی دارد، اصلاح کنید. برای این منظور روی دکمه Refine Results کلیک کنید، روی قسمت Min.Monthly Budget کلیک کنید و بازه بودجه ماهیانه‌ای که با حداقل میزان پرداختی ماهانه شما هماهنگ است را انتخاب کنید. بخاطر بسپارید که حداقل بودجه ماهانه شامل هزینه‌هایی که آژانس ممکن است خدمات اضافه‌تری را برای شما فعال کند، نخواهد بود. شما می‌توانید با مطالعه ادامه این پست با نحوه تعیین هزینه‌های خود آشنا شوید. 

 

اطلاعاتی درباره گواهینامه‌‌های گوگل 

گواهینامه‌های گوگل یکی دیگر از فاکتورهایی است که برای جستجوی پارتنر گوگل و یافتن آژانس تبلیغاتی مطلوب مورد بررسی قرار می‌گیرد. افراد در آژانسهای تبلیغاتی و پارتنری می‌توانند در آزمونهایی شرکت کنند و گواهینامه‌هایی را در زمینه تبلیغات در گوگل، آنالیتیک و سایتهای موبایلی دریافت کنند. شما می‌توانید از این گواهینامه‌ها برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تخصص هر سازمان استفاده کنید و مطمئن شوید که این تخصص مربوط به خدمات تبلیغاتی مورد علاقه شما هست یا نه. 

هر کدام از گواهینامه‌ها نشان می‌دهد حداقل یک فرد در آژانس اطلاعات کارآمد و پیشرفته‌ای در زمینه تخصص موجود در آن گواهینامه دارد. شما می‌توانید با کلیک روی گزینه اطلاعات بیشتر، تعداد افرادی که هر گواهینامه را در آژانس دریافت کرده‌اند را مشاهده کنید و این امر می‌تواند در انتخاب گوگل پارتنر حرفه‌ای به شما کمک کند. 

 

گواهینامه‌های گوگل: 

 

گواهینامه ادوردز (تبلیغات در گوگل):  

 1. جستجوی تبلیغات (search Advertising): افرادی که این گواهینامه را دریافت کرده‌اند می‌توانند در اصول تبلیغات و آزمونهای جستجوی تبلیغات موفق ظاهر شوند. 
 2. تبلیغات موبایلی (Mobile Advertising): افرادی که این گواهینامه را دریافت می‌کنند می‌توانند در اصول تبلیغات گوگل و آزمونهای تبلیغات موبایلی موفق ظاهر شوند. 
 3. تبلیغات ویدئویی (video Advertising): افرادی که این گواهینامه را دریافت می‌کنند در اصول تبلیغات گوگل و آزمونهای تبلیغات ویدئویی با موفقیت ظاهر می‌شوند. 
 4. تبلیغات نمایشی (Display Advertising): افرادی که این گواهینامه را دریافت می‌کنند در اصول تبلیغات گوگل و آزمونهای تبلیغات نمایشی موفق ظاهر می‌شوند. 
 5. تبلیغات فروشگاهی (shopping Advertising): افرادی که این گواهینامه را دریافت می‌کنند در اصول تبلیغات و آزمونهای تبلیغات فروشگاهی موفق هستند. 

 

گواهینامه گوگل آنالیتیک (Analytics):

شرایط منحصر بفرد گوگل آنالیتیک (Google Analutics Individual Qualification ): افرادی که این شرایطمنحصر بفرد را دریافت می‌کنند در آزمونهای IQ گوگل آنالیتیک موفق هستند. 

 

گواهینامه سایتهای موبایلی:  

افرادی که این گواهینامه را دریافت می‌کنند در آزمون سایتهای موبایلی موفق خواهند بود. 

 

اطلاعات درباره تخصص‌ها: 

تخصص‌های شرکت مشخص می‌کند که آژانس تبلیغاتی واجد شرایط برای پارتنر بودن گوگل هست یا نه؟ این تخصصها ثابت می‌کند که میزان کارایی شرکت افزایش می‌یابد و البته خدمات تبلیغات گوگل در بهترین سطح انجام می‌شود. 

ما تعداد مشخصه‌هایی که سطح یک آژانس را در تبلیغاتِ یک محصول تعیین می‌کند را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این مشخصه‌ها شامل نحوه پیاده‌سازی تبلیغات یک محصول برای مشتری است، اگر مشتریان با استفاده از این تبلیغات در منطقه خود رشد کنند یا اگر آنها بتوانند مشتریان خود در منطقه را حفظ کنند و بسیاری فاکتورهایی از این قبیل، می‌توان گفت که پارتنری مناسب را برگزیده‌اید. 

 

آیکونهای مربوط به این تخصصها:

g-p-a-2

نکاتی برای پیدا کردن حرفه‌ای‌ها 

هنگامی که بدنبال یک پارتنر گوگل حرفه‌ای هستید تا به شما در مدیریت حساب کاربری گوگل ادوردز کمک کند، شما باید یک سری نکات را مدنظر بگیرید. در زیر چند نکته را برای شما عنوان می‌کنیم: 

۱ – سطح خدمات و تخصص‌ها 

پارتنرهای حرفه‌ای زیادی با تخصصهای مختلف وجود دارند، برای اینکه راحتتر انتخاب کنید شما یا باید با آنها صحبت کنید یا پیج پروفایل آنها را بررسی کنید تا خدماتی که آنها ارائه می‌دهند را بهتر درک کنید. سؤالات زیر را بخاطر بسپارید: 

 • آیا آنها پس ازانجام تنظیمات حساب کاربری گوگل، مدیریت و بهینه سازی آن را بطور پیوسته انجام می‌دهند؟ 
 • آیا آنها برای پاسخگویی به سؤالات یا ملاقات شخصاً یا از طریق ایمیل در دسترس هستند؟ 

 

اگر یک پارتنر گوگل حساب کاربری جدیدی را برای شما تنظیم کرد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که دسترسی حساب کاربری خود را حفظ کنید. برای این منظور به صورت کاملا حرفه‌ای بخواهید دسترسی اداری حساب کاربری‌تان را برای شما ایمیل کند. 

 

تخصص در تبلیغات گوگل

یک شرکت ممکن است با داشتن تعدادی افراد با گواهینامه‌های معتبر گوگل واجد شرایط برای تبلیغات تلقی شود. بررسی کنید که مدیر حساب کاربری مختص شما، آزمونهای تخصصی لازم را انجام داده است. مطمئناً شما دوست دارید اطمینان کسب کنید که مدیریت حساب کاربری شما دانش لازم و کافی را در این زمینه دارد. 

 

هزینه‌ها و صدور صورت حساب 

از آنجایی که آژانسهای تبلیغاتی خدمات متنوعی ارائه می‌دهند و هزینه‌های متفاوتی دارند، مطمئن شوید که شما از میزان هزینه‌ای که برای تبلیغات در گوگل خود می‌پردازید و میزان هزینه‌ای که آژانس برای کار خود درنظر دارد آگاهی دارید. 

این قابلیت حتی برای شما فراهم است که کپی صورتحساب گوگل خود را درخواست کنید و بدین ترتیب تفکیک هزینه‌های شما بدرستی مشخص است. بهتر است مواردی را در ذهن خود بخاطر بسپارید: 

 • بپرسید که آیا شرکت حاضر است دسترسی به حساب کاربری را در اختیارتان قرار دهد؟ 
 • قرارداد خود با آژانس را بدرستی درک کنید و در مورد هر بخش از مقررات که برایتان گیج کننده است، سؤال بپرسید. 
 • حتما بپرسید که اگر قراردادتان با آژانس به پایان رسید، برای حساب کاربری شما چه اتفاقی می‌افتد!   

 

هزینه‌های شما چگونه تعیین می‌شود؟ 

قرارداد با پارتنر گوگل ممکن است شامل شارژ هزینه‌های اضافی چون توسعه کمپین تبلیغاتی، مدیریت حساب کاربری یا خدمات خلاقانه شود. هر هزینه اضافی مستقیماً به حساب کاربری شما افزوده می‌شود. 

برای اینکه اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید وی دیجیتال مارکتینگ بعنوان یکی از آژانسهای تبلیغاتی به نام، که گواهینامه خود را در کشور نیوزیلند به ثبت رسانده است راهنمایی کاملی را در این زمینه در اختیارتان قرار می‌دهد. 

آژانس تبلیغاتی وی دیجیتال مارکتینگ

یکی از مزیتهای بزرگی که همکاری با آژانس تبلیغاتی وی دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، پرداخت مستقیم هزینه‌ها با حساب کاربری در خارج ایران است.

با احتساب این امر قیمت دلار با قیمت واقعی حساب‌ می‌شود و شما هزینه اضافی بابت تبدیل دلار پرداخت نخواهید کرد. بدین ترتیب هزینه تبلیغات در گوگل و کارمزدی که از سوی مشاورین ما عنوان می‌شود به هیچ عنوان سود اضافه‌ای از تبدیل دلار، در پرداخت شما دخیل نخواهد بود.

اما این موضوع را هم بدانید که رقبا و همکاران تبلیغاتی دیگر در ایران، چون حساب بانکی خارجی ندارند، ناچار هستند که یک شریک تجاری، خارج از ایران برای خود درنظر بگیرند که وجه پرداختی شما بابت هزینه تبلیغات را بصورت ریالی بدست آنها برسانند، سپس شریک تجاری وجه را به دلار تبدیل کند و سپس آن را به حسابی که قرار است هزینه تبلیغات با آن پرداخت شود واریز کند؛این بدان معناست که آژانسهای تبلیغاتی دیگر در ایران ناگزیر هستند که با یک واسطه اضافی درگیر شوند و مطمئناً هر واسطی هم برای انتقال دلار کارمزدی دریافت خواهد کرد.

بنابراین هنگام بستن قرارداد با هر آژانس تبلیغاتی حتما بپرسید که قیمت دلار را چند محاسبه می‌کنند، سپس قیمت آن را با قیمت روز دلار مقایسه کنید تا هیچ هزینه‌ای بر شما پوشیده نماند. هنگامی که از کارمزد آژانس تبلیغاتی سوال می‌پرسید به ۳ درصد و ۴ درصدی که از سوی آنها عنوان می‌شود اکتفا نکنید، چون ممکن است ۱۰ درصد تا ۱۵ درصد هزینه بابت اختلاف قیمت دلار به کارمزد اضافه شود که به سود شما نخواهد بود و در واقع کارمزد بیشتری از ۴ درصد پرداخت می‌کنید. 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *